Skocz do zawartości
Sobota

I5, I7, I3, A Może Modernizacja Lga775?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecna sytuacja rynkowa jest dosyć skomplikowana. Udany Phenom II (na AM2+ jak i AM3 oraz łatwa modernizacja) od AMD wiele namieszał tak samo jak i7 oraz zapowiadane i5 oraz i3. Jednak wielu ludzi ma starszą ale bardzo popularna platformę na LGA775. Więc może modernizacja na Quada i OC? Większość osób składa taki komputer do gier a wiec w nich przyrost wydajności jest najważniejszy. Ten temat ma służyć rozwiązywaniu takich problemów jak w tytule, proszę pisać co byście wybrali w obecnej chwili i dlaczego wliczając OC? Co jest najlepsze pod względem samej wydajności jak i wydajność/cena itp.

 

Myślę że temat umieściłem w dobrym dziale, przewaga względem ilości nowych serii procków od intela.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dobrym wyborem będzie platforma na s1156, i5 czy i7 zależnie od funduszy.

I5 nie będzie miało HT, które i tak w grach nie wiele daje ( na przykładzie wyników i7 z socket 1366).

Na s1156 wyjdą proce 2 i 4 rdzeniowe w 32nm, a na s1336 prawdopodobnie tylko 6 rdzeniowe i więcej... co wg mnie kowalski nie wykorzysta.

Na obecną chwilę i prawdopodobnie na co najmniej 2 lata w przód 4 rdzenie to optimum.

Ilość gniazd dla ramu na 1156 też jest wystarczająca, 4GB obecnie to ilość wystarczająca w obecnej chwili, a możliwość rozbudowy do 16 to aż nadto. (Poza ty GB ma mobo na p55 z 6 slotami)

Jak ktoś szuka czegoś więcej to s1336 albo mobo pod dwa procki, takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie doceniasz intela. popatrz na wyniki jakie to cudo osiąga w innych kategoriach niż granie. zresztą nVidia już chyba zoptymalizowała stery pod i7 i c2q + nV są wolniejsze niż i7 + nV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie przesiadlem na I7 z q6600. I7 3.4 i Q6600 tez na 3.4. Roznica jest np w aplikacjach do kompresji video miedzy 20 a 40 %( 40 % na zegarze 4.0).Dobrze sie kreci stabilne 4.0 bez problemu. Gier jeszcze nie odpalalem (niewiem czy zobacze roznice na q6600 dzialaly bardzo dobrze) Moim zdaniem chyba warto poczekac z przesiadka (ja mialem okazje modernizowalem kompa syna).Tylko na co czekac ? i3 i5 i9 ? a moze AMD, w tej chwili tez ma dobra oferte (szczegolnie jak sie kupi x2 lub x3 ktory ma mozliwosc odblokowania rdzeni). Moim zdanie jak ktos ma dobrego quada na poziomie 3,4 lub wiecej do tego dobra plyte powinien przy tym pozostac i czekac na plyty z USB3 i SATA 3 i obnizke dyskow SSD na pamieciach MLC

 

Najlepszy zakup z wszystkich gratow to dysk SSD poprostu ogien , szkoda ze te najnowsze maja ceny z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zależy co by kto robił z tym SSD. Do gier bez sensu, fakt wczytywanie trwa dużo krócej, ale framerate jest bez zmian, co w końcu jest logiczne.

Praca w Windowsie pewnie jest trochę przyjemniejsza na SSD, ale czy warto wydawać 10-20 razy więcej niż na HDD? Moim zdaniem nie.

 

Do ultra high-endowego kompa zapewne warto dokupić SSD, ale gdy można wymienić grafikę czy proca na szybsze to będzie to dużo lepsze rozwiązanie, przynajmniej w przypadku kompa do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh Harry a masz ty wogole ssd? ;) Najlepsza inwestycja w kompa zeby przyspieszyc wszystko ale glownie system, nie ma porownania do hdd wogole, inna liga

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak używasz komputera jako narzędzia do pracy a nie centrum rozrywki to ssd jest milej widziany niż mocniejsza grafa czy proc czy cokolwiek innego. tak jak ciągle pisze ilear ssd daje takiego boosta że głowa mała. pracujesz na wielu programach używasz wielu plików to nie ma innej opcji jak ssd. wszystko się dzieje niemalże natychmiastowo. i co najważniejsze taki upgrejd zalecałbym nawet nie do ultra wypaśnego sprzętu tylko dla każdego pracującego na kompie i środowiskach gdzie dysk jest mocno zabiegany.

 

EDIT:

:lol2: ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No dlatego koledzy napisałem "w przypadku kompa do gier", co wydaje się być czytelne.

