Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam newsa - zaszalałem ostatnio i qpiłem sobie X800Pro. Niestety naraznie mam problemy z kombatybilnościa z naszą kochaną mobo.

 

Bios 23 3Dfire - zgaduje ze to on zaraz bedzi flesh (ale ja kocham mojego Firea) na co innego. Objawy ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m kompa wszystko ok res i nie ma zadnego kontrolera aktywnego. Kursor jest, optyk świeci ale nie dziła - klawisze też leża.

 

Nie jest to kwestia windy ani sterow radzia bo nawet do biosu nie wejde czyli problem juz od posta sie objawia. Kolejny res i chula zanowu wszsytko ok i tak na zmiane jak w zegarku...

 

Dodam, że po resie z poprawnego działania sluchac przed postem takie charaktrystyczne stlumione pyk i po poscie znowy pyk i wtedy nie dzialaja kontrolery.

 

Jak sie ma uruchomic normalnie to tych pykniec nie ma czyli co drugi raz.

 

Karte zaraz wsadze do innego kompa ale pozatym chula ze az milo marki szaleja giery plyna jak qowno z kaczej doopy poprstu wypas.

 

Napiecia jak skala z zapasem.

----------------------------------------

Prosze was o pomoc moze cos juz czytaliscie gdzies na zagranicznych stronach/forach.

 

Dawjacie pomysly bede testował wszytko tylko nie fleshowanie grafy bo jak by co to ja zwroce mam 10 dni na decyzje.

 

Komp dokładnie jak w opise za wyjatkiem grafy oczywiscie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że gdy w sytuacji gdy nie dziala klawiatura i myszka izrobie shutdowna nie moge wowczas uruchomic kompa za pomoca klawiatury (mam w power Func by any key ustawiony).

 

Gdy wyłącze kompa gdy działa mysz i klawiatura to potem moge wlączyc z klawiatury.

 

Ale QPA - wdług programów zasiłka tzryma idelnie wszystkie napięcia... miernika nie mam niestety.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mój sprzęt zakupiony w Lipcu 2003 to:

 

Abit NF7 ver. 2.0 (czerwony) z BIOSem 2.4 [do flashowanie użyłem Abit BIOS Flash Menu 1.33]

 

Nigdy nie flasciach!cie z dyskietki! Po co ryzykować?! Lepiej prosto z twardziela! Jest szybciej i bezpieczniej. No chyba, że ktoś ma tak zwalonego twardziela, że Scandisk [uszkodzone sektory błeee] nigdy nie może się wyłączyć :-D. I najlepiej tym DOSowym programem od AWARDA, bo nigdy nie wiadomo, kiedy Win zechce sobie wisnąć. Poza tym w Win trwa to chyba dłużej, ale nie jestem pewien. Może robi to dokładniej? Ma na pewno więcej funkcji... Więc być może jest to sposób lepszy.

 

AMD Athlon XP Barton 2500+ 1833 MHz realnie [1837.50 MHz] Napięcie 1.65 Realnie [1.600–1.616] Chłodzenie Colermaster Areo V cały z miedzi z wentylatorkiem w kształcie turbiny Min-1800 Max-3700 RPM no i pokrętełkiem oczywiście.

Moja obudowa jest przez cały czas naga, bo przy skręconej ma temp powyżej 60 stopni na 3700 RPM!!! A tak teraz mam np. 42 przy 1800 RPM!!!

2 x 256 MB Kingston DDR PC 2700 [333 MHz] [Dual Channel Enabled] Napięcie 2.6V realnie 2.7V Nie są to jakieś super pamięci, (chociaż to w sumie zależy od spojrzenia), ale o tym później.

