Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli już o radiatorach mowa to polecam ściągnąć tę niebieską blaszkę "gigabyte" z NB (jest przyklejona taśmą dwustronną więc nei jest to problem) Według mnie zakłóca toto jedynie swobodny przepływ powietrza przez radiator. Jeśli dmucha na niego 120mm z bocznej ścianki obudowy to różnica z blaszką i bez jest od 3 do 5 stopni - a to już chyba coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym chłodzeniem na NB. Podczas montażu delikatnie tego dotknąłem a to się odkleiło. Czu u Was to się mocno trzyma? Jak to zdjąć? Te sprężynki na bolacach od dołu trzymają to w miejscu ale cały czas mi się całość delikatnie rusza. Też wam to tak pracuje? Bo jak go zostawiłem to się "przykleił", nie chce tego ruszać, ale chyba nie najlepiej będzie z tym chłodzeniem...

 

update:

heh, radiator na NB ledwo się trzyma, a temperatura 79C - tak jak u wszystkich (jeśli oczywiście to jest ten czujnik)

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzył się komuś problem podobny do mojego lub wie ktoś ocb?

 

Otóż co jakiś czas po włączeniu kompa płyta nie chce startować. Wykrywa dyski po czym stoi równiutkie 30s, przez ten czas nie da się wejść ani do biosu, ani do boot menu, ani nigdzie indziej, potem przechodzi do PCI Device Listing, pokazuje się "AMD Data Change...Update New Data to DMI!" i tak już stoi. Żeby ruszył komp nieraz trzeba strasznie dziwne rzeczy robić, wchodzić do biosu przestawiać w nim coś etc etc. Na F2 tak było i na F4 to samo.

 

AII X4 620 + 2x2GB D9 ECC + 7300GT, HTT 238, CPU@~3,1, DIV1333 co daje ~1,55GHz na pamięciach 8-8-8-24-1T. Już po uruchomieniu na takich ustawieniach komp jest idealnie stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie podobny problem po update'cie do biosu F4, tylko mi wogole komp nie startuje. Zatrzymuje mi się na "AMD Data Change...Update New Data to DMI! Update Success" i na tym koniec, komp wisi.... zmieniam w biosie rozne rzeczy, loaduje defaultsy i nic. Mam macierz, wykrywa oba dyski i obie macierze i wszystko wygląda OK. :/

 

update:

bios który zessalem przez @bios to byl F4 a pisze mi ze mam F2B :/ fck

update:

problem solved ;)

btw @bios NIE zainstalował mi nowego biosu, wykraczył się tylko screen - Q-flash dało dopiero rady - manualny download, bios na pendrive i poszło bez problemu.

neni kesz el czy na moim cepie :(

 

Czy zdarzył się komuś problem podobny do mojego lub wie ktoś ocb?

 

Otóż co jakiś czas po włączeniu kompa płyta nie chce startować. Wykrywa dyski po czym stoi równiutkie 30s, przez ten czas nie da się wejść ani do biosu, ani do boot menu, ani nigdzie indziej, potem przechodzi do PCI Device Listing, pokazuje się "AMD Data Change...Update New Data to DMI!" i tak już stoi. Żeby ruszył komp nieraz trzeba strasznie dziwne rzeczy robić, wchodzić do biosu przestawiać w nim coś etc etc. Na F2 tak było i na F4 to samo.

 

AII X4 620 + 2x2GB D9 ECC + 7300GT, HTT 238, CPU@~3,1, DIV1333 co daje ~1,55GHz na pamięciach 8-8-8-24-1T. Już po uruchomieniu na takich ustawieniach komp jest idealnie stabilny.

Odepnij czytnik z kartą CF albo zmień sobie HDD boot priority

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghash - na chwilę obecną przełożyłem ramy do białych slotów. Niestety nie bardzo jestem w stanie wykonać którąkolwiek z Twoich porad - czytnik na karty jest mi potrzebny, jest podpięty pod piny USB i jak jest pusty lub coś w nim jest nic to nie zmienia, a dysk mam tylko jeden SATA, drugi mam PATA na którym wala się stary XPek więc od tego zacznę jakby co.

 

Bios też flashowałem @biosem, pokazuje mi poprawnie F4.

 

Swoją droga popieprzona ta płyta, piszczy mi :D

Edytowane przez Pioy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z plyta - Nie wykrywa mi zadnych urzadzen na SATA.

AMD Athlon II x4

GoodRam 2x2GB 1600

Reszta jak z podpisu.

Wyslalem plyte na gwarancje i zostala odeslana z adnotacja, ze problem u nich nie wystepuje.

Ponownie poskladalem calosc i dalej nic z tego. Poszedlem z komputerem do miejscowego serwisu sprawdzic czy to moze reszta zestawwu powoduje konflikty. Jednak okazalo sie ze zmiana kabli, urzadzen podpinanych pod sata, konfikuracji nic nie zmieniala.

Wspomnianie urzadzenia SATA na obecnej plycie dzialaja bez zarzutu.

