Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, 

 

wlasnie sobie zalozylem Radka 9700, odpalam kompa, zmienilem rozdzielczosc, stronki sie troche dziwnie przewijaja, ale jakos chodzi. Muza gra, ok ;] 

 

Teraz pytanie, jest sens robic formata ?

 

Czy wystarczy mi tylko zainstalowac sobie omegi i do krecenia ? ;]

 

Dodam, ze wczesniej mialem GF2 i nie instalowalem zadnych sterow ;] Co o tym myslicie ?

 

2. Jakie omegi najlepiej zainstalowac ? Na catalystach 3.9, 3.10, 3.7 ? 

 

3. Jakie stery do nForce`a najlepiej zainstalowac [ opcja, jesli robilbym formata] ? Remixy 3.14j ? Slyszalem, ze sa dosc dobre. Dimek chyba ich uzywa...

 

Z gory dzieki za odpowiedzi ;]

zainstaluj stery i powinno byc git, a jak nie to nie rob foramata tylko reinstalke windy (naprawa instalacji) zawsze pomaga a ustawienia typu pulpit iyp sie nie zmieniaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde 99 stron wiec chyba nie znajde :( Czy zeby uzyskac FSB225 trzeba zmieniac chlodzenie na plycie albo zwiekszac napiecie? Obecnie mam okolo 30 stopni i 1.6V :) Zobaczylem do biosu i mozna zwiekszyc tylko na 1.7V :( Kumpel na Epoxie ma ustawione FSB225 na 2V i temp tez okolo 30 stopni :( Czy na NF7-S bez modow osiagne FSB225? Jutro jade po Hynixy i bedzie zabawa ale nie wiem czy jest sens...

ja osiagnolem 224 na standardowym chlodeniu, wailem sie tylko napieciami, przy 225 winda sie zawieszala

Moze przez pamieci? Tez mam te KingMAXY i nie sa raczej jakies super hiper...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde 99 stron wiec chyba nie znajde :( Czy zeby uzyskac FSB225 trzeba zmieniac chlodzenie na plycie albo zwiekszac napiecie? Obecnie mam okolo 30 stopni i 1.6V :) Zobaczylem do biosu i mozna zwiekszyc tylko na 1.7V :( Kumpel na Epoxie ma ustawione FSB225 na 2V i temp tez okolo 30 stopni :( Czy na NF7-S bez modow osiagne FSB225? Jutro jade po Hynixy i bedzie zabawa ale nie wiem czy jest sens...

ja osiagnolem 224 na standardowym chlodeniu, wailem sie tylko napieciami, przy 225 winda sie zawieszala

Moze przez pamieci? Tez mam te KingMAXY i nie sa raczej jakies super hiper...

moze i to wina pamieci, moze uda mi sie je wymienic, w srode odbieram mojego abita z serwisu to wtedy bede sie dalej meczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde 99 stron wiec chyba nie znajde :( Czy zeby uzyskac FSB225 trzeba zmieniac chlodzenie na plycie albo zwiekszac napiecie? Obecnie mam okolo 30 stopni i 1.6V :) Zobaczylem do biosu i mozna zwiekszyc tylko na 1.7V :( Kumpel na Epoxie ma ustawione FSB225 na 2V i temp tez okolo 30 stopni :( Czy na NF7-S bez modow osiagne FSB225? Jutro jade po Hynixy i bedzie zabawa ale nie wiem czy jest sens...

ja osiagnolem 224 na standardowym chlodeniu, wailem sie tylko napieciami, przy 225 winda sie zawieszala

Moze przez pamieci? Tez mam te KingMAXY i nie sa raczej jakies super hiper...

moze i to wina pamieci, moze uda mi sie je wymienic, w srode odbieram mojego abita z serwisu to wtedy bede sie dalej meczyl

ja stabilnie doszedlem do 217 i wszystko bylo gicio ale niestety pamieci nie wyrabiaja na wyzszej magistrali i sypia bledami. w koncu to tylko 333 a jakos nie chce zmieniac timingow z 2 na 2,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF = Fszystko Fporzadalu

