Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma się hałas wytwarzany w samsung F3 7200obr w stosunku do Baraccudy 7200.11 ST3500320AS ?

ja zrewidowałęm swój pogląd co do glosnosci tych dysków(F3 500GB) i oba oddaje,szum talerzy nie jest za głosny ale wytwarzany jest charakterystyczny pisk,jakis wysoki wkurzający dzwięk,przy 2 dyskach to zaczyna naprawde wkurzac,oba piszczą lekko ale przy cichym kompie to wku...a jak diabli,w samsung 250GB z przed 2 lat tego nawet nie ma.Niech ktos z cichym kompem wypowie sie czy ma podobne odczucia słuchowe :wink: bo albo wszystkie tak mają albo ja mam pecha . Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej barce też jest ten charakterystyczny szum/pisk i dlatego teraz mam zamiar kupić coś naprawdę cichego. Może lepszym wyborem będzie F3EG? Taki samsung z 5400obr będzie nadawał się na system?

nie wiem jak to jest w F3EG z glosnoscia ,na sytem oczywiscie sie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadają w sensie będą działać ale czy system będzie szbki - responsywny na 5400? Nie ma szans. Praca jak na laptopie...

Trzeba określić co ważniejsze, absolutna cisza czy szybkość działania.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba określić co ważniejsze, absolutna cisza czy szybkość działania.

No chyba, ze spojrzec w strone SSD - wtedy mamy oba na raz :)

 

Mam tego Samsunga 502HI jako dysk magazynowy - moim zdaniem w tej roli to swietny dysk - cichy, nic nie wibruje, nic sie nie zacina jak tu ktos pisal (chyba o 503HI), jak na 5400rpm to ma fajne transfery... Czas wyszukiwania jednak wyrazie slabszy od dysku systemowego (Barracuda 7200.10 z koncowka 410AS) co wyraznie widac np. po wjesciu do katalogu z kilkuset malymi plikami.

Ten Samsung ma jak dla mnie jeszcze jedna zalete - kupowany razem z owa Barracuda - dziala bez zarzutu... a Barracuda za raz poleci drugi raz na wymiane garacyjna, bo zaczyna padac dokladnie tak samo jak za pierwszym razem (dobrze, ze backup zrobiony).

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadają w sensie będą działać ale czy system będzie szbki - responsywny na 5400? Nie ma szans. Praca jak na laptopie...

Trzeba określić co ważniejsze, absolutna cisza czy szybkość działania.

Ale co Ty za głupoty opowiadasz !? Dysk wcale nie jest mniej wydajny niż barka 7200.11 i niewiele wolniejszy od 7200.12 . Nie dławi się i pracuje spokojnie pod każdym systemem. Kolejny user patrzący na cyferki ? Posiadam HD502HI testowane zarówno w singlu jak i w Raid0 i spokojnie mogę zanegować to co mówisz. BTW laptopa też mam i widzę różnicę działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadają w sensie będą działać ale czy system będzie szbki - responsywny na 5400? Nie ma szans. Praca jak na laptopie...

Następny fachowiec który pisze na temat dysku, którego nawet nie widział na oczy.

Sporo osób używa tego hdd i jakoś nie słychać narzekań na szybkość działania systemu. Ba, sam używam tego dysku jako systemowego i dysk jest szybszy niż seria 7200.10 której to wcześniej używałem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge porownac do 502, jedynie do 4 letniego Seagate Barracuda 7200.9 SATA II 8 MB 160 GB, glowica napieprza tak samo, szumu nie slychac, swistow zadnych tez, jedyne wibracje to przy zapisie na dysk od tej wlasnie nieszczesnej glowicy. Jesli chodzi o przyciecia zniknely, tzn jesli sa to nie zauwazalne, ale glowica mnie dobija jak wejde do folderu gdzie jest wiecej plikow i wytwarza np podglad w folderze z clipami etc na w7 to masakra ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadają w sensie będą działać ale czy system będzie szbki - responsywny na 5400? Nie ma szans. Praca jak na laptopie...

Trzeba określić co ważniejsze, absolutna cisza czy szybkość działania.

Również mam HI jako systemowy i wszystko bangla. Miałeś ten dysk, że pleciesz takie głupoty? Nie odczuwam różnicy w porównaniu do Segate'a z siga, który z byle powodu się wysypał i leci na gwarancję.

 

F3eg to dysk, który z pewnością kupię, jak popchnę tego Segate'a, gdy wróci z gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny fachowiec który pisze na temat dysku, którego nawet nie widział na oczy.

Sporo osób używa tego hdd i jakoś nie słychać narzekań na szybkość działania systemu. Ba, sam używam tego dysku jako systemowego i dysk jest szybszy niż seria 7200.10 której to wcześniej używałem.

To albo ten dysk 5400 jest tak dopracowany, albo te 7200 takie cienkie. :wink:

Osobiście go nie miałem więc na temat jego wydajności się nie wypowiadam, ale na wszystkich 5400 z jakimi miałem do czynienia, praca była wyczuwalnie wolniejsza niż na 7200.

 

To jak to jest, taki dobry ten dyszczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny fachowiec który pisze na temat dysku, którego nawet nie widział na oczy.

Sporo osób używa tego hdd i jakoś nie słychać narzekań na szybkość działania systemu. Ba, sam używam tego dysku jako systemowego i dysk jest szybszy niż seria 7200.10 której to wcześniej używałem.

No tak, porównanie do dysku z przed kilku lat to jest argument...ograniczenia fizyczne sa nie do przeskoczenia. Jak się kupuje nowy model to trzeba go porównac do innych nowych a nie bo jest lepszy od jakiegoś tam zabytku.

