Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Temp. krytyczna dla procka tez ma ustawiona na dość niskim poziomie. Ale po jej przekroczeniu komuter tylko sie restartuje a nie wyłącza.

Jaką opcje w biosie trzeba ustawić. Żeby komp. robł OFF po przegrzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. krytyczna dla procka tez ma ustawiona na dość niskim poziomie. Ale po jej przekroczeniu komuter tylko sie restartuje a nie wyłącza.  

Jaką opcje w biosie trzeba ustawić. Żeby komp. robł OFF po przegrzaniu.

Hehe - nie bede znow zapominal o wlaczeniu pompki, zeby sprawdzic ktora to funkcja wylacza komputer (CPU Shutdown Temp) i jakie sa miedzy nimi zaleznosci, ale ja mam ustawione w ten sposob:

 

CPU Soft Menu:

CPU Overtemp Protect >>> 65stC

 

PC Health Status:

CPU Shutdown Temp >>> 75stC

CPU Warning Temp >>> 70stC

 

Przy tych ustawieniach jak zapomnialem wlaczyc pompke, to komp wylaczyl sie, czyli zabezpieczenie zadzialalo :idea: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta płyta ma mozliwosc podłaczenia dodatkowego czujnika temp (takiego na kabelku), bo szukałem ale nie znalazłem nic w instrukcji ani na płycie zadnego wejscia a moze komus sie udało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poradzcie cos

niekiedy jak wlaczam kompa to mi myszka nie dziala,

odpala sie po resecie dopiero, a do tego kolo tez ma abita tyle ze innego

i tez ma ten problem

KOMP Z PODPISU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o umieszczeniu tego radiatora na mostku NB http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20921499 zmiesci sie bo sprawdzalem a miedz niezle ochlodzi ten mostek mozna nawet spokojnie zdjac wentylator nawet po drobnych przerobkach wejdzie na drugi mostek.

Calkiem fajny pomysl, jesli uda Ci sie go zmiescic i przymocowac to bedzie cos odpowiedniego wlasnie na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poradzcie cos

niekiedy jak wlaczam kompa to mi myszka nie dziala,

odpala sie po resecie dopiero, a do tego kolo tez ma abita tyle ze innego  

i tez ma ten problem

KOMP Z PODPISU

Mialem ten sam problem gdy klawiatura byla usb a mysz ps/2.

Ja wymienilem klawiatre na ps/2 i nie ma problemu.

Zaznacze jeszcze ze problem wystepowal na dwoch egzemplazach NF7 -S.

 

PS. Po wgraniu najnowszego bios D22 by TicTac wreszcie podkrecilem mojego thortona na Barton 3200+ 10.5*211 (211 bo mam TwinMos 256MB 400Mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poradzcie cos

niekiedy jak wlaczam kompa to mi myszka nie dziala,

odpala sie po resecie dopiero, a do tego kolo tez ma abita tyle ze innego  

i tez ma ten problem

KOMP Z PODPISU

 

Spróbuj zresetowac bios może to pomoże, u mnie nieraz potrafiła zaginąć mysz bez wiesći, reset biosu pomagał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poradzcie cos

niekiedy jak wlaczam kompa to mi myszka nie dziala,

odpala sie po resecie dopiero, a do tego kolo tez ma abita tyle ze innego  

i tez ma ten problem

KOMP Z PODPISU

Mialem ten sam problem gdy klawiatura byla usb a mysz ps/2.

Ja wymienilem klawiatre na ps/2 i nie ma problemu.

Zaznacze jeszcze ze problem wystepowal na dwoch egzemplazach NF7 -S.

 

PS. Po wgraniu najnowszego bios D22 by TicTac wreszcie podkrecilem mojego thortona na Barton 3200+ 10.5*211 (211 bo mam TwinMos 256MB 400Mhz)

A co ma do tego bios? Przeciez to wlasnie na biosach TicTac'a powinnismy teoretycznie osiagac nie najwyzsze magistrale, bo biosty te maja najostrzejrze timingi pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ent timingi zawze mozna zmienic??!!

