Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Stary, nie chce cie gnoić. ALE!!!! z czego masz w ścianie instalacjie elektryczną?! i dlaczego taką a nie inną?!  :?

Szczerze? Nie wiem! Ziomuś, nie mam pojęcia o takich rzeczach. Chciałem kiedyś tego moda zrobić. I nawet przygotowałem sobie drucik - kawałek wygiętego spinacza... dobrze że kiedyś na jakimś forum zapytałem się czy można tego użyć, bo pewnie miałbym po abicie..
Widzę ze sie nie dowiesz ziomuś :) Użyj sobie cieniutkiego drucika miedzianego. Moze być z kabla do telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie chce cie gnoić. ALE!!!! z czego masz w ścianie instalacjie elektryczną?! i dlaczego taką a nie inną?!  :?

Szczerze? Nie wiem! Ziomuś, nie mam pojęcia o takich rzeczach. Chciałem kiedyś tego moda zrobić. I nawet przygotowałem sobie drucik - kawałek wygiętego spinacza... dobrze że kiedyś na jakimś forum zapytałem się czy można tego użyć, bo pewnie miałbym po abicie..
Widzę ze sie nie dowiesz ziomuś :) Użyj sobie cieniutkiego drucika miedzianego. Moze być z kabla do telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie chce cie gnoić. ALE!!!! z czego masz w ścianie instalacjie elektryczną?! i dlaczego taką a nie inną?!  :?

Szczerze? Nie wiem! Ziomuś, nie mam pojęcia o takich rzeczach. Chciałem kiedyś tego moda zrobić. I nawet przygotowałem sobie drucik - kawałek wygiętego spinacza... dobrze że kiedyś na jakimś forum zapytałem się czy można tego użyć, bo pewnie miałbym po abicie..
Widzę ze sie nie dowiesz ziomuś :) Użyj sobie cieniutkiego drucika miedzianego. Moze być z kabla do telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie chce cie gnoić. ALE!!!! z czego masz w ścianie instalacjie elektryczną?! i dlaczego taką a nie inną?!  :?

Szczerze? Nie wiem! Ziomuś, nie mam pojęcia o takich rzeczach. Chciałem kiedyś tego moda zrobić. I nawet przygotowałem sobie drucik - kawałek wygiętego spinacza... dobrze że kiedyś na jakimś forum zapytałem się czy można tego użyć, bo pewnie miałbym po abicie..

to strasznie źle. Instalacie masz zrobioną z miedzi. Ja swojego Mod'a mam, tzn drut jest z miedzi, właśnie z takiego kabla. Doprze żeby był z miedzi i w miarę cienki bo poźniej może być problem z wciśnięciem proca do socketa ZIOM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak: Mobila, NF-7SL, OCZ 433 2x512MB, zasilacz dajacy rade (nie wiem co to ale porownywalem go do chiefteca 420 i mial takie same osiagi tzn nie wywalal mi prime przy procu 2650MHz), drut moda, bios taipan CPC OFF. Problem polega na tym ze nie moge przekroczyc 227 FSB. Jak ustawie cokolwiek powyzej to nie dziala mi Internet explorer. Prime tez sie wyklada. Wina pamieci? Na 227 leca na 11-3-2-2.5 jak im zluzuje timingi to nic to nie pomaga... Spotkal sie ktos z tym? I jakies rady?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, będe wiedział na przyszłość. Chociaż nie mam zamiaru robić L12, skoro mam soft-L12 a to to samo.

A jaką wersję BIOS'u wgrałeś?

Piesze przecież ze CPC OFF :?

 

Spróbuj podnosić napięcie na CPU, NB i na pamiątkach, po prostu któryś element nie trawi wyższego fsb i może potrzebuje więcej pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze podnies dla proby napięcie na nb?, moze sproboj na probe takze zejsc z mnoznikiem

Wszystko testowane. mnoznik x8 nb 1.7V dodam ze plyta jest oradiatorowana w czulych miejscach takze przegrzewanie sie czegos raczej nalezy wykluczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nic sie nie mogło stać, to każdy by takiego moda sobie zrobił. A niewielu go ma.

hehe .... niektorzy sie obja cooler sciagnac wiec wiesz .. o czym mowa

 

co moze byc niebezpiecznego w modzie w ktorym nic nie trzeba lutowac ani zmieniac w mobo

wystarczy wykrecic mobo polozyc na stole

ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> drucik wygiac sobie .. przypasowac i wlozyc pencseta (czy jak to tam sie pisze)

jak upadnie to bierzesz i wkladasz az sie uda ...

zadnego ryzyka ... tlyko chwila tluczenia sie z wyciagnieciem mobo

 

IMHO najprostrzy i jedyny mod jaki zrobilem .. :)

IMHO to nawet naduzyciem jest nazywanie tej "operacji" modem :wink: W sumie tez chyba jedyny jaki zrobilem...

