Skocz do zawartości
LPC

Wyrejestrowanie Auta Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Moja sprawa wygląda tak:

 

mam samochód który nie ma przeglądu , chce się go pozbyć sprzedać nie ładując w niego kasy (remont aby ten przegląd przeszedł) ale zgubiłem dowód rejestracyjny !!

Z tego co mi mówiono muszę zrobić przegląd aby wyrobić nowy dowód (dają jakiś świstek ponoć z którym trzeba iść do urzędu i na jego podstawie wbijają do nowego dowodu przegląd) ,

czy da się jakoś wyrejestrować auto inaczej bez dowodu rejestracyjnego ? czy jestem skazany na ten przegląd i łądowanie kasy w złoma ?

Proszę o poradę z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat bo chyba ten jest dla mnie najodpowiedniejszy.

Mam pytanie jak to jest z kupnem auta. W wakacje będę chciał kupić auto sobie żeby przez rok móc go dopieścić. Auto będę chciał zarejestrować na siebie ale 18 urodziny mam dopiero za 13 miesięcy więc jeszcze dużo czasu. A jest 14 dni na przerejestrowanie auta. Jak nie zarejestruje w tym czasie to coś się stanie ?

Dokładnie to na współwłaściciela z ojcem oczywiście :)

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co się stanie? Przyjedzie czarna wołga i zabiorą cie smutni panowie :P

 

A tak na serio to nic ci nie grozi, nie ma żadnych kar za niezarejestrowanie pojazdu.

Chyba że ktoś będzie jeździł niezarejestrowanym autem, to wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze pozostaje kwestia ubezpieczenia. Ułomne przepisy nie biorą pod uwagę czegoś takiego, że auto stoi pod domem, bo jest rozebrane na części w celu remontu/odrestaurowania - ubezpieczenie musi mieć ciągłość i już - bo inaczej jakaś firma nie miała by zarobku... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzmy że kupuje auto, w którym poprzedni właściciel nie opłacił oc a wyszło na dniach to muszę się tym przejmować czy to problem poprzedniego własciciela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...