Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

mam wodne.nukleon pompka 600l aquashut czy jakos tak.nagrzewnica a wlasciwie skraplacz od lodowki.i tempe na procku mam w holere duza 50,5

to jest po jakis 3 h.temperatura wody 33stopnie powietrze 24stopnie.troche to duzo!!!

 

proc podkrecony 1700+palmino na 1,7gh napiecie 1,875v.

 

nie wiem czy to nie jest za duza temperaturka?????powiedzie co o tym sadzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote="Rox"]Witam

Mam NF7-S v2.0 od tygodnia i trochę z nią kłopotów.

 

CODAGEN 300W

Przedewszystkim TO (sprawdz na innej zasiłce)

 

mam wodne.nukleon pompka 600l aquashut czy jakos tak.nagrzewnica a wlasciwie skraplacz od lodowki.i tempe na procku mam w holere duza 50,5

to jest po jakis 3 h.temperatura wody 33stopnie powietrze 24stopnie.troche to duzo!!!

 

proc podkrecony 1700+palmino na 1,7gh napiecie 1,875v.

 

nie wiem czy to nie jest za duza temperaturka?????powiedzie co o tym sadzicie.

Sprawdź mocowanie bloku, może shim jest krzywy, albo blok nierówno przylega. Ten skraplacz nie za bardzo nadaje się do odprowadzania ciepła koniecznie załatw sobie jakąś nagrzewnice, ale to inna sprawa :). Odczyt z płyty mogą się bardzo różnić od rzeczywistości. Moim zdaniem błąd leży w instalacji wc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnice od kadeta mam tylko czekam na weze przezroczyste bo nie moge dostac.ale jutro w castoramie sie zobaczy.instalacja powiadasz....hmmm mozliwe.wczesniej lepiej chlodzilo to wszystko ale jakby z dnia na dzien coraz gorzej.

moze to wina goracych stabilizatorow pamieci.kumpel twierdzi ze jak ustawil wiatraki na stabilizatory odczyty spadly mu o 10 stopni w sumie nie sprawdzalem

 

cholera wie co jest z tymi chlodzeniami.w drodze jest juz moj 1800+dlt3c jak go dostane wtedy wszystko rozmontuje bo teraz nawet nie che mi sie patrzyc.

 

ile daje ciepla palmino z napiecioem 1875 podkrecony do 1700hz????

 

temperaturka wody nie powinna sie ruznic wiecej od proca niz jakies

6-10stopni???czy to prawda???

 

 

moze coopershim sie przesunol....i jakos dziwnie cos odgina bo zeby blok byl nie rowno to raczej malo pradopodobne 4 sruby i wszystko wyglada ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam NF7-S v2.0 od tygodnia i trochę z nią kłopotów.

 

Pierwszy to taki że gdy wsadzam kartę TV AVerMedia TV98/VCR obojętnie w który slot za nic w świecie nie chce mi się załadować nawet bios nie leci sygnał na monitor, płyta nie wydaje żadnych dźwięków po prostu martwa świecą się diody chodzą wiatraki i to tyle. Czy to jest powszechnie spotykany problem na tej płycie z kartami TV czy po prostu przypadek u mnie. Karta TV na 100% sprawna na Abicie ST6 działa bez problemu?

 

Druga sprawa mam Bartona 2500+ o/c 3200+ i 2X KINGMAX 256MB DDR 400 problem jest taki że co pewien nieokreślony czas następuje samoistny reset kompa. Zdarza się on powiedzmy raz na 4-5 godzin ciągłej pracy. Jak szukać tego przyczyn. Od czego byście zaczęli i co po kolei eliminowali. Zasilacz co prawda CODAGEN 300W ale napięcia pokazuje dobre  +4.97V +11.98 +3.28 te z minusem są trochę odbiegające -5.34 -12.35 ale nawet nie wiem co to są za napięcia.

Poradźcie co posprawdzać

mialem ta zasilke.... i moge powiedziec jedno.... od tamtego czasu balbym sie na niej lampke nocna wlaczyc bo to taki shit...

 

zmien na fortrona ( u mnie tez takie zwisy wystepowaly... ) albo po jakims czasie bedziesz mial darmowe kadzidelka o zapachu krzemu... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanka bo ten niestabilny prime juz mnie wnerwia:

1. od czego jest opcja agp, fsb spread spectrum

2. cpu interface - co to takiego?

chłopie

 

odpowiedzi na te pytania sa w topicu w którym je umieszczasz - wiec wykaz toche inicjatywy i poszukaj-poczytaj a nie zadawaj pytan na które padło juz 1826 odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj mam dzisiaj ciezki dzien. nie mam zamiau sie z nikim klocic. zwykle szukam takich rzeczy ale poprostu uwazam ze tak bedzie szybciej. sam ten temat ma 70 stron. kto pyta nie bladzi po to jest to forum. wiec jezeli znasz odpowiedz to prosze odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienes zacząc od przeczytania topica może byś niezadawał takich pytań. Zaoszczędził byś sobie i nam niepotrzebnych nerwów, zapewniam Cię że i twój komputer się ucieszy. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testował ktoś te nowe stary do Nforce 3,13 ??

