Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ą pastę na procku którą dostałem z coolerem i wszytsko gra !!!

A z jakiej na jaką? Od jakiegoś czasu używam THERMOPOX 75 AGS. Styknie? Bo dałem ją pod NB i pod procek też pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno wiecie, ale przypomne, jest taka opcja cpu interface trza ja na enabled dac, moj proc potem ruszyl bezproblemowo przy 1,6 10x200 a wczesniej ledwo 10x170, max co wyciaglem to 2230 mniej wiecej, ale cooler juz nie daje rady syrena sie wlaczyla,

za goraca, zrobilbym wc, ale kasa, kasa, kasa i kasa, ktorej brak :(

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o przeprasszam pomylka!!!

 

u mnie jest odwrotnie

 

przy enabled nie odpala sie na wiecej niz 166

a jak wylaczylem ta opcje to w tej chwili mam 170 i bede krecil dalej zobaczymy czy pojdzie

 

przy enabled przy ustawieniu 170MHz komp sie wylaczal momentalnie

 

poza tym czy ktos wie co przynosi ta funkcja?

niby przy jej wylaczeniu uzywa parametrow no-oc ale co to zmienia skoro magistrale chodza tak jak powinny, ramy maja te same timeingi???

 

:roll:

 

jaki ta opcja ma wplyw na wydajnosc np co jest szybciej i o ile 10x200MHz z opcja enabled czy z disabled???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wlasnie dziala na enables i wtedy moge krecic, nie mam zielonego pojecia dlaczego u Ciebie jest odwrotnie :) ???

w instrukcji pisze ze jesli jest disabled the system uses the most stable cpu/fsb, kiedy jest enabled system will use overclocked cpu/fsb.

wiec dla mnie enabled = overclocking.

chyba ze cos zle rozumie

pozdrowionka

 

 

instrukcja strona 4-5 prawa strona na samej gorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nadal ni kumam

co jest roznica tych parametrow

 

skoro niby tak sa stable a tak oc

ale i tak wszystko ustawiacz recznie, szyne, mnoznik, timeingi, agp, napiecie

 

wiec niby co to zmienia, skoro u mnie chodzi tak i tak identycznie

 

170 pewnie chodzi mi dlatego ze temp spadla na dworze i w pokoju :)

 

sprawdziem

170 zarowno na enabled jak i disabled :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, ale moze w pewnym momencie jak bedziesz krecil na disabled, zaczna sie problemy z dalszym kreceniem wtedy dasz enabled i bedziesz krecil dalej :))))

nie wiem, niewazne, dzial to dziala, niewazne czy disable czy enabled

narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szynę AGP i napięcie dla grafy to najlepiej na ile ustawić, bo na ten temat jestem jeszcze zielony i jakim programem kręcić grafikę ??? O ile wyższe napięcie zmniejszy długość życia karty ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyny agp nie krec zostaw na 66MHz

podkrecenie jej i tak ci prawie nic nie da wiec nie mam sensu

a stabilnosc moze sie skisic

napiecie agp podnies tylko przy kreceniu szyny ale to jak napisalem wyzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak - sesja i czlowiek sie odmozdzyl :)

 

 

czemu nie szlo na wiecej - bo timeingi moich gaili byly za wysoko ustawione (zle odczytalem z nalepki czy co?)

teraz jest cl2 6-3-3 i komp chodzi na 200x9x5 vcore realne 1,66-167

 

odpala sie i chodzi nawet na 220x10,5 ale wichura nie wyrabia i jak zapuszcze ud to po 1 minucie gora dwoch sie wylacza

 

ulepszylem troche wentylacje dodajac jeden dodatkowy wiatrak ktory przedmuciach!e radiator na procku z boku (a drugi wieje od gory) i teraz moge isc na te 200x9,5

poczekam na WC i bede cisnal dalej :)

 

wiec nie poddajcie sie overclockerzy zawsze przyczyna niepowodzen moze sie okazac bardzo prozaiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enabled

 

ale na 200Mhz chodzi tak czy siak z enabled i z disabled

wyzsze czestotliwosci sprawdzalem tylko na enabled w chwili czasu sprawdze rowniez przy disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz zamiescilem osobny watek, ale jakos brak odpowiedzi, wiec moze tutaj ktos bedzie wiadzial? - kolega ma maly prioblem, na starej plycie Asusa Kt333 wszystko bylo ok, teraz po wpieciu tunera TV Aver98 komp jest martwi, po prostu nie startuje, nic sie nie zglasza (nawet bios) cos jak po clearcmos. Zmiany slotow pci nic nie daja. Bez karty system startuje, wszystko jest ok (jest jeszcze modem na pci - on chodzi jak trzeba). co moze byc tego przyczyna?

