Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe... a co do abita i jego nowego biosa ( mysle ze to przez niego ) to dzisiaj bawilem sie w jeszcze wieksze oc. Puscilem go na 11 x 220. Przy vdd 1,6V abit sie uruchamial.. przy 1,7 nie ... :)... LOL.

 

Ehhh... _Vip_ ... zazdroszcze ci twojego WC i twojego proca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... przed chwila bawilem sie w jeszcze wieksze oc i nawet abit wstal przy 11 x 220 @ 1,9V. Niestety juz chyba chlodzenie nie wyrabia ( zasilacz dalej pieknie trzyma napiecia ) lub po prostu proc wiecej nie podzie. I takie pytanie. Testowalem programem Hot CPU Tester Pro 3 (Lite Edition) proc na 11 x 200 i 10 x 215. Co prawda tylko przez chwile ... ale interesuje mnie ten wykres. Bo i na jednym i na drugim ustawieniu mam wynik 99,8% ( preformance CPU czy cos takiego ) lecz na 11 x 200 jest to proooosta linia a na 10 x 215 jest to linia ktora sie tak waha w gore i w dol o milimetr. Domyslam sie ze prosta linia ukazuje bardzo mocno stabilna prace procka. Nie tak ?? :D

 

Co radzicie aby dzialao przy dobrych timingach an magistrali nie wiecej niz 230 bo wiecej wyciagac raczej nie bede.

Polecam Propozycje PAMIĘCI do ostrego O/C

Tyle ze ja nie chce poprostu dobrych pamieci do krecenia tylko chce dobra pamieci pod ta plyte. Bo jak juz pisalem ta plyta jest wybredna :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... przed chwila bawilem sie w jeszcze wieksze oc i nawet abit wstal przy 11 x 220 @ 1,9V. Niestety juz chyba chlodzenie nie wyrabia ( zasilacz dalej pieknie trzyma napiecia ) lub po prostu proc wiecej nie podzie. I takie pytanie. Testowalem programem Hot CPU Tester Pro 3 (Lite Edition) proc na 11 x 200 i 10 x 215. Co prawda tylko przez chwile ... ale interesuje mnie ten wykres. Bo i na jednym i na drugim ustawieniu mam wynik 99,8% ( preformance CPU czy cos takiego ) lecz na 11 x 200 jest to proooosta linia a na 10 x 215 jest to linia ktora sie tak waha w gore i w dol o milimetr. Domyslam sie ze prosta linia ukazuje bardzo mocno stabilna prace procka. Nie tak ?? :D

 

Co radzicie aby dzialao przy dobrych timingach an magistrali nie wiecej niz 230 bo wiecej wyciagac raczej nie bede.

Polecam Propozycje PAMIĘCI do ostrego O/C

Tyle ze ja nie chce poprostu dobrych pamieci do krecenia tylko chce dobra pamieci pod ta plyte. Bo jak juz pisalem ta plyta jest wybredna :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... przed chwila bawilem sie w jeszcze wieksze oc i nawet abit wstal przy 11 x 220 @ 1,9V. Niestety juz chyba chlodzenie nie wyrabia ( zasilacz dalej pieknie trzyma napiecia ) lub po prostu proc wiecej nie podzie. I takie pytanie. Testowalem programem Hot CPU Tester Pro 3 (Lite Edition) proc na 11 x 200 i 10 x 215. Co prawda tylko przez chwile ... ale interesuje mnie ten wykres. Bo i na jednym i na drugim ustawieniu mam wynik 99,8% ( preformance CPU czy cos takiego ) lecz na 11 x 200 jest to proooosta linia a na 10 x 215 jest to linia ktora sie tak waha w gore i w dol o milimetr. Domyslam sie ze prosta linia ukazuje bardzo mocno stabilna prace procka. Nie tak ?? :D

 

Co radzicie aby dzialao przy dobrych timingach an magistrali nie wiecej niz 230 bo wiecej wyciagac raczej nie bede.

Polecam Propozycje PAMIĘCI do ostrego O/C

Tyle ze ja nie chce poprostu dobrych pamieci do krecenia tylko chce dobra pamieci pod ta plyte. Bo jak juz pisalem ta plyta jest wybredna :|

Tyle że 230FSB to jużjest ostre kręcenie jak na tą płyte. I w tym temacie wiele osób wypowiada się co jest dobre dla tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo moze sie komus zrobic drutmod l12 na magistrale 200??

 

Ja probowalem 12 razy :lol: :evil: i nic

 

Moj procek to thorton 2200+@barton jak widac

 

a moze ktos mial takie problemy??