Frequency (MHz) 166 [by SPD] 166 [Turbo]

CAS# 2.5 2.0

RAS# to CAS# delay 3 2

RAS# Precharge 3 2

TRAS# 7 6.0

Hercules ATI Radeon 9700

 

Zna ktoś tani sposób na uciszenie tego głupiego wiatraczka na Radeonie?! Może jakiś wydajny radiator, ale taki żeby pasował do tego model, co mam. Gdy obniżę obroty turbinie on jest najgłośniejszy i to na dodatek taki perfidny dźwięk strasznie mnie wkurza wolę zagłuszyć go tą turbiną niż go słuchać. :-

 

Obudowa Chieftec 6x 5.25, 2x 3,5 + 6x 3,5 bez wyjścia. Czyli bardzo duża

Zasilacz Chieftec [360 W] Model: HPC-360-202

HDD Seagate Barracuda ST380011A 80 GB 7200 RPM, Nagrywara CD-RRW Asus 5224A, Pioneer

DVD-120, FDD, Creative SB Audigy Player + Inspire 6.1, LG 19' Flatron F900P, mysz A4-

Techa, klawisze Logitech. I brak neta musze łazić do kafejki, więc się nie czepiać do mnie, że

czegoś nie przeczytałem, bo po prostu nie mam jak. Strasznie mnie to wku***a, że nie mam

neta taki dobry komp się marnuje. ;-(

 

No to do rzeczy:

Proca w zimę ( zakładam kurtkę, zakręcam kaloryfer, kompa na parapet i siedzę tak cały dzień zamknięty u siebie w pokoju :-D) udało mi się podkręcić maksymalnie przy napięciu 1.95 V [221x11=2431 MHz] (Chodził też na 2500 MHz [chyba 200x12.5 już nie pamiętam] :-D ale tylko do mementu odpalenia testu w PCMarku2002) Mogę dać więcej np. 2.2 V na tym sprzęcie? Trochę się bałem, bo gdzieś przeczytałem, że nie wolno dawać procowi więcej niż 10% jego początkowego napięcia, czyli w moim przypadku nie mógłbym przekroczyć 1,815 V, co zrobiłem, ale o nie wiele, bo faktycznie napięcie wahało się w granicach 1,888 V przy 1.95 V. A teraz w lato przy 1.95 V temp jest, około 51 czyli da się wytrzymać. Ale i tak jadę na nie podkręconym kompie, bo wole mieć stabilną maszynę a 1833 w zupełności wystarcza. Podkręcałem tylko po to żeby sprawdzić ile da się z tego wyciągnąć. I mam takie odczucie, że dałbym rade wycisnąć nieco więcej. ;-)

 

Przygody:

Miałem jedna, która minie prawie do ataku wszystkich narządów ciała by doprowadziła :-D. No, więc tak podkręcam sobie kompa i nagle stwierdzam kurde po kigo mi tyle MHz (zwolnij a dojedziesz hehe) no to zwalniam z 2430 do 2300... myślę sobie no dobra niech będzie, ale kur** za duża temperatura no to się wkurzyłem i na raz pamięć i proca o 0.2V w dół [przed tym miałem 1.95V na proc i max, bo 2.9V na pamięć] ( eee tam najwyżej nie wstanie) No i save BIOSu moja czujność została uśpiona poprzednimi około 20 takimi savami i resami z czerwonym napisem [nie wyłączaj napięcia, bo pożegnasz się z płytą] no i nagle (nie wiem czy komp zdążył zasejwować bios) syrena! Ale nie taka jak przy przekroczeniu temperatury tylko taka jakaś dziwnie przytłumiona i wydłużona ( tak jak na amerykańdżańskich filmach jak radiowóz się wypier***eli i syrena powoli gaśnie tylko, że u mnie było tak bez końca no to se myślę trza go szybko wyłączyć. Wyłączam prąd przyciskiem na listwie a ta syrena nadal wyje :-D na serio! Ucichła po jakichś 2-3 sekundach! lol ( ze zwykłą syreną nigdy tak nie było) Nagle sobie przypominam (...o ku**a BIOS się chyba akurat sejwował SHIT!) No to zastosowałem akcje reanimacyjną. Usta-usta zworką w odpowiednim miejscu na płycie, aby wyczyścić CMOS. Czekam jakieś 2 minuty... myślę sobie zworka chyba zrobiła swoje zmieniam jej położenie i po chwili odpalam PC... dobra wiatraki się kręcą LEDy świecą dysk sam się „rozkręca" :-D i czekam na ten magiczny pisk z spikera... JEST! Uff to działa! Po tym nachodzi taka myśl człowieka czy na pewno warto było lub jest podkręcać?

