Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam, że przy HTT rzędu 260 i więcej obniżasz mnożnik NB?

wiedzialem ze to cos prostego - chyba nie :)

HTT wynosilo w tym wypadku 2080 z tego co pamietam wiec nie tak duzo?

przy 300 wynosilo 2100 i smigalo ladnie. dziwi mnie ta zmiana..

ktos potrafi to wyjasnic?

 

dzieki za hint. zaraz sprawdze czy nie zapomnialem o ustawieniu NB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie proca. Wtyczka 4/8 pin.

Czy w zasilaczu BQ L7 430 W bedzie to takie cus? ( Sry za jakosc zdjec, ale robilem je w trybie expresowym : D )

http://i46.tinypic.com/2i2318j.jpg

http://i47.tinypic.com/18n15c.jpg

 

Wedlug instrukcji zasilacza i plyty glownej ( GA-M770T-UD3P ) napiecia sie zgadzaja, ale wole sie zapytac zanim cos popsuje : P

Edytowane przez Darus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tą wtyczkę chodzi. Na płycie powinieneś mieć połowę tego gniazda zatkaną i wtedy wtyczkę do tego odsłoniętego wkładasz. A jeżeli nie masz zaślepki, to włóż tak, aby pasowało.

Zaslepki nie ma, ale na szczescie jest tylko 1 mozliwosc na zamontowanie tego :D Dzieki i pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak po aktualizacji biosu?

Mam takie pytanko:

jak ten bios zrestartowac bo ostatnio na wakacjach jak wgrywalem bios f3 to komp odpalil, próbowałem odblokować rdzenie ale coś nie pyklo i komp się wlaczal i dawal sygnaly dzwiekowe (nie moglem zrestartowac biosu, wyjmowalem baterie na 15 min z odlaczonym zasilaniem i [gluteus maximus], wiec zanioslem do komputeroweg) mam jeszcze taki problem ze nie moge ustawic pamieci OCZ Platinum 4gb 1333 cl7 1.8 Jeżeli zle upne bios to jak przywrócić stary bios? (chyba sie da? dual-bios). Może mi jeszcze ktoś napisać jak się upalo bios "biosem bo zapomniałem jak to się robi :damage_wall: wiem, ze niegramatycznie, ale pisałem na szybko pod presja i tak wyszlo :lol2:

Edytowane przez sztymba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się przymierzam, ofc jak zrobię update to zdam relacje co nowego, czy coś zmieniło się na + czy może wręcz przeciwnie :P Spokojnie :D Sam jestem ciekaw, ale widzę, że będę musiał update'ować w ciemno :)

 

EDIT: Hmm.. właśnie jestem po aktualizacji biosu, jedno mnie jednak zastanawia: dlaczego w moim phenom II x2 550 BE od razu zostały odblokowane dodatkowe rdzenie? Zapewno to przez ta opcje: keep dmi data, pozostawioną na enabled, radzicie stosowac disabled?

Edytowane przez ziom2123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIT > ACC > ECFS @ Hybrid > ACC @ Auto

 

co do kasowania biosa, na płycie jest do tego dedykowana zworka

 

edycja:

bios F5 wgrany, zmian w OC zadnych nie zaobserwowalem, dodali zaawansowane opcje włacznia/wyłaczania poszczegolnych rdzeni, to tyle co widzę w pierwszych minutach po upgrejdzie

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po update dobre 2 dni, no więc: wreszcie moje memorki działają jak należy: http://www.agito.pl/pamieci-do-pc/patriot-...374141|1:330087 Jednak mam problem, po zapisaniu ustawień(tzn. po uprzedniej zmianie ustawień, zapisaniu i następnie resecie) komp staje na teście post ;/ Co z tym fantem zrobić? I czy podkrecenie NB da jakiś zysk? Warto kręcić? Podbić na nim napięcie czy jeszcze gdzieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.3V spokojnie możesz dać. O ile więcej nie wiem.

Po co napisałeś to w 2 tematach?

1,3 V i dalej nie wstaje ;/(tzn. wstaje, lecz robi podwójny start i mam komunikat o nie udanym podkręceniu.) Co do dwóch takich samych postów w dwóch różnych tematach, to napisałem tak bo userzy przeganiają mnie z jednego tematu do drugiego, więc pozwoliłem sobie wyprzedzić coś takiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z którym bawię się już od kilku miesięcy, co prawa problem był sporadyczny lecz teraz się nasilił.. Moja konfiguracja:

Gigabyte Radeon HD 4890 1GB DDR5 PCI-E BOX

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

AMD Phenom II x2 550 Black Edition AM3 BOX odblkowany do x4 B50 + oc do 3,4 GHz

Patriot DDR3 2x2048MB Viper II Series 1600MHz CL7.0 EP LLK

WD Caviar SE16 WD3200AAKS (320GB, 16MB, SATA/300)

Cooler Master ELITE 335 czarna

Chieftec CFT-600-14CS 600W

Lite-On iHAS124-19 czarny OEM

 

Po złożeniu kompa wszystko było ok, przez jakiś czas, niestety. Zaczęło się od resetu po ukończonej instalacji GTA IV, ku mojemu zdziwieniu komputer nie wstał, wyłączył się i już się nie włączył. Myślałem, że to problem biosu, zresetowałem go i komputer wstał. Jednak ten "restart" był na tyle dziwny, że zakopciło lekko z zasilacza, no i w małym stopniu śmierdziało spalenizną. Jakoż i tak miałem zamiar wysłać płytę + ram na gwarancje(problem z ustawieniem na 7-7-7-20 + 1600MHz na 1,9 V) to dorzuciłem i zasiłkę, bo nie wiadomo co jej się stalo. Na przyjście paczki z częściami czekałem prawie dwa tygodnie, po przyjściu złożyłem wszystko i za działało, nawet memorki mogłem ustawić na 1600MHz + 7-7-7-20, lecz wieszało w teście post, sporadycznie, ale jednak(z reguły przy jakiś zmianach w biosie), ustawiłem więc na def i po zostawiłem..

 

Któregoś to pięknego dnia wstałem z łózka i włączyłem komputer, jakie było moje zdziwienie gdy po ok 2s wyłaczył się, odłączyłem go od kontaktu, podłączyłem i się uruchomił. Zaniepokoiłem się, wertowałem fora, zarówno polskie jak i zagraniczne, nic nie znalazłem, co by pomogło mi rozwiązać mój problem. Problem jakoś przycichł, takie incydenty zdawały się sporadycznie, więc z braku czasu zostawiłem go..

 

Komp nie irytował aż tak bardzo, jednak do czasu update biosu do F5 i ponownego bawienia się z memorkami.. Dziś przy 1333MHz + 1,9V + 7-7-7-20 komp tak bawił się ze mną 3 razy! Co poradzicie w takiej sytuacji zrobić? Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...