Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Juz nie wiem co robic :(

 

Wymienilem pamieci z KingMAX na Hynix. Od tego czasu w biosie komputer poprpstu zwisa :( Powiedzmy raz na 3 wejscia do biosu. Zmienilem bios na starszy, obecnie 2.1, robilem clear cmos. Wariuje tez czasem monitoring temperatur zmieniajac je w biosie czasem na -80 :( Dzieje sie tak na domyslnych ustawieniach, CL3, zwyklych napieciach jak i na podkreconym sprzecie :( CO SIE DZIEJE :?: 

 

W windows wszystko dziala normalnie i stabilnie  :roll:

:shock:

 

Czy aby na pewno przeczytałeś te 99 stron? ;)

 

Zazwyczaj większość Abitów nie lub CL3

 

Jakby tak patrzeć na twoje boje - mam podobną sytuację, witaj w klubie :lol:

 

Pewnie dziś wykonam L12 mod (z 133 FSB na 166 FSB, ah30 z ah28),

ale aktualnie czekam na sugestie..

 

to juz jest 100 stron :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowal bym te pamieci, podwyzsze fsb i pojdzie procek z pamieciami synchro narazie na fsb 205 i jak bedzie czarny ekran albo nie odpali, to dac power i trzymac INSERT czy tylko clear CMOS mnie ratuje ?  8)

Odpiąć kabel od zasilacza, poczekać 10 sekund i podpiąć.

 

Jak ta metoda nie pomoże, to na twoim miejscu bym użył tego cleara

Odpiac ten kabel przy wlaczonym kompie czy wylaczonym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem głośniczki Creative Inspire P580 i mam problem.Tylne i centralny głośniczek nie dają oznak życia.Wszystko podłączyłem zgodnie z instrukcją i nic, w wnidzie ustawiłem profil 5+1 :cry: Poradźcie co zrobić żeby wszystkie głośniczki grały.

 

 

Pozdrawiam

Sprobuj zamienic przy subwooferze kabelki: czarny z pomaranczowym, tzn. czarny wloz do pomaranczowego gniazdka i na odwrot. Powinno zadzialac.

Niestety nic to nie dało.Wgląda tak jakby tylko jeden kanał był sprawny,(zielone wyjście).Jeśli ktoś wie co może być nie tak, bo nie wiem co jest winne płyta czy głośniczki.

Sprobuj zamienic czarny z pomaranczowym przy plycie glownej...

 

W sumie to dziwne, bo u mnie i u innych to pomagalo, zamienienie kabelkow przy subwooferze...

 

Dodatkowo, w panelu nForce`a wylacz kodowanie Dolby Surround i Dolby Digital i wlacz tylko "stworz kanal centralny" i "skanowanie 3D kanalu centralnego" - powinno smigac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie poradzilem ze zwisami w biosie i dziwnymi odczytami temperatur :) Gdy na pamieciach bylo 2.7V byly problemy, dalem teraz 2.8V i jest git :) Czy na Hynixach mozna spokojnie na stale ustawic 2.8V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie poradzilem ze zwisami w biosie i dziwnymi odczytami temperatur :) Gdy na pamieciach bylo 2.7V byly problemy, dalem teraz 2.8V i jest git :) Czy na Hynixach mozna spokojnie na stale ustawic 2.8V?

Myslę że się nie obrażą :) Ja jadę na 2,9, ale jak płyta wróci z serwisu to zapodam moda i puszcze je powyżej 3V nie są to co prawda hynixy (chyba?) ale nie ma to chyba wiekszego znaczenia :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po modzie, stable 231 FSB, przy 250SFB memory test fail.

 

Są jakieś szanse/rady żeby osiągnąć 250FSB? :twisted:

 

Chłodzenie na NB,SB, mosfetach i WC na CPU?

 

Zmiana zasilki z Codegena na Enermaxa?

 

To pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie poradzilem ze zwisami w biosie i dziwnymi odczytami temperatur :) Gdy na pamieciach bylo 2.7V byly problemy, dalem teraz 2.8V i jest git :) Czy na Hynixach mozna spokojnie na stale ustawic 2.8V?