 

U mnie byl problem bo mam kiepskiego coolerka na proskui po przekroczeniu okolo 51 stopni komp sie wylaczal z syrena i problemik wystepowal jedynie gdy chcialem cos podkrecic bardziej niz 1800 Mhz,

ku mojemu zaskoczeniu po wymianie wlsnie na ten bios nie mam tego problemu, temp po ktorej sie wylacza przesunela sie na okolo 61 stopni.

 

Z ta klawiatura to ja tez probowal resetowac bios i nawet go zmieniac i nic to nie dawalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi mozesz zmieniac w biosie, ale istnieja takze pewne ustawienia, ktorych zwykly user nie zmieni w biosie - to wlasnie one sa wyzylowane w biosach TicTac'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi mozesz zmieniac w biosie, ale istnieja takze pewne ustawienia, ktorych zwykly user nie zmieni w biosie - to wlasnie one sa wyzylowane w biosach TicTac'a.

Mnie dziwi to... ze skoro timingi w biosach TicTac'a sa wyzylowane, to dlaczego wszystko sie na nich tak zajefajnie kreci? Przeciez najczesciej bylo tak: im ostrzejsze timingi, tym mniejsze krecenie...

 

8O :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ma sprzet jak w opisie i jak puszcze mojego bartonika asynchro na 11x200 i dam vcore na 1,78 to chodzi stabilnie ale jak juz puszcze pamiatki na synchro to za chiny ludowe nie jestem w stanie uzyskac stabilnosci kompanawet przy 1,87:( co jest grane,czy to wina pamieci(fabryczne 400)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ma sprzet jak w opisie i jak puszcze mojego bartonika asynchro na 11x200 i dam vcore na 1,78 to chodzi stabilnie ale jak juz puszcze pamiatki na synchro to za chiny ludowe nie jestem w stanie uzyskac stabilnosci kompanawet przy 1,87:( co jest grane,czy to wina pamieci(fabryczne 400)???

Daj wiecej papu pamiecia, moje Hyperki nie chcialy dobrze pracowac na 2.6 a na 2.9 volcika smigaja jak zlotko :D. Jezeli nie pomoze to chyba tylko zabawa timingami :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poradzcie cos

niekiedy jak wlaczam kompa to mi myszka nie dziala,

odpala sie po resecie dopiero, a do tego kolo tez ma abita tyle ze innego  

i tez ma ten problem

KOMP Z PODPISU

jak pozmieniam cos w biosie albo wyłącze kompa na dłuzej to mi mysz znika :) (mam na USB)

ale jak wyciagne wtyczke (od myszki) i włoże to już smiga .. :)

 

w biosie jest taka funkca

 

USB KEYBORD SUPPORT i USB MOUSE SUPPORT (czy jakos tak) są opcje OS i BIOS .. spróboj pokombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na jakim napieciu powinny chodzic te twnimosy fabrycznie?? teraz jak ustawie asynchro proca na default 333 a pamieci na 400 bez zadnego podkrecania to tez mam zwiechy:( co jest nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na jakim napieciu powinny chodzic te twnimosy fabrycznie?? teraz jak ustawie asynchro proca na default 333 a pamieci na 400 bez zadnego podkrecania to tez mam zwiechy:( co jest nie tak??