Jakies pomysly, czy robic fire na serwisie. Wszak im to dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioy:

Jeżeli zatrzymuje Ci się w tym momencie, który opisałeś wcześniej (DMI change [...]), to znaczy, że masz ustawione w Boot Priority HDD z karty CF. Domyślnie karty z pamięci flash z przed dyskami twardymi - wejdź do biosu i zmień kolejność bootowanie, ale nie First/Second/Third Boot device, a HDD boot priority - tam możesz wybrać kolejność dysków, to jest jakby 2 faza sprawdzania, z czego ma Ci się system bootować - czyli jak już wejdzie w bootowanie z dysków twardych, trzeba mu jeszcze wskazać z którego.

 

Z jakiego serwera update'owałeś ? Ja sprawdzałem Japan/USnA i za każdym razem krzaki.

 

Co Ty gadasz - płyta zajebista :) tylko mi przyszła z poluzowanym radiatorem na NB, ale mam 80C jak inni, więc albo to chłodzenie nic nie daje, albo lekki styk wystarcza, albo każdy właściciel tej płyty powinien przesmarować NB AS czy inna pastą i na nowo zamocować chłodzenie ;)

 

sonic:

Sprawdz czy nie masz podpiętych dysków do portów 4/5 i ustawionego w biosie "4/5 as IDE". Czy na każdym porcie tak jest? Może masz wszystko jako IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sonic:

Sprawdz czy nie masz podpiętych dysków do portów 4/5 i ustawionego w biosie "4/5 as IDE". Czy na każdym porcie tak jest? Może masz wszystko jako IDE.

Wszystko posprawdzane, najrozniejsze konfiguracje.

Coz odesle jeszcze raz z pelnym opisem, a jak u nich bedzie znow "OK", to chyba przejde sie do jakiegos profesjonalnego serwisu o ekspertyze i konsument...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zatrzymuje Ci się w tym momencie, który opisałeś wcześniej (DMI change [...]), to znaczy, że masz ustawione w Boot Priority HDD z karty CF. Domyślnie karty z pamięci flash z przed dyskami twardymi - wejdź do biosu i zmień kolejność bootowanie, ale nie First/Second/Third Boot device, a HDD boot priority - tam możesz wybrać kolejność dysków, to jest jakby 2 faza sprawdzania, z czego ma Ci się system bootować - czyli jak już wejdzie w bootowanie z dysków twardych, trzeba mu jeszcze wskazać z którego.

Dobrze jest, to nie tego wina. No chyba że się samo w biosie przestawia a potem przestawia spowrotem - sprawdzę. Dysk systemowy mam podpięty pod SATA4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze PATA jest jak to Ty piszesz krawędziowe. Z tego co wiem to prawidłowo to się nazywa, że jest obrócone 90' do laminatu płyty. Tyle, ze ja płytę kupowałem w lipcu, ale wątpię by producent w nowych modelach stosował standardowy, gorszy montaż PATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawędziowe = obrócone o 90 stopni? No u mnie takie jak na obrazku :P

 

BTW muszę powiedzieć że rozwiązałem raczej problem z płytą. Winne okazały się...pamięci. Niecałe 1300MHz CL7-7-7-20 1T popierdziela, niestety niecałe 1600 8-8-8-24 1T ni cholery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tych OEM-owych Micronach JNL? Spróbuj ustawić: 8-8-8-23 1T i alphy na 4-4-4-8-27.

Złącze PATA jest jak to Ty piszesz krawędziowe. Z tego co wiem to prawidłowo to się nazywa, że jest obrócone 90' do laminatu płyty.

No raczej to zwykłe złącze jest obrócone o 90 st. A "krawędziowe" jest umieszczone równolegle do powierzchni laminatu. Ale mniejsza o to, widocznie dostałem jakąś sztukę z pierwszego tłoczenia :D. Dzięki ;). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem tego Gigabyte'a więc witam w Waszym szanownym gronie icon_wink2.gif Sorry za głupie pytania ale muszę je zadać:

 

1. Jakie sterowniki muszę instalować do tej płyty> Mam win 7 x64, zainstalowałem dźwięk od realteka i stery ze strony producenta: motherboard_driver_chipset_amd_7series-v2.0_win7-64_novga.exe Czy o czymś zapomniałem?

2. Ile normalnie pokazuje Wam w biosie temperaturę? Mam Athlona II X4 620 i w biosie pokazuje mi około 45-50C ...

3. Czy ktoś mógłby mi wkleić ustawienia z biosu jeśli chodzi o OC? Pamiątki GoodRam 4GB 1333Mhz - może ktoś ma akurat taki sprzęt jak ja. Pójdzie na 3,0 na boxie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie w jaki sposób można całkowicie wyłączyć zintegrowaną dźwiękówkę na tej płycie? W biosie mam "onboard audio" ustawione na disabled, a mimo to przy każdym starcie systemu mam info, że wykryto nową kartę dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...