Myslę że się nie obrażą :) Ja jadę na 2,9, ale jak płyta wróci z serwisu to zapodam moda i puszcze je powyżej 3V nie są to co prawda hynixy (chyba?) ale nie ma to chyba wiekszego znaczenia :twisted:
ja teraz jade na ustawionym 2.9v w rzyczywistości mam prawie 3v jest troszke stabilniej musze se pamiatki zminić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[sprobuj zamienic czarny z pomaranczowym przy plycie glownej...

 

W sumie to dziwne, bo u mnie i u innych to pomagalo, zamienienie kabelkow przy subwooferze...

 

Dodatkowo, w panelu nForce`a wylacz kodowanie Dolby Surround i Dolby Digital i wlacz tylko "stworz kanal centralny" i "skanowanie 3D kanalu centralnego" - powinno smigac...

 

Niestety to też nic nie dało :cry: A tego panelu nForce chyba nawet nie mam bo nie mam Sound Storma.U kumpla na Audigy wszystkie głośniczki działają a u mnie działa tylko jeden kanał.Jakikolwiek dźwięk słysze dopiero wtedy gdy podepne pod zielone wyjście jakąś wtyczkę.Gdy podałącze zieloną: gra przód i subwoofer; czarną graj tył.Już nie wiem co robić :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to też nic nie dało :cry: A tego panelu nForce chyba nawet nie mam bo nie mam Sound Storma.U kumpla na Audigy wszystkie głośniczki działają a u mnie działa tylko jeden kanał.Jakikolwiek dźwięk słysze dopiero wtedy gdy podepne pod zielone wyjście jakąś wtyczkę.Gdy podałącze zieloną: gra przód i subwoofer; czarną graj tył.Już nie wiem co robić :cry:

Panelu nForce na 100% nie masz bo nie masz SoundStorma.

Jak testujesz dźwięk i pod jakim systemem bo na Audigy jest test głośników a na dźwięku zintegrowanym (oprucz SS) nie ma takiego testu.

Moja rada:

Nie zwracaj uwagi na kolory kabli tylko podłącz według specyfikacji Abita tak jak masz w instrukcj do płyty (ja mam Creative Inspire 6700 podłączone do Abita NF7-S tak):

zielony kabel do zielonego gniazda(front)

czarny kabel do pomarańczowego gniazda(center/subwoofer)

pomarańczowy kabel do czarnego gniazda(rear) - wszystko zgodnie z instrukcją

Wynika to z tego, że specyfikacja Abita (nForce2) kolorystycznie nie pokrywa się z Creativem, ale to tylko kolor a np. wyjście na przód to wyjście na przód niezależnie od tego jakiego koloru będzie.

Ściągnij sobie program AC3filter (ustaw w nim głośniki 5.1) i włącz jakiś filmik xxxxx.avi z dźwiękiem AC3 5.1

Bo jeżeli sprawdzasz to tylko w WinAmpie na mp3 to możesz być pewien, że bez pomieszania trochę w opcjach nie usłyszysz dźwięku w 5 głośnikach ze zwykłej zintegrowanej karty tylko w 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje dzisiaj kupić NF7-S rev2.0 proszę o jakieś konkretne podpowiedzi na co mam zwrócić uwagę żeby nie było wtopy i rozczarowania że coś nie tak i nie piszcie mi żebym szukał bo na te 101 stron to mi do rana zejdzie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[sprobuj zamienic czarny z pomaranczowym przy plycie glownej...

 

W sumie to dziwne, bo u mnie i u innych to pomagalo, zamienienie kabelkow przy subwooferze...

 

Dodatkowo, w panelu nForce`a wylacz kodowanie Dolby Surround i Dolby Digital i wlacz tylko "stworz kanal centralny" i "skanowanie 3D kanalu centralnego" - powinno smigac...

 

Niestety to też nic nie dało :cry: A tego panelu nForce chyba nawet nie mam bo nie mam Sound Storma.U kumpla na Audigy wszystkie głośniczki działają a u mnie działa tylko jeden kanał.Jakikolwiek dźwięk słysze dopiero wtedy gdy podepne pod zielone wyjście jakąś wtyczkę.Gdy podałącze zieloną: gra przód i subwoofer; czarną graj tył.Już nie wiem co robić :cry:

 

Proponuje sciagniecie nowych sterow do muzyki stad http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...8&Software=True orginalne na plytce instalacyjnej byly cos skopane, zreszta ten temat juz tu byl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w związku z FSB 250. Sprawa wygląda tak.

