Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest LAN adapter na tej mobo ? Zainstalowalem Red Hat Linux 9.0 i chce sie polaczyc z internetem ale nie wiem ktory LAN adapter mam wybrac. Nie wiem czy wogole bede w stanie go uruchomic ze zintegrowanym LAN adapterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Interface zmieniałem, Clear CMOS też bylo. Idzie na 166x11,5, x12 już nie. Można jeszcze raz bios 1.4 załadować, albo wrócić do starego?

Jeszcze raz zaladowac biosa mozna spokojnie, ale w wersji nie nizszej niz chyba 1.2 bo w pliku readme.txt bylo napisane, ze niemozliwy jest powrot do poprzednich biosow. Nie wiem jak bylo w 1.4 ale chgyba mozna z tej wersji wrocic do 1.2.

Oczywiscie wszystkie aktualizacje biosa przeprowadzamy na defaultowych ustawieniach :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem Load Fail-Safe Defaults, czy może cos jeszcze trzeba wy/włączyć? Zworke CMOS z 1-2 na 2-3 dałem na chyba ze 2min.

Może powtórzyć update do 1.4?

jak czyścisz CMOS to odłaczaj kabel zasilający od kompa to taka mała uwaga , no i spróbuj z biosem 1.2 , zwiększ napięcia na pamięciach , i przestaw timingi nie traci się dużo na zmianie np z 5-2-2-2 na 6-2-2-2 itd .. znacznie więcej zyskujesz na częstotliwości . Ktoś pisał na forum że po wgraniu biosu 1.4 w końcu zaczeły mu smigać HyperX 370 ... bo wcześniej miał problemy . pamięci do banków 2-3 ale spróbuj tez w innych konfiguracjach (bez duala) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie intalowac bede nowy sys mam nadzieje ze mi sie soundstorm ruszy , i problemy z fsb powyzej 166 Mhz znikna .

oby :) Nvidia coś zaczyna robić ;)

 

http://www.frazpc.pl/komentarz/7247-15

 

jak będziesz instalował windę XP to potem service pack 1a i na to stery 2.03 , jedna ważna rzecz to wyłącz na początku kartę sieciową , firewire żeby nie było problemów z IRQ i do tego APIC wyłącz . Jak wtedy nie zadziała to chyba coś masz z płytą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. zacząłem sie bawić i chodzi nawet na 190x10,5 (1,65v). Ale Prime wali błędy od razu :( . Przy wyższych ustawieniach, pieprzy coś o uszkodzonym ntoskrnl.exe (???), albo nawet do biosu nie chce wejść (po naciśnięciu del mam czarny ekran i niebieski pasek na dole) albo sie zawiesza juz w biosie (nie moge poruszac kursorami)!ok. zacząłem sie bawić i chodzi nawet na 190x10,5 (1,65v). Ale Prime wali błędy od razu :( . Przy wyższych ustawieniach, pieprzy coś o uszkodzonym ntoskrnl.exe (???), albo nawet do biosu nie chce wejść (po naciśnięciu del mam czarny ekran i niebieski pasek na dole) albo sie zawiesza juz w biosie (nie moge poruszac kursorami)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest LAN adapter na tej mobo ? Zainstalowalem Red Hat Linux 9.0 i chce sie polaczyc z internetem ale nie wiem ktory LAN adapter mam wybrac. Nie wiem czy wogole bede w stanie go uruchomic ze zintegrowanym LAN adapterem.

na stronie nvidia.com sa sterowniki do nforce2 pod Linuksa .... jesli masz RedHat'a to sciagnij sobie odpowiedni RPM i bedzie dzialac - u mnie dzwiek i net dziala OK ... w razie problemow pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo nawet do biosu nie chce wejść (po naciśnięciu del mam czarny ekran i niebieski pasek na dole) albo sie zawiesza juz w biosie (nie moge poruszac kursorami)!

