Skocz do zawartości
DaMeX_EX

I-box By Czarny_rytm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po ostatniej mojej modyfikacji bardzo małej postanowiłem zrobić okno z plexi. Wyciąłem w budzie okno i czekam na plexi. Czeka mnie jeszcze malowanie (znalazłem parę info na ten temat). Jak przykleić plexi? Jedni mówią żeby klejem specjalnym, niektórzy kropelką lub czymś podobnym. Co lepiej zamontować aby osiągnąć dobry efekt oświetleniowy: świecące wentyle czy katody? Pierwsze zdjęcia jutro i rozwinięcie tematu.

 

1. To jest niewielka modyfikacja, którą zrobiłem parę miesięcy temu. Poprostu wyciąłem dziurę :lol2:

Dołączona grafika

 

2. Tutaj widać już postępy nowej modyfikacji czyli wycięta dziura :wink: Jeszcze do poprawek.

Dołączona grafika

 

3.Bok obudowy schnie.

Dołączona grafika

 

No i przód także.

Dołączona grafika

 

Tam gdzie widać to do mocowania napędów mam zamiar pomalować bo tylko to mi zostaje na wyjście z tej sytuacji.

 

4. No i pomalowane. Teraz już lepiej wygląda :wink:

Dołączona grafika

Edytowane przez DaMeX_EX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie co wybrać musisz sobie sam odpowiedzieć, bo nie wiemy co chcesz osiągnąć. Poza tym to Tobie ma się podobać, jakąś tam wyobraźnię chyba masz ;)

 

Do klejenia plexi do obudowy absolutnie się nie nadają kleje cyjanoakrylowe. Spoina powinna być elastyczna, blachy w Iboxach są tak cieniutkie że połączenie będzie Ci pracowało we wszystkich możliwych kierunkach. Możesz spróbować taśmami dwustronnymi, ale te często nie trzymają tak jak byś sobie życzył, najlepiej było by przynitować dwie prowadnice wewnątrz i w nie wsunąć "szybkę", co usztywni Ci dodatkowo blachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nad tą "dziurą" to jeszcze popracujesz?? Bo narazie wygląda to koszmarnie, mogłeś wyciąć ją tak żeby nie było widać konstrukcji do mocowania napędów.

Spoko, dzisiaj zająłem się tym i dziura wygląda. Jutro dokończę malowanie to zrobię zdjęcia. No i widać to do mocowania napędów ale myślę że pomaluje i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a coś to szkodzi. Na kropelkę przyklejone niektóre i dlatego.

 

Mam pytanie bo mogę kupić żółtą katodę ze względu na Alpaye albo wymienić na Acutake 92mm i kupić białą katodę lub jakiś tam kolor. Na przykład zielono w obudowie by było i żółty wiatrak to nie pasuje. A pozatym co ja was się pytam jak to moja buda będzie :wink:

 

Nic już do roboty nie mam i kolejne postępy dopiero w środę.

Edytowane przez DaMeX_EX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a coś to szkodzi.

szkodzi tak, że okropnie wygląda. Trzeba było je odkleić i wywalić, a jak ci na nich bardzo zależy to po malowaniu jeszcze raz tą kropelką przykleić. Dużo lepiej by to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkodzi tak, że okropnie wygląda. Trzeba było je odkleić i wywalić, a jak ci na nich bardzo zależy to po malowaniu jeszcze raz tą kropelką przykleić. Dużo lepiej by to wyglądało.

Ja coś nierozumiem, przecież zostały ochronione taśmą i po zdjęciu taśmy wyglądają tak jak wyglądały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge polecic - sa fajne przylepki w obi lub castoranie dostaniesz za pare zlotych

chodzi ci o cos takiego??

Dołączona grafika

 

 

Nie wiem jak w Bydgoszczy, ale w Krk w Castoramie tego nie mieli. Juz nawet ze zdjeciem tego goniłem, ale w zadnym z dzialow nie mieli tego. Wszyscy wiedzieli o co kaman, ale na skladzie nie bylo i nie bedzie. W kazdym razie Krakow (ul. pilotów) nie bedzie.

 

Mozna tego poszukac na allegro, ale drogo wychodzi.

W obi nie pytalem. Jakos sobie poradzilem bez "przylepek". Na podstawce mobo jest sporo dziur, wystarczy dobrze opaske zalozyc i malina =]

 

Edit: widze ze u Damex'a jednolkita blacha na mobo bez "wywietrzników" ;/ Ciezko bedzie

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katody będą zielone, plexi jeszce nie ma :sad:

 

Przeglądałem allegro i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item698590646_xpower_okn..._pleksi_fv.html

Po co ja się tak męczę jak tu jest za 45zł tylko do pomalowania :blink: Niewiadomo jak z wymiarami.

 

Ale dokończę to co zacząłem.

Edytowane przez DaMeX_EX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ja się tak męczę jak tu jest za 45zł tylko do pomalowania

Po to, ze MODYFIKUJESZ obudowe a nie idziesz na latwizne. Chociaz dla niektorych najlepsza jest masowka, byle szybciej i mniejszym wysilkiem. Co nie jest proporcjonalne do ceny :P:P

Niektorych rzeczy sie nie da zrobic, taniej kupic. Ale zeby od razu cale czesci:P

 

Wg mnie takie cos jest porownywalne do kupowania zlozonych puzzli. Jest sens? :P

 

Zycze powodzenia w modzie=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie mi wyszło zamontowanie taśmą dwustronną zwykłą i muszę powiedzieć że ładnie trzyma.

Dołączona grafika

 

Wreszcie po tylu przeciwnościach mogę się cieszyć skończoną robotą :damage_wall:

Dołączona grafika

 

Jeszce tylko na katody czekam i po robocie. Dobrze że nie kupiłem tamtego na allegro. Tutaj robota była własnoręczna i większa radocha po końcowym efekcie.

Edytowane przez DaMeX_EX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że to na allegro nie jest do Iboxów, i pewnie nawet by nie pasowało ;)

Mówisz że po robocie? Myślę że coś jeszcze można z tym zrobić, choćby pomalować wnętrze na czarno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam niewiem co mam :lol2: Nitownica jest i była. Środek poszedł na zielono. Buda wkracza w fazę nvidia edition.

Dołączona grafika

 

 

Jutro będą katody i zobaczymy jak to będzie wyglądać, Jeszce może naklejkę nvidia załatwię lub coś takiego i naklei się tam gdzie zatoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten kolor jakis:P Przypomina mi Skody sprzed 20lat, hehe=] Zobaczymy jak to bedzie wygladac jak calosc wrzucisz.

Ja bym chyba bardziej jaskrawy kolor dal do wnetrza.

 

Na kable cos wymysl. Jakies oploty czy cos bo sie beda w oczy rzucac jak panel bocznyu zamontujesz. Chyba ze sie nie chcesz w to bawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...