Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pare dni temu przeinstalowałem stery do płyty i wgrałem tym razem sobie sterowniki MIX :) MWarhead's 2.45 http://mwarhead.motherboardfaqs.com/privat....45%20Remix.exe. Ale sterowniki do dźwieku nie chciały się zainstalować poprawnie więc po chwili wpakowałem stery do dźwięku z pakietu 2.03 i o dziwo przestało trzeszczeć. Tzn dalej się to czasami zdaża ale jest to tak rzadko że przestałem to zauważać. :)

 

Co do chłodzenia mostka południowego, ja mam u siebie przyklejonego zalmna 32 na NB mam go również ale tutaj na kołkach i arctic silver III.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ale jaja z ta plyta, juz przestalem sie wkurzac normalnie i chyba ja sprzedam w cholere.

Zrobilem format "c", zainstalowalem wszystko od nowa, wlaczam a tu zwis, procesor juz nie daje rady na nowym systemie na 2,0 ghz tylko wstaje na deafult, nawet nie idzie na 166x11, duron 1300 lepiej smigał.

 

O co znowu chodzi ?????????????????????????????????????????????????????

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ale jaja z ta plyta, juz przestalem sie wkurzac normalnie i chyba ja sprzedam w cholere.

Zrobilem format "c", zainstalowalem wszystko od nowa, wlaczam a tu zwis, procesor juz nie daje rady na nowym systemie na 2,0 ghz tylko wstaje na deafult, nawet nie idzie na 166x11, duron 1300 lepiej smigał.

 

O co znowu chodzi ?????????????????????????????????????????????????????

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

nie koniecznie wina płyty, po prostu może coś przeoczyłeś w BIOS'ie i stąd takie jazdy.

A może nie wszystkie stery zainstalowałeś? to też się zdarza... :?

 

Ja tam jestem zadowolony z Abita :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóź.

 

Spaliłem ostatnio Abita NFS-7 ver 2.0 bo po modzie na vdd poniosła mnie fantazja i podałem napiecie 2.2. - chyba z nudów bo już wszystko co mogłem przetestowałem. Ale na szczęście udało się wszystko idealnie odlutować i płyta poszła do reklamacji na gwarancji. I zeby było smieszniej wysłali ja do serwisu abita....

 

.... skad po 3 tygodniach przysłali mi nową mobo,

oczywiście NF7-S ver 2.0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jakie dobre pamiątki pod duala

Moje mobo chętie budzi się na FSB250 tylko pamięci ... ich stabilność kończy sie w okolicach 230 ...

Coś 2 x 256MB co by szły na ostrych timingach najlepiej :D

Ostatnie testy pokazaly ze liderem jest Corsair...tylko ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jakie dobre pamiątki pod duala

Moje mobo chętie budzi się na FSB250 tylko pamięci ... ich stabilność kończy sie w okolicach 230 ...

Coś 2 x 256MB co by szły na ostrych timingach najlepiej :D

Ostatnie testy pokazaly ze liderem jest Corsair...tylko ta cena...

nie moge ci tu za dużo powiedzieć ale ostatnio bawiłem sie twin mosami ddr500mhz to nie były za rewelacyjne i nie radziłbym ich brać

 

 

Jakim cudem twoje mobo chodzi na fsb 250 moje na 229 nie wstaje czy jest problem z temp nb ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko ( wczesniej pisalem, ale w tym tloku nikt mnie nie zauwazyl :D ), mam tego abitka versja bios najnowasza 1.8, ale mam kilka problemow,

 

pierwszy temp jest dosc wysoka bo 52-54 idle i 60-62 full load, vcore 1.65 i proc 200x10, wczesniej mialem msi kt3 i ten sam proc 16x133 i vcore 1.75, temp idle normalnie 39-41 ( z wlaczonym hlt w biosie ) temp spadala do 33-34, full max to 52, cooler sprawdzalem i nie jest goracy, dobrze dopiety

 

drugi problem, nie moge przekroczyc 2100 mhz, dalem 200x10,5 myslac ze skoro chodzil na 16x133 to teraz tez pujdzie, vcore chcialem dac na 1,8 ale jak widze temp to wole nie dawac :) ,

 

sam juz nie wiem, co, chlodzenie na cpu to titan 3000 obrotow ( alu ), na msi mialem obudowe codegena i zasialacz tez tej wspanialej firmy, 2 wentyle w obudowie przod-tyl puszczone na 7V, teraz mam obudowe chiefteca i zasialcz tez tej firmy ( ver z jedym wiatrakiem ), 5 wentyli, 12V bok, 2x7V przod i 2x7V tyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod NF7 (bez s) rev.2 dysk WD600BB i ... jeżeli pod kanał IDE1 podłączony jest tylko dysk to IDE detecting podczas startu zajmuje kilka minut, a później win ma problemy z uruchomieniem się - WAŻNE ! -> zachowanie to jest zawsze takie samo jeśli na IDE1 podłączony jest sam dysk, a urządzenia na IDE2 nie mają na nic wpływu - nadal długo skanuje, a urządzeń na IDE2 zazwyczaj nie rozpoznaje. Sytuacja jest normalna - botowanie w normalnym tempie - jeżeli jako drugie urządzenie na IDE1 podłączę nagrywarkę.