:D

 

ja stabilnie doszedlem do 217 i wszystko bylo gicio ale niestety pamieci nie wyrabiaja na wyzszej magistrali i sypia bledami. w koncu to tylko 333 a jakos nie chce zmieniac timingow z 2 na 2,5.

a probowales L12 MODa? mi szly szlo na 218 max po nim do 236 dojeżdzam

własnie mam pytanie co do tego, czy przy pracy na fsb do 200 mhz wystarczy sam radiator na chipsecie?? Czy ktos juz tak próbował??

na 232 jade na zalmanie 47j i jest ledwo letni ..

dalej mi pamieci sypia bledami wiec nie powiem co ogranicza ale pewnie pojdzie wyzej ... pamietaj ze jak dajesz wyzsze Vcore (cos ponad 1.8 realne) to milo by bylo pochlodzic mosfety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stabilnie doszedlem do 217 i wszystko bylo gicio ale niestety pamieci nie wyrabiaja na wyzszej magistrali i sypia bledami. w koncu to tylko 333 a jakos nie chce zmieniac timingow z 2 na 2,5.

a probowales L12 MODa? mi szly szlo na 218 max po nim do 236 dojeżdzam

Nie da rady. Spalilem sobie cache w procku i teraz mi wykrywa jako durona. I nie dziala mi L12 mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu .. to nie zazdroszcze .. a jakze to sie stalo? Czytalem tam wczesniej jak sie zaliles ze ci wykrywa jako durona .. no ale lol 8O jest niezly ... moje kondolencje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu .. to nie zazdroszcze .. a jakze to sie stalo? Czytalem tam wczesniej jak sie zaliles ze ci wykrywa jako durona .. no ale lol  8O jest niezly ... moje kondolencje ..

nawet nie wiem kiedy. jak mialem starego gigabyta to sie nie bawilem biosem ani tego typu rzeczami dalem mu magistrale jakas tam i byl spokoj. kupilem abita jakis czas temu i nie pamietam co wykrywal. dalem 200 i byl spokoj. :wink: a jak pod koniec listopada robile stronke to zrobilem sreena w cpu-z i tam juz wykrywal mi jako durona ale tez nie zwrucilem uwagi. Jakis zamotany jestem :) I ostatnio chcialem zrobic L12 moda i kicha. 3 razy chyba robilem i nic i tak sie bawilem w biosei robilem resety i dopiero sie kapnalem ze mi go wykrywa jako durona i doszedlem do wniosku ze to dlatego nie dziala mod. Ale procek na szczescie na gwarancji.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No i jednym slowem przykrosc. No ale po sesji jak mi komp nie bedzie potrzebny to wymieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobowalem teraz pobawic sie w troche wyzsze fsb i problemy sa juz przy 220 :( Pamieci puszczam na 330, napiecia zwiekszam, timingi zmniejszam... taktowanie procka jest nawet mniejsze niz zawsze i nic :( Czy to wina procka i trzeba robic moda? Wlasnie przymierzalem sie do Hynixow i fsb225 ale chyba nic z tego nie bedzie :( Procek to 1700+ 309 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobowalem teraz pobawic sie w troche wyzsze fsb i problemy sa juz przy 220 :( Pamieci puszczam na 330, napiecia zwiekszam, timingi zmniejszam... taktowanie procka jest nawet mniejsze niz zawsze i nic :( Czy to wina procka i trzeba robic moda? Wlasnie przymierzalem sie do Hynixow i fsb225 ale chyba nic z tego nie bedzie :( Procek to 1700+ 309  :roll:

Mam ten sam procek. Kiedys czytalem artykul o O/C w zaleznosci od tygodnia i tam pisalo ze na 9 tygodniu nie wiecej jak 2400mhz i faktycznie nie udalo mi sie przekroczyc ale moze to kwestoa l12 moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki w odpowiedzi na twojego maila moja odpowiedz brzmi :wink:

Procesor poszedl stabilnie chyba na 11*217 przy napieciu rzeczywistym w granicach 1,775V. Wyzej nawet nie bawilem sie w uzyskanie stabilnosci bo mi tyle wystarczy. Teraz chodzi na 213*11 przy rzeczywistym w garnicach 1,725V (obciazony bo ciagle leci Seti). Poprostu go nie katuje ile wlezie. Zreszta w sumie to teraz juz bym mogl bo skoro mi pada... Z tym ze teraz mam 50°C-52°C przy zamknietej budzie i taka temp mi pasuje a jak mialem wieksze napiecie i fsb to nawet do 57°C dochodzilo niestety. Kiedys trzeba bedzie o wc pomyslec.

