Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam głupie pytanie -_-' jak odpalić te gniazda USB na śledziu śledia podłączam pod usb1 i 2 oraz iee2 bo karta  grafiki przeszkadza i śledź ani drgnie. 2 pytanie jak ustawić żeby dźwięk szedł na przednie głośniki i tylnie jednocześnie teoretycznie podpięcie 2 pary pod pomoarańczowe powinno pomóc ale pewnie walonłem sie w konfiguracji i gdzie można poczytać o SPDIF to chyab opt1 ? oraz działa wam całe uguru

jak nie wchodzi ci sledz to moze podepnij gniazda z przodu obudowy tam kabelki sa cinsze i łatwiejsze do uformowania w razie braku miejsca nie weim po co podłaczac 2 kable pod 1 wyjscie jak mozna kazde oddzielnie

jakie u guru na nf7?? o co ci chodzi jaka ty maszw ogóle płyte nie kumam o co ci chodzi w całym poscie to co w miare zrozumiałem to odpisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to mówią "[gluteus maximus] zbita" - Na napięciu 1,775v Prime podzialalo 45 minut po czym komputer się sam wyłączył... Dałem napięcie 1,800v po czym w Prime po jednej minucie równiez wyłączyło komputer. Na 1,825 jeszcze szybciej (chyba 30 sekund) - Bądź tu człowieku mądry.... Denerwuje mnie ten Abit, i żałuję że go kupiłem :(

 

W tej chwili na nominalnych ustawieniach 11 x 166 - wszystko na "default" działa dobrze, czyli sprzęt chyba jest OK...

 

Dziwią mnie te "wyłączenia" komputera... ale cóż człowiek jest głupi...

 

Pozdrawiam.

To nie prime95 ci wyłącza kompa tylko ZABEZPIECZENIE NA ABICIE przed przegrzaniem proca!!!

1. Zmień w biosie wszystkie zabezpieczenia dotyczące temperatury na wyższe ale na własne ryzyko!!!

2. Kup lepsze chłodzenie np. Thermaltake SilentBust lub Zalman 7000A-Cu.

Temperatury na Bartonie 2500+ powyżej 60C są już niebezpieczne!!!

I NIE KLNIJ NA ABITA NF7-S BO GDYBY NIE ON TO PEWNIE JUŻ DAWNO BARTONA BYŚ USMAŻYŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia w BIOS są wyłączone, a same temperatury ustawione na 70 i 75 stopni... To że to nie Prime wyłącza komputer, to akurat wiem :) Jak będe miał więcej czasu... Przesmaruje NB, zmienię tam chlodzenie na radiator zalman, no i oczywiście dokupię cos dobrego na procesor....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy warto wymienić posiadany dysk Caviar 80 GB 7200 seria JB (czyli 8 mB cache) na dysk serial ATA (np. Seagate 120 GB).

Czy może nie warto bo żadnej z tego korzyści nie będzie.

Oczywiście że warto ja tak zrobiłem tylko nie na dysk sata tylko na zwykły i nie żałuję. Ta padaka :!: :!: :!: mnie tak wnerwiała że szkoda pisać. WDC to moim zdaniem najbardziej felerne twardziele. Wymień najlepiej na Maxtora bo podobno one są NAJ pod sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie transfery średnie na sowich dyskach

Ja mam WDC800JB na UDMA/100 z 8MBcache podłączony przez przejściówkę Serillel.

 

DISK BENCHMARK - AIDA32

BUFFERED READ: (idealna linia prosta)

Minimum - 71.1MB/s

Maximum - 71.2MB/s

Average - 71.2MB/s

- Zużycie CPU%

Minimum - 1%

Maximum - 8%

Average - 4%

 

LINEAR READ: (odczyt malejący, dlatego taka różnica w min/max, ale linia gładka)

Minimum - 31.0MB/s

Maximum - 55.0MB/s

Average - 47.4MB/s

- Zużycie CPU%

Minimum - 0%

Maximum - 8%

Average - 3%

 

QUICK LINEAR READ: (odczyt malejący, dlatego taka różnica w min/max, ale linia gładka)

Minimum - 30.8MB/s

Maximum - 55.2MB/s

Average - 47.1MB/s

- Zużycie CPU%

Minimum - 2%

Maximum - 8%

Average - 5%

 

RANDOM READ: (odczyt prosty, ale o dużych odchyleniach)

Minimum - 30.3MB/s

Maximum - 55.2MB/s

Average - 46.8MB/s

- Zużycie CPU%

Minimum - 1%

Maximum - 8%

Average - 5%

 

Mam nadzieję, że tyle informacji ci wystarczy!!!

PozDro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym wentylu: jest porownywalny z tym na abicie?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19711838

 

czy moze lepiej nie kombinowac i kupic radiatro zalmana...

Mam dużo większy radiator od tego zalmana i przy fsb 225 jest już gorący.

