Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem sterownik do płyty głównej, zrestartowałem kompa i z ciekawości uruchomiłem instalator jeszcze raz. Cały czas pokazuje, że bieżący sterownik nie jest zainstalowany. O co tu chodzi?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to trochę głupie pytanie, ale zapytam żeby się upewnić. Pobierając nową wersję BIOS'u (stąd) ,np. F10 to wszystkie poprzednie wersje są w niej zawarte? Mam teraz F5d, jeżeli zrobię update na F10 to wszystkie poprawki od F6 do F10 będą tak ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: czy na płycie można ustawić opcję, aby podczas WYŁĄCZONEGO komputera (ale podłączonego do prądu) było aktywne przynajmniej jedno gniazdo USB? Chodzi mi o ładowanie np. telefonu nawet wtedy, gdy komp jest wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma zworkę USB Power On albo o podobnej nazwie (instrukcja), to tak.

 

Nooo... właśnie tak brzmiało pytanie...

USB Power On nie mogę się doszukać w instrukcji, jest tylko "Mouse Power On/Keyboard Power On" ale wiadomo, że nie o to chodzi. Może ktoś potrafi stwierdzić jednoznacznie, czy nasz Gigabyte feruje opcję, o której pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam płytkę z tematu, jednak chyba jakąś niedorobioną... Wszystkim praktycznie chodzi na HTT około 300MHz a ja mam ściane przy 255MHz.. Znaczy 255MHz jeszcze jest ok ale jedno oczko w górę daje czarny ekran i Safe Mode... Nie jest to problem Procesora gdyż z niższym mnożnikiem nadal jest to samo, wszystkie mnożniki obniżałem i nic nie dawało.. :( Czy jest jakaś opcja która pozwala wyżej "pójść" płycie czy jestem skazany na zmiane płyty..?

Mój Sprzęt:

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

AMD Athlon II X2 245, 2.9GHz @ 3.7GHz

DDR3 Elixir 2x2GB PC1333 CL9

EVGA 9800GTX

Forton 500W FSP500-60GH

Samsung F3 500GB

Pozdrawiam

Edytowane przez arti747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na najniższym mnożniku pamięci i z timingami na 7-7-7-21 1T, tRFC 160ns, tRC 30T, tWR 8T.

Najlepszy sposób na wysokie HTT to... zmiana pamięci na coś na Micronach, np. Goodram Play 1600 albo Cruciale Ballistix 1333/1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

SpeedFan pokazuje u mnie dla Temp3 80°C.

 

Czy to jest normalna temperatura dla tej płyty głównej czy może coś jest nie tak? 80°C to dość dużo. Czy może u mnie i tak jak i w pierwszym poście czujnik jest walnięty na płycie głównej?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Tenzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co sie orientuje to w windowsie xp standardowe ustawienia dysku bez specjalnych sterownikow sa na ATA. Jako ze za niedlugo bede zmiienial system z XP na Win7 chcialem sie zapytac gdzie w biosie plyty glownej MA770T-UD3P jest przestawianie ata na sata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@abezus - chyba nie trzeba nic przestawiać.

 

Dołączona grafika

 

Wydaje mi się, że ten duży radiator z napisem chłodzi northbridge i to jest temp1=30°C, a ten niżej to jest southbridge i to jest Temp3=80°C.

 

Mam takie pytanie. Czy program renderujący może się wyłączać przez te 80 stopni?

 

Czy mógłbym ten mały radiatorek wymienić na jakiś lepszy, ale równie niski by k. graficzna się zmieściła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było podkręcane, a wymieniłem w tym tygodniu Athlona X2 na Phenoma X4. Pamięci? Sprawdzę memtestem...

 

Program do temperatur odpaliłem dopiero za którymś razem bo myślałem, że to procesor.

 

Program się cały nie wysypuje, po prostu przerywa pracę. Okienko od renderowania się po prostu zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoldMemory 6.92 po 48min nie wykrył żadnego błędu (przeszły wszystkie testy w trybie quick mode) nie wiem czy to normalne ale wykrył tylko 3325MB a mam 4GB.

 

Zrobiłem format i zainstalowałem wszytko na czysto.

 

zmieniłem tez banki pamięci z 0 i 1 (białe) na 2 i 3 (niebieskie). Zmieniłem też tryb z unganged na ganged. Cyba przez ta zmianę renderowanie szalenie przyśpieszyło, ale błąd jak był tak dalej występuje i po wyrenderowaniu kilku klatek przerywa dalszą pracę.

 

Co do pamięci to nie chcą pracować w trybie 1600Mhz. Ustawłem raz wszystko ręcznie w biosie, ale Windows nie działał stabilnie więc wróciłem do ustawień autmatycznych gdzie chodzi na 1066Mhz. Ale założyłem, że to wina taniej płyty głównej, a nie pamięci?

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam dziwny problem moja plytak po podlaczeniu 3 dysku SATA przestala wykrywac jakikolwiek dyks...nie widzi ani starych ani nowych nie mam pojecia co z nia nie tak ;/

 

błąd to:

 

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podłączać do innego gniazda?

Każdy dysk z osobna jest widoczny w biosie?

 

probowalem i w innych gniazdach i pojedynczo i nadal bez efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...