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem głośniczki Creative Inspire P580 i mam problem.Tylne i centralny głośniczek nie dają oznak życia.Wszystko podłączyłem zgodnie z instrukcją i nic, w wnidzie ustawiłem profil 5+1 :cry: Poradźcie co zrobić żeby wszystkie głośniczki grały.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem głośniczki Creative Inspire P580 i mam problem.Tylne i centralny głośniczek nie dają oznak życia.Wszystko podłączyłem zgodnie z instrukcją i nic, w wnidzie ustawiłem profil 5+1 :cry: Poradźcie co zrobić żeby wszystkie głośniczki grały.

 

 

Pozdrawiam

Sprobuj zamienic przy subwooferze kabelki: czarny z pomaranczowym, tzn. czarny wloz do pomaranczowego gniazdka i na odwrot. Powinno zadzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Spotkal sie juz ktos z tym, że ta naklejka NF7-S na kontrolerze SATA

zrobila mu sie na środku brazowa i tak jakby podtopiona :) :?:

Od spodu wszystko wporzadku.

Co najważniejsze wszystko działa dysk podłaczylem przez przelotke i działa. Wszytko jak ma byc (transfery, stabilność)

 

Dla mnie to ona tam moze byc podtopiona nawet moze jej nie byc :) ale jak bede sprzedawał to moze ktos miec problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje pytanko ... Czy na sprzecie w podpisie wynik 145xx to normalny wynik ?

 

Grafa nie krecona ;] System ciut zasyfiony, wczesniej mialem GF2 i nie robilem formata.

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7465747 - tu link ...

 

Nie wiem czemu mi pisze ze DX 8.0 i jednego testu nie przeszlo, ADVANCED Pixel shader ... Stery to Omegi na catalystach 3.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem pamieci na 2x256MB Hynix :twisted: Chodza sobie spokojnie na CL2 3-3-11 DDR400 :) Jednak teraz mam dziwne problemy...

 

Po wejsciu do biosu klawiatura przestawala reagowac, nie mozna bylo nic zmienic itd ale mozna bylo wlaczyc np. capslocka... Byc moze sobie z tym poradzilem zwiekszajac napiecie dla pamieci z 2.6V na 2.7V... Dzialo sie tak nawet na CL3, jeszcze to potestuje

 

Drugi problem to wchodze sobie do biosu na monitoring i po chwili temperatura na NB spada do 0-8 stopni, klawiatura znowu zastyga i plyta piszczy :(

 

W windows wszystko fajnie smiga i zadnych problemow ale co sie dzieje :?: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zwykłego 9700 bez Pro to jakbajbardziej jest oki :)

Tak, zwykly, NP z komputronika heh ;]

 

Nie wiem czemu mi pisze ze DX 8.0 i jednego testu nie przeszlo, ADVANCED Pixel shader ... Stery to Omegi na catalystach 3.10

Odpowie ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oplacaloby sie u mnie zmienic pamieci na te hynixy ?

 

Moglbym wziac 2*256 albo jedna kosc 512 ... Moje stare moglbym opchnac chyba za 550, dalem za nie 650, gwara wieczysta. Mysle, ze najpierw to chyba je potestuje bo moze nie bedzie potrzeby, skoro nie bawie sie w wysokie fsb ... Tak 210-215 by mi styklo ;]

 

Potestowal bym te pamieci, podwyzsze fsb i pojdzie procek z pamieciami synchro narazie na fsb 205 i jak bedzie czarny ekran albo nie odpali, to dac power i trzymac INSERT czy tylko clear CMOS mnie ratuje ? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że zakupiłem niedawno hynix'y 4.3 ns, rozpocząłem prawdziwe

boje z NF7-S

 

Moimi poprzednimi pamięciami były Twinmosy na kościach m.tec

 

Wtedy barierą FSB było 210. Po zaaktualizowaniu biosu z 19 do 22, było

już znacznie lepiej, przeskoczyłem z 210 na 220.

