Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz u siebie pusciłem 228x10,5 to temp. na czujniku zewnętrznym rosła do 70stopni jak sekundy (posiadam vulcano 11 , ustawiony był na max obr)

 

w tym samym czasie czyjnik płyty pokazywał 56 stopni :)

 

 

co do zasilacza 300w to nie tak dużo ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko 300W na naklejce ;) W rzeczywistosci Fortronik ma wiecej :) Sprawdzalem nawet gdy na procku bylo okolo 25 stopni... Zima cooling :D I wtedy to samo, nie jest stabilny na 2300 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a w podpisie ci siedzi 11x200 wiec jak ? :) mowisz ze 10x200 ci tylko leci

 

moze to temperatura..

nie wiem ale ja mialem tak ze 2300 na fsb 200 mi smigalo na 210 (x11).

A 12x200 wywalało sie ZAWSZE! :(

jak jechalem magistrala to dojechalem do 2377 (11x216 vcore 1,875 real 1,820) no ale nawet na 1.93 2400 zawsze na 4 iteracji w prime byl zonk i zwiech albo reset

 

no ale kiedys bylo zimno i postawielm komp na okno :) mróz był siarczysty (chyab z 2* na starcie mialem na mobo a z 4 na procku :D)

zaczlem krecic i dolecialo mi do 20 iteracji w prime na wspomnianym wczesniej 12x200 (wczesniej zawsze jak w zegarku na 4) ... czego to moze byc przyczyna? niestabilnie doszlem z postami do 2448 tempy "na oknie" nie przekraczały niby 55* wiec jakis zonk .. zabezpieczenia termincze w biosie dalem na max ile sie dalo albo powylaczalem .. a komp po prostu sie resetowal ... ktos ma pomysła? chieftec 360 DF jako serce wiec chyba raczej ok

moze Pinki ma ten sam problem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym zabezpieczeniem proca ,alarm mam nastawiony na 60 stopni , wyłaczanie kompa na 75 stopni , i komputer wyłacza sie przy około 55 stopni oczywiści syrena alermowa sie nie włacza wczesniej tylko w momencie wyłaczenia jest sygnał

co jest ?????

wyłaczylem wogóle wyłaczanie kompa przy okreslonej temperaturze ale dalej sie sam wyłacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym zabezpieczeniem proca ,alarm mam nastawiony na 60 stopni , wyłaczanie kompa na 75 stopni , i komputer wyłacza sie przy około 55 stopni  oczywiści syrena alermowa sie nie włacza wczesniej tylko w momencie wyłaczenia jest sygnał 

co jest ?????

wyłaczylem wogóle wyłaczanie kompa przy okreslonej temperaturze  ale dalej sie sam wyłacza

Clear CMOS :?: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich serdeczenie.

Jestem szczesliwym posiadaczem abita nf7-s rev. 2.0 i w zwiazku z tym mam do was kilka pytan, Mam nadzieje ze udzielicie mi na nie odpowiedzi.

1. Czy procesor Athlon xp 2400 nadaje sie do krecenie ( mam jakis zwykly

cooler , zadna rewelacja )

 

2. Jaka jest standardowa temperatura tego procesroa . W biose wyskakuje mi 49 stopni , wydaje mi sie ze to trche zbyt duzo.

 

3.CCo jest lepszse , podnowszenie szyny ( aktualnie mam 150 , boje sie dalej ze spale proca) czy podnoszenie mnoznika.

 

4.Jezeli podnosze szyne ( czyli podkrecam procesor ) to o ile powinienem podnosci napiecie na procesorze ??

 

5.Jakim programem moge sprawdzic temp na procesorze ( tylko prosze , nie polecajcie mi MotherBoard Monitor , wczoraj zainstalowałem i sie w nim pogubiłem )

 

Z gory dziekuje za odpowiedz, mam nadzieje ze mi pomozecie

 

PS.jak juz tu pisze to odrazu sie spytam o jeszcze jedna rzecz. Mam radka Saphire 9100 , jak m0oge zdjac z niego tadiatorek bo skubany , jest mocno przyklejon i czym moge przyklejic nowy radiatorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze na obu zdjeciach obklejacie jeszcze to cos nad mosfetami góry i to cos na lini "najnizszy mosfet - wtyk na wiatrak z NB" mania obradiatorowywania czy to to tez za cos waznego odpowiada? :)

 

kiedys gdzies ktos dawał zdjecie z kamery termowizyjnej na mobo widac bylo fajnei gdzie sie co grzeje :D

 

P.s: mi sie w sumie mosfety nir grzeją ale kondensatory wkolo nich juz sa cieple to normalne? czy moze jak obkleje mosfety to one sie przestana grzac? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze na obu zdjeciach obklejacie jeszcze to cos nad mosfetami góry i to cos na lini "najnizszy mosfet - wtyk na wiatrak z NB" mania obradiatorowywania czy to to tez za cos waznego odpowiada? :)

