Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Odrazu pragne z góry przeprosić jeśli temat jest w złym miejscu.

 

Otóż jestem początkującym użytkownikiem laptopa (do tej pory bylem wieloletnim uzytkownikiem komputera stacjonarnego) i od jakiegos czasu gryze sie z mysla przesiadki z Visty na ... No właśnie.

 

Win7 jak narazie odpada. Mysle o systemie, który nie zjada pamieci a Win7 kojazy mi sie z Vista a poza tym jest jeszcze ograniczenie czasowe jego uzytku.

 

Druga sprawa to samo przygotowanie do formatu i na co musze uwazac bo, gdy jeszcze nie myslalem o przesiadce a widzialem ludzi zakladajacych tematy, ze nie moga zainstalowac Windowsa XP na lapku.

 

 

Nie ukrywam, ze swoja przesiadke powiązuje z problemem o , którym mówiłem tu: http://forum.purepc.pl/Gry-f9/Unreal-Tourn...00#entry3336671

 

Początkowo myslalem o 64 bitowym systemie, ale ktos powiedzial mi, ze moze byc znacznie "zasobożerny" i nie koniecznie lepszy. W pierwszej kolejnosci pomyslalem Win7 Ultiumate 64 Bit, ale jak pisałem wcześniej... Przeszkadza mi ograniczenie czasowe.

 

XP jest troche starszy technologicznie, ale jak slysze, ze ludzie chodza z laptopami nie zadowoleni z Visty i prosza w serwisie o reinstalacje to odrazu pada: XPek ;o

 

 

Moj lapek:

 

ASUS A7SN-7S017C

 

Intel Core 2 Duo 2.40 GHz

3 GB RAM

nVIDIA GeForce 9500M GS 256 VRAM GDDR3

320 GB HD (laptopowy) + 650 zewnętrzny

Dźwięk Realtek HD

 

 

Profil tego laptopa to Entertaintment czyli rozrywa a w tym jeszcze uzywam go do gier (Unreal Tournament 3)

 

Zwracam sie do Was z prośbą o zarekomendowanie mi jakiegos systemu oraz jakis tutorial krok po kroku jak zainstalowac na czysto ze zmiana partycji (bo mam dwie chyba w raid 0 a chce miec jedną dużą i nie wiem ocb z tym raid 0 i z ewentualnymi problemami przy instalacji)

 

Teraz mysle o XPeku, ale ktorego wybrac ? XP Pro 32 bit czy 64 bit ?

 

Dziękuje z góry i przepraszam za kłopot.

 

Pozdrawiam,

Seban,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli win7 odpada, na twoim miejscu pozostal bym przy viscie, domyslam sie ze masz laptopa niedlugo, w takim wypadku potrzeba dac temu systamowi czas aby sie moc do niego przyzwyczaic, vista lepiej zarzadza energia od xp, jakos zarzadzanie siecia w viscie rowniez jest lepsze wg mnie a przy twojej konfiguracji bedzie vista chodzila bardzo przyzwoicie.

 

Wg mnie jezeli zmieniac to tylko na 7, nie ma po co sie cofac do XP

Edytowane przez gollumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czytałem pobieżnie, ale:

 

1. Nie wydaje mi się, aby laptop miał RAID... to tylko laptop.

 

2. To nowy mocny sprzęt - ze sterownikami do XP może być ciężko, ale nie jest to niemożliwe.

 

3. Zapewniam Cię, że W7 będzie tam śmigać szybciej niż Vista. Na chwilę obecną jest darmowy (czytaj temat o W7), a jak wyjdzie to może się skusisz po przetestowaniu.

 

PS. Osobiście XP bym nie instalował. Przesiadka na W7 RC, a potem na FULL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czytałem pobieżnie, ale:

 

1. Nie wydaje mi się, aby laptop miał RAID... to tylko laptop.

 

2. To nowy mocny sprzęt - ze sterownikami do XP może być ciężko, ale nie jest to niemożliwe.

 

3. Zapewniam Cię, że W7 będzie tam śmigać szybciej niż Vista. Na chwilę obecną jest darmowy (czytaj temat o W7), a jak wyjdzie to może się skusisz po przetestowaniu.

