Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Vip.. tak się zastanawiam, jakie masz plany na przyszłość wobec swojej płyty 8)

ano plan jest taki zeby zrobic Vdimm moda :D tylko musze wkoncu konkretna lutownice kupic :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano plan jest taki zeby zrobic Vdimm moda :D tylko musze wkoncu konkretna lutownice kupic  :D  :wink:

Chyba tu wystarcza lutownica z ostrym grotem za 15 zł?

 

A po Vdimmie to co dalej? :D

 

Tak się pytam, bo wiem, że już zrobiłeś z płytą praktycznie wszystko co

poprawia o/c ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ano plan jest taki zeby zrobic Vdimm moda :D tylko musze wkoncu konkretna lutownice kupic  :D  :wink:

Chyba tu wystarcza lutownica z ostrym grotem za 15 zł?

 

A po Vdimmie to co dalej? :D

 

Tak się pytam, bo wiem, że już zrobiłeś z płytą praktycznie wszystko co

poprawia o/c ;)

hmm...co dalej.....pomeczyc 2x512 hynix'ow D-43 Vdimm 3.25V :wink:

 

chyba na tej platformie sprzetowej juz nic ciekawego sie nie da zrobic...ale ostatnio jakos zmienilo mi sie nastawienie na babranie sie w wydawanie calego szmalu na nowe <span style="color:red;">[ciach!]</span>lki do kompa :wink: .Na dzien dzisiejszy chce skonczyc modowac mojego bigtowera za 20zeta i upchac tam pieknie cale WC,a co dalej....czas pokarze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak vip... ale ja do vdimma to chyba zaniosę płytę do jakiegoś elektronika, poszukam do znajomych. Nie mam ani sprzętu ani wprawy.

 

Po tym to już chyba tylko chłodzenie pozostaje (mówię tu o ramie, MOSFETach, NB, SB) no i cieszyć się FSB >=250 ? No, i jeszcze ram który to wytrzyma. ;]

 

BTW mógłby mi ktoś odpowiedzieć, bo się o pisowni i <span style="color:red;">[ciach!]</span>łach rozgadaliście, jak cholera poprawnie zmierzyć ten vcore miernikiem? przyłożyć do nóżek MOSFETu - któregokolwiek przy procesorze?

 

 

ps. tak, wziąłem sobie lekcję pisowni skrótów angielskich do serca. =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, właśnie wydobyłem miernik. jest fajnie, bo +12 na molexie i na wtyku od wentyla jest lepsze (bliższe 12.0 V) i stabilniejsze niż Hardware Monitor pokazuje. Ale nadal nie wiem co z vcore, jak zmierzyć?? Jak przyłożyłem miernik do nóżek jednego z MOSFETów to wyszło 9V =)

Czekam niecierpliwie na instrukcje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, właśnie wydobyłem miernik. jest fajnie, bo +12 na molexie i na wtyku od wentyla jest lepsze (bliższe 12.0 V) i stabilniejsze niż Hardware Monitor pokazuje. Ale nadal nie wiem co z vcore, jak zmierzyć?? Jak przyłożyłem miernik do nóżek jednego z MOSFETów to wyszło 9V =)

Czekam niecierpliwie na instrukcje :D

W tym temacie sa dokladne instrukcje :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w szoku!!

 

Podłączyłem miernik, tak jak na instrukcji - masa do budy, czerwone do odpowiedniej nózki. Zmierzyłem sobie 3.3V vdimm oraz vcore.

 

3.3V dobre, stabilne

vdimm zawyżony ciut - 2.77V stabilny

 

VCORE - 1.65 !!! Ustawione na 1.825 !!

Soft pokazuje 1.82-1.81, miernik pokazuje 1.65, po ustawieniu czułości na 2000m mam dokładnie 1650.

Śmiać się czy płakać? Po pierwsze vcore ekstra stabilny, to dobre.

A do zaniżki napięcia można się przywyczaić, nie będę się bał go ustawiać wysoko :)

 

Jakby co - +12 mam na 11.9 - 11.8 (zmierzone miernikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w szoku!!

 

Podłączyłem miernik, tak jak na instrukcji - masa do budy, czerwone do odpowiedniej nózki. Zmierzyłem sobie 3.3V vdimm oraz vcore.