 

No to jeszcze jedna przygoda z syrenką :-D

A dokładniej programem Hardware Doctor 2.7. Który ma coś zwalonego, bo jak go odpalam na nie podkręconym kompie to podaje mi, że mam temp taką, jaką da się maksymalnie uzyskać w tym programie, czyli 127. Zawyża także prędkość obrotową wiatraczka w zasilaczu, bo pisze, że mam ponad 28000 RRM!!! Najgorsze jest to, że ten program działa jak wirus zaraża tymi błędnymi wynikami inne programy pomiarowe! (nawet po wyłączeniu HD dopiero restart pomaga) Np. SpeedFana i ten shit od nVidii „System Utility" Poza tym System Utility odczytuje pomiar z zasilacza zamiast z wiatraka na CPU po odpaleniu Hardware Doctor. Znalazłem na to proste lekarstwo. Po prostu przed odpaleniem HD należy odpalić SF i go zostawić włączonego wtedy w HD wszystko będzie OK. :-D Możecie sobie to oblukać na, screenach, które załączam dodatkowo do tego posta.Aha a powracając do SU to takie gów*o! Nie ma CL! RPM jest odczytywane tylko z CPU, po daniu napięcia na proc 1,95V pisało, że mam 1,53V buhahaha! Poza tym bardzo ograniczone możliwości podkręcania względem BIOSu. Radzę od razu to dziadostwo wywalić, bo jeszcze komp się zjara :-D [korzystam z pliku nvsuoem.ini takiego jak radził ABIT inaczej nie próbowałem tego odpalać].

 

Aha i jeszcze jedno wie ktoś gdzie mogę znaleźć "PCMark2002 Pro Pack"? Prosiłbym najlepiej o linka do pliku, bo na futuremark.com nic nie znalazłem. :-(

 

Do płyty nie mam żadnych zarzutów [no może jeden mało istotny przy włączeniu kompa po dłuższym spoczynku np. po nocy i rozgrzaniu go w SpeedFanie miałem 28 stopni coś mnie tknęło i zaraz po restarcie kompa wlazłem do BIOSu i patrzę a tam jest 38. Przez 6 sekund tym bardziej podczas restartu nie nagrzałby się przecież aż o 10 stopni?! No to myślę sobie sprawdzę teraz temp w Win i okazało się ze jest 38 stopni. Czyli OK. ;-) BIOS mam w wersji 2.4] jest cool :-D, tylko przydałaby się możliwość sprawdzenia temp i rpm podczas startu ( a drugi mój głos mówi mi na ch**a Ci to! Po co wydłużać start systemu! A temp to sobie sprawdzisz w Win SpeedFanem lol) ten drugi chyba jednak ma rację, więc ABIT rządzi ;-)

http://republika.pl/tut/forum_tweak/wyniki.zip

http://republika.pl/tut/forum_tweak/temp.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Zna ktoś tani sposób na uciszenie tego głupiego wiatraczka na Radeonie?! Może jakiś wydajny radiator, ale taki żeby pasował do tego model, co mam. Gdy obniżę obroty turbinie on jest najgłośniejszy i to na dodatek taki perfidny dźwięk strasznie mnie wkurza wolę zagłuszyć go tą turbiną niż go słuchać. :-

69PLN cicho i wydajnie

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=55225&highlight=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chwilowo rozwiazany - wystarczy przepiac mysz na usb z psa... ale dla mnie to zadne rozwiaznie bo jest ProPlayerem w csa i musze miec 200hz na myszce (nawet jezeli to tylko 166 w srediej wartosci bo sie wacha podbno) a usb to tylko 125mhz... qrwa

 

Potrzebuje info jak ze stabolności w d_24... do ilu sie kreci?