Bios 22. Ustawie sobie 250x8 Vcore 1,425V. NB 1,6V. Bamięci kiszne kingstony 400 ustawiam na 3,3,3,9 2,7V. Komp się włącza pamięci przechodzą memtest 3.0 bezbłędnie. Jednak winda się nie ładuje jeszcze przed tym latającym paskiem jakiś niebieski ekran. Podniosłem napięcie na pamięciach do 2,8 - troszke pomogło - restart po latającym pasku. Więc podniosłem jeszcze napięcie pamięciom do 2,9, teraz włączył sie scandisk po nim jednak reset. Jednak jak ustawiłem pamięci na 2,7V i NB na 1,7 reset nastąpił przy ładowaniu pulpiutu. Dodam jeszcze że podnoszenie napięcia procka nic nie daje. Co by mogło mi pomóc może l12 mod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sciagniecie nowych sterow do muzyki stad http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...8&Software=True orginalne na plytce instalacyjnej byly cos skopane, zreszta ten temat juz tu byl :D

Spróbować nie zaszkodzi.Jak zainstaluje zdam relacje.

A tak OT zazdroszcze ci proca bo 2000GHz to musi być coś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki58 i ChoosenOne macie u mnie po wielkim brovarze.Martwe dotąd głośniczki odżyły!Nie wiem co pomogło bo zainstalowałem i AC3 Filter i nowe stery, ale co najważniejsze wszystko ładnie śmiga.

 

Once again thanks a lot!

 

May the (n?)Force be wityh you!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tau

sprawdz pamięc programem GoldMemory ,mi memtest86 nie pokazywal bledów a system sie wieszał i wyszło na to ze memtest nie jest dokładny

Sprawdziłem GoldMemory i rzeczywiście przy FSB 250 3,3,3,9 wyrzuca błędy. Memtest jest naprawdę niedokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj większość Abitów nie lub CL3

 

Jakby tak patrzeć na twoje boje - mam podobną sytuację, witaj w klubie :lol:

 

Pewnie dziś wykonam L12 mod (z 133 FSB na 166 FSB, ah30 z ah28),

ale aktualnie czekam na sugestie..

jak nie lubia cl3 :) luknij w moj config :>

3-3-3-11 na fsb 232 .. dojezdzam do 236 .. :> tak wyzej ktos pisal ze łyka 250 .. :)

mi max bootuje z bledami na 242 czy cos :>

 

to cl3 to chyba bardziej zalezy od pamiatek ...

 

a jesli chodzi o 2.9 na pamiatki (ktroe w sumie i tak da prawie 3v :twisted: to looz ja non toper jade na 2.9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od kilku dni FSB 225 3,3,3,9 Kingstony 400 i wszystko jest ok. Na 250 goldmemory wyrzuca już błędy. Pośrednich ustawień nie sprawdzałem. To że Abit nie lubi CL3 to moim zdaniem indywidualne przypadki i nie można tutaj uogulniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. mam pytanie, jeśli włączam FSB250 i pojawia się komunikat

Memory Test Fail, na początku, to na kogo mam zwalić winę - na

pamięci czy mobo? Domyślam się, że pamięci.. ale chciałbym się upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz tak gadamy o pamieciach to jestem ciekaw czemu gdy ustawilem Hynixy asynchro jako DDR480 lub 500 na SPD lub CL3 to albo pojawil sie tylko ten czerwony napis zeby nie resetowac kompa jak bios cos tam zapisuje ;) albo wogule monitor gasnie :( Czego to wina? Te hynixy chyba powinny smigac ladnie jako DDR500? ;) Dawalem nawet 2.9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moja przypuszczalna odpowiedź na moje pytanie jest prawidłowa -

jest to wina twojego mobo, Pinky

 

Gdyby mobo mogłoby wytrzymać 250FSB, to by się pojawiło

Memory Test Fail.. najzwyczajniej legendarne hynixy 4.3ns się

nie wyrabiają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...