Skocz do zawartości
psp360

Tonsil, Genius, Solo 1, Vk I Inne Czyli Niedrogie 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :wink:

 

Jestem posidaczem chińskich pierdziawek - Creative T3100.

 

Chce za ok 200zł nabyć jakieś stereo które nie zacznie pierdzieć już przy małej głośności jak to robią moje krety. :lol:

 

Jednym z moich priorytetów jest niezbyt duża wielkość (szczególnie szerokość) oraz mocny, miękki, nisko schodzący bas.

Nie może być mniejszy niż w moich Creativach. A ten znowu założe się że wielu z was może zdziwić. (ale nie jakością ;))

 

Mam wzmacniacz Unitra PW3015, wiem że jest słaby, ale bardzo głośno słuchać nie mam zamiaru.

 

Myślałem nad :

 

A)Altonami / Mildtonami

 

B) Voice Kraftem (pamietajcie ze piszemy o 200zł oraz obecnego suba trzymam w szafie więc raczej i tak będzie to dla mnie kosmos)

 

oraz opcje bardziej kompaktowe :

 

C) Geniusy 2000x

W nich najbardziej boje sie czy cos co jest droższe od moich kretów o 60zł naprawde jest dużo lepsze oraz czy będzie miało wystarczający bas ?. :roll:

 

D) ML Solo 1 / 2

 

 

Obecnie mam w kompie integre, do zmiany w niedalekiej przyszłości a mój pokój to 3x3.

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez psp360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bas tak mocny jak z suba w tanich i malych glosnikach 2.0 nie masz co liczyc. Jesli chcesz poprawic brzmienie zestawu nie tracac na basie i mieszczac sie w 200zl to kup sobie logi x-230. Wprawdzie jakoscia dzwieku nie dorownaja zestawom 2.0 ale i tak bedzie lepiej niz na tych creativach ;)

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A)Altonami / Mildtonami

A mowiszo kompaktowych rozmiarach :D

Sam mam Mildtony... tyle ze po wymianie basu na Alpiarda ( Rezonans 80hz oryginalnego nie pamietam )

To sa spore kolumny ale do nich czasami 20W to juz za duzo ( wtedy żyrandol mi dzwoni :D :D ) nie wspomne o widelcach w kuchni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie nic nie znajdziesz nic gienki to zemsta nie wiem jak to można polecać no w sumie kiedyś chyba tańsze były w każdym razie ja się złapałem za głowę jak mi to włączyli, solo 1/2 nie słyszałem no i nowych serii podstawek VK także nie ale rozejrzyj się po allegro za podstawkami na alledrogo ja wyrwałem za pół ceny heco victy 200 z kapke podrapaną okleiną obudowy co mi nie przeszkadza także też się rozejrzyj bo czasem są fajne okazje a zamiast kupy będziesz miał jako taki głośnik tylko ten wzmacniacz będzie poważnym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geniusy 5000 to już jest zestaw 5.1, czyli zupełnie co innego niż zestaw stereo. Musisz mieć miejsce żeby porządnie je rozstawić. A i tak będą się lepiej sprawdzały w grach i filmach niż muzyce. Jeśli szukasz zestawu do muzyki to pomyśl nad czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem że to już 5.1 bo nie jest dla mnie wadą bo zawsze się tył przyda. jeszcze myślałem nad Logi G51.

 

Jest też za ok 400 Z-2300 na allegro. Co o tym myślicie ? W sumie najbardziej mi się podobają ze względu na potężny subwoofer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też za ok 400 Z-2300 na allegro. Co o tym myślicie ? W sumie najbardziej mi się podobają ze względu na potężny subwoofer

No właśnie i potężny subwoofer to właściwie tyle z zalet tego zestawu ;) Bo satelitki niestety do reszty sie nie nadają, za słabe są w stosunku do suba, ponadto mają troche cofnięte średnie pasmo. Do prostych otworów typu techno, Rap itd powinny jednak się nadać. Na siłe możesz słuchać też innych gatunków, ale np mnie osobiście denerwowało że subwoofer strasznie dudnił i nie dało rady wydobyć wszystkich szczegółów z piosenki. DO dzwonienia meblami są dobre :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G51 nie wątpliwie do gier i filmów nadadzą się fajnie. Z tego co wiem niezły jest subwoofer ale znowu satelitki ze średnim pasmem mają się nieciekawie. Generalnie jak do muzyki to ja bym w żadne 5.1 się nie pakował, jeśli mało grasz w gry to tym bardziej, dlaczego? Bo na porządnym Stereo lepiej słucha się muzyki a film nie gorzej się ogląda (wiadomo że efektu przestrzennego nie będzie no ale i tak jest naprawde dobrze, mówie to po doświadczeniach z 2.0). Chyba że szukasz takiego mixu (gry,filmy, muzyka i wszystko po 33,33%), to wtedy kierowałbym się w strone drewnianego Geniusa 5005/6000. Myślę że jak na 5.1 gra najbardziej naturalnie i dudniącego subwoofera tam być nie powinno co w Logitechach zdarza się niestety dość często ;)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wybrałbym geniusa gdyby nie względy praktyczne, po pierwsze centralnego nie połoze na monitorze LCD, a w G51 można zaczepić, dodatkowo głośnośc można regulowac tylko na subie, a pilot trzeba kierowac w stronę subwoofera, który byłby pod biurkiem, więc troche to niewygodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...