Więc nie jestem sam z tym problemem :D

Mogę Ci tylko podpowiedzieć, że zmiana zasilacza nie pomoże :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku... zaintalowalem nowy sys i dalej nie mam soundstroma :( , najlepsze jest ze biore recznie isntalowanie nowego urzadzenia i biore stera z pakietu rozpakowanego , zaznaczam go a on nie wyswietla wogule co to jest :( . Chyba oddam plyte do serwisu bo juz mam dosc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku... zaintalowalem nowy sys i dalej nie mam soundstroma :( , najlepsze jest ze biore recznie isntalowanie nowego urzadzenia i biore stera z pakietu rozpakowanego , zaznaczam go a on nie wyswietla wogule co to jest :( . Chyba oddam plyte do serwisu bo juz mam dosc .

ostatnio kumplowi konfigurowałem abita

 

robiłem tak -spróbuj moze pomoże

 

xp sp1-> nf 2.03 bez ide (cały pakiet łacznie z ss) ->dx9>>> itd-i wsjo chula ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku... zaintalowalem nowy sys i dalej nie mam soundstroma :( , najlepsze jest ze biore recznie isntalowanie nowego urzadzenia i biore stera z pakietu rozpakowanego , zaznaczam go a on nie wyswietla wogule co to jest :( . Chyba oddam plyte do serwisu bo juz mam dosc .

ostatnio kumplowi konfigurowałem abita

 

robiłem tak -spróbuj moze pomoże

 

xp sp1-> nf 2.03 bez ide (cały pakiet łacznie z ss) ->dx9>>> itd-i wsjo chula ok

Ok dziekiiiii wielkie , dam znac czy dziala .

Ok juz po problemie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko, mam takie male pytanko bo juz sam nie wiem co myslec, mianowiscie czy w abicie nf7-s sa otwory przy sockecie?

bo na stronie abit polskiej na zdjeciu plyty nie widac ich:

http://www.abit-poland.com/prod_show_photo...a/nf7-s_500.jpg

 

natomiast na stronie abita (global) widac ze one sa:

Dołączona grafika

 

wiec mam troszke zmieszane uczucia, niehc jakis posiadacz tej plyty powie jak to jest w praktyce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze nie mam tej płytki (czekam na dostawę :)), ale wydaje mi się, że na polskiej stronie Abita jest fotka starszej rev. tej płyty a na global najnowszej 2.0, różnią się kolorem PCB i układem kondensatorów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jak dlamnie to praktycznie 3 rozne grupy pamieci (i ze wzgledu na cene jak i na przeznaczenie jakie maja pelnic) twinmos-standart(tak wiem ze mozna ostro krecic, ale...); hyperx- tu juz pomysleli o overclockerach; no i geil - wedlug opini jedne z lepszych pamieci, ale znow jest jakies ale :) - ostatnio pojawily sie nazekania na te pamieci - wiec jak to w zyciu bywa trzeba najpierw postawic sbie cel jaki chce sie osiagnac.... a pozniej liczyc na szczescie ;)

LOL :lol:

TwinMOS'y są jednymi z lepszych overclockerskich ramow :twisted:

moje na mtecach 6.0ns idą na ~220fsb@cl2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote="Ziober"

 

LOL :lol:

TwinMOS'y są jednymi z lepszych overclockerskich ramow :twisted:

moje na mtecach 6.0ns idą na ~220fsb@cl2

 

Mów mi jeszcze - zamówiłem NF7-s i 2xTwinMOS DDR333 na mtecach

Przy jakim napięciu biegają ci na 220MHz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo nawet do biosu nie chce wejść (po naciśnięciu del mam czarny ekran i niebieski pasek na dole) albo sie zawiesza juz w biosie (nie moge poruszac kursorami)!

Więc nie jestem sam z tym problemem :D

Mogę Ci tylko podpowiedzieć, że zmiana zasilacza nie pomoże :?

 

Mam Chiefteca 360 więc myslę że to nie powód. Tera chodzi mi na 200x10 z lekko podniesionymi napięciami, ale Prime od razu pada, gierki również.

