Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja z nowym biosem F3 i odblokowywaniem X2, X3 na nim?

Odblokowywanie działa tak samo dobrze jak na biosie F2.

 

Jakie chłodzenie CPU macie na tej płycie? Nie ma problemu z zamontowaniem większego typu: AC Freezer Xtreme Rev. 2, Scythe Ninja II, Scythe Mugen II, Thermalright Ultra 120 Extreme?

Mugen II wchodzi, ale przelozylem pamiec w najdalsze sloty. (jest to spowodowane wysokimi radiatorami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem tą płytkę z Phenomem X3 710 i GoodRamami 2x2GB CL9.

 

Z ramkami żadnych problemów jak na razie. Bios mam F2, właśnie odblokowałem 4 rdzeń i zapuściłem AMD OverDrive Stability Test. Po 10ciu minutach* wszystko gra. Nowe oznaczenie proca to X4 10 i zmiana rdzenia na Deneb :D

 

Przeleciałem też na szybko PC Mark 05 i jest wzrost wydajności z 8273 do 8869 punktów.

 

PS: Raczej nie będę podkręcał zestawu, interesuje mnie tylko wydajność na stockowych ustawieniach ;)

 

 

* - pełen godzinny test przeszedł gładko, przy obciążeniu wszystkich rdzeni w 100%. Jest dobrze!

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram sztandarowej wysokości schowałby się pod tym chłodzeniem? klik

U mnie na biostarze nie wchodzi. Przełożyłem w dalsze sloty a i tak wentyl musiałem zwrócić na wylot z tyłu gdzie kłóci się z nawiewem z 12cm akasy. Mam więc jeszcze trochę grzebania, ale warto. Temp po zmianie z box spadła z 75 C do uwaga 30 C :D Podniosłem więc V i cisnę dalej już mam 48 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałem BIOS pirogramem @BIOS. Pierwsza opcja ściągania biosu ze strony działa tak, że znajduje mi bios F3 ale instaluje F2b z 05/18/2009. Robiłem to dwa razy.

 

Potem ściągnąłem ręcznie plik i wybrałem w tym programie drugą ocję aktualizacji z pliku. Wyskoczył błąd na dzień dobry.

" Can not load ROM image from BIN file. Maybe BIN file size not match."

 

Także jak zaktualizować ten bios?

 

 

 

Co do AC Freezer Xtreme Rev. 2 to z instalacją problemów nie było żadnych. Wszytko fajnie się mieści.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i najbezpieczniej BIOS wgrać w taki sposób:

1. Kopiujesz plik BIOSu na pendriva sformatowanego w systemie FAT/FAT32.

2. Podczas postu klikasz End, włącza się programik Q-Flash i postępujesz wg instrukcji.

3. Po wgraniu nowego BIOSu reset i to wszystko.

 

Poza tym cała procedura jest opisana w instrukcji na stronach 64-65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem :)

 

Jednak dalej mój ram OCZ 4GB 1600MHz pracuje na 1066Mhz.

(1 2 3 4)

 

Jak Ustawić Parametry Pamięci?

CAS-TRCD-TRP-TRAS wpisałem. Natomiast parametrów jest więcej:

 

Minimum RAS Active Time

TwTr Command Delay

Trfc0 for DIMM1

Trfc2 for DIMM2

Trfc1 for DIMM3

Trfc3 for DIMM4

Write Recovery Time

Precharge Time

RAS to RAS Delay

 

A może ich nie ruszać?

Edytowane przez Scissorhands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dość dziwny problem z tą płytą. Otóż co jakiś czas nie bootuje. Dokładniej to bootuje, tyle, że po długim czasie i nie wykrywa wtedy napędu optycznego.

 

Z tego co zauważyłem to nie występuje to gdy procesor jest nie kręcony lub pracuje na 3.4 GHz. Jest to o tyle dziwne, że procesor pracuje beż żadnego problemu na 3.5 GHz, przechodzi wszystkie możliwe testy i komp nigdy się jeszcze nie zawiesił. Tylko te problemy z bootowaniem. Jest to dość denerwujące, gdyż za każdym razem muszę czekać, czy zabootuje, czy też nie i będzie potrzebny reset.

 

Edit: Dodam jeszcze, że wygląda to w taki sposób:

1. Wciskam power.

2. Zasilacz odpala, wiatraki się kręcą, ale monitor się nie włącza.

3. Po kilkudziesięciu sekundach następuje jeden krótki dźwięk i monitor się włącza.

4. Dość długo wykrywa urządzenia IDE i nie wykrywa napędu optycznego.

5. Następnie reszta przebiega normalnie z tym, że napęd nie działa.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem ,gdy włacze komputer w stan wstrzymania lub go normalnie wyłacze to czasami zaczyna cos piszczeć i gdy włacze komputer to przestaje ale zmniejsza sie rozdzielczość. O co z tym chodzi?

