Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Czym sciagnac tą paste firmową z NB i coolerka Abita?? Czym najlepiej schodzi?? Nie będzie żadnych problemów po posmarowaniu ASIII i ponownym przymocowaniu??

Ja od lat używam środka Kontakt WL firmy Kontakt Chemie. Do nabycia w dobrych sklepach elektronicznych. Super usuwa nie tylko pastę ale i wszelkie naklejki, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. smarujesz sb pasta najlepiej ASII lub III tak aby rogi chipa byly od niej wolne; w rogi nakladasz po kropelce Kropelki i przykladasz radiator; czekasz 5 min i po wszystkim; teraz jak bedziesz chcial sciagnac radiator to tylko mocniej szarpniesz i po wszystkim

A co powiesz na zamianę kropelki na ten klej przewodzacy cieplo dostarczony do radiatora??

 

Na samych brzegach chipsetu posmarowac warstwe szeromosci 3-4 mm a reszta wewnatrz to ASIII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko moze byc

tylko nie wiem jak to schnie i trzyma potem bo sam nie uzywalem tego ustrojstwa :P

najwazniejsze zeby zrobic tak aby potem w razie koniecznosci miec mozliwosc oderwania radiatorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez przymierzam sie do tej

no brawo 8)

 

ale ja w innej kwestii

 

problemy ze stabilnoscia, podkrecaniem, wylaczaniem, syrenami - znalazlem u siebie drugi prozaiczny powod tych problemow

 

Dołączona grafika

 

i nie mowcie ze to za latwe i banalne - mi tez sie tak wydawalo - przeciez zlozylem juz sporo kompow - a jednak :P

 

teraz na alu coolerze za 30PLN mam 222x9,5=2109 1,7V tepm.(full load) = 39 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś z Was podłączał czujnik obrotów z zasilacza Chiftec 360-202 do tej płyty?

Jeśli tak, to prosiłbym o opinie i uwagi ( gdzie i jak ):)

Jasne, ze podlaczalem (ale mam model z 2 wiatrakami) - do 3pinowego gniazda na mobo - tam gdzie zwykly wiatraczek od procka podlaczasz.

Jak komp startuje to kreca sie okolo 1100rpm a jak sie troche rozkreci i rozgrzeje, to 1500rpm osiaga, ale nawet wtedy jest cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś z Was podłączał czujnik obrotów z zasilacza Chiftec 360-202 do tej płyty?

Jeśli tak, to prosiłbym o opinie i uwagi ( gdzie i jak ):)

Jasne, ze podlaczalem (ale mam model z 2 wiatrakami) - do 3pinowego gniazda na mobo - tam gdzie zwykly wiatraczek od procka podlaczasz.

Jak komp startuje to kreca sie okolo 1100rpm a jak sie troche rozkreci i rozgrzeje, to 1500rpm osiaga, ale nawet wtedy jest cichutki.

Posiadam tego jednowiatrakowego, a ten w porywach osiąga 1700 RPM, ale i tak jest bardzo cichutki. Piny do podłączenia zasiłki na płycie są opisane w instrukcji bodajże jako PWR Fan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez przymierzam sie do tej

no brawo 8)

 

ale ja w innej kwestii

 

problemy ze stabilnoscia, podkrecaniem, wylaczaniem, syrenami - znalazlem u siebie drugi prozaiczny powod tych problemow

i nie mowcie ze to za latwe i banalne - mi tez sie tak wydawalo - przeciez zlozylem juz sporo kompow - a jednak :P

 

teraz na alu coolerze za 30PLN mam 222x9,5=2109 1,7V tepm.(full load) = 39 stopni

Co to za cooler mialeś na tym zdjęciu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie wpięte do tego wejścia 4-pinowego do zasilania dodatkowo swoje zasiłki?? Ponoć płyta jest stabilniejsza...

Skoro jest gniazdo, to podlaczam :idea: Gorzej na pewno nie bedzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz zamiescilem osobny watek, ale jakos brak odpowiedzi, wiec moze tutaj ktos bedzie wiadzial? - kolega ma maly prioblem, na starej plycie Asusa Kt333 wszystko bylo ok, teraz po wpieciu tunera TV Aver98 komp jest martwi, po prostu nie startuje, nic sie nie zglasza (nawet bios) cos jak po clearcmos. Zmiany slotow pci nic nie daja. Bez karty system startuje, wszystko jest ok (jest jeszcze modem na pci - on chodzi jak trzeba). co moze byc tego przyczyna?

 

plyta to oczywiscie abit nf7-s

Widze ze ci nikt nie pomoze raczej ja zreszta chyba tez .

Ja na twoim miejscu zmienil bym slotami karte co juz pewnie robiles , pozatym nie napisales czy masz w tym czasie inne karta w slotach PCI .

