Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam takie pytanko dot tej plyty : czy ktos majac na tej mobo zalmana 7000A zdolal tam wcisnac ten radiator Zalman ZM NB47J na chipset? jesli nie to pozstaje pewnie Zalman ZM NB32J ktory ma tylko 32mm wys? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam dziwny problem ....

 

Na poprzednim kompie [ duren 800, 46X ramu, abit kt7-raid, gf 2 itd. ] mialem DVD LG 16x i wypalare LiteOn`a 48x24x48 i wszystko lazilo. Nagrywara sie zepsula, dostalem nowa [ 52x32x52] i chodzilo.

 

Po zmianie sprzetu na ten w podpisie [ jeszcze grafe zmieniam ], jak mam jednoczesnie podlaczone DVD i nagryware, to nagrywarka nie nagrywa ~~ Wyskakuje jakis blad. Gdy odlacze DVD, nagrywara wypala jak szalona... Zamienialem MASTER - SLAVE, ale to nic nie dalo. Po formacie to samo.

 

Co do zamieniania: Zamienialem tylko tasmami, moze mam zmienic tez te prostokaciki malutkie z tylu napedu i sprobowac ?

 

 

Zaznaczam, ze oddzielnie nagrywarka nagrywa, DVD odtwarza filmy itd. Gdy sa podlaczone obydwa napedy DVD chodzi normalnie, ale nagrywarka nie nagra.

 

Moze to byc jakas wina sterownikow, nagrywarki ? Ma ktos jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zworki dobrze ustawione ??

Te z tylu napedow ? Chodzi o to, ze jesli mam np. DVD podpiete pod master to z tylu ma byc na master ?

 

Jak skoncze ogladac film, to tak jak mowilem, poprobuje z tymi zworkami z tylu. Jak to nie wypali to jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a jak z chłodzeniem NB/SB? jakies zmiany?

NB nie jest chlodzony.. grzeje sie

 

SB ma jakis tam co sie kreci - mozna powiedziec ze 'dobrze' ale pasta pod nim jest zle nasmarowana :)

A jak go posmarować? Mam Arctic 5 ściągnąłem wentyla i pod spodem jest biały środek termoprzewodzący. Rozumiem że trzeba go wyczyścić i nałożyć Arctic.

Ale ile nałożyć tego nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M3Sj4sH

 

Ustaw nagrywarke na master, dvd na slave i powinno być wtedy oki.

 

 

Dark Icon nie żałuj ale z umiarem żeby dobrze coler przylegał ale żeby nadmiar pasty Ci na laminat nie wylazł :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M3Sj4sH

 

Ustaw nagrywarke na master, dvd na slave i powinno być wtedy oki.

Oke, ide sprobowac ;]

 

UPDATE:

 

Kurrrrrrde no. Nagrywarka jest na master a DVD na slave i dalej nie chodzi :evil: :evil: :evil: :evil:

 

W Nero pisze cos takiego: LITEON LTR-52327S

Niewlasciwy stan zapisu!

 

LITEON LTR-52327S

Nie mozna wykonac polecenia ZakonczSciezke!

 

Zapis z predkoscia 10x [ 1 500 kb/s] nie powiodl sie!

 

 

No i co ja mam robic :?: :?: Denerwuje mnie to :/ Gdy chce ogladnac cos na DVD, to musze otwierac bude i przelaczac. Denerwujace :evil:

Jutro sprobuje inna wypalare przetestowac, zobaczymy ...

 

Ma ktos jeszcze jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanko ale nie chem płytki spier...

Otoz mam świetlówke UV i wiem ze ona kasuje jakies ta zawartosci eppromow czy cos... i mam pytanko czy moge smialo wsadzac to do kompa czy lepiej nie pakowac tego do budki bo sie moze cosik zapsuc :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1x512MB TwinMOS DDR400 na kosciach Mtec (5ns) - zdjecie ponizej

 

Smiga jak w podpisie bez najmniejszego problemu

Kupowalem dwie takie (druga dla kumpla) i przez pewien czas bawilem sie 2x512MB i w Single dzialaly tak samo, ale Dual to chyba dla nich nie jest przewidziany, bo stabilnosc tracila sie cos przed FSB=200  :?

