Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

@mAtii

Mógłbyś podać kiedy kupiłeś te TwinMos'y na BH5 (może to te z wcześniejszej serii), najlepiej widziane oznaczenia z kości :D

 

Kurcze jeszcze troche i wywale ten Raid w diabły ;-)

 

Tak BTW, WSPANIAŁY wynik :D:D

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy FSB250 2-2-2-11 wyniki w aidzie sa nastepujace:

 

odczyt: 3728mb/s

zapis: 1378mb/s

IMO malo jak na takie timingi :?

 

ja mam 3640/1300 na fsb250 2.5-3-4-6 bez modow 2x512MB Hynix 4.3 Vmem 2.9V w Dual'u

No tylko ze ja nie w dualu.... Druga BH-5 pozyczylem sasiadowi... Chyba sie do niego dzisiaj wybiore :twisted: .

 

@mAtii

Mógłbyś podać kiedy kupiłeś te TwinMos'y na BH5 (może to te z wcześniejszej serii), najlepiej widziane oznaczenia z kości :D

 

Kurcze jeszcze troche i wywale ten Raid w diabły ;-)

 

Tak BTW, WSPANIAŁY wynik :D:D

 

Pozdrawiam,

Ja je kupilem kolo miesiaca temu na allegro... Hehe to sa kosci yotomeczka 8) . Oznaczenia napisze pozniej, bo teraz mi sie nie chce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja je kupilem kolo miesiaca temu na allegro... Hehe to sa kosci yotomeczka  8) . Oznaczenia napisze pozniej, bo teraz mi sie nie chce :P

To juz wiem o nich wszystko ;-)

Bo to moje kości ;-) Yo pozyczył na testy do P4 swoją parę, więc dostałeś moją, a ja teraz mam te Yo :D

 

Miło widzieć że tak dobrze Ci służą :D

 

A jak szły u Ciebie na niższym voltage'u (u mnie robiły 222 na 3,10V - oczywiście 2-2-2-X).

Może faktycznie potrzebują więcej, albo masz mobo z revizją NF2, który nie ma jeszcze problemu niekompatybilności z nowymi/ostatnimi BH5 :/

Na moim mobo jest Northbridge tylko o 2 tygodnie nowszy , sic :D

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie za bardzo nie bawilem w niskie FSB, tylko od razu 240 :twisted: . W kazdym razie z tego co pamietam, to przy 233Mhz na 3,10v mialem 6222... Teraz ide sasiadowi kompa troche podrajcowac ( :D ), a jak skoncze, to sprobuje obnizyc troche napiecia... Moze uda sie uzyskac stabilnosc 2-2-2-11, przy 3,35v.... Zyczcie powodzenia :) . |POZDr|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do kupna Zalmana 7000A. Na tym forum niektorzy maja ten cooler, ale czytalem ze byly jakies problemy z instalacja (koniecznosc pilowania zapinki). Na stronie zalmana jest napisane ze coolera nie da sie zainstalowac. Do tego podobno sa jakies roznieca miedzy wersja 7000 a 7000A i wystepuja tez wersje OEM bez zapinki. Czy moglby mi ktos to wszystko wyjasnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalman 7000 Ci nie wejdzie bez piłowania budy, albo wyeksmitowania zasiłki na zewnątrz :( bo socet masz na saaaamej gorze- zapinki nie urzywasz bo przykrecasz do plyty ( abit ma dziurki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalman 7000 Ci nie wejdzie bez piłowania budy, albo wyeksmitowania zasiłki na zewnątrz :( bo socet masz na saaaamej gorze- zapinki nie urzywasz bo przykrecasz do plyty ( abit ma dziurki)

a wlasie ze sie jej uzywa bo to wlasnie owa zapinke tzreba przykrecic do plyty (raczej do mocowania ktore sie przykreca do plyty), po wczesniejszym obicieciem jednego oczka z niej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zakonczym raz na zawsze sprawe 7000A na NF7.