Windows XP:

- Audio driver 3.66 (WHQL)

- Audio utilities 3.66

- Ethernet driver 3.63 (WHQL)

- GART driver 3.34 (WHQL)

- Memory controller driver 3.38 (WHQL)

- SMBus driver 3.38 (WHQL)

- IDE In-the-box driver 3.58 (WHQL)

- IDE 2.0 NVIDIA driver 3.66 (WHQL)

- Display driver 52.16 (WHQL)

- Installer 3.77

podobno ide jest od nowa napisany :?::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje je teraz i jak narazie wsio OK.

Zainstalowałem IDE SW i nagrywarka chodzi OK. Nawet CD Bremse widzi napędy. Odczyt z HD Tach, tryb burst szybszy o jakieś 1 MB ale to może być błąd pomiaru. Dzwięk jakby czystrzy, nie ma trzasków. To tyle, jak czegoś sie dopatrze jeszcze to napisze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanka bo ten niestabilny prime juz mnie wnerwia:

1. od czego jest opcja agp, fsb spread spectrum

2. cpu interface - co to takiego?

To pierwsze daj na disabled - odpowiada za usuwanie interferencji pomiedzy podzespołami płyty przy przetaktowanym PCI i AGP -> bezuzyteczne

 

To drugie daj na enabled -> łatwiejsze i stabilniejsze O/C

 

P.S.

Nam się jakoś chciało przeczytać cały TOPIC

P.S.2.

Przed kupnem MoBo przeczytałem wszystkie TRZY TEMATY o FRN2L / 8RDA+ i NF7

i dokonałem jedynego słusznego wyboru.

Polecam też trochę poczytać, na pewno dowiesz się wielu interesujących rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście sie z czymś takim że pamięci RAM(konkretnie Twinmos 512DDR PC3200) działały tylko w slocie dimm 3 (tym najdalej od proca)??

Ja tak mam :( I nie wiem czemu?? Bios mam z nr 19. Dziwne ze jak wlozylem pamieci noname to dzialaly w kazdym slocie. A Twinmosy juz raz wymienialem na inny model ale nadal to samo. Co to może być? Co reklamować, mobo czy jeszcze raz pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanka bo ten niestabilny prime juz mnie wnerwia:

1. od czego jest opcja agp, fsb spread spectrum

2. cpu interface - co to takiego?

To pierwsze daj na disabled - odpowiada za usuwanie interferencji pomiedzy podzespołami płyty przy przetaktowanym PCI i AGP -> bezuzyteczne

To drugie daj na enabled -> łatwiejsze i stabilniejsze O/C

 

raczej nie masz racji

 

punkt 1. - przydaje sie przy dużych FSB, mi poprawiło stabilość/troche mniejsza wydajność (teoretyczni), osobiście nie zauważyłem

punkt 2. - Cpu interface przyśpiesza transfer danych PROC-RAM, mi daje około 100MB/s - procesor jest wtedy bardzie wydajny, O/C trudniejsze i niestabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanka bo ten niestabilny prime juz mnie wnerwia:

1. od czego jest opcja agp, fsb spread spectrum

2. cpu interface - co to takiego?

To pierwsze daj na disabled - odpowiada za usuwanie interferencji pomiedzy podzespołami płyty przy przetaktowanym PCI i AGP -> bezuzyteczne

To drugie daj na enabled -> łatwiejsze i stabilniejsze O/C

 

raczej nie masz racji

punkt 1. - przydaje sie przy dużych FSB, mi poprawiło stabilość/troche mniejsza wydajność (teoretyczni), osobiście nie zauważyłem

punkt 2. - Cpu interface przyśpiesza transfer danych PROC-RAM, mi daje około 100MB/s - procesor jest wtedy bardzie wydajny, O/C trudniejsze i niestabilne

 

raczej nie masz racji

punkt2 -> Przeczytaj chociaż instrukcję ( a to ze jednemu poprawia, a innemu pogarsza to sprawa indywidualna -> ta opcja z założenia jest do stosowania z O/C )

punkt1 -> to jestes pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanka bo ten niestabilny prime juz mnie wnerwia:

1. od czego jest opcja agp, fsb spread spectrum

2. cpu interface - co to takiego?