 

3.3V dobre, stabilne

vdimm zawyżony ciut - 2.77V stabilny

 

VCORE - 1.65 !!! Ustawione na 1.825 !! 

Soft pokazuje 1.82-1.81, miernik pokazuje 1.65, po ustawieniu czułości na 2000m mam dokładnie 1650. 

Śmiać się czy płakać? Po pierwsze vcore ekstra stabilny, to dobre.

A do zaniżki napięcia można się przywyczaić, nie będę się bał go ustawiać wysoko :)

 

Jakby co - +12 mam na 11.9 - 11.8 (zmierzone miernikiem)

Stary, wyluzuj, chlapnij sobie w twarz zimną wodą i idź do łóżka, szkoda

zmarnować piękny słoneczny ranek :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój ostatni post tej nocy.

 

Ustawiłem dla testów vdimm na 2.9 - na mierniku 3.00

 

vcore na 2V - obserwacje: w Hardware Doctor napięcie stabilniejsze i dokładniejsze (nawet idealne 2V trzyma, ale normalnie 1.98)

za to miernik: 1.77-1.76 po ustawieniu czułości na 2000m mamy 1794-1793 (tak, tylko takie wachania!!)

 

ok odpalę prime i zobaczymy spadek

 

leci torture test - 1.94 z wachaniami w sofcie, na mierniku.. już mierzę moment.. 1893 - 1891..hm? taki skok? to tak jakbym miał jakieś thermal throotling czy jak to się pisze włączone.. dziwne.. sprawdzimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w szoku!!

 

Podłączyłem miernik, tak jak na instrukcji - masa do budy, czerwone do odpowiedniej nózki. Zmierzyłem sobie 3.3V vdimm oraz vcore.

 

3.3V dobre, stabilne

vdimm zawyżony ciut - 2.77V stabilny

 

VCORE - 1.65 !!! Ustawione na 1.825 !! 

Soft pokazuje 1.82-1.81, miernik pokazuje 1.65, po ustawieniu czułości na 2000m mam dokładnie 1650. 

Śmiać się czy płakać? Po pierwsze vcore ekstra stabilny, to dobre.

A do zaniżki napięcia można się przywyczaić, nie będę się bał go ustawiać wysoko :)

 

Jakby co - +12 mam na 11.9 - 11.8 (zmierzone miernikiem)

Stary, wyluzuj, chlapnij sobie w twarz zimną wodą i idź do łóżka, szkoda

zmarnować piękny słoneczny ranek :mrgreen:

Przeciez on by na pewno nie zasnal zanim nie sprawdzilby tym miernikiem napiec... przeciez musi miec stabilny sen :wink: Sam siedze w srodku nocy i kombinuje na rozne sposoby z nowo zakupionym Maxtorem DM9+ 80GB SATA i spac mi sie nie chce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez on by na pewno nie zasnal zanim nie sprawdzilby tym miernikiem napiec... przeciez musi miec stabilny sen  :wink:  Sam siedze w srodku nocy i kombinuje na rozne sposoby z nowo zakupionym Maxtorem DM9+ 80GB SATA i spac mi sie nie chce  :wink:

To cześciowo prawda, ale wątpię żeby on w ogóle dziś spokojnie spał,

więc co za różnica? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dimek ma rację, w życiu bym nie zasnął wiedząc, że obok leżyu miernik i wiem już jak poznać PRAWDĘ ;)

 

Sprawdziłem w biosie - spread spectrumy i thermal throtling disabled.

Dałem spowrotem 1.825

Miernik pokazuje teraz 1680 +- 1 w idle (po uruchomieniu windy) a po torture test wzrost o 9 tj. 1689

 

Dobra. Jak ktoś ma na ten temat tj. o tych moich badaniach i ich wynikach coś do powiedzenia to chętnie przeczytam jutro po południu, teraz idę się... stabilnie pouczyć ;-) 4h snu. grr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dimek ma rację, w życiu bym nie zasnął wiedząc, że obok leżyu miernik i wiem już jak poznać PRAWDĘ ;)

 

Sprawdziłem w biosie - spread spectrumy i thermal throtling disabled.

