Skocz do zawartości
Oskaliber

Oskaliberowe Boje Z Di

Rekomendowane odpowiedzi

A właściwie, bój numer 1.

 

Ekipa:

Pentium 4 2.0 Northwood & Celeron D330

Asus P4P800 (bez zadnych modów)

2x512MB Hynix B8J-D43

ModeCom 300GTF & Twardy Noł-Nejm

Pot by Maniakalny zakupiony od Keana

 

W pierwszej wersji miałem mieć 10kg lodu, miałem 15kg (inna kwestia, że zapłaciłem 50zł więcej niż miałem, radze sie dobrze dogadywac przy zamawianiu z suchy-lod.com.pl), miałem kręcić jeden dzień, ale tyle czasu mi zeszło, że kręciłem dwa :)

 

Platforma Ready-To-Go:

 

Dołączona grafika

 

Na pierwszy ogień poszedł nortwood, niestety okazał się dosyć padaczny. Na początku nie chciał mi wstać nawet na 3.1 (na powietrzu był valid 3.0). Okazało się, ze problemem była pamięć. Wyciągnąłem jeden moduł i zaczął się kręcić (inna kwestia, że potem wsadziłem ją z powrotem i wszystko śmigało, więc nie mam pojęcia o co chodziło). Później znowu miałem resety w bardzo dziwnych momentach. Okazało się, że modecom, który już wcześniej startował raz na 5 razy, odmówił kompletnie współpracy. Do boju wkroczył mój stary, dobry noł-nejm, który świetnie sobie poradził. Niestety proc doszedł tylko do 3.4GHz (1.95V). Benchmarki też dosyć mizerne, z superpi w ogóle nie mogłem się dogadać, jedynie pifast jako tako wyszedł. Jak już napisałem w temacie o hwbocie: "Z tego co zaobserwowałem te procki mają bardzo dużą rozbieżność. Jedne robią prawie 4GHz na powietrzu, a inne zachowują się jak mój. Na hwbocie widziałem nawet jakieś tam wyniki poniżej 3GHz na SS."

 

#6 CPU-Z - 3400MHz [valid]

#8 SuperPI 1M - 50.531 [screen]

#4 SuperPI 32M - 45:02.157 [screen] Dołączona grafika

#9 wPrime 32M - 01:48.140 [screen]

#6 wPrime 1024M - 01:00:29.880 [screen]

#4 PiFast - 64.27 [screen] Dołączona grafika

 

Na drugi dzień został Celek D330. Po 10 minutach od startu nastąpiła już niespodzianka. Komputer nie chciał się za nic włączyć. Moim oczom ukazały się śliczne, mokre cewki i całe oszroniałe kondensatory. Rozebrałem wszystko, wyciąłem nową izolację na front i dalej do końca dnia wszystko już śmigało jak należy. Biorąc pod uwagę, że to pierwszy lepszy procesor, którego nie testowałem nawet na powietrzu, podkręcił się w miarę solidnie. 4580MHz dało 6miejsce na hwbocie i 7me na ripping.org. Przynajmniej tu konkurencja była solidniejsza i nie pobił mnie nikt na powietrzu tak jak w przypadku northwooda... Z benchmarków wartych wymienienia, całkiem nieźle wyszło mi superpi, reszta dosyć przeciętnie. Dodatkowo prześladował mnie niezły pech. Za pierwszym razem SPI 32M wysypało mi się po 24 loopie, ale fsb o 1 w dół i nastepne już przeszło. Podobna sytuacja była z wPrime1024M, który wysypał się na 100%, niestety zabrakło mi lodu żeby powtórzyć. Patrzyłem na temperature, była pod koniec taka sama jak przez cały przebieg tego benchmarka, więc nie wiem o co mogło chodzić.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

#6 CPU-Z - 4580MHz [valid]

#2 SuperPI 1M - 36.406 [screen] Dołączona grafika

#2 SuperPI 32M - 26:41.160 [screen] Dołączona grafika

#5 wPrime 32M - 1:17.940 [screen] Dołączona grafika

#5 PiFast - 53.45 [screen] Dołączona grafika

 

Ogólnie trzeba przyznać, że w porównaniu z AC kręci się 10x przyjemniej. Teraz muszę skombinować sobie więcej procków na s478 i niedługo powalczę coś jeszcze raz :) Dzięki dla Keana za fajny kontener, któremu nie mogę nic zarzucić i kilka rad i innych, którzy odpowiadali na moje głupie pytania. Jakieś tam fotki na koniec:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

