Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam duży problem z Biosem 21 do NF7-s rev.2

Otóż, jak zaimplentowałem, to komp, zaczyna raz na jakiś czas mieć zwis w postaci tego że niby wszystko OK ale wyłącza sie monitor, i wszystko stoi! (to że sam wyłącza sie monitor to spotkałem się pierwszy raz)

 

Gdy chce uruchomić od nowa, to komp "nie wstaje" tzn. nie chce się zbootować. Wszystko się kręci, ale niestety nie wstaje.

Dopiero Clear CMOS pomaga!!!

 

Spotkałe się ktoś już z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może jak podłączyć głośniki CSW Digital pod S/P DIF elektryyczny na NF7-S. Ponoć można. Z instrukcji za dużo się nie dowiedziałem a w necie nie mogę znaleźć. :evil:

Prosze, MotherboardFAQs.com a dokladnie Adding a Coaxial SPDIF Connector.

Tak jak przypuszvczałem, ale po podłączeniu kabla od głośników prosto do płyty nie działa mi Czy potrzebny mi jest taki śledź czy bezpośrednio można podłączyć kabel od głośników do wyjścia na płycie. Jeśli nie to czy można zrobić jakąś przejściówkę albo kupić jakoś tanio :?: Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzi NF7 bez 2.0 z obsluga fsb 200 , pociagnie tyle ???

Myśle ze pociagnie bez problemu a nawet wiecej.Ja mam 2.0 z S i 200 bez zadnego problemu,stabilny jak skala :!:

Pozdro!!

hehe :) nie zebym sie czepial ale koles sie pyta o wczesniejsze rewizje a ty piszesz ze twoja 2.0 ciagnie z loozem :) no lol :lol:

bez przesady .. majac plyte z rewizja 2.0 masz zapewnione FSB 200!!

a on jesli ma starsza to nie ...

 

co nie zmienia faktu ze tamte mobo ktore nie są 2.0 tez dają rade..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzi NF7 bez 2.0 z obsluga fsb 200 , pociagnie tyle ???

robot szcze myśle ze te pytanie jest ostatnie w twojek kadencji

twoje pytania sa tak głupie ze weisz szkoda rpzpisywać sei na ten temat weś lepiej dobrowolnie zmien forum to nie 1 twoje głupie pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wes lepiej na nie odpowiedz a nie gadasz jakies bzdury . nf7 bez 2.0 nie ma obslugi fsb 200 dlatego pytam , a ty jak masz pisac bzdury to lepiej nic nie pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czemu nawet jak wylacze kompa to swieci sie czerwona dioda na mobo? Co z tym zrobic?

Sorx jesli bylo to juz poruszone ale nie bardzo chce mi sie czytac wszystkie 3000!! wypowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czemu nawet jak wylacze kompa to swieci sie czerwona dioda na mobo? Co z tym zrobic?

Sorx jesli bylo to juz poruszone ale nie bardzo chce mi sie czytac wszystkie 3000!! wypowiedzi ;)

Z tym darmowym "modem" Abita mozesz albo:

:arrow: wyjac wtyczke z gnazdka (ewentualnie wylaczyc listwe)

:arrow: zostawic tak jak jest

:arrow: wydlubac diode skoro cie wkurza :wink:

 

PS zobacz na moj avatar - nawet tam widac ta diode (probowalem wydlubac, ale akurat obcinalem wczesniej paznokcie i mi sie nie udalo - i tak juz zostala ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czemu nawet jak wylacze kompa to swieci sie czerwona dioda na mobo? Co z tym zrobic?

Sorx jesli bylo to juz poruszone ale nie bardzo chce mi sie czytac wszystkie 3000!! wypowiedzi ;)

to jest taka diodka kontrolna .. :) swieci sie gdy plyta jest zasilana przez +5 standby z zasilacza :)

jak ci przeszkadza to zamknij obudowe :)) .. bo przez zamknieta chyba nie widzisz ..

no jak masz Switching Power Supply (czyli zasiłka ma pstryczka) to se wylacz zasilacz ;) ) a tak ogolnie to darmowy mod a ty narzekasz :P

pozdrówka :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanko bo nie wiem jak to jest i czy się płyta nie uszkodzi. Czy jak się ma durona 1400 (FSB 133) to można zrobić drut moda na 166 Mhz ?? Serdeczne dzięki za odpowiedzi i ciekawe linki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanko bo nie wiem jak to jest i czy się płyta nie uszkodzi. Czy jak się ma durona 1400 (FSB 133) to można zrobić drut moda na 166 Mhz ?? Serdeczne dzięki za odpowiedzi i ciekawe linki :-)

najwyzej ci mobo nie wstanie .. wyciagniesz drucik to wroci do normy ...

nie spróbujesz to nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nf 7 bez 2.0 uciagnie to fsb 200 ?? wiecej nie jest mi potrzebne rozne 200 stabilne styka

Wg http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&articID=56

 

Abit NF7 summary:

 

 

Abit NF7 rev 1.0 Abit NF7 rev 1.1 Abit NF7 rev 1.2

mounting holes no yes yes

max vcore 1.85v 1.85v 2.3v

max vdimm 2.7v 2.9v 2.9v

max vdimm 1.7v 1.7v 1.7v

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam tego Abita (NF7-S) wraz z procesorem Barton 2500+ i do tego jeszcze pamięci KINGMAX 512 DDR400 (jedna kość).