Od jakiegoś czasu, jeszcze na starym biosie 1.0 miałem te same problemy . Czy może mieć cos z tym wspólnego fakt, że mam strasznie zawirusowanego kompa (w C:/windows szczególnie!)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj nf7-s, 2.0 z biosem 1.4 nei wyrywa malych hdd 2gb, 8gb.

jak sprawa wygalda u Was ???

i jeszcze sprawa xp, nie wiem ale zawsze wydawalo mi sie ze dysk jest opisany jakos ide (wlasciwosci systemu), a teraz pisze ze

hdd to SCSI i cdrom tez SCSI. kiedys bylo ide? co jest grane??

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj nf7-s, 2.0 z biosem 1.4 nei wyrywa malych hdd 2gb, 8gb.

jak sprawa wygalda u Was ???

i jeszcze sprawa xp, nie wiem ale zawsze wydawalo mi sie ze dysk jest opisany jakos ide (wlasciwosci systemu), a teraz pisze ze

hdd to SCSI i cdrom tez SCSI. kiedys bylo ide? co jest grane??

pozdrawiam

Tomek

Mi tez tak pisal na Samsungu 60 GB , po intalce innych sterow i biosu pisal normalnie , ale to nie koniec bo na drugi dzien Samsung polegl i sie juz nie wlaczyl :) . Milej zabawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, u mnie po zmianie sterow na jakies nowe nic sie nie zmienilo :) bios nie wiem czy jest nowszy niz 1.4 ?

a ja mam baraka4 40gb, ja jakos nie mam przekonania do dyskow sama. wymienilbym sobie tego mojego barka na wd80gb JB :)

tyle ze nie mam kasy, :(

a cos na temat tych malych dyskow, moze ktos, cos?

narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tym chłodzeniem mostka poludniowego?? Czy przy o/c standartowego procka trzeba założyć radiator?? Nadmienie że nie będę korzystał z S-ATA (narazie), Fire Wire, sieciówki (narazie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Interface zmieniałem, Clear CMOS też bylo. Idzie na 166x11,5, x12 już nie. Można jeszcze raz bios 1.4 załadować, albo wrócić do starego?

u mnie dokladnie to samo 166x11,5 to maks potem to sie komp wylacza

caly czas czekam na WC i jezeli nie pomoze i to to sie zaczne martwic (odpukac)

 

dzis zalozylem zalmana na sb zobaczymy co to da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam te wypowiedzi i na prawde wprawiaja mnie w zdumienie ... u mnie wszystko dziala 183x11 i to na napieciu 1,45 (na razie wiecej nie probowalem bo nie modyfikowalem chlodzenia, a na procu halasuje mi jakis tani titan wiec zadne cudo) fakt ze nie zapuszczalem prime'a ale gram po 6-7 godzin dziennie w Counter Strike'a, duzo tez w unreala 2 i nic zlego sie nie dzialo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam te wypowiedzi i na prawde wprawiaja mnie w zdumienie ... u mnie wszystko dziala 183x11 i to na napieciu 1,45 (na razie wiecej nie probowalem bo nie modyfikowalem chlodzenia, a na procu halasuje mi jakis tani titan wiec zadne cudo) fakt ze nie zapuszczalem prime'a ale gram po 6-7 godzin dziennie w Counter Strike'a, duzo tez w unreala 2 i nic zlego sie nie dzialo ...

No widzisz a ja daje 180 fsb, i plyta sie wykrzacza i tez jestem zdumiony bo liczylem na 200Mhz Fsb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się chrzaniło, zdarzało się nawet, że po kilku chwilach z prime na 166x11=1826 sypało błedami. Wymieniłem ciach!ianą pastę na procku którą dostałem z coolerem i wszytsko gra !!! Teraz jade na 213x10=2130 przy napięciu 1,525v, temp mostka w stresie 27 stopni a procka 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...