Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie. Czy płyta ABIT'a NF7 Ultra posiada opcje SMART ?

1.Jeśli tak to jak ją aktywować.

2. a.Jeśli nie to czy wgranie nowego biosu coś pomoże

b.Jak się wgrywa nowy bios na tej płycie

c.Czy to bezpieczne

3. P.S. Dysk mnie się sypie - IBM 40 GB. Czy ktoś zna dobry program do potwierdzenia przypuszczenia iż jest to wina bad sektorów ( błagam nie scan disk ).

Pozdrawiam.

RA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Witajcie dawno mnie nie było :)

 

Chciałem spytać czy pamięci HYNIX`a 2x 512 MB DDR 400 Mhz są nadal najlepszym rozwiązaniem przy podkręcaniu Athlona na nForce2 ?

 

Czy może weszła jakaś nowa perełka :) ??

 

Pozdrawiam

MaC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Mam problem z głośnikami Logitech z-640 i naszą mobo dokladniej abit nf7-sl. Podłaczylem wszystko do subwoofera zgodnie z instrukcją i 3 kabelki do plyty głownej zgodnie z kolarmi zielony, czarny i jeszcze jakis nie pamietam. Gdy odpale nvmixer i dam kreator pracy glosnikow to na początku slychac szum we wszystkich. Potem przechodzi sie do szczegolowej instalacji. Lewy przedni slychac dobrze, prawy przedni tez (przy okazji tych slychac tez srodkowy) potem srodkowy to slychac piszczeenie w lewym tylnym a juz prawego tylnego w ogole. Subwoofer slychac pierdzenie w prawym tylnym.

Może mi ktoś pomóc co to jest? Dodam, ze zainstalowalem nowe stery nvidia force 4.27.

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc

 

KAMIL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie napiecie powinno byc w porzadku (same przez dluzszy czas jechalem na takim). Radzilbym jednak zalozyc radiatorki. Ja pocialem radiator z rivy i spisuje sie wspaniale. Sadze ze przy takim fsb to nawet 1.9V mobo powinno wytrzymac, ale tyle to nie dawalem z uwagi na moje chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello

wlasnie przesiadlam sie z mojego 8RDA+ na NF7-S rev2.0 !

narazie wszystko suuper !

ale potrzebuje zmienic adres MAC karty sieciowej !

no i szukam i szukam w biosie i niema nic !

mam bios d26 !

czy da sie zmienic ten adres ?

Tak w windowsie sie da zamaskowac mac adres sieciówki : wejdz we własciwosci karty sieciowej i poszukaj network addres wpisz mu bez przecinków i po resecie masz juz ten nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam jutro postawic VDimm moda i chcialbym aby ludzie ktorzy maja to za soba wypowiedzieli sie o ile im fsb poszlo w gore. Ciekaw jestem czy jest duza roznica?? Prosze o szczere odpowiedzi. :lol: :P :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj próbująć odkręcić procka komputer po restarcie wstał ale już obrazu nie wyswietla. Karta grafiki jest spoko, właśnie ją u kumpla sprawdzałem. Próbowałem też czyścić cmos. Co mogłbym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

 

Właśnie chcę się przesiąść na tego Abita z MSI. Widzę że sa tu rożne wersje ABIT NF-7.

Proszę doradżcie mi która jest najlepsza optymalnie do ceny. Nie potrzebuję sieciówki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam jutro postawic VDimm moda i chcialbym aby ludzie ktorzy maja to za soba wypowiedzieli sie o ile im fsb poszlo w gore. Ciekaw jestem czy jest duza roznica?? Prosze o szczere odpowiedzi. :lol:  :P  :roll:

Pilne.

Prosze.