 

Wydaje mi się że musi być jakiś wentylator chociaż przy minimalnym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym wentylu: jest porownywalny z tym na abicie?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19711838

 

czy moze lepiej nie kombinowac i kupic radiatro zalmana...

Co do wydajności to nic o nim nie wiem, ale nie ma sensu kupować go na Allegro za 26zl ponieważ na sirius.pl jest za 25zl z roczną gwarancją i do tego 100% pewności, że wszystko będzie OK:

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=8121&sid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Prime95 wywala, w sposób taki iż komputer się sam nagle wyłącza. Sprawdzałem na bieżąco temperaturę i w chwili wyłączenia ma mniej więcej 58-59 stopni...  Xero

Czy to nie jasne co się dzieje z tym kompem ?! Taka temperaturka ?! Mam Asus'a A7V333 + Zalman 7kCu, na 1700+ puszczonym na 2GHz miałem 32->38stC, a mój znajomy na takim samym procku, Abicie NF7 i jakimś coolerze za 35zł -> 36stC.

Wniosek stąd taki, że na Abit NF7 znacznie zaniża temperatury.

Tak więc jaka faktycznie temperatura była na Twoim procku, na podwyższonym napięciu i po katowaniu w Prime ?? 70stC 8O

Nie dziwne, że komp się restartował, dziwne że w ogóle ten procek jeszcze pracuje :!:

Rada : zadbaj o chłodzenie CPU bo się nim długo nie nacieszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Prime95 wywala, w sposób taki iż komputer się sam nagle wyłącza. Sprawdzałem na bieżąco temperaturę i w chwili wyłączenia ma mniej więcej 58-59 stopni...  Xero

Czy to nie jasne co się dzieje z tym kompem ?! Taka temperaturka ?! Mam Asus'a A7V333 + Zalman 7kCu, na 1700+ puszczonym na 2GHz miałem 32->38stC, a mój znajomy na takim samym procku, Abicie NF7 i jakimś coolerze za 35zł -> 36stC.

Wniosek stąd taki, że na Abit NF7 znacznie zaniża temperatury.

Tak więc jaka faktycznie temperatura była na Twoim procku, na podwyższonym napięciu i po katowaniu w Prime ?? 70stC 8O

Nie dziwne, że komp się restartował, dziwne że w ogóle ten procek jeszcze pracuje :!:

Rada : zadbaj o chłodzenie CPU bo się nim długo nie nacieszysz.

 

To co piszesz jest śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że warto ja tak zrobiłem tylko nie na dysk sata tylko na zwykły i nie żałuję. Ta padaka :!:  :!:  :!:  mnie tak wnerwiała że szkoda pisać. WDC to moim zdaniem najbardziej felerne twardziele. Wymień najlepiej na Maxtora bo podobno one są NAJ pod sata.

ja mailame caviara 80gb z 8mb cache i nie mam mu nic do zarzucenia oprczo halasu .. slychac bylo szum talerzy mocno .. ale nie chrobotał .. mialem okazje i zmienilem z mala doplata na seagate'a 120gb z 8mb cache .. ten jest o wiele cichszy wyniki w benchach porownywalne ale jak mocniej czyta to chrobocze a pozatmy czuje bardziej ze go mieli jak wiecej rzeczy na raz sie robi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym wentylu: jest porownywalny z tym na abicie?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19711838

 

czy moze lepiej nie kombinowac i kupic radiatro zalmana...

Co do wydajności to nic o nim nie wiem, ale nie ma sensu kupować go na Allegro za 26zl ponieważ na sirius.pl jest za 25zl z roczną gwarancją i do tego 100% pewności, że wszystko będzie OK:

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=8121&sid=1

tylko ze on jest z wroclawia wiec mnie bedzie kosztowac 25,50 (w Angeli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę wyjaśnić co muszę zrobić z Zelmanem 7000A alcu , aby go zalożyć na Abita NF7-S

1. Musisz mieć otwory w płycie (ABIT NF7/NF7-S rev1.2 lub 2.0)

2. W obudowie musisz mieć odstęp między górą płyty a zasilaczem ok 1.5-2cm (jak nie masz to będziesz musiał pokombinować żeby unieść lub przenieść zasilacz bo zalman po zamontowaniu wystaje poza płytę ok 1.5-2cm)

 

Jeżeli nie masz z tym problemu to:

1. Musisz przykręcić podstawki pod mocowanie odwrotnie!!! Czyli niebieska po lewej stronie przy kondensatorach a srebrna po prawej stronie(nie zapomnij o podkładkach między śruby a płytę bo ci MoBo może nie wstać).

2. Musisz spiłować lub odciąć jedno oczko ramienia mocującego wentylator do podstawki (jest ono do procków AMD XP nie potrzebne) bo wystaje i nachodzi z lewej strony na kondensator (nie powoduje to utraty gwarancji).

