Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 2x 250aaks w raid0 ktore dostalem z gwarancji i w stosunku do swoich poprzednikow sa okrutnie i to nawet bardzo okrutnie szumiace w idle, strasznie szumi glowica. I rozkminiam zakup czegos cichszego wlasnie.

 

naxt - w idle czy stresie te piski?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje nie piszczą, normalnie szumią jak to dyski...

gdyby tak chcieć osiągnąć ciszę to jedyne rozwiązanie to tylko Quiet Drive - HDD Noiseless Case, mam w takim czymś dysk w kompie do "netu" - dysk 7200rpm 160gb jakiś hitachi bodajże wogle go nie słychać

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x 250aaks w raid0 ktore dostalem z gwarancji i w stosunku do swoich poprzednikow sa okrutnie i to nawet bardzo okrutnie szumiace w idle, strasznie szumi glowica. I rozkminiam zakup czegos cichszego wlasnie.

 

naxt - w idle czy stresie te piski?

w idle i stress,co najlepsze dyski miałem w skrzynkach bitumicznych i nic nie pomogło,słychac wysoki dzwiek pisk ? przy wyciszonym komputerze,wytwarza sie jakis wysoki dzwiek i było to na 2 sztukach.

 

moje nie piszczą, normalnie szumią jak to dyski...

gdyby tak chcieć osiągnąć ciszę to jedyne rozwiązanie to tylko Quiet Drive - HDD Noiseless Case, mam w takim czymś dysk w kompie do "netu" - dysk 7200rpm 160gb jakiś hitachi bodajże wogle go nie słychać

wycisz wszystkie wentyle i sprawdz czy oprocz szumu dysku nie widziela sie uciazliwy pisk,przy obrotach wentyla na 1000 jest on zapewne juz zagluszony natomiast u mnie wszystkie pracuja ponizej 800 obrotów,wsadzenie dysku do skrzynek bitumicznych nie wiele dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam również wentyle skręcone poniżej 1000rpm, i nie piszczy mi nic, ale wiem o co Ci chodzi bo już nie raz słyszałem takie dźwięki z dysków. możliwe że Jesteś wyczulony na jakąś częstotliwość i dlatego to rani Twoje uszy, mój kumpel tak miał jemu piszczały dyski mi nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w idle i stress,co najlepsze dyski miałem w skrzynkach bitumicznych i nic nie pomogło,słychac wysoki dzwiek pisk ? przy wyciszonym komputerze,wytwarza sie jakis wysoki dzwiek i było to na 2 sztukach.

...

Czy to ta sama charakterystyka dźwięku jak była w F1 (jeśli masz porównanie)? Wyglądałoby na to, że talerze korzystają z identycznego napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

różnica między 13 a 16ms (sprawdźcie włączając aam) jest duża, nie mówię o benchach, to czuć już przy starcie systemu. Testowałem,wiem. Gołym okiem widziałem różnicę między 12,5ms a niecałymi 14 i wybrałem opcję głośniejszą. Różnica jest wyraźnie widoczna przy odpalaniu większych programów, wspomnianym starcie systemu. O mieleniu małych plików, bazach danych czy głupich loadach w grach nie wspominam.

 

Na dysku z wysokim seekiem da się pracować ale jak się popracuje na szybszym - sami wiecie jak to jest :]

 

Jesli już porównywać pracę na takim dysku z laptopem to też trzeba zwrócić uwagę na dysk,,nowe 7200 naprawdę nie są złe, jak na laptopa, a czasem siedzi tam i ssd i jest pozamiatane.

 

Koniec końców kwestia priorytetów, niektórych dźwięk drażni bardziej niż kilka milisekund. To nowe dyski więc mocno nadrabiają transferem i niema co porównywać do starych 5400. Komfort na pewno jest porównywalny/lepszy niż przy pracy z dyskami 160/250GB na talerz. Inaczej mówiąc - ni jest to hiend ale dobry szybki dysk. W połowie zastosowań równi szybki jak 7200, w drugiej połowie tej mniej spotykanej w domu sporo wolniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ta sama charakterystyka dźwięku jak była w F1 (jeśli masz porównanie)? Wyglądałoby na to, że talerze korzystają z identycznego napędu.

jesli w F1 po wylaczeniu dysku poczułes ulge to ta sama :razz: mam porownanie do WD 640AAks,samsung 250GB,Segabate 160 i tam nie ma takich "akcji". Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

jesli w F1 po wylaczeniu dysku poczułes ulge to ta sama :razz: mam porownanie do WD 640AAks,samsung 250GB,Segabate 160 i tam nie ma takich "akcji".