 

Co się dzieje po przetaktowaniu wyżej niż 220? Standardowe rezultaty,

czyli zwiechy, bluescreeny i takie tatałajstwa :)

 

Napięcie na chipsecie i pamięciach były maksymalne, odpowiednio 1.7V

i 2.9V

 

A teraz po zamontowaniu tych hynix'ów jest to samo i zrozumiałem,

że płyta główna stawia mi bezczelnie opór (dobrze rozumiem?)

 

Zainstalowałem hacked d10 i było ciut lepiej, o 5 FSB więcej

(aktualnie jadę na 225 FSB = ~450 MHz). I tu jest ta bariera i

ta sama sytuacja z napięciami.

 

Czy dobrze rozumiem, że jedynym sensownym wyjściem jakim zostało,

jest L12 mod?

 

EDIT : jest już setna strona tegoż tematy - wiwat hura ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowal bym te pamieci, podwyzsze fsb i pojdzie procek z pamieciami synchro narazie na fsb 205 i jak bedzie czarny ekran albo nie odpali, to dac power i trzymac INSERT czy tylko clear CMOS mnie ratuje ?  8)

Odpiąć kabel od zasilacza, poczekać 10 sekund i podpiąć.

 

Jak ta metoda nie pomoże, to na twoim miejscu bym użył tego cleara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem głośniczki Creative Inspire P580 i mam problem.Tylne i centralny głośniczek nie dają oznak życia.Wszystko podłączyłem zgodnie z instrukcją i nic, w wnidzie ustawiłem profil 5+1 :cry: Poradźcie co zrobić żeby wszystkie głośniczki grały.

 

 

Pozdrawiam

Sprobuj zamienic przy subwooferze kabelki: czarny z pomaranczowym, tzn. czarny wloz do pomaranczowego gniazdka i na odwrot. Powinno zadzialac.

Niestety nic to nie dało.Wgląda tak jakby tylko jeden kanał był sprawny,(zielone wyjście).Jeśli ktoś wie co może być nie tak, bo nie wiem co jest winne płyta czy głośniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie wiem co robic :(

 

Wymienilem pamieci z KingMAX na Hynix. Od tego czasu w biosie komputer poprpstu zwisa :( Powiedzmy raz na 3 wejscia do biosu. Zmienilem bios na starszy, obecnie 2.1, robilem clear cmos. Wariuje tez czasem monitoring temperatur zmieniajac je w biosie czasem na -80 :( Dzieje sie tak na domyslnych ustawieniach, CL3, zwyklych napieciach jak i na podkreconym sprzecie :( CO SIE DZIEJE :?:

 

W windows wszystko dziala normalnie i stabilnie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie wiem co robic :(

 

Wymienilem pamieci z KingMAX na Hynix. Od tego czasu w biosie komputer poprpstu zwisa :( Powiedzmy raz na 3 wejscia do biosu. Zmienilem bios na starszy, obecnie 2.1, robilem clear cmos. Wariuje tez czasem monitoring temperatur zmieniajac je w biosie czasem na -80 :( Dzieje sie tak na domyslnych ustawieniach, CL3, zwyklych napieciach jak i na podkreconym sprzecie :( CO SIE DZIEJE :?: 

 

W windows wszystko dziala normalnie i stabilnie  :roll:

:shock:

 

Czy aby na pewno przeczytałeś te 99 stron? ;)

 

Zazwyczaj większość Abitów nie lub CL3

 

Jakby tak patrzeć na twoje boje - mam podobną sytuację, witaj w klubie :lol:

 

Pewnie dziś wykonam L12 mod (z 133 FSB na 166 FSB, ah30 z ah28),

ale aktualnie czekam na sugestie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...