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie przymierzam do qpna tbita nf7 albo an7 i stąd pytanie , mam cooler który ma 700 rpm na starcie , i boje sie że te abity mają domyślnie włączone zabezpieczenie przed właczeniem bez coolera i moze byc taka sytuacja ze włącze pc i zgasnie odrazu,

krótko , czy jak będe miał tą płyte , zresetuje biosa , to będzie miała zabezpieczenie przed włączeniem bez coolera ???????

heh , wciąz nie wiem jaką płyte qpić , epox , dfi , czy abit....

i jakie trudnosci moge spotkać z tą płytą po zmontowaniu pc /??

zamierzam mieć fsb rzędu 225 , bedzie do tego potrzebna zmiana na zalmana tego niebieskiego /?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h.hudy plytka ma standardowo wylaczone zabezpieczenie przed zablokowanym radiatorem wiec sie niemusisz martwic po resecie biosa znow ta opcja sie wylacza fsb rzedu 225mhz da sie osiagnac nawet na standardowym biosie ale u mnie niebylo to super stabilne to fsb 225 niepotrzebujesz zalmana na mostku polnocnym ale musisz miec dobrze bude chlodzona natomiast wymagany jest radiator na mosfetach i na mostku poludniowym - mosfety sie bardzo grzeja !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostatnim padzie plyty (zjaral sie mosfet) juz sie wycfanilem :]

 

Dołączona grafika

 

10x250,Vcore 2.1V,VDD 1.85V,2x512 DualDDR - 2.5-4-4-11.Filmy sie koduja,Q3 lata,UT juz przeszedlem i ogolnie jest fajnie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostatnim padzie plyty (zjaral sie mosfet) juz sie wycfanilem :]

 

ZDJECIE

 

10x250,Vcore 2.1V,VDD 1.85V,2x512 DualDDR - 2.5-4-4-11.Filmy sie koduja,Q3 lata,UT juz przeszedlem i ogolnie jest fajnie :]

Wymieniasz kilka programikow, ale Prime95 nei widze... czy to celowe - tzn Prime nie dziala stabilnie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prime'a jeszcze nie zapuszczalem bo od kilku h pracuje soft do authoringu DVD.Jutro bede mial chwilke do pobawie sie prime'em ,ale jak po 6h nie wywalil sie moj TMPEGEnc (a to jest cholernie czuly soft) to smiem twierdzic ze maszyna stabilna :]

 

BTW biosik to d10-mantarays-xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit zaleca obsadzanie slotów w kolejności 3>2>1 czyli od najdalej odsuniętego od proca do najbliższego

 

MEMORY MODULES TEST - nf7-s rev2

Memory TEST - an7

aczkolwiek nie znaczy to ze coś czego tam nie wymienili nie będzie działac, to tylko poglądowo, umów się ze sprzedawcą ze jak nie będzie ok to wymiana i juz

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak Write Cache dla dysków SATA podpiętych pod kontroler Silicon Image 3112a na NF7-S działa w WinXP SP2. Szkoda, że te drivery nie są zintegrowane z instalką na CD.

 

Dwa dni temu ściągnąłem z Windows Update zaktualizowane drivery do Silicona 3112a. W Control Panelu pojawiła się nowa ikonka kontrolera i okienko:

 

http://www.gregl1.republika.pl/satawritecache.png

 

W praktyce kopiowanie dużych plików między dyskami (fizycznymi) dostało kopa.

 

W Hardware - Device Manager - Disk Drives - WDC... - Properties - Policies - Write Cache wogóle się nie wyświetla ale działa

 

W HDTach 2.70 wzrósł odrobinę minimalny odczyt i spadło obciążenie CPU

 

Prosiłbym moderatorów o nie przenoszenie tego posta. Obraz jest podlinkowany więc forum się nie rozjeżdża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostatnim padzie plyty (zjaral sie mosfet) juz sie wycfanilem :]

 

Dołączona grafika

 

10x250,Vcore 2.1V,VDD 1.85V,2x512 DualDDR - 2.5-4-4-11.Filmy sie koduja,Q3 lata,UT juz przeszedlem i ogolnie jest fajnie :]

Widze ze teraz VIP dmucha na zimne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male pytanko:

 

mam tego abita (nf7-s) od niedawna i zauwazylem cos dziwnego. otoz lekko zanizone jest taktowanie fsb - 199,5 przez to zanizone jest oczywiscie bus speed - 399 (waha sie ciagle miedzy 398,9 - 399) no a przez to proc nie jest taktowany pelnym 2200 tylko 2194,2 (z wahaniem do 2194,3)

 

co z tym fantem poczac? podniesc ktores napiecia? zmiana biosu?

 

tylko nie mowcie ze to jest juz w tym temacie, bo naprodukowaliscie go 183 strony...!!

 

p.s. wszystkie wskazania z CPU-Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...