 

A SSD nie mam i nie planuję dopóki jakiś powiedzmy 60 GB model z cache nie bedzie kosztował 100-150 zł. Nie używam kompa do zastosowań profesjonalnych, dlatego dla mnie wydanie pieniędzy na taki dysk nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry jest ok ;) w sumie to nie temat o ssd ale rozumiem Twoje podejscie, dyski te sa faktycznie drogie, ale moim zdaniem juz przy 500zl za vertexa 60gb bedzie to bardzo oplacalna inwestycja.

Co zas do platformy to jesli Cie Sobota nie cisnie, to lepiej poczekac na i5 az sie pojawi, bedzie jasna cena, beda testy - bedzie latwiej podjac wlasciwa decyzje. No chyba ze AMD ale ja tego rynku wogole nie sledze nawet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie test Core i5 750 vs Core i7-920

 

http://namegt.tistory.com/224

 

wyniki właściwie prawie identyczne.

 

I tutaj duże porównanie corów miedzy sobą:

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,691811/...covery/Reviews/

 

Intel Core i7-860 wchodzi na LGA 1156 i to jest własciwie to samo co Intel Core i7-920 na LGA 1366.

 

różnica to dwukanałowa w porównaniu do trzy kanałowej obsługi DDR3.

 

A teraz pytanie, co kupić i co jest bardziej przyszłosciowe? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT w grach nic nie daje bo gry nei wykozystuja w pelni 4+ rdzeni

Jak zaczna pisac gry wykozystujace w pelni wielordzeniowosc ( minimum 18miesiecy czekania )

to wtedy HT powinno dac 10-20% kopa w wydajnosci .

Na dzien dzisiejszy i najblizsze nascie miesiecy jako dobra platforma do gier styknie 775 + Qxxx

 

 

Z drugiej strony jak ktos ma kasiore brac S1366 do tego 920 D0 i miec swiety spokoj w temacie dobra podstawka

wiosna wyjda 6scio rdzeniowce to mozna bedzie okolo lipca/sierpnia podmiane zrobic w cenie nie wiekle wiekszej niz obecna cena 920stki

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7-860 wchodzi na LGA 1156 i to jest własciwie to samo co Intel Core i7-920 na LGA 1366.

 

różnica to dwukanałowa w porównaniu do trzy kanałowej obsługi DDR3.

 

A teraz pytanie, co kupić i co jest bardziej przyszłosciowe? :P

Do gier wystarczy I7 860. Jesli zajmujesz sie grafika lub obrobka obrazu to platforma 1366. (choc to tez sprawa dyskusyjna czy intel niewypusci 6 rdzeniowca na 1156)

 

i7 860 to chyba strzal intela w kolano. roznicy praktycznie niema zadnej przy 3 kanalowym kontrolerze pamieci.

 

Teraz to tylko profesjonalisci i maniacy kupia plyty na 1366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było AM3 wychodzi taniej. Wydajnościowo od I7 dostaje, ale ja bym tej platformy nie przekreślał. Intel na 1366 w stosunku cena/możliwości kosztuje niestety zbyt wiele. Jeśli kogoś na to stać, to proszę bardzo. Wkrótce zmieniam platformę i raczej na dzień dzisiejszy jestem bardziej przekonany do AM3.

 

EDIT

 

http://namegt.tistory.com/224 - wam też nie działa pod Operą? Na IE8 śmiga jak złoto. Mam W7 B2100.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier wystarczy I7 860. Jesli zajmujesz sie grafika lub obrobka obrazu to platforma 1366. (choc to tez sprawa dyskusyjna czy intel niewypusci 6 rdzeniowca na 1156)

 

i7 860 to chyba strzal intela w kolano. roznicy praktycznie niema zadnej przy 3 kanalowym kontrolerze pamieci.

 

Teraz to tylko profesjonalisci i maniacy kupia plyty na 1366.

 

18s w spi 32M czyli ok połowa z tego w 16M to nie ma żadnej roznicy ? :D

 

Przeciez to wieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko fakt czy wraz z pojawieniem się pod 1366 nowych procesorów nie okaże sie że płyty z starczych rev. nie będą mogły ich obsłużyć.

Za I5 przemawia niska cena płyt, niższy proces tech i bardzo zbliżona wydajność. Co do 775 to teraz jest ostatnia chwila na sprzedaż w miarę rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zacytuję:

Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ [bX80605I7860]

 

Cena: 1039zł brutto

851,64zł netto

 

Gwarancja: 36 miesięcy

 

Typ procesora: Core i7

Kod procesora: i7-860

Typ gniazda procesora: Socket LGA1156

Obsługa technologii Hyper-Threading: Tak

Częstotliwość taktowania procesora: 2,8 GHz

Pojemność pamięci cache [L2]: 8 MB

Dodatkowe informacje: 45nm

Dołączony wentylator: Tak

\

 

Edit: Widzę że w moim poprzednim poście socket mi się walną, oczywiście chodziło o LGA1156

Edytowane przez ArturMaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Szczerze mówiąc to pasowało by zrobić porządek z tymi tematami, bo jest ich strasznie dużo i każdy się powtarza. Jest główny i stary temat o i7 który wg opisu traktuje o obu podstawkach. Jest drugi tylko o i5. Jest trzeci tylko o i3, oraz bliźniaczy o Clarkdale. No i temat o Westmere, czyli 6 rdzeni na 1366. Do tego ten temat traktujący o wszystkich seriach, co wydaje mi się bez sensu.

