Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

Juz chyba wczesniej wspominałem ale nikt nie pisał wiec spytam ponownie.

 

Mam obecnie 4 dyski i naped. Tak jak w podpisie. Dwa dyski sata w kanale 1 i nowa 750 tka na kanale drugim. Odkad podlaczylem ten dysk pod drugi kanal komputer uruchamia sie wyraznie dluzej (sam start do momentu pojawienia sie czegos na ekranie wydluzyl sie 3 krotnie). Start systemu chyba juz jest w normie. Od czasu do czasu slysze tez jakby dysk gasl i wlaczal sie. Oczywisie najpierw podejrzanym byl sam dysk jednak co tam nie podlacze na sate w drugi kanal to dzieje sie tak samo a podlaczalem juz oba pozostale dyski i naped dvd. Tak jakby drugi kanal mial zamule jakas. Czy ktoś z was ma podobnie? Samo uzytkowanie dysku po uruchomieniu systemu nie sprawiwa problemow. Predkosci w normie i wszystko gra.

Edytowane przez Schranzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od tygodnia mam w/w płytę i... pora zabrać się za instalację na nowo visty. Moje pierwsze pytanie to:

- jak powinny być poprawnie podłączone napędy?? Obecnie mam je powkładane obojętnie jak... starałem się je wkładać numerycznie. Mam dwa dyski twarde i napęd DVD pod Sata oraz CD-RW pod IDE. W przypadku ostatniego nie ma problemu... ale z tymi trzema na Sata to sam nie wiem jak je poprawnie podłączyć. Na po przedniej płycie z podpisu było wszystko prosto opisane... tutaj już trochę to rozbudowano.

- jak poprawnie ustawić opcje Sata w biosie. Teraz mam tak:

OnChip SATA Controller [Enabled]

OnChip SATA Type [AHCI]

OnChip SATA Port4/5 Type[As SATA Type]

 

Po takim ustawieniu opcji dla SATA i wybraniu napędu DVD na SATA jako pierwszego bootującego, włożeniu płyty z Vistą bez żadnego SP, instalacja strasznie długo się wczytuję... jak mniemam brakuje mi jakiegoś sterownika. I teraz mam czekać, aż zacznie instalator wołać o jakiś sterownik czy instalować tak vistę?? Tak samo miałem na poprzednim zestawie...Z płytą na P35 w trybie IDE wszystko się mozolnie długo ładowało i instalowało ( oczywiście chodzi o instalator visty ). Po przestawieniu tego trybu IDE na AHCI wszystko znacznie przyspieszyło i nawet instalator visty znacznie przyspieszył. Dodam tylko, że teraz siedzę na viście, która została zainstalowana na poprzednim zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge odblokowac 2 rdzeni na moim phenomie 550. Zatem jak odblokowac 1 z 2 zablokowanych rdzeni? Jak nalezy to ustawaiac ( w biosie jest jakos tak w -2% ustawione na auto??) w aodzie tez da sie to ustawic tylko nie wiem na jakie wartosci http://images.anandtech.com/reviews/chipsets/2008/sb750/aodPC1s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą CPU Core Control. Tyle tylko, że w przypadku GB płyta musi wstać po odblokowaniu rdzenia, żeby można go było zablokować :damage_wall:.

Dołączona grafika

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedna rzecz... dlaczego po ustawieniu dysków w trybie IDE vista szybciej chodzi niż ustawiając AHCI?? Nie powinno być na odwrót?? Do tego po włączeniu EasySaver ciął mi się winamp szczególnie jak skakało taktowanie procka... teraz ten badziew wyłączyłem i jest dobrze, ale ktoś wie może dlaczego tak się działo??

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy bios a z nim informacja o 6 rdzeniowych Phenom'ach na nasza płytę :D

F6B -

 

1. Beta BIOS

2. Update AGESA 3.6.6.0 for AMD 6core CPU

 

 

 

AMD Phenom II X6 1055T 2800MHz 512KBx6 6MB Thuban 45nm 4000 F6B

AMD Phenom II X6 1035T 2600MHz 512KBx6 6MB Thuban 45nm 4000 F6B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jakim sposobem mogę regulować na tej płycie obroty wentylatora(Zephyr 120mm)?

Na poprzedniej płycie głwonej było to możliwe przez speedfana, teraz ani rusz. Ciągle na max obrotach.

