Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec posiadam rowniez ta plyte jestem z niej zadowolony pod kazdym wzgledem, ale sa problemy z samym komputerem. Ja podejrzewam pamiec. Posiadam A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition - pare osob mi mowilo ze ten ram moze sie gryzc z tym mobo.. jutro podmienie je na goodramy z drugiego kompa ( z ta sama plyta gl) na ktorym nie ma problemow jak w temacie. Oto link.

http://forum.purepc.pl/Podstawowe-Zagadnie...mu-t311805.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze pamiatki chodza na na 9-9-9-24 zamiast na 7-7-7-20 proby zmiany tego w biosie koncza sie zworka( ale ja nie jestem w tym temacie biegły wiec moze cos zle robię) Te pamieci nie powinny same startowac juz od razu na 7-7-7-20 ?...zmienilem banki pamieci podkrecilem im zasilanie z 1.6 na 1.7V ( na pamiatkach jest wypisynay zakres od 1.65.do 1.8) - moze im bylo za malo te 1.6V. Narazie poki nic sie nie stanie zostawie to tak. W ogole jak je wyciagalem to porzadnie cieple byly - to normalne?

Edytowane przez Schranzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze pamiatki chodza na na 9-9-9-24 zamiast na 7-7-7-20 proby zmiany tego w biosie koncza sie zworka( ale ja nie jestem w tym temacie biegły wiec moze cos zle robię) Te pamieci nie powinny same startowac juz od razu na 7-7-7-20 ?...zmienilem banki pamieci podkrecilem im zasilanie z 1.6 na 1.7V ( na pamiatkach jest wypisynay zakres od 1.65.do 1.8) - moze im bylo za malo te 1.6V. Narazie poki nic sie nie stanie zostawie to tak. W ogole jak je wyciagalem to porzadnie cieple byly - to normalne?

Hmm, to dziwne. Ja mam zwykłe Kingstony CL9 i ustawiłem im 7-7-7-18 i póki co wszystko działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie to te złącza nazywa się złączami wannowymi prostymi bądź kątowymi. Kątowe to te jak to ładnie zostało określone - "krawędziowe".

 

Ja też się zdziwiłem, że moje Kingstony 2x2GB CL9 da się odpalić na CL7. Nie robiłem tylko mem-testów, bo nie miałem czasu.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwość wyłączenia 3 lub 4 rdzenia procesora.

Może byłaby to gratka dla osób, których np procesory X2 nie modują się na X4, wtedy mogą próbować szczęścia z X3, bo być może 3 rdzeń chociaż jest sprawny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się nim za długo. Właściwie to tylko po raz kolejny próbowałem ustabilizować Patrioty na 1600 MHz CL7 1T i jak zwykle się nie udało (to samo było na F3 i F4).

Może byłaby to gratka dla osób, których np procesory X2 nie modują się na X4, wtedy mogą próbować szczęścia z X3, bo być może 3 rdzeń chociaż jest sprawny :)

Fajnie by było, jakby dodali jeszcze możliwość wyłączenia cache L3. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się nim za długo. Właściwie to tylko po raz kolejny próbowałem ustabilizować Patrioty na 1600 MHz CL7 1T i jak zwykle się nie udało (to samo było na F3 i F4).

Fajnie by było, jakby dodali jeszcze możliwość wyłączenia cache L3.

A na T2 Patrioty są stabilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byłaby to gratka dla osób, których np procesory X2 nie modują się na X4, wtedy mogą próbować szczęścia z X3, bo być może 3 rdzeń chociaż jest sprawny :)

Tu chyba nie chodzi o włączanie ale o wyłączanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się nim za długo. Właściwie to tylko po raz kolejny próbowałem ustabilizować Patrioty na 1600 MHz CL7 1T i jak zwykle się nie udało (to samo było na F3 i F4).

Czyli blue screeny którymi mobo pluło przy Micronach@1600 (niecałe) 8-8-8-24 1T to nie ich wina tylko płyty i jest to dość normalne, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% tak. Może jutro będzie mi się chciało wyciągnąć płytę z pudełka, to sprawdzę ją jeszcze na Micronach.

Ewentualnie zobacz jak wygląda sytuacja na dzielniku 1066 (wcześniej chyba pisałeś, że sprawdzałeś na 1333) i 1,8 V. No i ustaw takie alphy, jak pisałem wcześniej, bo te pamięci gorzej się kręcą na 6-6-6-10-35 niż na 4-4-4-8-27 :P.

 

Acha, CR 2T Patriotom też nie pomaga, tak samo jak luzowanie alph ;).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu komputera dalej mam zasilanie w portach USB i ciągle świeci mi myszka, jest jaka opcja lub możliwość przełączenia zworki na płycie żeby odciąć zasilanie, nie będę przecież za każdym razem listwy wyłączał lub z tyłu komputera na zasilaczu ?? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzielniku 1066 przy moim HTT mają jakieś 1250MHz, ale tak chodzą. Alphy mam chyba dość bliskie tym wymienionym przez Ciebie, ale czy dokładnie takie same nie wiem. I te 4-4-4-8-27 to w takiej kolejności w jakiej są w biosie tak?

 

BTW dobrze rozumiem że kupiłeś to mobo tak sobie i nawet go nie używasz normalnie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem, ale nie znalazłem...

jaka jest różnica pomiędzy revizją 1.0 a 1.1?

 

 

Wygląda na to że BIOS F5 jest tylko dla rewizji 1.1 płyty? Czy jak to jest?

http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga...0t-ud3p_11.html

Jeśli to prawda to bardzo niedobrze ;/

 

co do "CPU Core Control option"... co to dokładnie jest? czy rzeczywiście pozwala na manipulacje na jednym rdzeniu więcej? czy ktoś już przetestował F5d beta?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak....ślepy i niewyspany :rolleyes:

jestem ciekaw czy nowy bios który wyszedł pod rev1.1 będzie "hulał"na rev1.0

Nie mam pojęcia o tym więc pytam :)

 

a czy ktoś już zakładał jakieś chłodzenie na sekcję zasilania w oryginalne otwory?

Bo interesuje mnie zakup jakiegoś radiatorka w to miejsce, a nie szukałem zbytnio bo nie miałem kiedy. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...