 

plyta to oczywiscie abit nf7-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasi sa dwie opcje przymocowania

 

1. uzywasz dwuskladnikowego kleju termoprzewodzacego dolaczonego do radiatora - minusem tej opcji jest to ze jak juz przymocujesz to na amen poza tym klej ma gorsze wlasiwosci termoprzewodzace niz pasta (pisze nawet o tym w instrukcji dolaczonej do radiatorka)

 

2. smarujesz sb pasta najlepiej ASII lub III tak aby rogi chipa byly od niej wolne; w rogi nakladasz po kropelce Kropelki i przykladasz radiator; czekasz 5 min i po wszystkim; teraz jak bedziesz chcial sciagnac radiator to tylko mocniej szarpniesz i po wszystkim

 

U mnie po przyklejeniu radiatorka metoda nr 2 na ASIII temp sprawdzana przy pomocy palaca nie wydaje sie wyskoa - radiator jest ledwo letni. Wczesniej mozna sie bylo przypiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rogi nakladasz po kropelce Kropelki i przykladasz radiator; czekasz 5 min i po wszystkim; teraz jak bedziesz chcial sciagnac radiator to tylko mocniej szarpniesz i po wszystkim

A nic sie przypadkiem nie urwie przy okazji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda nie mam zalmana, ale taki stary radiotor z p133 poobcinalem i zamontowalem na sb metoda nr2, tyle ze bez as3 tylko jakas zwykla pasta silikonowa taka mialem do tego w 2 rogach kropelki i gotowe teraz jest lepiej

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz na zadnym zdjęciu abita jakie ogladalem nie moglem dopatrzec sie czy sa w nim otwoty wokół socketa do zamontowania bloku, np. Nukleon czy Orbital ktore maja zapinkę, prosze Was użytkowników tej płyty o odpowiedź, czy są na abicie otwory ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przyklejeniu radiatorka metoda nr 2 na ASIII temp sprawdzana przy pomocy palaca nie wydaje sie wyskoa - radiator jest ledwo letni. Wczesniej mozna sie bylo przypiec.

Hmm to wtedy bylo lepiej bo radiator jak jest goracy to znaczy ze dobrze odbiera cieplo od ukladu,a jak jest zimny lub chlodny tzn ze tegoz ciepla nie odbiera - radiator jest poto zeby wlasnie cieplo odprowdzac a tak to odprowadza mnie - no chyba ze sie myle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz na zadnym zdjęciu abita jakie ogladalem nie moglem dopatrzec sie czy sa w nim otwoty wokół socketa do zamontowania bloku, np. Nukleon czy Orbital ktore maja zapinkę, prosze Was użytkowników tej płyty o odpowiedź, czy są na abicie otwory ??

Otwory na blok wodny pojawiły się dopiero w rev. 2.0, w poprzednich wersjach z tego co wiem ich nie ma. Ja posiadam rev. 2.0 i woku soketu można zamontować blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitman: w rev 1.2 tez sa otwory wokol socketa (rev1.0 na pewno nie ma. rev1.1 nie pamietam). Ale teraz raczej innej niz 2.0 nie Dostaniesz :) Budowa rev2.0 fizycznie nie rozni sie od rev1.2 tylko NB i SB sa nowe(oficjalna obsluga FSB 400Mhz) , zeby od razu skrocic przyszla polemike : mam rev 1.2 i mialem w rekach rev 2.0 :D Nukleon prawie na pewno pasuje (ale to jeszcze sprawdze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to wtedy bylo lepiej bo radiator jak jest goracy to znaczy ze dobrze odbiera cieplo od ukladu,a jak jest zimny lub chlodny tzn ze tegoz ciepla nie odbiera - radiator jest poto zeby wlasnie cieplo odprowdzac a tak to odprowadza mnie - no chyba ze sie myle

 

no mylisz sie - jest letni a nie zimny i zle ciepla odbierac nie moze bo dobrze przylega a temperatura wynika z tego ze ma duza powierzchnie oddawania ciepla co pozwala pozostac mu przy niskiej temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sa otwory czy nie to w przypadku nukleona nieistotne

 

do socket a i nukleona kupujesz zapinki NOA1 lub NOA1C i smigasz spoko bez mocowania na kolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze dlaczego w winda xp zaczela od niedawna od 2 instalacji wygrywac mi hdd b4 40gb i cdrw teac jako SCSI,

bo wczesniej bylo normlanie ide, nie zmienilem sterow, nic,

samo sie zaczelo

sprzet chodzi ok, tylko bardzo mnie to interesuje.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sa otwory czy nie to w przypadku nukleona nieistotne

 

do socket a i nukleona kupujesz zapinki NOA1 lub NOA1C i smigasz spoko bez mocowania na kolki

 

Hmmmmmmmmmmm......

 

Dla mnie to jednak istotne a wynika z prostego rachunku.

Mam obecnie epoksa 8rda+ i sprzedaję go za 440 zl. Nowy abit NF7-S w hurcie bedzie mnie kosztowal 530. Poniewaz mam Orbitala z zapinką ale do zastosowania w otwory wokól socketa musiałbym dokupic zapinkę montowaną na socketa, czyli 22 zl + koszty przesylki =32 zl. Razem strata na tej operacji to dla mnie 122 zł a to nie to samo co 90 zł. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...