Objawy wskazuja na to ze karta jest spalona , ale skoro smiga na Asusie to widac Abit jest do [gluteus maximus] . Pozatym ja powiem krotko , Asus to Asus , sprzedaja bajwiecej plyt na swiecie maja najwiecej danych o bledach , a ten model Abita nadal ma niedopracowany Bios i wogule . Na Asusie pamiatki mi smigaly mna 190 Mhz a na Abicie 170 i dziekujemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za cooler mialeś na tym zdjęciu??

to jest zdjecie z instrukcji do plyty ale u mnie wygladalo podobnie. Caly widz jest w tym ze taki cooler lubi sie w zapinkach przesuwac troche do gory troche w dol, jak zajdzie za daleko to wiadomo co sie dzieje. Ja u sibie poprawilem mocowanie coolera i wszystkie syreny przestaly mi wyc, przestal rowniez sie komp wylaczac- bo tem spadla o 10 stopni. Nie wiem co bylo by jakby znowu podskoczyla o 10 ale jest jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat odczytów Winbond Hardware Doctor, bo u mnie odczyty prędkości wentylatorów (CPU i zasilacz) wydają się chaotyczne tzn. co 5 sek. CPU Fan spada na moment z ok. 3000 do 765 a Power Fan z ok. 1700 do fan off i tak w kółko.

W innych programach (MBM,MBProbe,SpeedFan) jest o wiele spokojniej tzn. zdarza się ale żadziej jeśli chodzi o CPU Fan, bo odczyt Power Fan (ciekawostka) jest możliwy wyłącznie przy włączonym Hardwer Doctorze.

I tu fundamentalne :D pytanie: Czy to normalne :!: :?:

 

Update:

NF7-S v. 2.0 / Athlon 1400 T-Bird :cry: / Titan D5TB / Chieftec 360-202 /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote="Ziober"

 

LOL :lol:

TwinMOS'y są jednymi z lepszych overclockerskich ramow :twisted:

moje na mtecach 6.0ns idą na ~220fsb@cl2

 

Mów mi jeszcze - zamówiłem NF7-s i 2xTwinMOS DDR333 na mtecach

Przy jakim napięciu biegają ci na 220MHz ??

2,9v :? 8O 8) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego jest właściwie ta Abit Serilel

Jest to przesciowk umozliwiajaca podlaczenie dyskow ATA100 lub ATA133 do kontrolera serial ATA150.

 

W wersji II mozna jeszcze podalczac cd-romy + dodatkowo hot swap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze osoby z Epoxem 8DRA maja bardziej @ procki niz ci z NF7.. z czego to wynika? chcialem kupic NF7 v2, ale widze, ze chyba epox ma wieksze mozliwosci.. ktora plyta jest stabilniejsza, i ktora sie mniej grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tą płytę i mam mały problem. Kiedy restartuje komputer win(XP) się ładuje ale nie działa klawiatura ani mysza.Gdy go uruchamiam normalnie to wszystko działa. Czy miał może ktoś taki przypadek.Szukałem podobnych przypadków na tym forum ale nic nie znalazłem.Service pack wgrany i win od nowa.

Procek to oczywiście 1700+DLT3C JIUHB 0308 a pamięć 2xkingston 333 256 ram.Zasilacz jakiś V.I.P 350 W nawet dwoma wiatrakami.Licze na waszą pomoc bo ja już nie wiem co to może być.Przekładałem pamięci do różnych banków synchro i asynshro, duall i bez i jest cały czas to samo.Bios płyty 14 na starym też tak było.Dodam jeszcze że podczas restartu nie moge wejść nawet do biosu.Z góry dziękuje za pomoc!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze osoby z Epoxem 8DRA maja bardziej @ procki niz ci z NF7.. z czego to wynika? chcialem kupic NF7 v2, ale widze, ze chyba epox ma wieksze mozliwosci.. ktora plyta jest stabilniejsza, i ktora sie mniej grzeje?

Podkrecenie procka wynika z wielu rzeczy :lol:

nie tylko plyty!!!!

 

- istotny jest sam procek

- chlodzenie

- ram

- zasilacz

- temperatura na dworze

- pasta termoprzewodzaca

- zacietosc i determinacja overclockera

 

Na Abicie nf7 (s) wg wiekszosci ludzi da sie osiagnac wiecej, bez koniecznosci majsterkowania. Epox tez jest git ale czest potrzeba dokonac vmoda aby smignac dalej. Wyniki sa i tak bardzo zblizone aczkolwiek ja sklanialbym sie w kierunku Abita.

No chyba ze 8rda33+.

Tak czy siak roznice sa minimalne i odczuc je mozna tylko w podpisie.

 

Obydwie plyty sie grzeja aczkolwike sa tak zaprojektowane ze daja sobie z tym rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...