 

Dimek - udało Ci się zejść 8rdavcore poniżej 133MHz - czy ten poziom jest granicą?

No jakos nizej nie schodze - 133 mi sie podoba :wink: ale kiedys doszedlem chyba do 115 z tego co pamietam (ale cos sie powiesilo i nie probowalem juz drugi raz)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak: Mobila, NF-7SL, OCZ 433 2x512MB, zasilacz dajacy rade (nie wiem co to ale porownywalem go do chiefteca 420 i mial takie same osiagi tzn nie wywalal mi prime przy procu 2650MHz), drut moda, bios taipan CPC OFF. Problem polega na tym ze nie moge przekroczyc 227 FSB. Jak ustawie cokolwiek powyzej to nie dziala mi Internet explorer. Prime tez sie wyklada. Wina pamieci? Na 227 leca na 11-3-2-2.5 jak im zluzuje timingi to nic to nie pomaga...  Spotkal sie ktos z tym? I jakies rady?

 

Pozdrawiam

Z ostatniej chwili. Komp kumpla w zasadzie z identycznym konfigiem. I sprawa wyglada podobnie tylko przy jeszcze nizszym fsb. 11x217 i Internet explorer mu lezy. Prime spoko chodzi. Dla pamieci to praktycznie nominalne ustawienia dla procka to pikus (1,65V) dla plyty niby tez a IE lezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest do NF7-S programik, który w Windowsie potrafi zmienić mnożnik oraz napięcie na procku?

W pewnym stopniu. Możesz zmienić FSB i Vcore - zobacz moje wcześniejsze pytania dokładnie na ten temat - ostatnie strony, program 8rdavcore.

 

PS Dimek - dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest? Moje pamiatki biegaja slicznie na 220MHz na 2,6v jak zwieksze na 2,7 odrazu wysypuja sie! Kingstone na infineonie dual kit 2x256Mb 3 3 3 11 Mam Niebieskiego zalmana na NB ( wieje na niego wentyl z grafy i proca) oraz na SB pasywny. L12mod i 1.6v na Vdd wiec to chyba raczej nie jest wina plyty. Bios d24 3d fire (niedlugo zmienie) no i A1700+ Co z tym fantem zrobic? Jakies sugestje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem mądry polak po szkodzie a wiec wgralem bios do mojej plyty abit nf7-s v2.0 ale z biosem do wersji 1.x dobrze nie spojrzalem no i zonk odpalam kompa monitor nie reaguje nic nie da sie zrobic mozecie mi doradzic co mam teraz zrobic bo nie mam bladego pojecia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest? Moje pamiatki biegaja slicznie na 220MHz na 2,6v jak zwieksze na 2,7 odrazu wysypuja sie! Kingstone na infineonie dual kit 2x256Mb 3 3 3 11 Mam Niebieskiego zalmana na NB ( wieje na niego wentyl z grafy i proca) oraz na SB pasywny. L12mod i 1.6v na Vdd wiec to chyba raczej nie jest wina plyty. Bios d24 3d fire (niedlugo zmienie) no i A1700+ Co z tym fantem zrobic? Jakies sugestje?

Mam takie same pamiatki na tym abicie nie tzyma 2.6 tylko ok 2.67 i jak dasz 2.7 to 2.77 i to dla nich za duzo dlatego tak jest musisz sie pobawic na 2.6 ja mam 244 przy 11-4-4-3 ;9 jak daje 1 wolt w gure to nie dosc ze gorsze wyniki to jeszce sa niestabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem mądry polak po szkodzie a wiec wgralem bios do mojej plyty abit nf7-s v2.0 ale z biosem do wersji 1.x dobrze nie spojrzalem no i zonk odpalam kompa monitor nie reaguje nic nie da sie zrobic mozecie mi doradzic co mam teraz zrobic bo nie mam bladego pojecia??