 

Prosze o pomoc bo naprawde juz nie wiem co robic

P.S

czekam na chieftec 360 SF i moze wtedy polecimy wreszcie stabilnie na 222 fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo moze sie komus zrobic drutmod l12 na magistrale 200??

 

Ja probowalem 12 razy :lol:  :evil: i nic 

 

Moj procek to thorton 2200+@barton jak widac

 

a moze ktos mial takie problemy??

 

Prosze o pomoc bo naprawde juz nie wiem co robic

P.S

czekam na chieftec 360 SF i moze wtedy polecimy wreszcie stabilnie na 222 fsb

Tak, udalo sie ... wielu osobom. Ja tak jak ty wzorowałem się na http://www.oc-serwis.pl/ i mi wszystko poszlo dobrze.

Mam pytanie: ile razy jeszcze masz zamiar pisac ze ci sie nie udalo?

Moze po prostu nie da sie u ciebie zrobic L12 mod. Juz kilka osob pisalo o tym... ze na thortonach moga byc problemy. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jakas odpowedz z ktorej moge cos wnioskowac

 

pisalem tyle razy zeby uzyskac odpowiedz

bo wiele osob czyta tyllko ostatnia strone :evil:

 

niechcialem zasmiecac tematu :wink:

 

ale i tak dzieki za odpowiedz cos juz wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poisson5,lykaj te - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19636477

 

beda chodzily identycznie jak moje 2x512

 

lub te OCZ'ty od naszego forumowicza MK1 - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19417219

 

gwarantuje ze zarowno Hynixy jak i OCZty beda rewelacyjnie smigaly.Jesli chcesz wysokie fsb i cl2.5 to hynix,jak nizsze fsb ok.220-230 i dobre timingi to te oczty to dobry wybor dla NF7

 

 

 

suchy,nie irytuj mnie :? ,o L12 jest multum w seci,poszukaj troche leniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poisson5,lykaj te - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19636477

 

beda chodzily identycznie jak moje 2x512

 

gwarantuje ze zarowno Hynixy jak i OCZty beda rewelacyjnie smigaly.Jesli chcesz wysokie fsb i cl2.5 to hynix,jak nizsze fsb ok.220-230 i dobre timingi to te oczty to dobry wybor dla NF7

sorry chlopaki ale ten link juz nieaktualny :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam all 

 

mam jedno pytanie 

 

orietuje sie ktoś czy to cudo wejdzie na abitka ThermalRight SLK-947U

 

z góry thx za odpowiedz 

 

Pozdrawiam

Hmmm... dziwna sprawa mi sie wydaje ze powinien pasowac, ale na stronce Thermalrighta jest notka ze na rev 1.2 pasuje, a na 2.0 nie :?

 

Ale jesli chcesz kupowac nowy to nie lepiej dolozyc 20 zl i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> SP-97 ? Jest wydajniejszy o okolo 4 C i do tego NF7 rev 2.0 jest na liscie kompatybilnych z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przyszedl ZM-NB47J no i <span style="color:red;">[ciach!]</span>a kicha niesamowita :evil: ,zwiechy resety juz w windzie :evil: takie zabawki nadaja sie tylko do dobrze wietrzonych kompow.

 

Juz siedzi standardowy coolerek na NB i prime znowu smiga ,chyba zaraz zamowie bloczek od Popixsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przyszedl ZM-NB47J no i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> kicha niesamowita  :evil: ,zwiechy resety juz w windzie :evil: takie zabawki nadaja sie tylko do dobrze wietrzonych kompow.

 

Juz siedzi standardowy coolerek na NB i prime znowu smiga ,chyba zaraz zamowie bloczek od Popixsa

dziwne... co prawda ja tylko na razie biegalem z NB zm-nb47j na FSB 220 ale byl zimny... A obiegu duzego to nei mam. Ale bloczek do tych celow bedzie najlepszy... cos czuje ze bedzie nowy rekord z bloczkiem na nb . :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie vdd na 1.7 niestabilna praca :lol: ... na 1.6 wszystko smiga... moglbys zobaczyc czy na 1,7 ci wszystko dziala?? bylbym wdzieczny... bo mi po prostu nie uruchamia kompa. Jeszcze lepsze bylo ze np. mnoznik 9 mi nie chodzil... a wstawilem 11 i dzialalo... Magia :D... a vcore tez mialem dosyc duze .. teraz mam 1.8 ale na tamtych ustawieniach mialem 1.95.. wiecej nie daje bo moje wodne to kicha... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam puszczonego arctica 1000-1300rpm na krawedzi koszyka 5,25 spod cdrw wieje na pamieci i NB rownoczesnie taki sam cooler wieje znad heatpipa na grafie i nb jest nie cieplejszy niz palec ktory sprawdzalem ;) no moze ciutke