Baracudy tez były chwalone. A ludzie chwalą to co mają poprostu, taka mentalność.

 

Pewnie jest szybszy od Velociraptora? :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo ten dysk 5400 jest tak dopracowany, albo te 7200 takie cienkie. :wink:

Osobiście go nie miałem więc na temat jego wydajności się nie wypowiadam, ale na wszystkich 5400 z jakimi miałem do czynienia, praca była wyczuwalnie wolniejsza niż na 7200.

 

To jak to jest, taki dobry ten dyszczek?

3361904[/snapback]

No tak, porównanie do dysku z przed kilku lat to jest argument...

Pewnie jest szybszy od Velociraptora? :)

Długo się jeszcze będziesz pogrążać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Czy pogrążam się ja, pisząc realne odczucia z używania tego hdd? (które to zresztą Spylon i Bumel potwierdzili)

Czy pogrążasz się ty, pisząc te dyrdymały i nie widząc tego dysku na oczy?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos pyta to trzeba obiektywnie podawać info, dysk jest słabszy od konkurencji. Skoro seria GP od WD jest wydajniejsza a wiem że te modele od WD nie są zbyt dobre na system tym samym wolniejszy Samsung nie jest. Trzeba trzeźwo patrzeć na fakty a nie wciskać że jest super "bo ja mam".

 

Przecież nie twierdze że komuś ma się nie podobać! Jesteś zadowolony to świetnie! Ale powiedz chociaż uczciwie że są szybsze rozwiązania w tej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czy ty w ogóle czytasz to co napisałem? W którym momencie ja wciskam, że ten dysk jest super? W którym momencie ja go komuś polecam?

Stwierdziłem tylko, że piszesz bzdury, bo dysk nadaje się na system co inni już potwierdzili. Ale widzę, że to bezpłodna wymiana zdań, bo i tak wiesz lepiej - twoja sprawa, tylko nie wciskaj ciemnoty ludziom.

 

@down

Nadaje się - zapewnia odpowiedni komfort podczas pracy.

Na pewno "z pracą jak na laptopie" nie ma co porównywać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dysk na system się nadaje. Na kazdym z dysków system chodził bedzie. OT przede mną leży jakiś Hitachi 6GB. Na nim też system ruszy. Pytanie tylko - jak szybko i jak "żywo" system na dysku będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dysk na system się nadaje. Na kazdym z dysków system chodził bedzie. OT przede mną leży jakiś Hitachi 6GB. Na nim też system ruszy. Pytanie tylko - jak szybko i jak "żywo" system na dysku będzie działał.

Jeśli weżmiemy pod uwagę tylko wydajność to niby każdy ale dla każdego systemu operacyjnego jest jakaś minimalna

pojemność dysku/ilość wolnego miejsca do instalacji systemu. Wymagania minimalne visty sugerują że z 6 GB HDD będzie cienko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to weźmy maxtora 20GB, który również leży własnie u mnie na biurku. Tam zmieści się zdecydowana większość systemów (nie znam takiego, który potrzebowałby więcej niż 20GB).

 

A Ty się czepiłeś teraz dla samego czepiania, bo ja akurat ruszyłem problem wydajności. Nie pojemności. Dysk może mieć 1MB odczytu/zapisu i 100ms czasu oczekiwania. Będzie miał 20GB pojemności - zainstalujesz se nawet Viste.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Daron , ale tutaj nie chodzi raczej o to czy sie da , ale raczej jak to bedzie chodzic w praktyce. Sam mam u siebie U6 40GB i o ile mam tam oesa , o tyle jest to tylko awaryjny oes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zobacz swoje ostatnie zdanie nad moim postem - "czepiasz sie dla czepiania". Do tego ustosunkowalem sie. Jaki jest sens instalowania oesa na wolnym dysku za wyjatkiem backupa na wszelki wypadek? Znikomy jak dla mnie. Chyba o to rozchodzi sie problem wyboru dysku na oes , ktory to ma 5400 rpm. Nie ma chyba sensu porownywanie takiego F2 do np. U6 z 40MB/S. Jesli acces time w ECO nei ejst zly tak patrzac na predkosc liniowa one maja to samo co moje 11.

 

Oczywiscie ja nie jestem o Grobela i nie wiem jak mu to chodzi.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie przyniosłem dysk do domu z serwisu. Zaniosłem Seagate 7200.12 500GB z relokowanymi 6 sektorami i dziś miałem nówkę do odbioru. Jako, że się zawiodłem na Seagatecie, to po małej prośbie w sklepie wymienili mi na Samsunga HD502HJ 500Gb - dopłaty zrobiłem 5zł :lol2:

W tej chwili mam dwa hd: nowe WD 500GB na telerz i nówke Samsunga.

Wrzuce tak na szybko testy z hd tacha.

Jak by ktoś chciał porównanie najowszego WD do Samsunga to piszcie może uda się coś porobić.

 

quick test:

post-153-1252340774_thumb.png

 

i long:

post-153-1252340813_thumb.png

 

Zrobiłem testy na dysku dopiero co włożonym do kompa bez partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge tylko powiedzieć tyle że przy moich pozostałych dyskach te się wcale nie wyróżniają, ogólnie jest bardzo cicho jeżeli chodzi o głowice lecz 7200rpm robi swoje zwłaszcza jak się ma 5 takich dzwońców :P, natomiast w porównaniu do moich poprzednich dwóch seagatów 320gb 7200.10 w raid 0 różnica w wydajności i głośności to jest poprostu przepaść na korzyść F3

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...