Skocz do zawartości
Sobota

I5, I7, I3, A Może Modernizacja Lga775?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Sytuacja u intela dość skomplikowana. Myślałem w końcu nad jakąś przesiadką na Quada ale ich ceny na LGA775 nie są zbyt ciekawe, na wiosnę Q6600 kosztował jakoś 500zł a teraz... 800 zł, po prostu chore. Q9400 i Q9550 to wydatek zbliżony do Core i5. Ceny DDR3 są już nie wiele wyższe od DD2. Płyta główna na P55 kosztuje 425zł (http://www.proline.pl/sklep.php?p=GIGABYTE+P55-UD3), na LGA775 taki Msi Neo2-fr kosztuje 340zł ( a jeszcze 3 dni temu było 280zł). Ceny Phenomów II X4 nawet interesujące, taki X4 810 kosztuje 500zł przy czym jego wydajność w grach jest podobna do core 2 Quada Q9300 czy Q6600. No ale wyższe modele Phenomów też nie mają super atrakcyjnych cen. Krótko mówiąc sytuacja nie ciekawa, pozostaje chyba czekać na obniżki cen od intela oraz na to aż rynek zostanie zalany i5 oraz płytami pod 1156.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie test Core i5 750 vs Core i7-920

 

http://namegt.tistory.com/224

 

wyniki właściwie prawie identyczne.

 

I tutaj duże porównanie corów miedzy sobą:

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,691811/...covery/Reviews/

 

Intel Core i7-860 wchodzi na LGA 1156 i to jest własciwie to samo co Intel Core i7-920 na LGA 1366.

 

różnica to dwukanałowa w porównaniu do trzy kanałowej obsługi DDR3.

 

A teraz pytanie, co kupić i co jest bardziej przyszłosciowe? :P

Intel Core i7-860 ma TDP 95 W... roznica spora :lol2:

 

Wyniki w wPrime (32M)

 

i5 750 - 12s

Moje p4 - 161 s :blink:

 

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam ze jak brac LGA 1156 to z i5 750 gdyz i7 860 kosztuje tyle co i7 920 czyli tu juz mozna

polemizowac czy lapac sie na high end jakim jest x58 czy nizej na p55 z procem o wydajnosci nieco nizszej od 920 a kosztujacym tyle samo... intel troche przekombinowal;/ powinno byc i5 750 na lga 1156 , i7 920/975 XE i i9 Gulftown XE na lga 1366 i bez zadnych procow typu wlasnie i7 860/870 po srodku na lga 1156 i wtedy nikt kto mialby w zamiarach kupno nowej platformy nie mialby problemu, czy brac High end [x58] czy bardziej pod "mainstream" p55.

 

Poza tym posiadacze lga i plyt x48/i780/i790 maja bardzo wydajne konstrukcje co wiecej mozna wychaczyc bardzo dobre procki q9550/q9650 co robia 4-4.3 ghz takze tu wydajnosc bedzie bardzo duza zatem zmiana plaformy dla nich bedzie nie wielkim skokiem wydajnosci...

 

Ilu ludzi tyle opinii...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Sam mam jakieś plany i myślę o nowej płycie głównej z procesorem, oraz pamięciami ram.

 

Nie wiem co kupić, tyle tego teraz jest, procesor niech ma minimum 2.8 GHz 4 rdzenie i nie wiem teraz czy Socket 1366 czy Socket 1156. Ram już DDR3 w końcu. Co do mobo to DFI/ASUS ewnetualnie inne pomysły ale na chipsecie intela, nie mniej jeszcze na ich temat nie doczytałem, choć opinie są różne.

 

Chyba, że po prostu zostanę przy swoim i zmienię samą płytę główną co by miała chociaż PCI-e 2.0 i troszkę chipset odświeżony (mowa tu o s775).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba ci sie nudzi bardzo, masz full wypas kompa i jeszcze ci mało? 4 GHz na 1156 to nie zawsze jest taki pikuś, do tego wcale nie musiałbyś mieć szybciej niż na tym co teraz.

PCI-E 2.0? No może do "kanapki" by to coś dało, bo na dobrą sprawę masz obecnie tak jakby SLI na 2.0 x4+x4, a to już może robić jakąś różnicę (tylko jaką?). Tylko czy brakuje ci gdziekolwiek wydajności?

 

Raczej bym zostawił to co masz i zmienił grafe jak wyjdzie GT300, a ze zmianą platformy bym poczekał na i6 w 32 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba zmienię tylko samą płytę główną bo muszę sobie pogrzebać w kaście, mi się zawsze nudzi, ponadto mam leżeć 2 kości OCZa 2GB DDR3 1333MHz CL6 Reaper. Teraz wybór płyty ale to nie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już brać i zmieniać platforme na i5, ale po tym temacie zacząłem się zastanawiać.Po waszych wypowiedziach zaczynam myśleć podobnie.

Może wystarczy zmienić procka i grafe i pocieszyć się jeszcze tym lekko przeszło rok?

Na jakiego procka najlepiej polować?

Grafe upatrzyłem sobie już Szafirka 4890 1GB OC 990/4400 za 739 zł i teraz tylko procka do tego musiałbym wybrać.

Na jakiego polować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Core i3 to będzie hit na miarę E8400. Premiera juz w styczniu. Także imho jak ktoś coś teraz planuje kupować to płytka na P55 - nawet za 250zł da się kupić i do tego i3 i z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam w co wejść.

Muszę do małego biura - zaproponować 5 komputerów.

Wiadomo bez potrzeby grania.

 

Mocne zestawy - bo na parę ładnych lat.

Głownie MS Office ale na niektórych programy graficzne i DTP.

 

Myślę nad zaproponowaniem platformy i3, choć pierwotnie miał być AMD.

 

Ciekawe czy ceny mogą jeszcze spaść w stosunku do tych co w sklepie proline:

http://www.proline.pl/?prodq=intel+core+i3

 

Po po 7 stycznia, po dniu oficjalnej premiery, pewnie będą procki w innych sklepach, choć chyba nie będą wiele tańsze bo PL ma raczej jedne z najniższych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na 1156 tylko x8+x8, i tak będzie przez (bardzo) długi czas. x16+x16 tylko na 1366, to ma być jedna z przewag tej platformy.

 

Kontroler jest w procu, więc od płyty to nie zależy.

 

 

Są wynalazki z NF200, ale jest to i tak podłączone pod 16 linii, czyli nie daje absolutnie nic.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...