Dałem spowrotem 1.825

Miernik pokazuje teraz 1680 +- 1 w idle (po uruchomieniu windy) a po torture test wzrost o 9 tj. 1689

 

Dobra. Jak ktoś ma na ten temat tj. o tych moich badaniach i ich wynikach coś do powiedzenia to chętnie przeczytam jutro po południu, teraz idę się... stabilnie pouczyć ;-) 4h snu. grr.

A wczesniej pisales:

Ok, mój ostatni post tej nocy.

No i co :?: Nie wytrzymales :!: :twisted:

Ja tez poczytam rano... dzis rano ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrrr ;P

No co, przecież nie mógł bym spać z miernikiem nie wykorzystując go!! =)

 

No ale swoją drogą wyniki pomiarów conajmniej interesujące. What'cha think ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrrr ;P

No co, przecież nie mógł bym spać z miernikiem nie wykorzystując go!! =)

 

No ale swoją drogą wyniki pomiarów conajmniej interesujące. What'cha think ?

W zyciu nie mialem miernika w rece, ale wyniki na serio dziwne.

Zawsze ludzie mieli male (a na pewno mniejsze) roznice miedzy odczytami z miernikow i softu... Moze sprobuj inny miernik i DOKLADNIE przeprowadz pomiar raz jeszcze - moze nie mierzysz Vcore :roll:

 

Z reszta przeciez komp chodzi - nie ma sie co martwic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie roznice miedzy softem a miernikiem wygladaja tak:

 

Vcore 2,0V ---> 1,90~1,94(soft) ---> 1,96~1,97(multimetr)

Vdimm 2,9V ---> 3,04~3,06(soft) ---> 3,10~3,11(multimetr)

12V ---> 11,56~11,62(soft) ---> 11,93~11,94(multimetr)

5V ---> 5,10~5,11(soft) ---> 5,24~2,25(multimetr)

 

 

Pomiar oczywiscie robiony przy odpalonym Prime95 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdimm 2,9V ---> 3,04~3,06(soft) ---> 3,10~3,11(multimetr)

5V ---> 5,10~5,11(soft) ---> 5,24~2,25(multimetr)

Pomiar oczywiscie robiony przy odpalonym Prime95 :twisted:

KURCZE SPORA ROZNICA............CIEKAWE JAK U MNIE BEDZIE.......MAM NADZIEJE ZE ROZNICA BEDZIE TROCHE MNIEJSZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnosnie chlodzenia. Na Zalmanie 7000A ALCu mam nawet 60 stopni w stresie. Proc 200x12 Napiecie 1.8. Superpi stabilne, ale martwi mnie temperatura. Buda oczywisci otwarta i kika wiatrakow w obudowie. Pasta Titana srebrna. Zastanawia mnie jedno. Podczas instalacji coolera srebrna podstawke zamontowalem od strony dzwigni socketa. Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dotknąć radiatora gdzieś przy spodzie i zobacz czy jest bardzo ciepły.. no chyba, że masz jakieś specjalne czujniki/termometry. Pewnie odczyt z płyty masz do [gluteus maximus] :/

 

Co do moich napięć. NA PEWNO mierzyłem vcore. ;) Mogę się pokusić o pomiar innym miernikiem, ale ufam swojemu. Chociaż jak będę miał okazję to sprawdzę innym. W każdym razie cieszy mnie stabilność napięć. ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedlugo dojdziesz do sexu z miernikiem :>

co te używki robia z ludzmi w tych czasach :)

 

niedlugo spotkamy ludzi ktorzy beda mowic:

"Otwieraj swoja bude natychmiast! Mam Miernik i nie zawacham się go użyć"

 

:)

taki OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdimm 2,9V ---> 3,04~3,06(soft) ---> 3,10~3,11(multimetr)

5V ---> 5,10~5,11(soft) ---> 5,24~2,25(multimetr)

Pomiar oczywiscie robiony przy odpalonym Prime95 :twisted:

KURCZE SPORA ROZNICA............CIEKAWE JAK U MNIE BEDZIE.......MAM NADZIEJE ZE ROZNICA BEDZIE TROCHE MNIEJSZA

No te 5V troche mnie niepokoji szczegolnie qwa ze zasilacz w koncu mam bardzo pozadny. Ale co do Vdimm to zadowolony jestem bardzo :) Dzieki temu z pamieci 333MHz wyciagam 460MHz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...