Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

marcinsz0 - THX a tak poza tym

 

Czy można do SS podpiąć na raz głośniki (ew. wieże) i słuchawki - tak jak np. w SB live 5.1 ???- oczywiście bez rozdzielaczy co z 1 dżeka( : )) robią 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wlaczaj EAX

Tylko hardware Sound

EAX to tylko poglos

W ut2003 np nalezy wylaczyc uzywaj default driver lub cos takiego

I jedzie wtedy na OpenAL lepszy dzwiek i szybciej dzila:) Widzilem nawet testy kiedys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,dzięki poradom,przewertowaniu calego tematu o ABITKu NF7-S musze sie pochwalic,ze od dwoch dni jestem szczesliwym posiadaczem konfiguracji jak w podpisie.Chodzi rewelacyjnie,choc problem z uruchomieniem benchmarku n-bench,po pierwszym tescie wraca do windowsa (XP home).Czy to moze byc problem slabiutkiej karty graficznej?

Bios uaktualniony do 2.0,sterowniki najnowsze,jak na razie nie krecony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUtro ide oddać tą nieszczęsną płyte do serwisu, moze jakoś wybłagam żeby mi od ręki dali nowy egzemplarz ??

Teraz jak dostane drugą to odrazu każe ją zmontować i sprawdzić żebym nie miał takiego wałka drugi raz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem właśnie wczoraj Abitka NF7 w wersji S. W sumie cała instalacja poszła bez większych problemów,chociaż na starym windowsie zwisał przy starcie, więc postawiłem windowsa od nowa. Nie mogę sobie teraz rady dać z dźwiękiem.

Po instalacji sterowników, włączyłem pierwsze lepsze mp3 i efekt był taki, że odtwarzało dźwięk co 3 sekundę - doinstalowałem winampa i problem minął.

Nie mogę sobie poradzić z tym samym w video - pomimo tego, że już poinstalowałem różne drivery ( ten sam zestaw co zawsze, jeszcze z SB 5.1) tzn - NImoCodekPack, Divx i Xvid - zawsze śmigało bez problemu.

Znowu jest teraz to samo - jakiekolwiek video bym nie puścił, to obraz i dźwięk odtwarzany jest co trzecią sekundę - widać na liczniku w odtwarzaczach video, jak czas co zamiast o sekundę przeskakuje zawsze o 3. To samo z grą ( narazie zainstalowałem jedną 2D - Disciples2) i po starcie dźwięk " zawiesza" się po pierwszym dźwięku - włączam grę i cały czas słychać jeden dźwięk w kółko. Jak zminimalizuję na pasek i wrócę spowrotem, to już inny kawałek muzyki słychać zapętlony i oprócz tego żadnego innego dźwięku z gry. W demkach z 3 d markiem dźwięk jest spoko.

Czy ktoś się z takimś czymś spotkał - przeglądnąłem już poradnik na Fraz ( ktoś gdzieś podawał linka do tego) i nic to nie pomogło.

Proszę o jakieś sugestie,

pozdrawiam

 

TRUST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częściowo znalazłem już rozwiązanie - jeżeli we właściwościach zmniejszę sprzętowe przyspieszenie dla karty dźwiękowej z 4 kreski czyli pełnego na drugą kreskę, czyli "Ograniczone przyspieszenie" to problem mija i w odtwarzaniu video i w grach. Jakie w związku z tym następują odczuwalne straty w jakości i możliwościach dźwięku ? Nigdy nie miałem karty dźwiękowej, w której musiałbym to robić, stąd moje pytanie.

 

Pozdrawiam

 

TRUST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oc powiecie o tym biosiq 2.0 oplaca sie zapodawac?

u mnie zadnych zmian wiekszych a raczej wszystko po staremu :?

no po staremu,

może poza tym że mój proc w końcu na 2GHz poszedł,

ale to chyba nie od tego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oc powiecie o tym biosiq 2.0 oplaca sie zapodawac?

u mnie zadnych zmian wiekszych a raczej wszystko po staremu :?

no ale grunt ze nic nie zrypali :D

edit: no to u mnie jzu tez smiga biosik 2.0, temperatura spradla o 2* albo mi sie zdaje :)

 

aha i ponawiam pytanie ... na tym abicie nie ma boot menu wywolywanego jakims klawiszem w czasie posta? bez jaj musi byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oc powiecie o tym biosiq 2.0 oplaca sie zapodawac?

u mnie zadnych zmian wiekszych a raczej wszystko po staremu :?