 

PS. Osobiście XP bym nie instalował. Przesiadka na W7 RC, a potem na FULL.

 

Druga sprawa: w zamysle mialem wersje 64 bitowa bo kojazy mi sie to z wieksz aniezawodnoscia i lepszym wykorzystaniem zasobow systemowych, ale mam 3 gigabajty ramu tylko czy to wystarczy ? No i oczywiscie mysle o graniu. Czy ten system sie bedzie nadawal i lepiej zarzadzal pamiecia ?

 

Jesli 64 bit wymaga 2 giga i zostanie 1 giga to obawiam sie, ze w rzeczywistosci moze zostac mniej... Ale moze zle mysle ? Prosilbym o cos wiecej na ten temat.

Zakladam, ze w niedalekiej przyszlosci zrobie upgrade do 4 giga ramu i moze nowe mobo w laptopie.

Edytowane przez Sebban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. (..)

 

Druga sprawa: w zamysle mialem wersje 64 bitowa bo kojazy mi sie to z wieksz aniezawodnoscia i lepszym wykorzystaniem zasobow systemowych, ale mam 3 gigabajty ramu tylko czy to wystarczy ? No i oczywiscie mysle o graniu. Czy ten system sie bedzie nadawal i lepiej zarzadzal pamiecia ?

 

Jesli 64 bit wymaga 2 giga i zostanie 1 giga to obawiam sie, ze w rzeczywistosci moze zostac mniej... Ale moze zle mysle ? Prosilbym o cos wiecej na ten temat.

Zakladam, ze w niedalekiej przyszlosci zrobie upgrade do 4 giga ramu i moze nowe mobo w laptopie.

1. Udam, że tego pytania nie było, a Ty go wykasuj w te pędy. To, o co pytasz godzi w regulamin itd.

2. Poczytaj temat o 7 i będziesz wszystko wiedział - nawet czytanie "po łepkach" nie powinno Ci dać chwili do zastanowienia.

3. W7 bez problemu chodzi na 1GB, a szaleńcy odpalają na 512MB i w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Udam, że tego pytania nie było, a Ty go wykasuj w te pędy. To, o co pytasz godzi w regulamin itd.

2. Poczytaj temat o 7 i będziesz wszystko wiedział - nawet czytanie "po łepkach" nie powinno Ci dać chwili do zastanowienia.

3. W7 bez problemu chodzi na 1GB, a szaleńcy odpalają na 512MB i w dół.

OK zrobione.

Jeszcze jedno takie drobne pytanie - jesli gra na viscie sie wiesza (mowie o UT3) i ktos podpowiada, ze to wina czestotliwosci pamieci, ktorej w laptopie chyba nie da sie zmienic bo w biosie sprawdzalem i nie ma czegos takiego a cos z pamiecia czy jak jest wykorzystywana moze powodowac ten problem zwieszania sie z UT3 (nie mam 100% pewnosci czy to jest przyczyna, ale jest dosc duze prawdopodobienstwo) to czy Win 7 64 Bit cos zmieni ?

 

Jakis gosc rzekomo mial ten sam problem (rowniez uzytkownik laptopa), ale raczej nie sadze by ta sama marka jako grafike on mial GeForce 9300M GS vs moj 9500M GS i on zainstalowal na Win7 Desktopowe stery co mu rzekomo rozwiazalo problem (pod win7 64bit O_O).

 

Jak Win7 vs Vista sie to bedzie mialo ? Pokladam nadzieje w 7, ze bedzie rozwiazaniem tego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopy to nie są domowe składaki, lecz przemyślane zestawy podzespołów. Nie ma takiej opcji, aby to była wina taktowania pamięci. Jeśli tylko ta gra sprawia problemy, a reszta aplikacji/gier chodzi poprawnie, to nie jest wina sprzętu. Spróbuj pobrać jakieś łatki do gry.

 

Gdyby jednak inne gry/aplikacje sprawiały problemy, najpierw spróbuj pokombinować ze sterownikami. Jeśli nie pomoże, to oddaj sprzęt do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...