Czy ktoś wie, o co może chodzić ??? Dodam (a raczej powtórzę), że jeżeli na IDE1 jest tylko dysk, to urządzeina na IDE2 (także ustawienie zworek) lub ich brak nie ma na nic wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod NF7 (bez s) rev.2 dysk WD600BB i ... jeżeli pod kanał IDE1 podłączony jest tylko dysk to IDE detecting podczas startu zajmuje kilka minut, a później win ma problemy z uruchomieniem się - WAŻNE ! -> zachowanie to jest zawsze takie samo jeśli na IDE1 podłączony jest sam dysk, a urządzenia na IDE2 nie mają na nic wpływu - nadal długo skanuje, a urządzeń na IDE2 zazwyczaj nie rozpoznaje. Sytuacja jest normalna - botowanie w normalnym tempie - jeżeli jako drugie urządzenie na IDE1 podłączę nagrywarkę.  

Czy ktoś wie, o co może chodzić ??? Dodam (a raczej powtórzę), że jeżeli na IDE1 jest tylko dysk, to urządzeina na IDE2 (także ustawienie zworek) lub ich brak nie ma na nic wpływu.

hmm to ja sie tez doloze to podobnego problemu

 

mam problem z napedem Teca ktorego ani bios ani winada albo nie widzi wogole albo rozpoznajego jako jakies ^%$%#$#^ (krzaczki) albo rozpozna go normalnie ale winnda tak jakby odwolywala sie do niego i co 3s jest szarpniecie napedem, natomiast jezeli wypne i w to miesjce wloze nagrywarke to wszystko ok (zazanzcam ze przy zmienie mobo nic nie zmienialem zworkami ani nic, na poprzedniej plycie dzialo a na tej nie che)

 

BTW

mam najnowsze stery nforce2

robilem reinstal windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko ( wczesniej pisalem, ale w tym tloku nikt mnie nie zauwazyl  :D  ), mam tego abitka versja bios najnowasza 1.8, ale mam kilka problemow,  

 

 pierwszy temp jest dosc wysoka bo 52-54 idle i 60-62 full load, vcore 1.65 i proc 200x10, wczesniej mialem msi kt3 i ten sam proc 16x133 i vcore 1.75, temp idle normalnie 39-41 ( z wlaczonym hlt w biosie ) temp spadala do 33-34, full max to 52, cooler sprawdzalem i nie jest goracy, dobrze dopiety

 

 drugi problem, nie moge przekroczyc 2100 mhz, dalem 200x10,5 myslac ze skoro chodzil na 16x133 to teraz tez pujdzie, vcore chcialem dac na 1,8 ale jak widze temp to wole nie dawac  :) ,

 

sam juz nie wiem, co, chlodzenie na cpu to titan 3000 obrotow ( alu ), na msi mialem obudowe codegena i zasialacz tez tej wspanialej firmy, 2 wentyle w obudowie przod-tyl puszczone na 7V, teraz mam obudowe chiefteca i zasialcz tez tej firmy ( ver z jedym wiatrakiem ), 5 wentyli, 12V bok, 2x7V przod i 2x7V tyl

Nie przejmuj sie odczytami temp w Abicie - u mnie dzieja sie tez jakies szopki na starej plycie mialem max 45 C przy Vcore 1.7 - teraz w zaleznosci od pory dnia raz mam np 36 przy 1.55 innym razem 48 przy 1.55 (of korz wszystko w stressie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod NF7 (bez s) rev.2 dysk WD600BB i ... jeżeli pod kanał IDE1 podłączony jest tylko dysk to IDE detecting podczas startu zajmuje kilka minut, a później win ma problemy z uruchomieniem się - WAŻNE ! -> zachowanie to jest zawsze takie samo jeśli na IDE1 podłączony jest sam dysk, a urządzenia na IDE2 nie mają na nic wpływu - nadal długo skanuje, a urządzeń na IDE2 zazwyczaj nie rozpoznaje. Sytuacja jest normalna - botowanie w normalnym tempie - jeżeli jako drugie urządzenie na IDE1 podłączę nagrywarkę.  

Czy ktoś wie, o co może chodzić ??? Dodam (a raczej powtórzę), że jeżeli na IDE1 jest tylko dysk, to urządzeina na IDE2 (także ustawienie zworek) lub ich brak nie ma na nic wpływu.

