Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

jedyna usterka to zle nasmarowany chipset.. wszystko cyka ladnie, o/c piekne, soundstorm (6 glosnikow i sobwoofer) mozna ustawic zeby przerabial w locie dzwiek jak jakis program nie obsluguje..

 

mam ta plyte tydzien wiec wiecej sie rozpisywac nie bede;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej bob3k rzuć tego athka wyżej tak na 2,0 ghz ..... spokojnie ci pójdzie a temp nie powinien przekroczyć 55 st ....

zamowilem lepszy cooler GlacialTech igloo 2500 jak niebieski pan mi go przyniesie bede krecil wiecej niz 2GHz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie niczego zlego sie nie dopatrzylem. Denerwuje mnie tylko ten czerwony LED ktory rozswietla cala obudowe :) Mod za darmo :)

Pozdro

Dexter

kawałek pomarańczowej taśmy izolacyjnej i po ptokach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie niczego zlego sie nie dopatrzylem. Denerwuje mnie tylko ten czerwony LED ktory rozswietla cala obudowe :) Mod za darmo :)

Pozdro

Dexter

Eee tam. Mi się te diodki spodobały. A tak poza tym to dysk nie chodzi mi na SATA. Podobno z Maxtorami problemy są właśnie. Aha, nie wiem czy to już było mówione ale to że się ma v2.0 nie oznacza, że KAŻDA ma nowy NB. Są też v2.0 z NB z blaszką (ja u siebie nie sprawdzałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie niczego zlego sie nie dopatrzylem. Denerwuje mnie tylko ten czerwony LED ktory rozswietla cala obudowe :) Mod za darmo :)

Pozdro

Dexter

Eee tam. Mi się te diodki spodobały. A tak poza tym to dysk nie chodzi mi na SATA. Podobno z Maxtorami problemy są właśnie. Aha, nie wiem czy to już było mówione ale to że się ma v2.0 nie oznacza, że KAŻDA ma nowy NB. Są też v2.0 z NB z blaszką (ja u siebie nie sprawdzałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje spostrzeżenia:

1. Dziwnie zachowujący się strażak (ochrona termiczna): tzn wyłącza kompa zawsze przy 62-63C nie ważne co ustawisz w biosie.

2. Jak masz podkręconego procka i włączych w biosie opcje ochrona przed awarią wentylatora na procku to po poście wyje alarm - windows się ładuje normalnie dopiero reset pomaga, po wyłączeniu tej opcji w biosie jest ok. Jeszcze jedno to się dzieje tylko wtedy kiedy komp nie pracuje przez jakiś czas - musi się wychłodzić :) i wtedy się zaczynają jaja.

3. SATA - nadal niska wydajność na beta sterach czekam na rozwiązanie problemu.

4. Pomimo tych kilku denerwujących wad Abit śmiga aż miło. Teraz mam go podkręconego jak w podpisie i jest super stabilnie. Wyciągam przesło 15000 punktów w 3dmarku01, a w 3dmarku03 mam ich prawie 5000 :). Jak sobie załatwie lepsze chłodzenie to mam go zamiar jeszcze troche podkręcić bo procek jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ale nf7 bez S VER 2.0 przesiadlem sie z epoxa 8rda co mnie wkurza to temp , nie wiem albo epox przeklamywal temp albo abit to robi na abicie mam o 7/8 stp wiecej niz na epoxie temp chipsetu jest nizsza ale procka masakra wiec nie wiem o co chodzi a reszta same plusy proc i pamiec biegaja mi synchro 210MHz a na epoxie max 190 wiec jestem baaaaardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a jak z chłodzeniem NB/SB? jakies zmiany?

NB nie jest chlodzony.. grzeje sie

 

SB ma jakis tam co sie kreci - mozna powiedziec ze 'dobrze' ale pasta pod nim jest zle nasmarowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a jak z chłodzeniem NB/SB? jakies zmiany?

NB nie jest chlodzony.. grzeje sie

 

SB ma jakis tam co sie kreci - mozna powiedziec ze 'dobrze' ale pasta pod nim jest zle nasmarowana :)

Chyba na odwrót?? :?

North - północ

South - południe

Bridge - most (mostek) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje spostrzeżenia:

1. Dziwnie zachowujący się strażak (ochrona termiczna): tzn wyłącza kompa zawsze przy 62-63C nie ważne co ustawisz w biosie.

2. Jak masz podkręconego procka i włączych w biosie opcje ochrona przed awarią wentylatora na procku to po poście wyje alarm - windows się ładuje normalnie dopiero reset pomaga, po wyłączeniu tej opcji w biosie jest ok.  Jeszcze jedno to się dzieje tylko wtedy kiedy komp nie pracuje przez jakiś czas - musi się wychłodzić :)  i wtedy się zaczynają jaja.

