Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

3. Nie znasz Vipa ? Jasne ze stabilne 250 w dualu przy 2500 MHz :D (potega Hynixow).

Widziałeś czy tak tylko gadasz ??

Pytam bo nie widziałem jeszcze stabilnego fsb 250 na Abicie ...

Tak na Marginesie to 250FSB na Hynixach to trochę magia liczb ... bo osiągów rewelacyjnych to nie zapewniają przy ich timingach ... (VIP możemy jakie porównanka trzasnąć ...)

Moje mobo jest stabilne @ 245FSB przy timingach 6-3-2-2 przy gorszych nie sprawdzałem ( przy 6222 niżej :/ )

VIP ma 2x512MB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In idle PSU (400W LP-6100D) parameters are:

 

Vcore=1.520V (but set in Bios on 1.500 V)

Vdimm=2.75V (but set in Bios on 2.6V)

 

+3.3 => +3.31V

+5.0 => +5.08V

+12V => +11.92V

....

Vbat= 3.55V

or

 

 

Vcore=1.504V (but set in Bios on 1.500 V)

Vdimm=2.75V (but set in Bios on 2.6V)

 

+3.3 => +3.31V

+5.0 => +5.09V

+12V => +11.86V

....

Vbat= 3.55V

 

---------------------------------------------------

In intensive stress PSU (400W LP-6100D) parameters are:

 

Vcore=1.66V (but set in Bios on 1.700 V)

Vdimm=2.75V (but set in Bios on 2.6V)

 

+3.3 => +3.30V

+5.0 => +5.11V

+12V => +11.67V

 

or

 

 

Vcore=1.71V (but set in Bios on 1.700 V)

Vdimm=2.75V (but set in Bios on 2.6V)

 

+3.3 => +3.30V

+5.0 => +5.11V

+12V => +11.73V

 

----------------------------------------

In idle PSU (400W LP-6100D) parameters are:

 

Vcore=1.73V (but set in Bios on 1.700 V)

Vdimm=2.75V (but set in Bios on 2.6V)

 

+3.3 => +3.31V

+5.0 => +5.09V

+12V => +11.92V

 

or

 

 

Vcore=1.71V (but set in Bios on 1.700 V)

Vdimm=2.75V (but set in Bios on 2.6V)

 

+3.3 => +3.31V

+5.0 => +5.09V

+12V => +11.86V

 

Conclusions:

 

We have overvolting of Vcore (BIOS 2.1)

(depending on +12V from PSU)

 

 

czy TEŻ TAKIE SAME OBJAWY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3. Nie znasz Vipa ? Jasne ze stabilne 250 w dualu przy 2500 MHz :D (potega Hynixow).

Widziałeś czy tak tylko gadasz ??

Pytam bo nie widziałem jeszcze stabilnego fsb 250 na Abicie ...

Tak na Marginesie to 250FSB na Hynixach to trochę magia liczb ... bo osiągów rewelacyjnych to nie zapewniają przy ich timingach ... (VIP możemy jakie porównanka trzasnąć ...)

Moje mobo jest stabilne @ 245FSB przy timingach 6-3-2-2 przy gorszych nie sprawdzałem ( przy 6222 niżej :/ )

VIP ma 2x512MB ??

Widzialem screena i wierze Vipowi. Ma 2x512. Moze i magia liczb ale mnie to bierze :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3. Nie znasz Vipa ? Jasne ze stabilne 250 w dualu przy 2500 MHz :D (potega Hynixow).

Widziałeś czy tak tylko gadasz ??

Pytam bo nie widziałem jeszcze stabilnego fsb 250 na Abicie ...

Tak na Marginesie to 250FSB na Hynixach to trochę magia liczb ... bo osiągów rewelacyjnych to nie zapewniają przy ich timingach ... (VIP możemy jakie porównanka trzasnąć ...)

Moje mobo jest stabilne @ 245FSB przy timingach 6-3-2-2 przy gorszych nie sprawdzałem ( przy 6222 niżej :/ )

VIP ma 2x512MB ??