 

Niestety, za żadne skarby świata nie mogę osiągnąć stabilnego 200 Mhz FSB. Próbuję 11 x 200. Komputer wstaje bezproblemowo, Windows działa bezproblemowo, gry śmigaja bez zarzutu - ale Prime95 wywala, w sposób taki iż komputer się sam nagle wyłącza. Sprawdzałem na bieżąco temperaturę i w chwili wyłączenia ma mniej więcej 58-59 stopni (w BIOS powyłączane są funkcje związane z "temperaturą"). Timingi pamięci ustawione na 8-4-4-2,5 (Optimal lub by SPD).

 

Soft Menu III

 

Mnożnik - 11 x

Magistrala - 200 Mhz

FSB/DDRAM ustawione na Auto (6/6 oraz by SPD - również "wyłącza" komputer w trakcie Prime)

 

Napięcie podnosiłem nawet do 1,8v i zawsze dzieje się to samo. Zasilacz Macron 460 Watt.

 

Napięcia:

 

+5 - 5,16 (ta wartość nigdy się nie zmienia, jest cały czas stała i nie wiem czy to nie jakiś błąd pomiaru)

+12 - 11,98

 

Ponadto, czasami po zmianie ustawień w BIOS - dając Save and Exit. Komputer się wyłącza - wtedy trzeba: wyłączyć zasilacz, poczekać aż zgaśnie dioda na płycie - i dopiero włączyć.

 

Czy potrafi ktoś wyjaśnić mi tą (te) sytuacje ? Byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ zaczynam się denerwować że wyrzuciłem ciężko zarobione pieniądze - w błoto. :(

 

Pozdrawiam, Xero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestuj sobie pamięc na Gold Memory lub Memtest bo może jest walnięta i to ona sprawia takie problemy. Ewentualnie podnieś napięcie na pamięć np do 2.7V. FSB/DDRAM ustaw na sztywno 5/5. Reszta wygląda być ok choc nie wiem co to za wynalazczy zasilacz posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak w ogóle gdzie można konkretnie poczytać o tych dzielnikach jakie są zastosowane przy tym Abicie?

 

W kwestii zasilacza... http://www.casing.com.tw/products_index.ph...hp?p=4&c=7&m=24 - to jest właśnie ten...

 

 

Zaraz spróbuję Goldmemory, a potem spróbuję ustawić 5/5 i podniosę napięcie na pamięciach... Kurcze jak patrze na Twój podpis... 12x200, to szlag mnie trafia. Na poprzednim zestawie (8RDA + XP 1700+ 0,13 - tez miałem problemy, i kiepsko było z OC) - sam już kurcze nie wiem co jest grane...

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety... Napięcie 1,725, Pamięci ustawione 5/5 (timingi 8-4-4-2.5) - Prime dalej wywala - ale już nie wyłącza komputera, tylko robi się "żółte" po około minucie. Teraz chyba pozostało mi tylko gold memory... Aha podczas obciążenia Primem, napięcie +5 pozostało bez zmian, natomiast +12 spadło do 11,86... Po prostu... brak mi słów na to wszystko...

 

Pozdrawiam...

 

update:

 

Coś ruszyło... Napięcie na procesorze 1,775 (ile mogę mu maksymalnie zapodać dla chłodzenia powietrznego?); timingi jak wcześniej; dzielnik również; oraz... otwarte szeroko okno z wlotem na komputer (który jest cały otwarty). Prime leci sobie już "Test 3, 4000". Czy można na podstawie tego wnioskować że to wina chłodzenia? Fakt faktem, na płycie nie zmieniłem jeszcze tego beznadziejnego wiatraka, mostek południowy jest odkryty - a na procesorze jest Titan TTC-D5T...

 

Jeśli komus się będzie chciało to przeanalizować, to proszę o jakies konstruktywne porady.

 

Pozdrawiam ponownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to taka moja sugestia: Sprobuj przesmarawac NB i ewentualnie zwieksz jego napiecie. U mnie przy przekroczeniu 220 pomoblo, ale komp byl niestabilny i zostalem przy 220, a teraz jade na 200 z ostrzejszymi timingami. Moze to byc tez SB (watpliwe), choc u mnie wcale sie nie grzeje pewnie dlatego ze wylaczylem LAN i sound.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam głupie pytanie -_-' jak odpalić te gniazda USB na śledziu śledia podłączam pod usb1 i 2 oraz iee2 bo karta grafiki przeszkadza i śledź ani drgnie. 2 pytanie jak ustawić żeby dźwięk szedł na przednie głośniki i tylnie jednocześnie teoretycznie podpięcie 2 pary pod pomoarańczowe powinno pomóc ale pewnie walonłem sie w konfiguracji i gdzie można poczytać o SPDIF to chyab opt1 ? oraz działa wam całe uguru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to mówią "[gluteus maximus] zbita" - Na napięciu 1,775v Prime podzialalo 45 minut po czym komputer się sam wyłączył... Dałem napięcie 1,800v po czym w Prime po jednej minucie równiez wyłączyło komputer. Na 1,825 jeszcze szybciej (chyba 30 sekund) - Bądź tu człowieku mądry.... Denerwuje mnie ten Abit, i żałuję że go kupiłem :(

 

W tej chwili na nominalnych ustawieniach 11 x 166 - wszystko na "default" działa dobrze, czyli sprzęt chyba jest OK...

 

Dziwią mnie te "wyłączenia" komputera... ale cóż człowiek jest głupi...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nf 7 bez 2.0 uciagnie to fsb 200 ?? wiecej nie jest mi potrzebne rozne 200 stabilne styka

piszesz same beznadziejne posty raczej tylko po to aby je nabijać a co do tematu to chyba odpowiedz nie jest z byt trudna i skomplikowana jak byś troche pomyślał i poszukał to byś znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...