Skocz do zawartości
SebaSonido

Dysk Sieciowy, Dostęp Do Danych Poprzez Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, że na przełomie września i października planuję zakup MacBook'a to już teraz rozglądam się za jakimś dyskiem, stacją sieciową, do której mógłbym wsadzić swój dysk albo też wykorzystać ten, który będzie od razu z obudową.

 

Co do wymagań to tak:

 

- tak jak wspomniałem nie musi mieć wbudowanego dysku, sama obudowa wystarczy

- dostęp do plików poprzez WiFi, bo chciałbym bez potrzeby uruchamiania komputera mieć cały czas bezprzewodowy dostęp do plików

- zatem pewnie też wbudowany Ethernet do podłączenia kabla, ew. jeżeli to możliwe to łączenie się za pomocą router Wi-Fi, który posiadam w domu

- jeżeli taki mini serwer posiadałby jednak dysk to minimum 500GB, ew. bym go sprzedał i wsadził większy, mile widziane 1TB ;)

- współpraca zarówno z komputerami PC jak i Mac

- cena? to zależy od tego jakie dodatkowe funkcje umożliwiałoby to urządzenie, powiedzmy, że nie chcę przepłacić, ale też nie kupić jakiegoś chłamu

- wygląd, najpiej coś w ten deseń z serii WD My Book oraz Seagate

 

Te wyżej wymienione bardzo mi się podobają, jednak umożliwoają jedynie transfer danych po podłączeniu ich bezpośrednio poprzez złącze USB :/ chyba już sam port ethernet i podpięty kablem w ten sposób dysk do routera powinien udostępniać pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już by było lepsze i jaki tytuł "śpisz, a on Ci ciągnie" haha :shock: Zaraz zabieram się za lekturę i zobaczę, co to urządzenie potrafi.

 

@edit

Po zapoznaniu się z recenzją OvisLink'a póki co skłaniałbym się ku niemu, ale może ktoś jeszcze coś zaproponuje. Martwi mnie tylko jedna kwestia, o której wspomniano na łamach PCLab'a, że urządzenie ściąga wolniej pliki niż normalnie robiliśmy to poprzez PC, jednak nie napisano o ile % jest to wolniejsze, wiecie może coś na ten temat?

 

Pendrive'a napewno nie będę tam podpinał, bo po co skoro mogę od razu zgrać jego zawartość na PC lub laptopa, także z tym nie byłoby problemu.

Edytowane przez SebaSonido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...