Zmieniałem w biosie opcje System smart fan control i nic to nie dawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

No właśnie, wczoraj już był bios F6 ( nie beta ) wgrałem go, a dzisiaj wchodzę na strone gigabyte'a, a tam go już nie ma :| ( bios który wtedy jeszcze wisiał na stronie jest z dnia 9 Kwietnia 2010 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może F6 miał jakiś feler ;p i go zdjęli na jakiś czas aż naprawią błąd, raczej rezygnować ze wsparcia x6 nie będą gdyż te mobo było na liście płyt, które będą wspierać sześciojajowce :lol2:

Edytowane przez slawtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios F7 :P

 

Instalowałeś już? W przypadku takich nowości zawsze lubię poczekać aż ktoś inny sie wyrwie do roli królika doświadczalnego? :)

Co ciekawe widać że to ten sam plik do obu wersji płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takim ustawieniu opcji dla SATA i wybraniu napędu DVD na SATA jako pierwszego bootującego, włożeniu płyty z Vistą bez żadnego SP, instalacja strasznie długo się wczytuję... jak mniemam brakuje mi jakiegoś sterownika. I teraz mam czekać, aż zacznie instalator wołać o jakiś sterownik czy instalować tak vistę?? Tak samo miałem na poprzednim zestawie...Z płytą na P35 w trybie IDE wszystko się mozolnie długo ładowało i instalowało ( oczywiście chodzi o instalator visty ). Po przestawieniu tego trybu IDE na AHCI wszystko znacznie przyspieszyło i nawet instalator visty znacznie przyspieszył. Dodam tylko, że teraz siedzę na viście, która została zainstalowana na poprzednim zestawie.

 

Podobny problem miałem na P35 od MSI. Nie wiedzieć czemu isntalator Visty/7 zwalniał w momencie, w którym miało pojawiać się okienko z możliwością wyboru ( jest ich kilka -jezyk, dyski, etc ). Podczas poszukiwani w necie wyczytałem, że jest to kwestia niektórych konfiguracji sprzetowych i w MS o tym wiedza. Nie jest to problem z Twoją płytą, a co najwyżej z akuratnie podpiętymi urządzeniami typu dyski/CDROM. Spróbuj przegrać instalke na pendrive'a i instalować stamtąd po uprzednim odłączeniu napędu DVD. Osobiście mam napęd na IDE, dyski SATa w radzie 0, i na tej płycie nie miałem żadnego problemu z instalacją 7mki. Całość trwała może kilkanaście minut i miałem system "up and running".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Po takim ustawieniu opcji dla SATA i wybraniu napędu DVD na SATA jako pierwszego bootującego, włożeniu płyty z Vistą bez żadnego SP, instalacja strasznie długo się wczytuję... jak mniemam brakuje mi jakiegoś sterownika. I teraz mam czekać, aż zacznie instalator wołać o jakiś sterownik czy instalować tak vistę?? Tak samo miałem na poprzednim zestawie...Z płytą na P35 w trybie IDE wszystko się mozolnie długo ładowało i instalowało ( oczywiście chodzi o instalator visty ). Po przestawieniu tego trybu IDE na AHCI wszystko znacznie przyspieszyło i nawet instalator visty znacznie przyspieszył. Dodam tylko, że teraz siedzę na viście, która została zainstalowana na poprzednim zestawie.

 

Wyłącz w biosie stacje dyskietek, też mi długo wczytywało, poszukałem w google w czym problem, po wyłączeniu stacji instalacja szybko się wczytuje. ( szukałem rozwiązania dlatego, że na starych częściach też wolno wczytywało, po zmianie to samo, więc szukałem rozwiązania).

Edytowane przez BRVideo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, GA MA770T-UD3P znika ze sklepów. Praktycznie nigdzie nie można już jej dostać, jak dzwoniłem do Proline to mi powiedzieli, że Product Manager od gigabyte'a wycofuje to ze sprzedaży i że już więcej nie będą tego mieć. Price/performance jest to chyba najlepszy produkt na rynku pod AM3. Myślicie, że płyta była za tania i za dobra? a może jakiś feler z nią jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pojawił się nowszy model tej płyty z kontrolerem USB3.0 GA-770T-USB3 to jest powód jej wycofania. Jesli zamierzasz kupować to spokojnie możesz brać GA-770T-USB3. Nie ma sensu szukania poprzedniego modelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pojawił się nowszy model tej płyty z kontrolerem USB3.0 GA-770T-USB3 to jest powód jej wycofania. Jesli zamierzasz kupować to spokojnie możesz brać GA-770T-USB3. Nie ma sensu szukania poprzedniego modelu...

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3272

To jest ta płyta. Wcześniej samo T juz miało 8+2 VRM, teraz musi być TA żeby to było. Widze też, że jest Marvell SE9128 - to jest gorsze od ICH10, wiadomo. Zastanawiam się jak to wygląda w stosunku do kontrolera na UD3P jeśli chodzi o wydajnośc, bo dyski konsumenckie i tak nie zbliżyły się jeszcze do 3Gbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moja płyta główna nie wykrywa urządzeń podłączonych do przedniego panelu usb natomiast te podłączone do tylniego działają z prędkością usb 1.0

Problem wystąpił z dnia na dzień, wszystko jest dobrze podłączone, w biosie nic sie nie przestawiło.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...