 

Zalman 7000A od 7000 rozni sie obecnoscia zapinki dla procow AMD, posiada on takze nieco spilowany dol, zeby pasowal na socket A. Jesli chcesz miec to cudo na NF7 musisz - kupic wersje A, przy przykrecaniu do plyty pamietac o tym zeby wlozyc podporki mocujace odwrotnie niz kaze Zalman, bedziesz musial upilowac z jednej strony zapinka, poniewaz w innym wypadku bedzie wadzic o kondensator na mobo. Wiecej (w tym zdjecia) znajdziesz w tym obszernym topik:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=38749

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

robilem juz kilka razy drutowanie na mnozniki i zawsze wychodzilo za pierwszym razem. robilem kilka razy drutowanie na napieci i tez zawsze mi wychodzilo. nie sprawia mi to problemu bo chyba mam sprawne rece :wink:

a tutaj taki zonk

robilem L12 mod. drutowalem juz 3 razy i na 166 i na 200 i nie wykrywa mi w default tych fsb. zawsze wykrywa 133. co zrobic jak zadrutuje na 200. dawalem load default seetings, dawalem load optimized defaults i nic. o resetach biosu to nawet nie wspomne. co jest nie tak? procek i tak mi biega na 213 bo dalej chyba pamieci nie daja rady albo wlasnie procek.

i jeszcze jedno. czy wam w biosie tez wykrywa procka jako Duron? na standardzie jak jest 133*11 to mi wykrywa durona. dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka ... co raz wiecej osob ma klopoty z l12... u mnie wszystko przebieglo pomyslnie.. co do wykrywania procka... to mi pokazuje AMD athlon .... zawsze...

no wlasnie ten duron mnie nurtuje. moze dlatego nie wychodzi L12 mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka ... co raz wiecej osob ma klopoty z l12... u mnie wszystko przebieglo pomyslnie.. co do wykrywania procka... to mi pokazuje AMD athlon .... zawsze...

no wlasnie ten duron mnie nurtuje. moze dlatego nie wychodzi L12 mod.
Hmmm dziwne u mnie zawsze wykrywa Antka - u mnie polaczenie ah28 z ah30 dalo magistrale def 200 i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka ... co raz wiecej osob ma klopoty z l12... u mnie wszystko przebieglo pomyslnie.. co do wykrywania procka... to mi pokazuje AMD athlon .... zawsze...

no wlasnie ten duron mnie nurtuje. moze dlatego nie wychodzi L12 mod.
Hmmm dziwne u mnie zawsze wykrywa Antka - u mnie polaczenie ah28 z ah30 dalo magistrale def 200 i wszystko ok.

a poczym bios wykrywa procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem swojego FSB Sense moda na podstawie podawanej wczesniej stronki...

Do SocketA wlozylem drucik w ponizszy sposob...

 

Dołączona grafika

 

Po zaladowaniu biosa proc (Thorton 2000+) zglosil sie jako 100x12,5 a po "load optimised defaults" bootowal sie tak jak ponizej

 

Dołączona grafika

 

Po zbartonowaniu procka, czyli dolozeniu drugich 256kb cache L2 bootuje sie jak ponizej

 

Dołączona grafika

 

Z tego co mi wiadomo, to nie ma wielkich (jesli jakiechkolwiek) roznic miedzy modem na 166 i na 200 FSB, wiec nei nalezy sie tego 3mac sztywno ze chcemy 200 :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja i jednego i drugiego moda probowalem robic.

 

a jest mozliwosc ze spalily mi sie jakies "engramy :D " pamieci i teraz mi wykrywa go jako durona? jak powinien wygladac screen z cpu-z :?: dla athlona-xp :?:

 

update:

cpu-z mi go tez wykrywa jako durona :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a mam pytanko czy ktos próbował bartonowac przy pomocy drut moda i co o tym sadzicie: tzn zeby nie łaczyc po laminacie a przy pomocy drucika połaczyc odpowiednie nóżki w socket?

moze to sie udac czy etam ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę późno jest i trafiłem w te progi. Naginałem przez 5 dni ten temat gały bolą mózg dymi.

Sprzęt kupiony w listopadzie jak w podpisie dla pewności

ABIT NF7-SL

Bartek 2500+ (zablokowany)

Ti 4200, 128MB, x8

2x256 333 Kingstony (teraz żal za dupę ściska że nie lepsze ale pracują w dualu)

Maxtor 80/8/133, Asus x52, LiteOn 52-32-52

Obudowa ModeComa Impact, wentyl na CPU jakiś cichy Tytan (nib), dwa wentyle w obudowie, wszystkie przewody sygnałowe okrągłe

Sieciówka LG do Neta, a ta z płyty na sieć do starego złoma bez problemów

SoundStorm zapierdziele aż miło

 

Pomału zbieram doświadczenie w OC (narazie lekkie)

Przed lekturą (stosunek fsb/ram ratio auto) a fsb jak była większa od 184 cpu szedł na zadanym tylko pamiątki przestawiały się asynchronicznie i do bani taka jazda no to ustawiłem:

fsb184, fsb/ram ratio auto, synchro, taimig 11-3-2-2,5

Wyniki Aida32

Odczyt 2720

Zapis 1008

 