Solteka zabilem,nawet nie wiem czym,padla cala elektronika plyty.Abit bedzie na stale :D ,od wczoraj sprzet chodzi 10x250 w dualu z 2x512 hynix4.3ns.Porownanie nie ma raczej sensu...moje kostki chodza tylko na 6-4-3-2.5 niezaleznie od napiec i fsb.

 

BTW - 10x250 wlasnie mi chodzi przy Vcore 1.85V,co na Solteku bylo nierealne :D

 

Co do pelnej stabilnosci to powiem cos wiecej wieczorkiem :D

 

narazie macie foteczki :D no i zabralem sie ze modowanie mojej starej budy (modecom feel V)

 

bardzo irytuje mnie glosnosc wentyla na NB :evil: ,czekam na przesylke z ZM-NB47J

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

BTW - czy komus sie udolo zdjac orginalny wentyl z NB bez odkrecania MoBo :?: :D

 

Prime juz sobie smiga jakies 30min,temp cpu ok.50'C (pomiar abita :wink: ),temp. wody w zbiorniku 30'C,temp. bloku (odczyt z hardcano) 30.4'C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w rodzinie Abita tak szanowanego usera :lol: ale wazelinka pojechalo :lol:

 

A wracając do tematu :) nie masz szans zdjać go chyba że po prostu zetniesz kołki, nawet jak wyjmiesz mobo to trzeba użyć szczypiec bo te kołeczki są bardzo twarde i paznokcie sobie połamałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solteka zabilem,nawet nie wiem czym,padla cala elektronika plyty.Abit bedzie na stale  :D ,od wczoraj sprzet chodzi 10x250 w dualu z 2x512 hynix4.3ns.Porownanie nie ma raczej sensu...moje kostki chodza tylko na 6-4-3-2.5 niezaleznie od napiec i fsb.

No u mnie ram nie śmiga @ 250 6222 :twisted:

Możemy zrobić porównanie 2,5GHz 10x250 6-4-3-2.5 vs 10,5x238 6222 (nie do końca stabilne) lub 6322 stabilne

Zobaczymy co lepsze 8)

BTW - 10x250 wlasnie mi chodzi przy Vcore 1.85V,co na Solteku bylo nierealne  :D 

No to procka trafiłeś miodzio ... mój do stabilności przy 2,5GHz potrzebuje 1,95V realnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek,dla ciekawosci mozemy sie poscigac :D ,najlepiej na hacked d10 :D ,sam wiesz ze co bios to obyczaj :wink:

 

BTW - pierwsze wyniki - Prime95

 

Vcore 1.85V niestabilny dla 10x250,ustawilem w biosie 2V i jest cacy,ale cos watpie czy to aby realne 2V :lol:

 

Witamy w rodzinie Abita tak szanowanego usera :lol: ale wazelinka pojechalo :lol: 

 

A wracając do tematu :) nie masz szans zdjać go chyba że po prostu zetniesz kołki, nawet jak wyjmiesz mobo to trzeba użyć szczypiec bo te kołeczki są bardzo twarde i paznokcie sobie połamałem.

:lol:

 

no to chyba bede je scinal ,bo naprawde niechce mi sie znowu wszystkiego sciagac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos 2 strony wczesniej pisal, ze bios mu sie kasuje po wlaczeniu, radze sprawdzic czy zworka nie jest ustawiona na clear.

 

Mam tez pytanie. Kupilem sobie nowa karte GF4 4200. Po wlozeniu i odpaleniu gry lub 3d marka nastepowl zwis. Puscilem proca na nominalnych ustawieniach i dziala dobrze, ale nie moge podkrecic nawet szyny do 166 bez zmiany napiecia. I teraz pytanie czy zmiana zasilalki pomoze. Napiecia mam nestabilne (za niskie). Zasilacz to Mercury 400W (na Codegenie 300W nie mobo nie chciala nawet wstac). Zasilacz jest nowy i nie bardzo mi sie widzi jego zmiana, ale jesli musze to coz... Prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek,dla ciekawosci mozemy sie poscigac  :D ,najlepiej na hacked d10 :D ,sam wiesz ze co bios to obyczaj :wink:

 

BTW - pierwsze wyniki - Prime95

 

Vcore 1.85V niestabilny dla 10x250,ustawilem w biosie 2V i jest cacy,ale cos watpie czy to aby realne 2V  :lol:

 

 

no to chyba bede je scinal ,bo naprawde niechce mi sie znowu wszystkiego sciagac  :wink:

Obejdzie się bez ścinania. Ja u siebie zdjełem bez rozkręcania :) Poprostu trzeba ciągnąć i ruszać tym kołeczkiem i w końcu wyskoczy :)

 

A teraz mam pytanie.