W moim F1 tez. Dysk jest CICHY i nie piszczy.

 

Edit - porownanie? Dwie 11 , stara 10 , AAKS 640.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia cy rzeczywiście jest cichy, niektórzy zdają się mieć pewne zastrzeżenia (cały czas się waham czy go wziąć czy starszy model F2). Napisałem już dwa maile do Samsunga, aby określili co w nim nowego - zero odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wrzucam porównanie dysków WD5000AAKS i SAMSUNG HD502HJ oba 500Gb/talerz.

Żeby ktoś nie miał zastrzeżeń, to zrobiłem klon dysków. Miałem WD zapchane z którego system odpalałem, następnie sklonowałem WD na Samsunga. System odpalam z Samsunga w czasie testów.

 

Samsung dyski C i D

WD dyski G i H

 

Wygląda to tak:

 

post-153-1252445014_thumb.png

 

Do testów wykorzystałem program FastCopy ver1.91.

 

Najpier kopiowałem katalog program files z 22434 plików w 1886 katalogach , a potem jeden katalog z jednym plikem mdf i mds czyli obraz płyty DVD.

 

Po literach partycji widać, który dysk jest który:

 

C na D (program files)

 

TotalRead = 4083.8 MB

TotalWrite = 4083.8 MB

TotalFiles = 22434 (1886)

TotalTime= 223.39 sec

TransRate= 18.28 MB/s

FileRate = 100.42 files/s

 

G na H (program files)

 

TotalRead = 4083.8 MB

TotalWrite = 4083.8 MB

TotalFiles = 22434 (1886)

TotalTime= 253.03 sec

TransRate= 16.14 MB/s

FileRate = 88.66 files/s

 

Przy kopiowaniu dużej ilości plików z partycji na partycję Samsung jest szybszy.

 

 

C na G (program files)

 

TotalRead = 4083.8 MB

TotalWrite = 4083.8 MB

TotalFiles = 22434 (1886)

TotalTime= 131.66 sec

TransRate= 31.02 MB/s

FileRate = 170.39 files/s

 

G na C (program files)

 

TotalRead = 4083.8 MB

TotalWrite = 4083.8 MB

TotalFiles = 22434 (1886)

TotalTime= 136.00 sec

TransRate= 30.03 MB/s

FileRate = 164.95 files/s

 

Przy kopiowaniu dużej ilości plików między dyskami Samsung jest szybszy.

 

C na D (ISO plik)

 

TotalRead = 4504.9 MB

TotalWrite = 4504.9 MB

TotalFiles = 2 (1)

TotalTime= 107.64 sec

TransRate= 41.85 MB/s

FileRate = 0.02 files/s

 

D na C (ISO plik)

 

TotalRead = 4504.9 MB

TotalWrite = 4504.9 MB

TotalFiles = 2 (1)

TotalTime= 89.03 sec

TransRate= 50.60 MB/s

FileRate = 0.02 files/s

 

G na H (ISO plik)

 

TotalRead = 4504.9 MB

TotalWrite = 4504.9 MB

TotalFiles = 2 (1)

TotalTime= 93.90 sec

TransRate= 47.98 MB/s

FileRate = 0.02 files/s

 

H na G (ISO plik)

 

TotalRead = 4504.9 MB

TotalWrite = 4504.9 MB

TotalFiles = 2 (1)

TotalTime= 88.94 sec

TransRate= 50.65 MB/s

FileRate = 0.02 files/s

 

Przy kopiowaniu dużego pliku z partycji na partycję WD jest szybsze.

C na G (ISO plik)

 

TotalRead = 4504.9 MB

TotalWrite = 4504.9 MB

TotalFiles = 2 (1)

TotalTime= 36.08 sec

TransRate= 124.85 MB/s

FileRate = 0.06 files/s

 

G na C (ISO plik)

 

TotalRead = 4504.9 MB

TotalWrite = 4504.9 MB

TotalFiles = 2 (1)

TotalTime= 36.07 sec

TransRate= 124.90 MB/s

FileRate = 0.06 files/s

 

Przy kopiowaniu dużego pliku z dysku na dysk oba dyski robią to tak samo szybko.