To pierwsze daj na disabled - odpowiada za usuwanie interferencji pomiedzy podzespołami płyty przy przetaktowanym PCI i AGP -> bezuzyteczne

To drugie daj na enabled -> łatwiejsze i stabilniejsze O/C

 

raczej nie masz racji

punkt 1. - przydaje sie przy dużych FSB, mi poprawiło stabilość/troche mniejsza wydajność (teoretyczni), osobiście nie zauważyłem

punkt 2. - Cpu interface przyśpiesza transfer danych PROC-RAM, mi daje około 100MB/s - procesor jest wtedy bardzie wydajny, O/C trudniejsze i niestabilne

 

raczej nie masz racji

punkt2 -> Przeczytaj chociaż instrukcję ( a to ze jednemu poprawia, a innemu pogarsza to sprawa indywidualna -> ta opcja z założenia jest do stosowania z O/C )

punkt1 -> to jestes pierwszy

*wiem :)

 

zobacz podpis :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przetestowałem i zauważyłem że przy Vcore 1,85

 

Procek 225Mhz asynchro z CPU Interface Enabled dochodziło do ekranu wgrywania WinXP, a z disabled tylko POST

 

(225x8,0)

 

Za to przy Vcore 2,0V tylko POST i tak i tak

 

Za to na 220Mhz asynchro bez problemów do WinXP wchodzi przy Vcore domyślnym 1,65V

(220x8,0)

Jak znajdę czas to jutro robię L12 mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał mk1 z spread spectrum na własnej skórze ;) (look at topic o 250FSB)

natomiast to o interface enabled .. hmm .. tylko transfery pamieci polepsza ?? bo jesli tak to chyba oplaca sie wylaczyc w przypadku wyskoich FSB.

 

U mnie na przykład z enabled komp pracuje stabilnie 11x277 przy 1.7V na NB - inaczej nie staruje 8O

Z disabled z kolei poleci na 10x240 ale przy 1.5V na NB - wyżej z napieciem się wysypuje 8O 8O

Ciekawe jak to wytlumaczyc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie masz racji 

punkt2 -> Przeczytaj chociaż instrukcję ( a to ze jednemu poprawia, a innemu pogarsza to sprawa indywidualna -> ta opcja z założenia jest do stosowania z O/C )

punkt1 -> to jestes pierwszy

Rozumiem, że nie każdy zna angielski więc specjalnie przepalcuje opis z instrukcji opcji "CPU Interface"

 

Uwaga:

"...bla bla When set to Disabled, the system uses the most stable CPU/FSB parameters. If you choose enabled, the system will use overclocked CPU/FSB parameters. "

 

Nie wszystko co overclock to dobrze ;)

Oni jasno stwierdzają, że jak się ustawi na enabled to system używa podrasowanych ustawień CPU/FSB, a najstabilniej jest gdy się ustawi na disabled !!

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, na komputroniku ktos w opini tego abita napsial ze plyta sie wykrzacza i ma klopoty z dzialaniem razem z Sb Live ........ moze to byla jakas lama, kto wie..... w tym miesiacu chialbym kupic nfs's mam live'a i nie jestem pewny czy bedzie wsyztko wporzadku.

Zaznaczam ze w tym topicu przeczytalem kolo 10 stron, nie mam zcasu na wiecej, wiec jak juz to bylo to nie mieszajcie mnei z blotem :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwne pytanie zadajesz??

 

Nie wiem po co ci tu live, jeśli na płycie masz o niebo lepszy dzwięk.

Ja miałem liva i sprzedałem go bo po co mi jeśli mam lepszy i do tego jedno PCI wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz wersje s to tego SB Liva sprzedasz :) Na płycie będziesz miał lepsza kartę. Mój SB Live 5.1 na Abicie działał bez zarzutu.

 

Kolega mnie uprzedził, ale widzisz że jesteśmy zgodni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odp i jednoglosna :P, wlasnie sie dowiedzialem ze u mnie w sklepie wersja z soundstormem jest drozsza o 10 zeta od podstawowej :), wiec zaufalem wam i sprzedaje liva :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzial tez ze moj model nie obsluguje dualddr.

Szczerze mowiac nie mialem mozliwosci sprawdzic, ale w instrukcji jest napisane w Specifications: Dual DDR i nie ma zadnych notek w stylu 'NF7-S only" (tak jak np przy soundstormie).

W instrukcji nie ma tez nic o modelu "SL", jest tylko "S", bez "S" i z "M" (zintegrowany geforce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, na komputroniku ktos w opini tego abita napsial ze plyta sie wykrzacza i ma klopoty z dzialaniem razem z Sb Live ........ moze to byla jakas lama, kto wie..... w tym miesiacu chialbym kupic nfs's mam live'a i nie jestem pewny czy bedzie wsyztko wporzadku.

Zaznaczam ze w tym topicu przeczytalem kolo 10 stron, nie mam zcasu na wiecej, wiec jak juz to bylo to nie mieszajcie mnei z blotem :)

pozdrawiam

Ja miałem Gigabyte GA7VA :( i Live 5,1 Player

 

I też długo się wahałem nad płytą.

 

Co do Live5,1 vs SoundStorm, to ten pierwszy kurzy się na półce, jak bedę miał trochę czasu to sprzedam

 

Ale polecam NF7-S, płytka działa bez zarzutu. Wczoraj procek mi poszedł (220x8,0) Stepping A0 na defaultowym napięciu.

Muszę tylko zmienić pamiątki na szybsze bo te się sypią na 200Mhz synchro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...