no ale grunt ze nic nie zrypali :D

edit: no to u mnie jzu tez smiga biosik 2.0, temperatura spradla o 2* albo mi sie zdaje :)

 

aha i ponawiam pytanie ... na tym abicie nie ma boot menu wywolywanego jakims klawiszem w czasie posta? bez jaj musi byc

u mnie tez temp -2c tak pozatym 0 zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest ale 2 razy mi sie to zdarzylo ze po zmaknieciu norton utilities integrator nagle sie komp restartowal - nic nie podkrecane i instalowane w dobrej kolejnosci (soft)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na nowym biosie puscilem proca na 2300. Temp troche spadly i mozna mnoznik ustawic na 10 i 10,5. <br>

Mam pytanie czy ktos uzywa na tej plycie irda. Gdzies czytalem ze jest to wbudowane w mobo, ale trzeba jakos wyciagnac na zewnatrz. Czy ktos tego uzywa? Jezeli tak to prosze o odpowiedz gdzie mozna dostac taki kabelek i ile kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos uzywa na tej plycie irda. Gdzies czytalem ze jest to wbudowane w mobo, ale trzeba jakos wyciagnac na zewnatrz. Czy ktos tego uzywa? Jezeli tak to prosze o odpowiedz gdzie mozna dostac taki kabelek i ile kosztuje.

Wrrr :P nie wiem czy ktos uzywa ale:

- do kupienia: http://www.allegro.pl/search.php?string=irda

- do zrobienia: http://twojekabelki.prv.pl/

Jak zalicze wszystko na uczelni to zrobie cosik takiego 8) na razie straaszny brak czasu :?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rmalnie kpiłem pare dni temu 2 nf7 i ma troszke zmieniony wiatraczek nachipsecie i tak cośmi sie wydawało ze głlośno coś chodzi ale nie zwracałem uwagi ale teraz jak sie puźno robi to juz sie wkórwiłem w kompie 9 wiatraków 3 delty fakt ze delty na 5v ale zeby ten mały brzeczek zagłuszał to wszysko to bez jaj wcześniej miałem zm47 ale ten orginalny z wcześniejszej wersji na bank nie był taki głośny czy wy terz to odczuliście ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem mobo do budy, działa wyśmienicie.

Pierwsze rzecz która mnie zaskoczyła to proc na 2,42GHz przy napięcu ponad 0,01V mniejszym niż na epoxie ( 1,875 real 1,9V do obecnych 1,8 real 1,78V) Całkiem fajnie :D.

 

Mam takie pytanko bo śledziłem wątek ale raczej nie wypatrzyłem tego co mnie interesuje, mimowiecie czy dasie zmienić mac sieciówki na płycie ?? jeśli tak to prosze o jakąś instrukcje.

 

Musze przyznać Abit Rulezzzzzzzzz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzycom - jaki zalman ? 32 czy ten niebieski ? i czy dajesz go bez wiatraka ?

Niebieski bez wiatraka. Teraz stawiam na ciszę, ale myślę że sobie poradzi z wyższą jeszcze magistralą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzycom - jaki zalman ? 32 czy ten niebieski ? i czy dajesz go bez wiatraka ?

Niebieski bez wiatraka. Teraz stawiam na ciszę, ale myślę że sobie poradzi z wyższą jeszcze magistralą.
Me too Niebieski bez wiatraka

 

Bez żadnego zwisu już drugi miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z MAC'em sprawa juz nie aktualna ,załatwiłem sobie poprostu przpisanie na serwerze.

 

Widac moja radość była przedwczesna, dopóki woda była zimna w wc to proc chodził, jak sie nagrzało dalej chce 1,875V poza tym fsb 220 jest niemozliwe do osiągnięcia mimo ze dałem 1,7V na mostek.

Napewno nic sie nie przegrzewa bo NB ma wc a SB ma Zalmana złotego. Mosfety z radiatorami Thermaltake + wentyl.

 

Zaczynam żałować że sprzedałem Epoxa :( czy jest sens robić vdd moda?? wkońcu mostek to C1 a te znowu nie potrzebują tyle prądu . Czekam na sugestie ze stonu użytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem ze przy jakimkolwiek kopiowaniu danych strasznie muli sie komp, dzieje sie tak zarowno na standardowych sterownikach IDE jak i na tych od nvidii, plyta bez S, dysk WD 80GB 8MB, moze zmiana biosu pomoze, tylko ze przegladalem strone Abita i przy opisach poszczegolnych wersji biowsow nic nie pisza zeby poprawiali cos w kwestii IDE :(

 

Moze ktos mial podobne problemy ?

 

Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...