 

 

W teście syntetycznym Samsung jest szybszy od WD:

 

post-153-1252445851_thumb.png

 

 

Teraz napiszę kilka słów o moim subiektywnym odczuciu odnoście głośności i temperatury trzech dysków 500GB/talerz.

Teraz mam WD i Samsunga, a jeszcze kilka dni temu miałem Seagate 7200.12.

 

Jeżeli chodzi o głośność w ide ( wszystkie dyski mam/ miałem położone na folii bombelkowej na biurku bo kompa mam poskładanego na pająka) w kolejności od najcichszego: Seagate -> WD -> Samsung

Jeżeli przyłoże ucho do dysku na odległość 5cm to: w kolejności od najcichszego: Seagate -> WD -> Samsung

Głośność w czasie wyszukiwania: mam wrażenie, że wszystkie dyski pracowały z takim samym hałasem (chodzi mi o ten dzwięk chrobotania głowic w czasie szukania)

Samsung wydaje się być najgłośniejszy i słychać wyraźnie w nim obracające się talerze.

 

Jeżeli chodzi o temperatury (od najchłodniejszego): Seagate -> Samsung -> WD

 

I teraz najgorsze, co zauważyłem jak się przykłada rękę do obudowy dysku z góry: Samsung drga najgorzej i wyraźnie to czuć, później WD i najłagodniej chodził Seagate.

 

Moje wnioski są takie: Chciałbym, aby Seagate był tak szybki jak Samsung przy zachowaniu swojej głośności, temperatury i małych drgań, ( i oczywiście żeby nie łapał relokowanych sektorów).

 

 

A zapomniałem napisać, że platforma to: DFI Lanparty UT X58-T3eH8, i920, 6Gb ramu i gf275.

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę wyniki swoich Hd502H(oba po 500 gb)

Dysk systemowy: Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Drugi dysk:Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Z dysków jak na razie jestem zadowolony, są na prawdę zimne(29-30stopni), w miarę ciche,jedynie te wibracje mnie przerażają ; p Mój CM 690 wpada trochę w rezonans ... Ale tak to super:)

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby miały się pojawić na koniec sierpnia, ale dobrze jakby to chociaż we wrześniu nastąpiło. Też zamierzam takowy kupić, bo niewielkim kosztem mógłbym się przesiąść z dwóch dysków po 250GB w R0 na 1TB i do tego nawet lepsza wydajność na pojedynczym dysku. Mam nadzieje, że cena będzie oscylowała w granicy 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja terowa ma jak widać trochę lepsze rezultaty od mniejszego brata, no nic trzeba jeszcze poczekać aż się u nas pojawią.

Chyba nie bardzo... z tego co widze ma ciut gorsze wyniki miz moja HD502HJ wiec tak naprawde to kwestia sztuki/partii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czemu ale moje dwie 502hj wprawiają moją budę w rezonans (cm 690) :I są zamontowane ładnie na tych koszyczkach ale i tak cała budą tak dźiwnie jak by drga i wydaje nie przyjemny dźwięk ; p Jak dysk są np na ziemi poza budą nic takiego się nie dzieje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tutaj troszkę musisz zwalić na słaby montaż dysków w 690 - konstrukcja taka jak w tej obudowie , nie może idealnie tłumić drgań...

no to jaka buda Twoim zdaniem będzie dobrze radziła sobie z wibracjami dysków, ja mam chiefa cx (dyski montowane bokiem) i wszystko bzyczy, buczy i tak dalej, budy nie moge zamknąć bo bok jest z szybą i szyba wpada w jakiś rezonans... czy taka buda będzie ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie, żeby nie zaczynać nowego tematu proszę napisać, które dyski samsunga na chwilę obecną będą najlepsze - cisza, wydajność, bezawaryjność i żeby tylko nie miały tego charczenia co moja obecna F1

 

na system 500GB - F2 czy F2EG czy nowsze odpowiedniki F3 lub F3EG - trochę dużo ludzi pisało o tych dziwnych szmerach piskach itp nowych TRÓJEK (może to wyjątki, a może przyszło nowe), więc mam obawy pchać się w nowe, ale może warto ??

Edytowane przez b3chwdp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...