___Y

OX

X

OX

X

OX

X

O___Y

__ATX

 

gdzie:

O - kondensator

X - mosfet

Y - uklad PLC

ATX - zasilanie ATX 12V1

kiedys gdzies ktos dawał zdjecie z kamery termowizyjnej na mobo widac bylo fajnei gdzie sie co grzeje :D

Tutaj i tutaj sa takie zdjecia :idea:

P.s: mi sie w sumie mosfety nir grzeją ale kondensatory wkolo nich juz sa cieple to normalne? czy moze jak obkleje mosfety to one sie przestana grzac? :)

Zawsze lepiej obkleic mosfety ale zapewnic trzeba chocby minimalny ruch powietrzxa wokol nich - chocby dzieki dolnemu wiatrakowi zasilacza :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thz za konkretna odpowiedz

Zawsze lepiej obkleic mosfety ale zapewnic trzeba chocby minimalny ruch powietrzxa wokol nich - chocby dzieki dolnemu wiatrakowi zasilacza  :idea:

thx za info .. sie oklei niebawem .. :) a zasilke mam chiefteca df pozatmy 2 wentyle z tylu wiec chyba good nie?

 

wyglada to tak:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! czy wiecie gdzie moge dostac jakas dobra tasma termooprzewodzaca, bo wczoraj pociachhalem starego spire gold-czy jakos tak i mysle ze sie nada chociaz na grafe na pamieci 8) . A mofsety mam dosyć cieplłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc . Mam pytanko

Czy na tym Sprzęcie ,

ABIT NF7 - S Rev. 2.0

ATHLON 2400+

512 ramu

Saphire 9100

Barracuda 80 Giga

 

Uzyskanie wyników 1908 w 3Dmarku 2003 jest wynikiem normalnym 8O

no bo cos mi sie wydaje ze nie :(

SYSTEM NIE KRECONY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! czy wiecie gdzie moge dostac jakas dobra tasma termooprzewodzaca,  bo wczoraj pociachhalem starego spire gold-czy jakos tak i mysle ze sie nada chociaz na grafe na pamieci 8) . A mofsety mam dosyć cieplłe.

Forum "SPRZEDAM" >>> przyklejony temat, autor Rosio :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak przykleje radiatorki na mostefy / pamieci grafy na tasme od Rosia albo jakas inna termoprzewodzaca to jak je pozniej ew. zdjac ? Rwac ? Nagrzewac suszarka ( 8O ) czy jest jakis inny sposob ?

 

Pozdr i thx za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak przykleje radiatorki na mostefy / pamieci grafy na tasme od Rosia albo jakas inna termoprzewodzaca to jak je pozniej ew. zdjac ? Rwac ? Nagrzewac suszarka (  8O ) czy jest jakis inny sposob ?

 

Pozdr i thx za odpowiedz

bez najmniejszego problemu wszystko ladnie schodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak przykleje radiatorki na mostefy / pamieci grafy na tasme od Rosia albo jakas inna termoprzewodzaca to jak je pozniej ew. zdjac ? Rwac ? Nagrzewac suszarka (  8O ) czy jest jakis inny sposob ?

 

Pozdr i thx za odpowiedz

bez najmniejszego problemu wszystko ladnie schodzi

Ale normalnie zlapac za radiatorek i pociagnac do gory ? Nie urwe mostefa/kostki pamieci ?

 

I podobno po tasmie nie zostaja slady, ze bylo cos na mostefy/pamieci przyklejone. Czy to prawda ?

 

Sry za takie lamerskie pytania 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przekręcić radiator i odejdzie fajnie,po tasmie zosyanie moze troche pozostałosci ale wystarczy wyczyścić alkoholem jakimś

Tzn :?: Zlapac go i przekrecic np. o 90 stopni ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przekręcić radiator i odejdzie fajnie,po tasmie zosyanie moze troche pozostałosci ale wystarczy wyczyścić alkoholem jakimś

Tzn :?: Zlapac go i przekrecic np. o 90 stopni ? :)

zlapac i pociagnac... to jest taka blonka... cieniutka... a nie superglue :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie tak chwalicie :) ja mam "nagie" mosfeciki i dzialaja :)

 

Dołączona grafika

 

przynajmniej jest poki co dobry owiew wokól nich :>

 

mam takei cosiki Dołączona grafika

ale trza je przyciac niedlugo sie pochwale swoim dzielem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie tak chwalicie :) ja mam "nagie" mosfeciki i dzialaja :)

 

Dołączona grafika

 

przynajmniej jest poki co dobry owiew wokól nich :>

 

mam takei cosiki Dołączona grafika

ale trza je przyciac niedlugo sie pochwale swoim dzielem :>

Jezeli zrobilbys projekt... z wymiarami... na jeden spojny radiator na wszystkie mosfety to byloby wiele osob wdziecznych... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...