Po skończonej lekturze nie wytrzymałem (była 00:15)

fsb 200, fsb/ram ratio 5/5, taimig 11-3-2-2,5

XP weszło tylko przy jakimś programie z Auto startu zwis no to asekuracyjnie

fsb 190, ratio 5/5, taiming 11-3-3-2.5 przeszło 3Dmark2001 (10570)

Wyniki Aida32

Odczyt 2880

Zapis 1148

 

Aida32 na nie kręconym

Odczyt 2510

Zapis 960

 

CPU 1,65V

RAM 2,66

Temperatury w obudowie w granicach 29-30C pokój 20, na CPU po włączeniu 43, lekko obciążony 47C, stres 54C

Z tematu wiem że trza chłodzić, trza dobrą zasiłkę, trza nowy bios, trza dobre pamiątki i trzeba dopieścić ustawienia w biosie na wszystko przyjdzie pora.

Proszę o komentarz szczególnie do tych pamięci na co je jeszcze stać (taiming i jakie napięcie zadać) i temperatur oraz do zasilaczy w obudowach ModeCom

Pozdrawiam wszystkich

PS

Komp oparty o taki szkielet jest zajawisty, SStorm wymiata na 80W kolumnach (gry, filmy, MP3)

PS

Długi text ale boło i co czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przyszedl ZM-NB47J no i [ciach!] kicha niesamowita  :evil: ,zwiechy resety juz w windzie :evil: takie zabawki nadaja sie tylko do dobrze wietrzonych kompow.

Juz siedzi standardowy coolerek na NB i prime znowu smiga ,chyba zaraz zamowie bloczek od Popixsa

Bardzo dziwne

Pewnie to wiesz ale na wszelki wypadek wspomne ze NB jest nieco wklęsły i trza troche wiecej pasty dac przy zakladaniu zalmanka. Pozatym bez aktywnego chlodzenia praoca 47j ci sie nie sprawdzi bo trzeba go czyms owiewac ... jakikolwiek wiatraczek wyprowadzony na jakims sledziu czy czyms powininen dac rade :) a wiatrak od abita predzej czy poźniej zacznie furczec :) ja zmienilem to nie zauwazylem zadnej roznicy .. no ale ja max fsb pociagam 218 .. wiec co ja tam wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przyszedl ZM-NB47J  zamowie

Bardzo dziwne ....

 

.....roznicy .. no ale ja max fsb pociagam 218 .. wiec co ja tam wiem :P

 

Miałem podobny numer u siebie, zakładam WC na NB odpaliłem kompa zacząłem zabawe w OC i reset :evil: cieśnienie mi skoczyło bo lepsze wyniki na Epoxie osiągałem, no to robie L12, chcąc nie chcąc cały kibel trzeba rozebrać ( wszytko mam w budzie ) zdejmuje blok z NB a ty pasta tylko na rogach chipsetu :evil: w sumie jakby nie to ze gwarancja zaraz bym bo potraktował papierem sciernym, a tak grubo pasty i problemy sie skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze kupujac ZM-NB47J mialem nadzieje pozbyc sie wentyl,wiec owiewanie go nie jest mi na reke :wink: .Tak czy siak Zalman poleci na SB ,a na NB wsadze bloczek z CFD (ryflowany Wade)...tylko niewiem co zrobic z ZM-NB32J :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam problem INNEJ natury mianowicie mam w domu juz 2 plyty glowne z tym samym problemem . . . mianowicie 1 to nf7-s druga to nf7 a problem wyglada tak ze obydwie niby chodza jak wyjme np ram to piszcza ze nie maja ale na zadnej po starcie nie uruchamia sie monitor . . . zmienialem procka do innego kompa grafe tez zaraz zmienie ramy na kingstone ale jak to nie zadziala to juz nie wiem o co w tym wszystkim chodzi . . . ma z was moze ktos na ten temat jakies sugestie ? ? ? rady cokolwiek ? ? ?

PS. CMOS juz resetowalem ze 3 razy na obu plytach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko sprawdzic najlepiej pamiatki pewne od kogos pozyczyc .. ale mnie to sie wydaje ze kolo 220 dla niektorych abitow to jaks magiczna bariera ... sprawdze jak zrobie se L12 (ino ze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> mi sie nie chce) albo jak jakiegos bartona wyrwe na testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...