Czy jest zmodowany d_24?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dk=> memki to Hynix D43, nielubią niskich timingów, ale latają na wysokim FSB (~250MHz) do kupienia na Allegro lub tutaj Geile ostatnio nie są dobrym wyborem, dużo ludzi się na nie skarży (nie są godne swojej ceny)

 

nukleon=> Biosy:

http://s6.invisionfree.com/underclock/inde...hp?showtopic=42

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...light=ABIt+nf7s tutaj d_24

http://s6.invisionfree.com/underclock/inde...php?showtopic=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do rzeczy:  

Proca w zimę ( zakładam kurtkę, zakręcam kaloryfer, kompa na parapet i siedzę tak cały dzień zamknięty u siebie w pokoju ) udało mi się podkręcić maksymalnie przy napięciu 1.95 V [221x11=2431 MHz] (Chodził też na 2500 MHz [chyba 200x12.5 już nie pamiętam]  ale tylko do mementu odpalenia testu w PCMarku2002) Mogę dać więcej np. 2.2 V na tym sprzęcie? Trochę się bałem, bo gdzieś przeczytałem, że nie wolno dawać procowi więcej niż 10% jego początkowego napięcia, czyli w moim przypadku nie mógłbym przekroczyć 1,815 V, co zrobiłem, ale o nie wiele, bo faktycznie napięcie wahało się w granicach 1,888 V przy 1.95 V. A teraz w lato przy 1.95 V temp jest, około 51 czyli da się wytrzymać. Ale i tak jadę na nie podkręconym kompie, bo wole mieć stabilną maszynę a 1833 w zupełności wystarcza. Podkręcałem tylko po to żeby sprawdzić ile da się z tego wyciągnąć. I mam takie odczucie, że dałbym rade wycisnąć nieco więcej.  

Lepiej nie wariuj z tym napieciem 2 V to ABSOLUTNY MAX przy Twoim chlodzeniu, daj sobie spokoj wyoadami chwilowymi na 2.2 V, bo niewiele Ci dadza, a ryzyko uwalenia czegs jest calkiem spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Dlaczego jak wyciagne procka z gniazda, a pozniej wloze go spowrotem, to przy bootowaniu pojawia sie komunikat CPU is unworkable i musze wejsc do BIOSU i w sumie nic nie musze zmieniac tylko wciskam F10 i gra muzyka. Czyzby plyta nie wykrywala poprawnie procesora?

Dodam tylko, iz ma to miejsce tylko podczas pierwszego botowania po wyciagnieciu/wlożeniu procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje info jak ze stabolności w d_24... do ilu sie kreci? Czy jest zmodowany d_24?

Pozdrawiam

Jasne ze jest.....ze zmodowanych d24 moge ci polecić

D24 3DFire

D24 R3-ED-CPC

D24 Infinity

D24 SubZero

D24 revision 2

wszystkie te i inne modowae biosy znajdziesz tutaj

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...light=ABIt+nf7s

http://forums.pcper.com/showthread.php?t=323695

 

oraz polecam wątek z najlpszym biosie do nf-7 rev 2.0

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=542...ae27c42af0026a8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część

Kupiłem płytke dwa dni temu i jestem zadowolony, no może poza wentylkiem na chipsecie, do wymiany, za głośny.

 

Mam pytanie odnośnie temperatur. Czy Abit nie zaniża temperatur?

Poprzednio miałem Asrocka i on zaniżał około 10*C.