Edytowane przez grodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się trochę bałem, że to od majstrowania w biosie ;)

 

W każdym razie bios F3 dalej ma problem z obsługą RAMu.Okazało się, że mój ram miał błędny opis w sklepie nie działa na 1.8v a na 1.9v. Ustawiłem częstotliwość, napięcie i timingi. System ładował się widocznie wolniej, po jakichś 15min się zresetował więc wróciłem do ustawień auto (1066mhz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie zwracam większej uwagi na RAM jaki kupuje. Ma być w miarę markowy (Kingston, A-Data, Goodram) i tyle. Różnice w wydajności między 1333 MHz, a 1600 MHz są moim zdaniem nie warte dopłacania i późniejszej zabawy z płytą, bo prawda jest taka, ze bardzo często te najszybsze pamięci wymagają odpowiednich manewrów w BIOSie.

 

Moje zwykłe najtańsze A-Daty śmigają na 1333 MHz 7-7-7-20, CR1 @ 1.5 V i mi to wystarcza. Różnice w wydajności w 90% zastosowań między 1600 MHz CL7, a 1333 MHz CL7 będą marginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos problem z klawiatura - ze co któreś uruchomienie komputera nie działa ?

Mam 2 identyczne zestawy jak w podpisie, kazdy ma bezprzewodowy zestaw logitecha (ale rozne modele) i pojawia sie ten sam problem.

 

W jednym zestawie klawiatura podlaczona pod USB w drugim pod PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos problem z klawiatura - ze co któreś uruchomienie komputera nie działa ?

Mam 2 identyczne zestawy jak w podpisie, kazdy ma bezprzewodowy zestaw logitecha (ale rozne modele) i pojawia sie ten sam problem.

 

W jednym zestawie klawiatura podłączona pod USB w drugim pod PS2.

Również z tym samym się spotkałem. Myślałem że przez przypadek coś ja źle ustawiłem, przestawiłem w BIOSie. Po ponownym uruchomieniu jest git. Nie wiem o co kaman. Posiadam do kompa podłączony zestaw bezprzewodowy klawiatura + mysz oraz klawe i mysz pod PS/2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom.O - ram który masz w opisie chodzi bez problemu na 1600MHz CL 7.0?

W mem test w jednym tescie po 4 przebiegu zdarza sie blad. (pamieci na 1640). Wydaje mi sie ze duze znaczenie ma chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mogę zrobić aby myszka, podłączona pod PS/2 nie świeciła po wyłączeniu kompa ?W starej płycie miałem zworkę USB_PWR czy coś takiego, przestawiłem ją i było git. Na dodatek zauważyłem że jak podłączam mp3 pod USB w celu podładowania i jeśli wyłączę komputer to dalej się ona ładuje (w poprzedniej płycie tego nie było). Tak normalnie jest ? Da się to jakoś wyłączyć, przestawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam A-Daty 1333 MHz CL9. Po prostu ustawiłem 7-7-7-20, nic więcej nie ruszałem i działa. Napięcia nie musiałem podnosić, ale nie nie mogę zagwarantować, ze każde będą działać przy CL7 bo fabrycznym ustawieniem jest CL9 przy 1333 MHz. Ale z drugiej strony już 2 moich znajomych ma te pamięci i u nich też działają na CL7 bez zmiany jakichkolwiek innych parametrów, więc szanasa na CL7 jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kilka dni zamówiłem płyte głowna Gigabyte MA770T-UD3P. Dzisiaj paczka dotarła, więc wziałem sie za jej montarz do obudowy. Wszystko szło jak pomaśle aż do momentu gdy zauwazyłem ze płyta poza złaczem 24pin posiada równiez złacze zasilania 8pin :unsure: Do tej pory wszystkie płyty jakie posiadalem wymagaly zasilania 24pin+4pin stad moje zdziwienie. Zasilacz jaki miał zasilać płyte (Chieftec 400W) posiada wyłacznie wtyczke 4pin i w tym cały problem :-| Jak myślicie czy 4pin-owe złacze wystarczy?

 

Na allegro znalazlem taka przejsciówke Klik czy bedzie to dobre rozwiazanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś pojęcie z jakich powodów, po wyłączeniu mojego komputera nadal chodzi chłodzenie procesora? Przypuszczam, że ma to związek z podkręcaniem ale nie mam pojęcia przez co zostało to spowodowane. Podobna sytuacja ma miejsce gdy wyłączę zasilacz przyciskiem (lub odetnę prąd listwą) - komputer oczywiście się wyłączy, ale gdy tylko włączę przycisk (zasilacza) to od razu wystartuje. Gdzieś gromadzi się napięcie?

 

Komp w sygnaturce.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez neverdie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o kompatybilność tej płyty z pamięciami Patriota 1333 mhz CL7 PGS, czyli te teoretycznie optymalizowane pod AMD. Czy nie powinno być problemu?? Na liście zgodności na ich stronce są tam Patrioty, ale akurat nie te, bo jak pisze, rynek jest duży i trudno jest wszystko zweryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zakupiłem GB-MA770T-UD3P oraz AMD Phenon X2 550 BE; widzę że są kłopoty z pamięciami; myślałem o tych : http://www.proline.pl/sklep.php?p=PGS34G1600ELK bo komputer ma być do gier , ale czy z tymi kingstonami : http://www.proline.pl/sklep.php?p=KVR1333D3N9K2%2F4G może będzie mniej kłopotów?

A i dlaczego te pierwsze niby przeznaczone do gier mają 9-9-9-24 a nie 7-7-7-20? Chyba im mniej tym lepiej?

Za szybką odpowiedź będę bardzo wdzięczny bo w ten weekend chciałbym kompa złożyć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...