 

Proponował bym podzielić te tematy nie ze względu na nazwy serii, tylko na nazwy rdzeni bo one stanowią główne różnice.

 

Clarkdale wystapi zarówno jako Pentium, Core i3 oraz Core i5, dlatego proponuję pozbyć się tematu "Core i3" a zostawić temat "Clarkdale" i dodać informację o parametrach (rdzenie, cache, proces, socket). Oba istnieją.

 

Lynnfield wystąpi zarówno jako Core i5 i Core i7, dlatego proponuję zmienić nazwę tematu "Core i5" na "Lynnfield" i dodać informację o parametrach (rdzenie, cache, proces, socket).

 

Z tytułu głównego/starego tematu i7 proponuję usunąć info o Lynnfieldzie i 1156, niech to będzie temat wyłącznie o Core i7 na 1366, czyli Bloomfieldach. Jest tam multum postów o tej platformie i ostatnio wogóle mi się ich nie chce czytać bo w kółko gadanie o OC, jednak ktoś tam może napisać coś o 1156 i przez to może jakaś cenna informacja umknąć.

 

Ostatni temat o Westmere na 1366 jest jak najbardziej ok.

 

Przyznam że bardzo chętnie sam bym się podjął tego zadania, lubię porządek, a to ostatnio jeden z moich ulubionych działów, wszystko bym ładnie uporządkował i opisał. Fajnie jeśli ktoś przyznał by mi status moderatora tylko dla tego działu, jestem tu już bardzo długo i raczej nigdy nie robiłem żadnych głupot/wałków więc chyba tragedii by nie było. ;)

Szczegóły można by jeszcze uzgodnić. Proszę o info od jakiegoś moda/admina.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clarkdale wystapi zarówno jako Pentium, Core i3 oraz Core i5, dlatego proponuję pozbyć się tematu "Core i3" a zostawić temat "Clarkdale" i dodać informację o parametrach (rdzenie, cache, proces, socket). Oba istnieją.

 

Lynnfield wystąpi zarówno jako Core i5 i Core i7, dlatego proponuję zmienić nazwę tematu "Core i5" na "Lynnfield" i dodać informację o parametrach (rdzenie, cache, proces, socket).

 

Z tytułu głównego/starego tematu i7 proponuję usunąć info o Lynnfieldzie i 1156, niech to będzie temat wyłącznie o Core i7 na 1366, czyli Bloomfieldach. Jest tam multum postów o tej platformie i ostatnio wogóle mi się ich nie chce czytać bo w kółko gadanie o OC, jednak ktoś tam może napisać coś o 1156 i przez to może jakaś cenna informacja umknąć.

 

Ostatni temat o Westmere na 1366 jest jak najbardziej ok.

Masz rację, przydałoby się lepsze pogrupowanie. Zmieniłem trochę nazwy tematów zgodnie ze wskazówkami, czekam na weryfikację będących w temacie Core iX.

Przyznam się, że też chciałem takie coś zrobić ale Intel tak namieszał z tym wszystkim, że wysiadłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak chcesz to ci mogę przygotować ładne nazwy dla tematów żeby zawierały jakieś szczegóły, siedzę w tym cały czas więc nawet mimo iż Intel namieszał to się nie pogubiłem.

 

Moge też przygotować jakiś mini FAQ dla niektórych tematów, na początek zawierający np. listę oficjalnych oznaczeń itp.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwy tematów przerobiłem wystarczy, że spojrzysz czy są poprawne - zawarłem podstawowe info pozwalające posortować owe wątki.

Szczegóły w postaci ilości rdzeni, cache etc. możesz przygotować jako opisy tematów, byłoby to niezłe uzupełnienie do tytułów.

MiniFAQ z listą CPU są mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze wypadało by zmienić nazwę działu bo nadal jest Socket 1366/1160 zamiast 1156

No tego to już nie zrobię. Kilka razy o tym myślałem ale nigdy nie chciało mi się pisać w tej sprawie. :P Anyway, zgłosiłem władzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja to jestem 100% przekonany że już kiedyś taka zmiana nastapiła, a potem ponownie ktoś dał 1160, nie wiem jaki to miało cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...