3. SATA - nadal niska wydajność na beta sterach czekam na rozwiązanie problemu.

4. Pomimo tych kilku denerwujących wad Abit śmiga aż miło. Teraz mam go podkręconego jak w podpisie i jest super stabilnie. Wyciągam przesło 15000 punktów w 3dmarku01, a w 3dmarku03 mam ich prawie 5000 :). Jak sobie załatwie lepsze chłodzenie to mam go zamiar jeszcze troche podkręcić bo procek jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. :)

Ad.1 - doszedlem prawie do 70 i nic sie nie wylaczylo. ustawilem ochrone na 75 czy 85 nie pamietam

 

Ad2. nic takiego u mnie nie wystepuje - znaczy sie ze to kwestia coolerka imo

 

Ad3. zapowiadaja ze ma sie pojawic z paczka nowych sterow. miejmy nadzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 - doszedlem prawie do 70 i nic sie nie wylaczylo. ustawilem ochrone na 75 czy 85 nie pamietam

 

Ad2.  nic takiego u mnie nie wystepuje - znaczy sie ze to kwestia coolerka imo

 

Ad3. zapowiadaja ze ma sie pojawic z paczka nowych sterow. miejmy nadzieje

Jakiego używasz coolera? Jaki masz procek i na ile podkręcony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie ATX w lekko debilnym miejscu , nie mogło byc tak jak w KT7 (zaraz koło zasilacza, po prawo u góry ) . Temperaturki coś nie bardzo , to fakt . U mnie pokazuje , że mam 50 C a radiator lekko ciepławy . Co do strażaka to jeszcze mnie nie gasił , ale jak wymienię RAM to pewnie będzie gorąco w budzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tez te temperatury nie podobaja, strazak tez sie wlacza po nocy. A co do tych 62 stopni to jeszcze nie doszedlem wiec trudno mi powiedziec :). Na razie circa 51 w stresie na 200x10.5 na napieciu 1.55 <prime stable>

I jeszcze jedna rzecz : slyszalem ze Epox vcore troche zawyza, na moim Abicie jest odwrotnie jak ustawie to 1.55 to potrafi i do 1.53 spasc.

Zasilacz to chieftec 360W wiec to raczej nie on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie niczego zlego sie nie dopatrzylem. Denerwuje mnie tylko ten czerwony LED ktory rozswietla cala obudowe :) Mod za darmo :)

Pozdro

Dexter

Eee tam. Mi się te diodki spodobały. A tak poza tym to dysk nie chodzi mi na SATA. Podobno z Maxtorami problemy są właśnie. Aha, nie wiem czy to już było mówione ale to że się ma v2.0 nie oznacza, że KAŻDA ma nowy NB. Są też v2.0 z NB z blaszką (ja u siebie nie sprawdzałem).

1.) A jak powinien wygladac nowy NB na plycie w wersji v2.0 ??

2.) Czy ktos juz zmienial tego wiatraka na NB na zalamana i czy poprawilo to chlodzenie ?? Bo jak wiadomo po pewnym czasie wiatrak zacznie halasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem na NF7-S Athlona 1700+ badziewny radiator z rownie slabym wentylatorem (czekam na SFR II) i od wlaczenia dzwoni alarm, a po 2 seukndach komp sie wylacza :(

Czekam juz tylko na coolera, BTW wreszcie ktos, Pjnjo, pochodzi z tego "wspanialego" miasta, gdzie nawet wentyla w miare nie dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś reklamował już rev 2.0 z powodu padniętego biosu ? Jestem ciekaw , czy to poprawili czy dalej można sfajczyć bios..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem przedwczoraj epoxa, ale dzis oddalem bo mial mostki a3. Zakupilem dzisiaj nf7-s i jak dotychczas dziwi mnie jedna rzecz - dlaczego w BIOSIE wyswietla mi CPUFAN 0 RPM, natomiast jak odpale pod winda Doctor Hardware'a to wskazuje mi juz poprawnie predkosc wiatraka od cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..ktos wyszedl ponad fsb 200 na standardowym chlodzeniu?

Procka czy chipsetu? , jesli chodzi Ci o chipset to moj chodzi na 230 na standardowym coolerku(zauwazylem ze Crush18D grzeje sie duzo mniej od swojego poprzednika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Jakiego używasz coolera? Jaki masz procek i na ile podkręcony?

 

cooler to jakis colorful max 2800 obrotow mi robi. za wolno a nie mam innych wiatraczkow w budzie.

proc 1,7XP Thbrd. obecnie idzie na 18GHz ale mozna wiecej. przy 1,9 niestety juz mu za goraco i nie chce narazie ryzykowac

napiecia defoultowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...