EDIT: Pokazało się wspaniałe no hotlinking to hwbot, więc jakby ktoś chciał zobaczyć screena to zapraszam na hwbota, bo nie chce mi sie ich wszystkich uploadować.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wszystko wyszło i nic się nie zepsuło - to zawsze motywuje do dalszego działania :) Jak chcesz mieć więcej lepszych wyników, to zrób coś z pamięciami, bo średnio to wygląda - kość 512mb twinmosa z tego co pamiętam kręciła się lepiej (timingi), a to ma naprawdę duże znaczenie tutaj (celki są wrażliwe na pamięć, nawet jak masz 1000-1200mhz, a co dopiero 400mhz). No i ja bym następnym razem zrobił tak - więcej procków, olać spi 32m i wprime 1024m (chyba, że masz pewną wrke) i skupić się raczej na krótszych testach - więcej punktów i mniej nerwów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja bym następnym razem zrobił tak - więcej procków, olać spi 32m i wprime 1024m (chyba, że masz pewną wrke) i skupić się raczej na krótszych testach - więcej punktów i mniej nerwów :lol2:

a gdzie tu duch prawdziwego OC? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej wersji miałem mieć 10kg lodu, miałem 15kg (inna kwestia, że zapłaciłem 50zł więcej niż miałem, radze sie dobrze dogadywac przy zamawianiu z suchy-lod.com.pl), miałem kręcić jeden dzień, ale tyle czasu mi zeszło, że kręciłem dwa :)

Jak to się stało? Przyjechali do ciebie do domu z 15 kg i kazali zapłacić więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie, ale same sie skalują, więc mam nadzieję, że to nie problem.

 

Z acetonem, ofc.

Taa, jak sie ma internet, to nie problem <_<

 

BTW, robisz brzydkie screeny :P

 

A tak poza tym to dobrze Ci poszło nawet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się stało? Przyjechali do ciebie do domu z 15 kg i kazali zapłacić więcej?

Nie. To, że było 15kg zamiast 10kg to akurat była moja decyzja. I nie przyjechali bo odbierałem w Szczecinie. Kazali płacić sobie 6zl/kg zamiast 4zl/kg za lód i dodatkowo jeszcze sobie naliczyli jakieś dziwne opłaty, za to, że odbierałem z oddziału pobocznego a nie z centrali. A nikt, nie był łaskaw mnie o tym poinformować przez telefon albo napisać na stronie. Nie odbierałem osobiście (rodzice akurat byli w Szczecinie to wzięli), a przez telefon nie chciało mi się kłócić.

 

Taa, jak sie ma internet, to nie problem <_<

 

BTW, robisz brzydkie screeny :P

 

A tak poza tym to dobrze Ci poszło nawet ;)

Co Ci się w moich screenach nie podoba? :smoke:

 

Jedyne z czego jestem zadowolony to superpi na D330, bo mimo, że miałem dopiero 6 miejsce w cpu-z na hwbocie to zrobiłem 2gie w 1M i 32M. No a oprócz tego oczywiście z dobrej zabawy i +10 do doświadczenia.

 

Nie rozumiem tylko, jak taki skydec zrobił SPI1M 5sek szybciej odemnie. Akurat w 32M była mała przewaga, i jakbym miał więcej lodu to bym pewnie był 1wszy albo chociaż bardzo się zbliżył. W 1M fsb większe zaledwie o 2 i timingi 2-3-3-6, podczas gdy u mnie 2.5-4-3-6. Wydaje mi się, że aż 5sek nie da się nadrobić na takiej poprawce w timingach, więc jakieś wymyślne tweaki czy co? Jak sądzicie (linkacz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To, że było 15kg zamiast 10kg to akurat była moja decyzja. I nie przyjechali bo odbierałem w Szczecinie. Kazali płacić sobie 6zl/kg zamiast 4zl/kg za lód i dodatkowo jeszcze sobie naliczyli jakieś dziwne opłaty, za to, że odbierałem z oddziału pobocznego a nie z centrali. A nikt, nie był łaskaw mnie o tym poinformować przez telefon albo napisać na stronie. Nie odbierałem osobiście (rodzice akurat byli w Szczecinie to wzięli), a przez telefon nie chciało mi się kłócić.

Dobrze, że mówisz, jak się będę ogarniał, to posprawdzam wszystko dwa razy.