Mam problem z przekroczeniem 219fsb na abicie (athlon xp 1700 dobra seria :)). Wiem że kiedyś otym się tutaj pisało i z tego co pamiętam to trzeba zrobić L12 moda - ale niechce mi się przeglądać całego wątku :). Biosa mam najnowszego i od razu można poczuć jego moc - windows się w końcu znowu włącza błyskawicznie no i pamięci moje twinmosy 2x256 pc333 poszły na 430 przy 2.5-3-3-8 wcześniej latały tylko na 422.

Windows wcześniej wstawał tylko na 215fsb teraz na nowym biosie bez problemu 219 i w dodatku na niższym vcore. Ale niestety nie moge tego wrednego 219 przeskoczyć.

 

Vip za ile można dostać takie ramy jak ty masz?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos 2 strony wczesniej pisal, ze bios mu sie kasuje po wlaczeniu, radze sprawdzic czy zworka nie jest ustawiona na clear.

 

Mam tez pytanie. Kupilem sobie nowa karte GF4 4200. Po wlozeniu i odpaleniu gry lub 3d marka nastepowl zwis. Puscilem proca na nominalnych ustawieniach i dziala dobrze, ale nie moge podkrecic nawet szyny do 166 bez zmiany napiecia. I teraz pytanie czy zmiana zasilalki pomoze. Napiecia mam nestabilne (za niskie). Zasilacz to Mercury 400W (na Codegenie 300W nie mobo nie chciala nawet wstac). Zasilacz jest nowy i nie bardzo mi sie widzi jego zmiana, ale jesli musze to coz... Prosze o odpowiedz.

Na 99% to zasilacz kup jakis firmowy - najlepiej Enermaxa lub Anteca :D.

 

Tomek >> http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html

 

Vip ma 2x512 Hynixow 4.3 ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same tylko ze niebieskie :D trzeba przyznac że nadają się do tego celu znacznie lepiej niż jakiś krojony radiator z procesora, szybko odprowadzają ciepło dlatego u mnie dmucha na nie lekko wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam takie ogolnie pytanie czy lepiej kupic firmowy zasilacz np Huntkey o mniejszej mocy czy mniej firmowy :) np Q-TEC 500 lub 550 W. Wiem ze kazdy powie ze Antec 400W wystarczy ale ja mam 150 zl na ten cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam takie ogolnie pytanie czy lepiej kupic firmowy zasilacz np Huntkey o mniejszej mocy czy mniej firmowy :) np Q-TEC 500 lub 550 W. Wiem ze kazdy powie ze Antec 400W wystarczy ale ja mam 150 zl na ten cel.

Roządne minimum to Chieftec 360W ;) chyba coś w okolicach 190 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam takie ogolnie pytanie czy lepiej kupic firmowy zasilacz np Huntkey o mniejszej mocy czy mniej firmowy :) np Q-TEC 500 lub 550 W. Wiem ze kazdy powie ze Antec 400W wystarczy ale ja mam 150 zl na ten cel.

HuntKey nie nadaje sie do powaznego OC, a o Q-Tecu zapomnij bo to chlam. W cenie do 150 zl najlepszym wyborem wydaje sie Deer 400 W, ale lepiej raz kupic cos porzadnego i potem miec spokoj do Abita NF7 najlepiej cos z duzym amperazem na +12 V np. Enermax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam takie pytanko moze ktos znalazłe 3 czujnik temperatury na płycie. Z manuala wynika ze ma to byc temp. zasilacza czyli powinno sie dac podłaczyc gdzies czujnik tylko gdzie?

Nawet w Abit EQ jest wymieniona ta temp.