Teraz przy @11x200=2200MHz 1.7V mam 35 w luzie i około 52*C w stresie. Chłodzenie to Igloo 2470TC. Wiem, że temp. spoko ale podejrzanie mała, przynajmniej tak mi sie wydaje.

 

A i jeszcze czy warto aktualizowac bios? Mam taki z dziwną datą 12/24/2020 6.00PG

W zasadzie jest stabilnie tylko kiepsko z o/c ale to pewnie megabajt350W.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jest oryginał jak kupiłem w piątek więc chyba nie modowany, jeśli dobrze zrozumiałem, jeszcze nie siedze w Abicie na razie w Asrocku, nia mam rozeznania odnośnie biosów.

 

Mam jeszcze jeden problem a w zasadzie pytanie.

Co, jakie programy ściągąć do tej płyty co mogą sie przydać?

Wczesniej miałem 3 x ECS i Asrocka i tam software raczej jak na lekarstwo, a tu do nForce zdaje sie jest pare przydatnych co moga coś zdziałać pod Windą.

 

Odnosnie biosu, jest bios który znacząco wpłynie na o/c ?

I są jakieś funkcje w biosie o których powinienem wiedzieć przy o/c, w Asrocku biosik był "troszkę" uboższy, ?

Nie myśle tu o napięciach i FSB czy zabezp. przed przegrzaniem. Raczej ustawieniach charakterysrycznych dla Abita, jak pisałem jestem LAMA w kwestii Abita. Na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są oficjalne biosy

 

nf7d24.exe

Download file

 

BIOS ID: 2.4

BIOS Compile Date: 04/22/2004

 

1. Please use AWDFLASH 8.23D or later to update NF7 series BIOS. With incorrect AWDFLASH version, the GUID will be erased, and leads to IEEE1394 peer to peer function failed. AWDFLASH 8.23K is included in this BIOS package.

2. Fixed the issue that PS/2 wheel mouse is no response under limited condition:

1. Use certain PS/2 wheel mouse and certain USB keyboard.

2. PS/2 wheel mouse works fine but lose response on 1st, 3rd, 5th.... restarting windows. Nevertheless, it works fine on 2nd, 4th....

restarting windows.

3. For "PS/2 wheel mouse + PS/2 keyboard" and" USB wheel mouse + USB keyboard ", no problem at all.

3. Support AWDFLASH.EXE V8.32.

4. BIOS compile date: 04/22/2004

 

nf7d23.exe

Download file

 

BIOS ID: 2.3

BIOS Compile Date: 03/24/2004

 

1. Please use AWDFLASH 8.23D or later to update NF7 series BIOS. With incorrect AWDFLASH version, the GUID will be erased, and leads to IEEE1394 peer to peer function failed. AWDFLASH 8.23K is included in this BIOS package.

2. Update SATA BIOS to v4.2.47 (FOR NF7-S ONLY).

3. Add an option to enhanced USB 2.0 device compatibility. User may set the option to "enabled" in "Integrated Peripherals / OnChip PCI Device / USB 2.0 Device Compatible".

4. Add auto shutdown function while CCMOS jumper is placed at PIN 2-3. The correct setting is placed at PIN 1-2; the CPU core voltage will be abnormally high if placed at PIN 2-3, system will shut down automatically to protect CPU from damage.

5. Fixed the issue that SATA HDD boot up fail without PS/2 Mouse.

6. Hidden "SATA ROM BIOS" function on NF7.

7. Change the default year to 2004.

8. BIOS compile date: 03/24/2004.

 

nf7d22.exe

Download file

 

BIOS ID: 2.2

BIOS Compile Date: 12/24/2003

 

1. Please use AWDFLASH 8.23D or later to update NF7 series BIOS. With incorrect AWDFLASH version, the GUID will be erased, and leads to IEEE1394 peer to peer function failed. AWDFLASH 8.23K is included in this BIOS package.