Jest kompedium wiedzy na temat NF7-S, tam znajdziesz rozwiązanie twojego problemu. A jeśli masz jeszcze płyte na gwarancji to oddaj do sklepu i wciśnij im jakiś kit.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam świerzo kupioną płytke NF7-SL v 2.00 i coś się mobile źle kręci. Ale widzę że wszyscy coś robili ze swoimi płytami, a ja jeszcze nic, mam prośbę abyście w skrócie napisali jakie podstawowe przeróbki musze zrobić by się dobrze kręciło (przynajmniej teoretycznie) ?? Wogóle się na tym nie znam więc prosze łopatologicznie. Wszyscy mówią że Athlon-M 2500+ powienien na 2500MHz pujść a u mnie granica to 2400Mhz na Chieftecu 420w. i TwinMos 400MHz CL 2.5 przy 12.5 x 200. BARDZO proszę o pomoc!! Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam male pytanko

jest ktos kto wykorzystuje DolbyDigital(optyczne) w grach 3d ?

w windowsie wszystko ok klonowanie wylaczone

w testach wszystkie glosniki dzialaja

a w grach mamy tylko fronty....

oczywiscie DD jest prawidlowo dekodowane

na moim audigy jest wszystko ok ale na soundstormie brachol za nie ma tylow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zapewne odpowiedź na moje poniższe pytanie jest w tekście, ale nie będzie ono trudne więc liczę na powtórzenie odpowiedzi, aby nie musieć brnąć przez ten wątek. Ponadto jestem totalnym laikiem i wolałbym spersonalizowaną odpowiedź, aby nie musieć samodzielnie wyciągać wniosków.

 

Do rzeczy:

Mam Athlon XP 2500+ Barton podkręcony do 3200. Na nim przypięty jest Cooler Master Aero 7 Lite. Dodatkowo jak kręciłem, to ustawiłem, żeby się wyłączał przy 65 stopniach C. Okazało się, że procesor grzeje się na tyle, że gdy gram w grę, lub oglądam film divx to aplikacja wyłącza i wychodzi do Windowsa. Mogę podkręcić obroty Aero 7 i wtedy aplikacje się nie wieszają, ale wiatrak pracuje zbyt głośno co przeszkadza mi w graniu/oglądaniu.

 

Co powinienem zrobić?

1. Zmienić cooler na cichszy? Na jaki?

2. Zwiększyć temperaturę awaryjną, tzw bezpieczeństwa? Do ilu?

3. Powrócić do taktowania 2500?

4. Może jest jakieś inne wyjście?

 

Bardzo proszę o szczegółową odpowiedź, gdyż się na tym nie znam.

Pozdrawiam

 

P.S. Jakie powinienem ustawić napięcie w BIOS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to kupić metr węża, chłodniczke(nagrzewnica samoch.-kadet) ze szrotu, pompke za 50zł, bloczek wodny na proca do 100zł, pojemnik wyrównawczy i jakiś cichy went na chlodnice i temperatury nie powinny przekraczać 45 stopni przy 2.3-2.5 ghz....

Temp awaryjną zostaw

A najtaniej(0zł inwestycji ) to oczywiście obniżyć taktowanie proca na default i napięcie.

A w ogóle to wyskakiwanie do pulpitu to moze byc objaw niedowoltowania...walnij ciut więcej i obacz co sie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze obudowa ne jest wietrzona? Zamontuj wentyl zprzodu nisko i drugi pod zasilaczem z tylu (zasysa -> wysysa) Chyba wiesz o co mi chodzi? Mozesz dac je na 5 lub 7V i bedą ciche. Mozesz tez sprezonym powietrzem przedmuchac radiator, bo moze jest zbyt zakurzony.

 

Potestuj oczywiscie wyzsze napiecie. Musisz wydedukowac co jest przyczyną: temp czy niedovoltowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregu:

 

a gdzie w Warszawie jakiś szrot znajdę to może popytam o te podzespoły?

 

W zasadzie to obniżyłbym, ale potem jak podbiłem do z 1,8 do 2,2 to zobaczylem spory postęp, być może, że mój GF6800 dławił się troche na 1,8

 

voltowanie mam teraz na 1,75 i nadal wywala. to nie moze byc kwestia napiecia bo jak rozkrece wiatrak na maxa to nie wywala aplikacji. rozchodzi sie o to ze mi to wycie przeszkadza.

 

 

fipa15:

nie wiem o co Ci chodzi niestety :/ lama ze mnie w tej kwestii.

wiatrak przedmucham przy okazji, bo nie mam w domu airspraya aktualnie.

 

 

co w tym wypadku robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...