TwinMosy na Kostkach M.Tec TTD..E50D, TwinMos TTM...E50D sa w technologii 0,13mikrona

 

 

wczesniejsze

TwinMosy na Kostkach M.Tec TTD..E50B, TwinMos TTM...E50B sa w technologii 0,15mikrona

 

...moze tu tkwi przyczyna problemów, że 0,13u jest cos nie coś nie dopracowana..hmmm

Chyba twoja teoria będzie prawdziwa. Bo testowałem właśnie na pamięciach typu D. Jak gdzieś dorwe B to sprawdze czy tak jest napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanko ale nie chem płytki spier...

Otoz mam świetlówke UV i wiem ze ona kasuje jakies ta zawartosci eppromow czy cos... i mam pytanko czy moge smialo wsadzac to do kompa czy lepiej nie pakowac tego do budki bo  sie moze cosik zapsuc :?:

Bardziej bym się przewjmował o białko w twoich oczach :evil: Co to za świetlówka? Jeśli niema filtrów to jest parszywie niezdrowa :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to swietlowka uv-a 15W Made in UK ( tak jest na niej napisane :) ) ja nie bede na nia patrzal bo ona bedzie schowana co jedynie bede widzial jej swiatlo...

wiec o plytke i radka 9100 nie musze sie bac :?: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M3Sj4sH

 

Spróbuj jeszcze kombinacje odwrotna tj. nagrywarka na slave a dvd na master. A jak nie to zostaw nagrywarke sama na tym kanale a dvd podepnij z hdd. Jesli to nie pomoze to cos musi byc skopane albo w sterach albo sprzet. Ja np nie moglem opanowal lg52cdrw, dopiero pozostawienie jej samej na jednym kanale pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jeszcze jakis pomysl ?

Zmien sterowniki do IDE - gdzies o tym bylo ze na felernej wersji sterownikow nie mozna bylo nagrywac jak nagrywarka byla na jednym kanale z innym napedem.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ma ktos jeszcze jakis pomysl ?

Zmien sterowniki do IDE - gdzies o tym bylo ze na felernej wersji sterownikow nie mozna bylo nagrywac jak nagrywarka byla na jednym kanale z innym napedem.

 

pozdr.

Na jakie mam zmienic ?

 

Wole najpierw pokombinowac ze sterami, a pozniej przepinac sprzet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chcialbym podkrecic karte graficzna. Czy karta moze sie zjarac jezeli zwieksze napiecie w biosie? (Ile to bezpieczna wartosc i czy cos to da). I drugie pytanie to poszerzenie szyny AGP napewno zwiekszy wydajnosc, ale czy razem z tym proporconalnie nie przetaktuje PCI? Jezeli ktos sie orientuje prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chcialbym podkrecic karte graficzna. Czy karta moze sie zjarac jezeli zwieksze napiecie w biosie? (Ile to bezpieczna wartosc i czy cos to da). I drugie pytanie to poszerzenie szyny AGP napewno zwiekszy wydajnosc, ale czy razem z tym proporconalnie nie przetaktuje PCI? Jezeli ktos sie orientuje prosze o odpowiedz

Ani podbijanie czestotliwosci AGP, ani zwiekszanie woltazu nic nie da (chyba ze masz jakas mocno wiekowa karte). Jesli chcesz podkrecic grafa musisz uzyc jakiegos programiku do tego - np. RivaTuner czy RadClocker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w tak rozległej dyskusji jak NF7 przeczytałem prawie wszystkie posty jest tego co nieco i mam mieszane uczucia wzgledem tej plyty i niewiem dalej jakie stery najlepsze do niej no i jak w miare bezpiecznie podkrecic mego procka mile widziane jakies sugestie ustawienia z gory Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś sobie na tej płycie Zalmana NB47J i mam mieszne uczucia... bo w ciszy raczej niewielka różnica, a chłodzi gorzej niz przedtem (wtedy 40*C teraz 41*C) jak dla mnie klapa :?

Moje pytanie jest takie czy on ma tak normalnie czy poprostu musiałem coś przy montażu skopać :| :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś sobie na tej płycie Zalmana NB47J i mam mieszne uczucia... bo w ciszy raczej niewielka różnica, a chłodzi gorzej niz przedtem (wtedy 40*C teraz 41*C) jak dla mnie klapa :?

