Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka:

inne kolory złącz

inny radiator na nb

złącze PATA kątowe

Ja mam rewizję 1.0, złącza sata mam żółte, ale PATA kątowe, natomiast złącza znajdujące się pod PCI jedno białe a drugie czarne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na to co jest na stronie Gigabyte.

Wiem wiem, ale chyba nie należy się tym sugerować, bo jak widać rewizja 1.0 może wyglądać różnie. Ale sprzętowych różnic nie widać, bo podana specyfikacja dla obu rewizji jest identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...to co z biosami? dla jednej jest f5 a dla drugiej nadal mamy f5 w fazie beta...

 

Może się czepiam szczegółów... ale myślę, że nie ja jeden zadam te pytanie :wink:

 

Ciekawi mnie też czy któryś z użytkowników montował chłodzenie na sekcję zasilania w oryginalne otwory i czy przy OC proca mocno się grzeje ta sekcja, oraz jaką maksymalną temperaturę może osiągnąć zanim się upiecze? :lol2:

Edytowane przez Maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem cuś takiego - Thermalright HR-09U Type 2 powinien wejść.

No to czekamy na bios <_<

Zastanawiam się nad założeniem Scythe Mugen 2 na proca. Nigdy go w łapkach nie miałem i nie wiem jak gabarytowo wygląda. Chciałbym wiedzieć co i jak pozasłania. Jak wysoki od podstawki do momentu gdzie HP łączą się z dużym radiatorem. Ma ktoś założony na tej płycie? Mógłby wrzucić zdjęcia tegoż potwora które elementy i jak mocno zasłania?

Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś założonego Mugena 1 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...b2393b629f.html

Jak nie masz wysokich RAMów to niczego nie zasłonisz.

Co do BIOSu to z pewnością będzie na dniach - do rev. 1.1 musieli taki dać, bo wcześniejszych nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad założeniem Scythe Mugen 2 na proca. Nigdy go w łapkach nie miałem i nie wiem jak gabarytowo wygląda. Chciałbym wiedzieć co i jak pozasłania. Jak wysoki od podstawki do momentu gdzie HP łączą się z dużym radiatorem. Ma ktoś założony na tej płycie? Mógłby wrzucić zdjęcia tegoż potwora które elementy i jak mocno zasłania?

Prosze bardzo :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem sobie f5d gdyz tak zalecil mi serwis gigabyta gdy opisalem im problemy z moja plyta( wolne bootowanie, freezy) oczywiscie nic to nie naprawilo. Opcja core control to nic innego jak wlaczanie wylaczanie dodatkowych rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury sekcji zasilania,to mierzyłem ją u siebie pirometrem pod obciążeniem,przy procku na 3.0 i temperatura na mosfetach była w okolicy 51 stopni,więc myślę że nie ma co się stresować tym miejscem.

 

Widzę że dwa pierwsze sloty ramu też "zajęte" przez chłodzonko B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z tą płytą, a mianowicie z przekroczeniem na niej HTT 260. Próbowałem chyba 3 godziny zmusić do tego płytę, ale nic z tego. Ustawiałem mnożnik nb i htt na najniższe wartości, ale to nic nie dało. Tak samo jak podbijanie napięcia na nb płyty o 0.1V i sztywne ustawianie alph pamięci.

 

Macie jakieś rady odnośnie tego tematu ? Może ktoś mógłby zrobić zdjęcie ustawień z biosu przy dajmy na to, htt 280 ?

Byłbym bardzo wdzięczny :)

 

Bios F2b

Reszta sprzętu w sygnaturce.

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios wgrałem F4, ustawiłem tRFC na 160ns, użyłem najniższego dzielnika pamięci, płyta zabootowała się przy htt 270mhz, jednak już przy 280mhz nie wstaje.

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mógłby zrobić zdjęcie ustawień z biosu przy dajmy na to, htt 280 ?

Byłbym bardzo wdzięczny :)

a tak o, spróbuj ;)

 

Dołączona grafika

 

 

zna sie ktos jaki clock generator (PLL) w clockgen ustawić dla tej płyty ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na przykład, chodzi z pamięciami dedykowanymi pod intela LGA1156 :wink:

 

kiedyś po nieudanym OC, popiszczała mi trochę i odpalała mi z ostatnimi poprawnymi ustawieniami

od jakiegos czasu, jak przegne z parametrami to płyta piszczy i tylko clr cmos ją ratuje, jak to wyglada u was ?

nie ukrywam ze mniej to wygodna opcja niż ta wcześniejsza

ps - gdzie znajdują się profile w biosie ? :oops:

 

edycja:

profile to F11 i F12 w trakcie biosowania :razz:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem nowe czesci do komputera:

 

| AMD Athlon II X4 620

| Gigabyte GA-MA770T-UD3P ver 1.0 (ale uklad pcb jak w 1.1?)

| GoodRAM 1333MHz 2x2GB CL9

 

Okazalo sie po zlozeniu ze jedna z kostek pamieci jest walnieta wiec testowalem tylko na jednej.

Udalo mi sie odpalic windowsa (komp nie byl stabilny - napiecie proc 1,425) przy 4003 MHz spokojnie szyna dobijala do 300 i moglem torche ta wartosc przekroczyc.

 

Dzis wymienilem pamieci - niby dostalem te same - tez GoodRAM'y ale na innych kostkach (firmowych) i nie jestem w stanie przekroczyc magistrali 250MHz!!! niezaleznie jak pamieci ustawie jakie napiecia itd

chyba probowalem wszystkiego. Co moze byc przyczyna? zauwazylem ze jak obnize napiecie na procku przy FSB 260 (czyli wroce do nominalnego) to bios wstaje ale sie zawiesza) gdy napiecie jest podniesione to plyta zglasza blad i ustawienia biosu sie resetuja.

 

Da sie to jakos obejsc? czy po prostu az tak mocno ograniczaja mnie teraz te wymienione pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...