Myślę że to jednak wina zworek. Bo w biosie za dużo nie ustawisz w tym względzie. Próbowałeś może ustawić to tak aby wszystkie urządzenia dać na cable select i odpowiednio popodpinać kablami. Może odwrotnie podłączyłeś kable tzn konieć który powinien iść do płyty poszedł do urządzenia. Chyba że dysk jest padnięty i dlatego powoduje takie afery.

Może odłączy wentylatory dodatkowe i sprawdź. Jeżeli masz kable zwykł ata33 nie ata100 sprawdź może jak raz pójdzie.

 

Podobnie jest z Teaca. Z cdromami podpiętymi pod abita są różne cyrki. Kolega Elmer ma również problemy, jemu się cdrom wykrywa niby wszystko ok ale strasznie spowalnia system przy odczycie. Żadne ustawienia ani w biosie, na kablach, ani w windowsie nie pomagają. Na starym sprzęcie było wszystko ok. Rozwiązania problemu brak :(

 

Cóż można powiedzieć postęp pociąga za sobą zawsze dodatkowe nie przewidziane koszty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z Teaca. Z cdromami podpiętymi pod abita są różne cyrki. Kolega Elmer ma również problemy, jemu się cdrom wykrywa niby wszystko ok ale strasznie spowalnia system przy odczycie. Żadne ustawienia ani w biosie, na kablach, ani w windowsie nie pomagają. Na starym sprzęcie było wszystko ok. Rozwiązania problemu brak :(

 

Cóż można powiedzieć postęp pociąga za sobą zawsze dodatkowe nie przewidziane koszty  :?

no walsnie wczoraj sie troche meczylem z roznym podpinaniem, zworki usrawialem na master, slave, cable select, zmienialem kolejnosc podlaczenia tasm i pupa zadnego efektu pozytywnego :( chyba sprobuje wgrac najnowszy bios moze pomoze a jak nie to bede musial sprzedac dobry naped Teac i kupic inny, eh bezsensu :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem twardy - będę próbować ! :evil: Cała nadzieja w CS i odpowiednim podłączeniu. Najgorsze jest to, że nie rozchodzi się o mój komputer - nie mam do niego bezpośredniego dostępu. A w dodatku na owym kompie nie ma neta :cry:

Nadchodzi sądny dzień ... :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ale jaja z ta plyta, juz przestalem sie wkurzac normalnie i chyba ja sprzedam w cholere.

Zrobilem format "c", zainstalowalem wszystko od nowa, wlaczam a tu zwis, procesor juz nie daje rady na nowym systemie na 2,0 ghz tylko wstaje na deafult, nawet nie idzie na 166x11, duron 1300 lepiej smigał.

 

O co znowu chodzi ?????????????????????????????????????????????????????

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

nie koniecznie wina płyty, po prostu może coś przeoczyłeś w BIOS'ie i stąd takie jazdy.

A może nie wszystkie stery zainstalowałeś? to też się zdarza... :?

 

Ja tam jestem zadowolony z Abita :D

Problem w tym ze nic nie zmienialem w biosie.

Bylo tak: kupilem tego athlonika, przesmarowalem pasta silikonowa, zalozylem, uruchomilem na 133x15 w soft III menu i tyle. Zapuscilem 3 d marki, gta vice city, Chrome :) i wszystko smigalo jak trzeba ale format zrobilem po to zeby zobaczyc jaki bedzie wynik w 3 d marku poniewaz bylo cos ok 9000(tyle co na duronie 1300 podkreconym na 170x8.5) wiec pomyslalem ze tak niski wynik na tym procu jest pewnie spowodowany przez zasmiecony system. Teraz mam ustawione jak w podpisie i wiecej nie da rady juz za cholere. A sterwoniki zainstalowalem tak jak zawsze to robie, z ta roznica ze teraz nie instalowalem direct-x 9.

Aha i to napewno nie wina pamieci bo chodzily wtedy na 333 a teraz smigaja na 266 i nie ustawialem zbyt ostrych timingow.

Ktos sie wypowie na ten temat bo 1900 a 2000 mhz to zawsze te 100 mhz darmowe jest no nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe czy ktos moglby rzuci wyniki przy FSB166 oraz ~FSB250 w dual ddr oraz w trybie zwyklym.

Jaki znaczacy jest ten przyrost wydajnosci systemu dzieki uzyciu dual ddr?

Naprawde czy warto wykladac gruba kase w te pamieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Po pierwsze chyba nikt takiego fsb w dualu niewyciągnoł (250). Po drugie ciężko dobrac pamięci, które dobrze śmigają przy wysokim fsb. Nawet te fabryczne niezawsze sa spasowane. Trzecie nasze Athlonki nie mają aż takiego zapotrzebowania na przepustowość jakie niesie ze sobą dual. Jak chcesz dokładniejszych danych to poszukaj... Moim zdaniem lepiej kupić jedną kosći pamięci i kręcić ją magistralą. A ceny są podobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...