Skocz do zawartości
ryld

E5200 Vs Athlon X2 Ii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam dylemat. Opłaca się inwestować w E5200 czy lepiej sprzedać platformę intela i kupić AMD, np. X2 II 245 i jakiegoś mobasa na A780? Słyszałem (już trochę wylecialem z tematu :/), że E5200 to słabizna w porównaniu nawet do X2 II 240 (2.8Ghz).

 

Od razu mówię, żę nie grywam w gry. Po prostu potrzebuję wydajnej i szybkiej maszyny.

 

Kasa - na razie 500zł plus to za ile sprzedam obecne częsci - procesor, płyta i ramy. A moze ktoś jest chętny odkupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlony II są raczej na poziomie serii E7xxx, więc jeżeli to dla Ciebie nie problem (zmiana platformy) to możesz zmienić na AMD.

 

W tej cenie możesz składać nawet coś na AM3, np:

Athlon II X2 245

ASRock M3A780GXH/128M (bo ma integre)

2GB 1333MHz CL9 GoodRAM/Kingston/A-data

 

Potrzebowałbyś na to ok 700zł, więc stare części musialbyś sprzedać za minimum 200zł, ale z tym problemu nie będzie, dostaniesz z pewnością więcej. Możesz ewentualnie dołożyć do Phenoma II X2 545 i spróbować odblokować 2 dodatkowe rdzenie, prawdopodobieństwo, że się uda nie jest duże, ale zawsze jest jakaś nadzieja.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

 

Też tak myślę, że nie ma co wymieniać procka. Za wiele to nie da.

 

Czy ew. ta płyta ASrocka którą podałeś obsługuje ramy 667Mhz DDR2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...