 

wszystko jest default ale ogolnie buda jest oblozona mata bitumiczna 1 mm i z jednej strony korkiem 6 mm

czujnik temp na abicie polozony w okolicach nb podaje tem 26-28C

obieg powietrza jest w budzie spory bo jest w sumie 3 coolery plus na procu ale one sa wolne i ciche wiec nie slychac tego a robia robote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie vdd na 1.7 niestabilna praca :lol: ... na 1.6 wszystko smiga... moglbys zobaczyc czy na 1,7 ci wszystko dziala?? bylbym wdzieczny... bo mi po prostu nie uruchamia kompa. Jeszcze lepsze bylo ze np. mnoznik 9 mi nie chodzil... a wstawilem 11 i dzialalo... Magia :D... a vcore tez mialem dosyc duze .. teraz mam 1.8 ale na tamtych ustawieniach mialem 1.95.. wiecej nie daje bo moje wodne to kicha... :evil:

na Vdd 1.7V Prime mi sie wysypuje po ok 2h,a na Vdd 1.6V lata jak gupi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek sam sie nasuwa na mysl :) NF2 400U nie potrzebuje dużgo napięcia do stabilnej pracy, u mnie na 235MHz latał na 1,5V bez zadnej zwiechy az bios dał ciała i teraz siedze na p2 350 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dalem rade problemowi NB :D

 

tego abitowego pierdziela puscilem na 7V i jest na tyle cichy ze zaglusza go chieftec :wink: a temperaturki sie praktycznie nie zmienily wzg.12V i Prime smiga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam tu - http://www.moded-kompz.net/modules.php?op=...9d00f8a0b3e6c21 .

 

To sa wyniki z wczoraj... Dzisiaj jest tak:

AXP 1466@2366 1,825v (250*9,5)

Winbond BH-5 @ 500DDR 2-2-2-11 3,45v

 

Pozniej wrzuce jeszcze jednego screena, bo prime leci mi od ranca... Poczekam jeszcze z godzinke i wtedy zapodam :) . |POZDr|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dalem rade problemowi NB  :D  

 

tego abitowego pierdziela puscilem na 7V i jest na tyle cichy ze zaglusza go chieftec  :wink: a temperaturki sie praktycznie nie zmienily wzg.12V i Prime smiga  :D

nie wiem czy widziales moja modyfikacje chlodzenia nb i sb na abicie...

Dołączona grafika moj wentylek z nb chodzi na 5v na sb :twistedl: i tez jest zimniutko... i cichutko...

ps: nie rzucac blotem ze nie mam mosferow chlodzonych :P jest nad nimi jeden wielki cichy wentyl 80 x 80 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poisson5,lykaj te - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19636477

 

beda chodzily identycznie jak moje 2x512

 

lub te OCZ'ty od naszego forumowicza MK1 - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19417219

 

gwarantuje ze zarowno Hynixy jak i OCZty beda rewelacyjnie smigaly.Jesli chcesz wysokie fsb i cl2.5 to hynix,jak nizsze fsb ok.220-230 i dobre timingi to te oczty to dobry wybor

Hmm ale te OCZ to 512 na 2x512 mnie nie stac. Ale z 2 strony rozwiazanie przyszlosciowe. Ale co lepiej raz 512 czy do duala 256x2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poisson5,lykaj te - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19636477

 

beda chodzily identycznie jak moje 2x512

 

lub te OCZ'ty od naszego forumowicza MK1 - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19417219

 

gwarantuje ze zarowno Hynixy jak i OCZty beda rewelacyjnie smigaly.Jesli chcesz wysokie fsb i cl2.5 to hynix,jak nizsze fsb ok.220-230 i dobre timingi to te oczty to dobry wybor

Hmm ale te OCZ to 512 na 2x512 mnie nie stac. Ale z 2 strony rozwiazanie przyszlosciowe. Ale co lepiej raz 512 czy do duala 256x2?

bierz 512... z niedlugo 2 x 256 to bedzie za malo... a do 512 dokupisz drugiego takiego samego OCZ'a i bedzie git... ehhh.... one sa piekneeeee :roll: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy FSB250 2-2-2-11 wyniki w aidzie sa nastepujace:

 

odczyt: 3728mb/s

zapis: 1378mb/s

IMO malo jak na takie timingi :?

 

ja mam 3640/1300 na fsb250 2.5-3-4-6 bez modow 2x512MB Hynix 4.3 Vmem 2.9V w Dual'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...