Radził bym także zaopatrzyć się w miedzianą nakładkę na procesor żeby zabezpieczyć się przed skruszeniem jądra:

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=7256&sid=1

Jak masz taką to upewnij się dwa razy czy Zalman dobrze przylega do proca bo u mnie nakładka się lekko przekrzywiła i wentyl wogle nie dotykał do proca (dobrze, że sprawdziłem)

Mam nadzieje, że pomoże!!!

PozDro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze on jest z wroclawia wiec mnie bedzie kosztowac 25,50 (w Angeli)

A jak tak to pewnie, że łykaj go i napisz czy jest cichy i czy conajmniej tak samo wydajny jak ten od Abita!!!

Jeżeli tak to też wymieniam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qix - dzięki serdeczne... Faktycznie radiator był wrzący... W tej chwili dałem spokój - procesor jest "odkręcony" i czeka na dobre chłodzenie. Zamówiłem nowy zasilacz, oraz 7000 Alcu. (niepodobają mi się te napięcia)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem dysk poprzez tego całego Srilera :) - wszystko ślicznie, tylko cholera Winamp delikatnie "przycina" - tak prawie niezauważalnie aczkolwiek bardzo to denerwuje... Spotkaliście się z tym? W kwestii oceny. Porównałem wyniki w AIDA... wyszło mi że na Srilerze jest używane delikatnie mniej procesora...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde co jest z dzielnikami w biosie ,chcialem na asynchro sprawdzić pamięć i przy dzielniku FSB/DDR 4/6 pamięc nie działa przy 450 Mhz/nawet komp sie nie wlaczy / a przy dzielniku 3/4 pamiec pamiec dziala super przy 500 Mhz ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano .. te dzielniki sa jzu takei posrane :)

tez to mialem na jednych dziala na innych nie .. po prostu dziwoty jakies ..

ale w sumie olałem i tak SYCHRO RULEZ :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim abice bawilem sie TwinMOSami i 220 to max a na CL2 to nawet nie ma co marzyc. Cos te pamieci slabe.

Moje TwinMOSy smigaja na co dzien jak w podpisie: FSB=220 11-3-2-2cl i 2,7V - bez problemow

 

Dzis zrobilem test z mnoznikiem x7 i komp bootuja sie przy FSB=240 (11-3-3-2,5cl i 2,8V) ale do windy nie wchodzi... Na FSB=250 nie bootuje sie na 11-4-4-2,5cl i 2,9V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

Czy ta nakadka na Bartona jest to ta sama co na inne Xp?

Gdzie można kupić ją w Krakowie?

Ati 9100 128ddr 128bit za 430 zl to umiarkowana cena ?

za te pieniadze mozna kupic gf4 ti 4200 co bedzie o wiele lepszym wyborem poza tym to jest topic o konkretnej plycie abita a nie co i gdzie kupic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych Userow tego zacnego forum

 

Jestem juz dosc dlugi czas posiadaczem NF7-S rev. 2.0 i jestem z niej upiornie zadowolny. Moje zadowolenie jedak raz na jakis czas jest macone przez malutkie problemiki labo pytanka, na ktore odpowiedzi nie znam a wiec ze sa tu nielada ffachmany wiec pomyslalem ze sie popytam.

 

Pierwsze moje pytanko dotyczny biosa: mam wersje 22 a mialem 20 flashowalem prosto zprzez alt+F2 z 20 na 22 i pojawil sie problem komp po zakonczeniu upgade`u zaczal niemilosernie piszczec i wylaczyl monitor. Po resecie bylo ciemno za to glosno :(( no to ja w pelny szok raz juz wywalilem sie na biosie i plyta byla miech w serwisie. No ale po zwarciu biosa komp sie odpalil i jest oki. Moje pytanie to: czy powinieniem flashowac 20-21-22 czy nie ma przeszkod przeciw flaszowaniu o 2 oczka w gore, a ja po prostu mialem pecha z tym piszczeniem???

 

Drugie pytanie dotyczy pamitek: nabylem sobie najprostrze pamieci 400 kingstona (model KVR400X64C3A/256) kostki byly kupione jako para i generlanie sa CL 3. Obecnie smigaja na 5-2-2-2.5 w dualu i moje pytanie co max da sie z nich wyciagnac. Aktualne FSB to 195 (przy FSb 200 strzelil zwiecha) i nie notuje jakis problemow z kompem. Czy lepiej poluzowac ustawienia pamieci i podniesc FSB czy odwrotnie luzowac FSB na kozysc ustawien pamieci??

 

Sorry jesli moje pytania juz byly staram sie lookac na temat systematycznie ale czasem cos kazdemu moze umknac:((

Sorry rowniez jesli moje pytanka sa lamerskie ale o OC dopiero sie ucze.

z gory dzieki za odpowiedzi

pozdrawiam

Golu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...