Skocz do zawartości
MARKEZZ

Intel I7 920 Czy Xeon W3520 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym sie spytac który procesor jest lepszy który bedzie lepiej pasował do np obróbki video lub zdjec.

Tu tylko różnice będzie widać w o.c. Xeon jest w tym lepszy bo potrzebuje niższych napięć. Jak masz kasę i amsz zamiar ocowac dołóż do w3520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tylko różnice będzie widać w o.c. Xeon jest w tym lepszy bo potrzebuje niższych napięć. Jak masz kasę i amsz zamiar ocowac dołóż do w3520.

Jak ja się orientowałem to XEON różni się od desktopów wyższą tolerancją dla napięć i temperatur, w kwestii O/C chyba wypada bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się orientowałem to XEON różni się od desktopów wyższą tolerancją dla napięć i temperatur, w kwestii O/C chyba wypada bez zmian.

Te xeony to to samo co i7, tyle, że są selekcjonowane i od początku miały stepping D0.

W oc wypada lepiej, na podobnym forum gość ładnie go wykręcił 4,6(albo 4,4 nie pamiętam) na powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powietrzu ma wyższe temperatury stąd moja wzmianka o tolerancji, jest stabilniejszy. i7 może pracować stabilnie do ponad 70st, Xeon ponad 90st a to robi różnicę. To samo było przy E8400@X3000, gdy E0 desktopa średnio robił 3,0-4GHz na vstok to Xeon potrzebował nawet 1,4-1,5Vcore, przy tym miał wyższe temperatury a mimo to był bardziej stabilny i trudniej było go zmęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powietrzu ma wyższe temperatury stąd moja wzmianka o tolerancji, jest stabilniejszy. i7 może pracować stabilnie do ponad 70st, Xeon ponad 90st a to robi różnicę. To samo było przy E8400@X3000, gdy E0 desktopa średnio robił 3,0-4GHz na vstok to Xeon potrzebował nawet 1,4-1,5Vcore, przy tym miał wyższe temperatury a mimo to był bardziej stabilny i trudniej było go zmęczyć.

Xeon i 920 D0 to samo z v i z oc wszystko uzależnione od konkretengo batcha

i sztuki co do tempertur obydwa do 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...