Moje pytanie jest takie czy on ma tak normalnie czy poprostu musiałem coś przy montażu skopać :| :?:

Troche duzo... A co miales przed tym zalmanem ?? U mnie w stresie na FSB 200 zalman niebieski na NB i ... jest letni...

 

Coolerek z nb wlaczylem na 5V i dalem na SB ( modowalem karte i potrzebowalem miejsca... )

 

PS: jakiej pasty uzyles? Moze przez to tak cienko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy jest opcja w bios zeby wyswietlalo w post Barton 3200+ a nie amd athlon xp 2200 mhz

narzie mam ta plyte niecale dwa dni testuje jak mi procek maks pojdzie ale to i tak chyba niewiele wiecej niz mam bo mam zasilke 300W Linkworld

 

z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś sobie na tej płycie Zalmana NB47J i mam mieszne uczucia... bo w ciszy raczej niewielka różnica, a chłodzi gorzej niz przedtem (wtedy 40*C teraz 41*C) jak dla mnie klapa :?

Moje pytanie jest takie czy on ma tak normalnie czy poprostu musiałem coś przy montażu skopać :| :?:

Che che ja mam 50 stopni a różnica w glośności znaczna, wkońcu słysze radka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy jest opcja w bios zeby wyswietlalo w post Barton 3200+ a nie amd athlon xp 2200 mhz

narzie mam ta plyte niecale dwa dni testuje jak mi procek maks pojdzie ale to i tak chyba niewiele wiecej niz mam bo mam zasilke 300W Linkworld

 

z gory dzieki za odpowiedz

Tak na przykład bios 10, ale po co to komu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś sobie na tej płycie Zalmana NB47J i mam mieszne uczucia... bo w ciszy raczej niewielka różnica, a chłodzi gorzej niz przedtem (wtedy 40*C teraz 41*C) jak dla mnie klapa :?

Moje pytanie jest takie czy on ma tak normalnie czy poprostu musiałem coś przy montażu skopać :| :?:

Che che ja mam 50 stopni a różnica w glośności znaczna, wkońcu słysze radka :)
Nio ja też słysze Radka :| (muszę go wyciszyć... :twisted: ) i jeszcze przeszkadza twardziel :] Wcześniej miałem standardowy wiatraczek...no ale przyszły Święta poprosiło się Gwiazdorka o co nie co i tak wyszło, że teraz mam to :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHolerka ostatnio zauwazylem takie cos - nie wiem czy to jakas wada SS czy softu - jak ogladam filmy albo slucham niektorych mp3 to momentami jest taki pisk w dzwieku ale wszystkoleci ok tylkowlasnie taki wysokliej czestotliwosci sound slysze jak by poglosnic to naprwde moze bolec glowa od tego...

 

przy mp3 192kbps tego nei ma, ale pry niektorych divx i mp3 <192 jest ... czy to soft czy to cos z SS a moze zalozyc jakis radiator na SouthBridge????hehe tyle ze tam chyba jakis sticker jest

 

 

a co do tego Zalmana na NB to ja wlasnie chce wrzucic ten 32mm obok zalmana 7000A i mysle ze sie wcisnie - chyba temp nie skoczy mi przez ten pasive naNB drastycznie? zaloze jeszcze na heatpipa wentyl 1300obr i bedzie powietrze dochodzic znad grafy do NB tak ze ruch powietrza bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tak na przykład bios 10, ale po co to komu?"

 

Nierozumiem odpowiedzi "bios 10"

 

To jest taka opcja czy nie??

popprostu fajniej wygladaloby jak bedzie 3200+ a nie 2200myhyzy

Są Święta więc:

:arrow: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=54262&start=0 :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sie zlituje i pomoze :-)

 

w biosie wykrywa mi procesor AMD Athlon XP 2000+ jako 12.5x100 czyli 1250

MHz recznie sobie ustawiam na 12.5x133 czyli 1666MHz i jest ok

jednak po wylaczeniu komputera BIOS nie trzyma ustawien i wszystko zaczyna

sie od poczatku

co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...