moze po prostu sa ekniete ?? Pamieci powinny chodzi na 2,6V... taki jest chyba standard... Testowales na wyzszych napieciach i innych timingach ? Moze przez przypadek wlaczyles turbo timingi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingow nie ruszałem sa na optimal, jak zmienie timingi chociaz troszeczko to brzeczyk na płycie wariuje:( nie probowałem zwiekszac napiecia, moze rzeczywiscie cos nie tak w stosunku pamieci/płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to pożycz od kogoś pamięc i sprawdź bo wygląda że twój ram jest do bani i nie toleruje 200MHz, jeśli tak bedzie to reklamuj pamięc bo nie działa na fabrycznych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem L12 moda na 166 i na 200. Na 166 wlaczyl sie bez problemow, ale nie wyswietlil czestotliwosci i w biose nie ma wyboru miedzy czestotliwosc a user define tylko ta 2 opcja. Na 200 sie nie wlaczyl. No i przestal wogle startowac (start 2 sekundy i zanim wiatraczki sie rozpedza gasnie). Moze ktos ma jakis pomysl, bo bede pierwszym ktory spieprzyl plyte przez L12 (i to dobrze zrobiona). Milal ktos cos takiego to niech napisze jak to mozna naprawic jesli wogule mozna :( Curwa ale kyrk, a czekam wlasnie na zalmana 7000 i bedze teraz chlodzil skwarke. Help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingow nie ruszałem sa na optimal, jak zmienie timingi chociaz troszeczko to brzeczyk na płycie wariuje:( nie probowałem zwiekszac napiecia, moze rzeczywiscie cos nie tak w stosunku pamieci/płyta?

Ja mam 1x512 TwinMos'a i na pewno idą do reklamacji jak tylko dostanę Kingmax'a. Moje nie chodzą nawet na 200MHz timingi CL2,5-6-6-14(15), sypią błedami w Memteście i komp cały czas wychodzi z 3D. Na Defaultowych timingach 2,5-3-3-8 chodzą max na FSB 158 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wogole mam pasztet:( wczoraj sobie spokojnie pracowałem na kompie do pozna,potem spac poszedłem a dzisiaj rano chce go właczyc i zonk:( wentylatorki startuja,diody sie swieca a obrazu nie ma:(,zmieniałem grafe,sprawdzałem na drugim monitorze i nic:( co sie mogło stac?? procesor szlag trafił czy co?

I teraz drugie pytanie,jakie pamiatki były dobra alternatywa bo cos czuje ze z tych juz nic nie bedzie i oddam je do reklamacji(moze twistery albo geile)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wogole mam pasztet:( wczoraj sobie spokojnie pracowałem na kompie do pozna,potem spac poszedłem a dzisiaj rano chce go właczyc i zonk:( wentylatorki startuja,diody sie swieca a obrazu nie ma:(,zmieniałem grafe,sprawdzałem na drugim monitorze i nic:( co sie mogło stac?? procesor szlag trafił czy co?

I teraz drugie pytanie,jakie pamiatki były dobra alternatywa bo cos czuje ze z tych juz nic nie bedzie i oddam je do reklamacji(moze twistery albo geile)?

Zrobiles clear bios ?? Strzelaj insertami... jezeli to nie pomoze... to wedlug mnie poszla plyta ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysciłem biosik nie wiem sprobuje jeszcze tymi insertami,płyta moze jest dobra,wszystko sie swieci wiatraki startuja, tak jak komp by sie normlanie uruchamiał ale wogole nie ma sygnału na monitorze,po prostu czarny ekran i zero reakcji:(moze procesor szlag trafił,spruboje jeszcze wyciagnac baterie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wiatraki chodzą ...plyta startuje.....palą sie diody...ale jest black screen....czyszczenie biosu nie pomaga.....a jak sie wyjmie pamieci to plyta wydaje dzwieki....a z pamieciami milczy..............to moim zdaniem masz bracie to samo co i mi sie zdarzyło.......wywaliło ci BIOS......pozostaje........Programator <5minut>......albo service <14 dni>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jesli po wyłozeniu pamieci płytka nadal milczy:( myk z bateria tez nic nie pomógł:( opdejzewam ze to moze byc procesor:(

Nie zostaje ci nic innego ... niz pozyczenie od qmpla proca, pamieci, zasilki. Ja i tak obstawiam na plyte... dwa razy tak zabilem epoxa... Napisz jeszcze... jak wlaczasz tego kompa.. to co sie dzieje z diodami na klawiaturze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...