Skocz do zawartości
limarus

Problem Z Ramem. Kingston Ddr2 667mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dziś doszedł do mnie ram Kingston 2GB DDR2-667 CL5 Non-ECC. Gdy podłączyłem go "obok" mojej starej kosci Kingston 1GB DDR2-667 CL5 Non-ECC która jest identyczna, jedynie jest o 1gb mniejsza. Ale do rzeczy. Gdy włączę komputer z 2 kośćmi w środku, po załadowaniu systemu(Win 7) wyskakuje BSoD . PC odpalony z kośćmi osobno działa bez problemu. Natomiast gdy włącze go z obiema kośćmi w trybie awaryjnum, to Winda widzi całe 3Gb we właściwościach i nie ma rzadnych bsod.

 

Czy ktokolwiek zna przyczyne? Moje MoBo to Asus M2V.

Pozdrawiam

Edytowane przez limarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ze kości jednak nie są identyczne. Powiem więcej, jeśli kupowałeś pamięc w dużym odstępie czasu, to musisz mieć spore szczęście aby trafić pamieć na tych samych kościach. Mimo, to nie to jest przyczyną twoich problemów.

 

Spróbuj uruchomić system na samej nowej kości i przetestować ją Memtestem. Spróbuj teś obsadzić kości aby pracowały w Single Channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie mam dostępu do komputera, bede mógł to sprawdzić jutro. Wydaje mi sie ze próbowałem wszystkie opcje wsadzenia, ale mogłem jakąś pominąć. W przypływie frustracji ustawiłem w biosie opcje ze jeśli będa jakieś problemy to żeby nie alarmował, i gdy włączyłem komputer nie było bsod ale widział tylko 1GB. A jak te kości mogą być inne? W sensie ze oparte na czyms innym? Nazywają się identycznie KVR667d2n5/1G i /2G. A dlaczego w trybie awaryjnym widzi całe 3GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...