Chetnie podłaczyłbym dodkowy czujnik temp. tylko gdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla niedowiarkow  :wink:  

 

Prime95 - ok.4h

 

teraz moge powiedziec ,ze jestem z abita zadowolony  :D

 

Vcore 2V

Vdimm 2.9V

Vdd 1.6V

 

CPU Interface : Enabled

Kurka... a ja myslalem ze zeby miec taka magistrale na tym abicie to trzeba jakies zewn. v mody... Respekt.

 

Takie pytanko. Z jakiego czujnika korzysta nasz abicik? Pod jadrem prawda? Bo ktos przedchwila pisal ze korzysta z czujnika przy/w jadrze 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO niewazne z czego korzysta bo i tak te pomiary sa niedokladne :wink:

Podobno system ochrony bierze pomiar z diody termicznej w procku,ale napewno nie pokazuje tego jakikolwiek soft [u solteka to jest (ABSII) i troszke mi tego brakuje :? ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to mam jeszcze jedno pytanie o abita nf7. Bo z tego co wiem to nasz abicik ma tam jakiesz szmery bajery w postaci 5bitowego mnoznika blah blah... i omija blokade mnoznika... ale czy zawsze? Bo na moim antku, ktory jest zablokowany do 12,5 to przeskoczenie na tej plycie na wyzszy mnoznik nie sprawialo zadnych problemow. Ale co jest z zablokowanymi thortonami ktore maja twardo postawione ze 12,5 i basta. Czy na naszym abicie da sie to ominac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Ja zadam pytanie ktore jzu pewnie chodzilo ale ten temat ma juz ponad 90 stron i chyba nic nikomu sie nei stanie jak ejszcze raz to napisze. Chodzi oto jakie pamieci aby sie dobrze keily do tej plytki wsadzic? Wsadzalem KHX3200A256 2 kostki niee dzialaja :| Wsadzalem Twinmos TwisTer PC3200 256Mb selekcjonowane pod dual, niee dzialaja :( Przedtem mialem KHX2700256 bylo ok ale nie wyrabialy przy wikrzej magistrali. Co radzicie aby dzialao przy dobrych timingach an magistrali nie wiecej niz 230 bo wiecej wyciagac raczej nie bede. Sprawa nie ejst pilna bo najpierw musze zalatwic moaj sprawe z PTR. No ale jak juz wszystko sie (mam nadzieje) wyjasni bede musial kupic cos nowego a nie chce miec znowu takich problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... przed chwila bawilem sie w jeszcze wieksze oc i nawet abit wstal przy 11 x 220 @ 1,9V. Niestety juz chyba chlodzenie nie wyrabia ( zasilacz dalej pieknie trzyma napiecia ) lub po prostu proc wiecej nie podzie. I takie pytanie. Testowalem programem Hot CPU Tester Pro 3 (Lite Edition) proc na 11 x 200 i 10 x 215. Co prawda tylko przez chwile ... ale interesuje mnie ten wykres. Bo i na jednym i na drugim ustawieniu mam wynik 99,8% ( preformance CPU czy cos takiego ) lecz na 11 x 200 jest to proooosta linia a na 10 x 215 jest to linia ktora sie tak waha w gore i w dol o milimetr. Domyslam sie ze prosta linia ukazuje bardzo mocno stabilna prace procka. Nie tak ?? :D

 

Co radzicie aby dzialao przy dobrych timingach an magistrali nie wiecej niz 230 bo wiecej wyciagac raczej nie bede.

Polecam Propozycje PAMIĘCI do ostrego O/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to mam jeszcze jedno pytanie o abita nf7. Bo z tego co wiem to nasz abicik ma tam jakiesz szmery bajery w postaci 5bitowego mnoznika blah blah... i omija blokade mnoznika... ale czy zawsze? Bo na moim antku, ktory jest zablokowany do 12,5 to przeskoczenie na tej plycie na wyzszy mnoznik nie sprawialo zadnych problemow. Ale co jest z zablokowanymi thortonami ktore maja twardo postawione ze 12,5 i basta. Czy na naszym abicie da sie to ominac ?

Jesli mnoznik jest zablokowany na twardo, to raczej 5bitowy mnoznik nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...