 

Nie rozumiem tylko, jak taki skydec zrobił SPI1M 5sek szybciej odemnie. Akurat w 32M była mała przewaga, i jakbym miał więcej lodu to bym pewnie był 1wszy albo chociaż bardzo się zbliżył. W 1M fsb większe zaledwie o 2 i timingi 2-3-3-6, podczas gdy u mnie 2.5-4-3-6. Wydaje mi się, że aż 5sek nie da się nadrobić na takiej poprawce w timingach, więc jakieś wymyślne tweaki czy co? Jak sądzicie (linkacz)?

Przyfarcił pewnie :) a tak na serio to tweaki jakieś robiłeś, czy tylko patrzyłeś na rurę :D no i czy system miałeś przygotowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyfarcił pewnie :) a tak na serio to tweaki jakieś robiłeś, czy tylko patrzyłeś na rurę :D no i czy system miałeś przygotowany?

Przyfarcić można o pół sekundy a nie o 5.

 

System świeżutki, tweaki oczywiście były (przynajmniej te, które znam). Na tych samych ustawieniach wszystkiego, bez tweaków miałem czas 39.906, z tweakami 36.406.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wyniki, fajna zabawa stosunkowo tanim kosztem :)

 

btw wójowy masz ten monitor :D

Czy tanim to nie wiem. 5 takich zabaw i bym miał SS.

 

Monitor tylko do benchowania, ważne, że działa ;)

 

SPI naprawdę fajne wyniki :) Gratz

 

Magic dywan +8 do MHz B-)

Dzięki ;)

 

Tak, dywan dodaje mi skilla od 4tej klasy podstawówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym nie wytrzymał i tego Q66 posadził z 8800GT, a nie tam jakies starocie :D

 

 

Już nie przesadzajcie tak z tym ze DI jest drogie, jak sie chce z domu ruszyc i ma sie pudlo swoje, to te 4 czy 5 zł za kg to nie jest taka tragiczna sprawa ;)

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się płaci 140zł zamiast 90zł to już nie jest tak miło. W każdym razie, pudło już mam i przy następnym zamówieniu sie wypytam wszystko dokładnie, żeby znowu czegoś nie wymyślili.

 

Stracha mam żeby Q66 <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod DI, jak coś się stanie to zostane bez kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co bylo nie tak przy zamowieniu z suchy-lod.com.pl. co ci tam doliczyli? bo ja w najblizszym czasie tez bede kupowal u nich lod. sprzet czeka, kontenerek sie kurzy i jest duzo czasu, wiec idealne warunki.

 

a tak w ogole to gratki

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć.

Gratulacje za wyniki.

 

Bardzo mnie ciągnie do tego mam Q9550 i E5200 do CO to można by pokręcić ;)

 

A suchy lud gdzie przechowywać trzeba?

Bo teraz jest ciepło.

 

A jak dużo DI schodzi przy OC?

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

GRATULUJE bojów - oby tak dalej!

 

 

Osobiście mam nieco lepszą sytuację z DI - Puławskie Azoty całkiem niedaleko i łatwo sie transportuje. Cena około 2,5-3zł za kg, ale powyżej 100kg już kupuje się za mniej niż 2zł brutto :-D

 

Gorzej tylko, że czasem sie plują, że przewoże samochodem bez wydzielonej komory ładunkowej (bez otwartych okien w aucie można się udusić :-D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej tylko, że czasem sie plują, że przewoże samochodem bez wydzielonej komory ładunkowej (bez otwartych okien w aucie można się udusić :-D )

Eee tam, moi rodzice jechali ze Szczecina (2,5h~ drogi), bez komory ladunkowej, bez otwarych okien i żyją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej tylko, że czasem sie plują, że przewoże samochodem bez wydzielonej komory ładunkowej (bez otwartych okien w aucie można się udusić )

Jeździłem bez komory ładunkowej, bez otwartych okien po toruniu w korkach i jakoś żyje ;)

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na suchy-lod.com.p są różne ceny pojemników tych samych rozmiarów?

Styrobox 	[b]52x32x57[/b] 	35 pln 	22% 	39,50 plnStyrobox 	[b]39x24x24[/b] 	30 pln 	22% 	36,60 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Acetanol dolewałeś?

 

Czemu na suchy-lod.com.p są różne ceny pojemników tych samych rozmiarów?

Aceton jak już, post numer #3 -> tak, używałem. Bez tego, albo czegoś na zastępstwo (spiryt etc.) nie da rady.

 

Są 2 pojemniki różnych rozmiarów. Ja do 15kg musiałem już brać ten większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...