2. First release for NF7-V. Nothing is changed for NF7 and NF7-S.

3. BIOS compile date: 12/24/2003.

 

 

Masz modowany bios D22 ... na 100%

 

Do krecenia są różne polecam np. D23 3D-Fire R2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak możliwe, że na płycie ze sklepu jest modowany bios?

Kupiłem w Prolinku, płyta nie jest chyba z serwisu, bo brak jakichkolwiek śladów uzywania np. ślady mocowania zapinki od coolera na gnieździe.

 

całe oznaczenie biosu (przy poście płyty) to:

12/24/2020-nVidia-nForce-6A61BA1BC-22

 

zmieniac go czy zostawić?

Troche sie boję zmiany bo uwaliłem tak Asrocka(jest w serwisie).

Podobno mozna zmieniać w Windzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zostawić. Kiedys miałem D22 12/24/2020-nVidia-nForce-6A61BA1BC-22

 

, teraz mam D23 3DFire r2.

 

d22 daje minimalnie lepszą przepustowość ramom kosztem podkręcania. Takie mam spostrzeżenia po testach ramów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Swoja drogą ciekawe skąd w nowej płycie modowany bios?

 

To, że dla stabilnego FSB215 potrzebuje aż 1,93V, gdy dla 200 1,7V może chyba wynikac ze słabego zasilacza? (Megabyte350W)

 

Sorry za może głupie pytania ale jestem trochę "oszołomiony" tą płyta po przesiadce z Asrocka, jest na razie super poza "wiatraczkiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... otoz MBM5 pokazuje temp -1`C na wszystkich czujniach... czy jest na to jakis sposob zeby normmalnie dzialal ?

jezli bylo to juz w tym watku to napiszscie okolo ktorej strony bo nie chce mis ie przegladac blisko 160stron ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wróciła, z servisu płytka.

 

Do czego służy w biosie ustawienie:

CPU Disconnect Function [ENABLED/DISABLED] i które ustawienie lepiej mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... otoz MBM5 pokazuje temp -1`C na wszystkich czujniach... czy jest na to jakis sposob zeby normmalnie dzialal ?

jezli bylo to juz w tym watku to napiszscie okolo ktorej strony bo nie chce mis ie przegladac blisko 160stron ;]

u mnie w mbm wszystko okdobrze wybrales plyte przy instalacji :?:

No i wróciła, z servisu płytka.  

 

Do czego służy w biosie ustawienie:  

CPU Disconnect Function [ENABLED/DISABLED] i które ustawienie lepiej mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... otoz MBM5 pokazuje temp -1`C na wszystkich czujniach... czy jest na to jakis sposob zeby normmalnie dzialal ?

jezli bylo to juz w tym watku to napiszscie okolo ktorej strony bo nie chce mis ie przegladac blisko 160stron ;]

u mnie w mbm wszystko okdobrze wybrales plyte przy instalacji :?:

No i wróciła, z servisu płytka.  

 

Do czego służy w biosie ustawienie:  

CPU Disconnect Function [ENABLED/DISABLED] i które ustawienie lepiej mieć?

enabled :arrow: wyzsza wydajnosc

Tarpan=> hej stary, gdzie tam wyższa wydajność? CPU Disconnect Function to funkcja, dzięki której prąd nie dochodzi do tych części proca, które są aktualnie nieużywane. Owocuje to dużo mniejszą temp. procka, ale zwiększa to niestabilność systemy (poprzez duże wachania vcore). Gdy kręcisz procka to dawaj na disable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie powinny byc ustawienia biosu zeby uzyskac max performance w grafice ( gry , testy ) ..?

plytka ABIT NF7 z gory dizeki za pomoc

Znalazlem cos takiego na stronie ze sterownikami Omega jako ustawienie biosu dla najwyzszej wydajnosci

PERFORMANCE BIOS SETTINGS

Use these settings in your BIOS along with the OMEGA drivers to get the best performance possible out of your video card (this settings are not avaiable in all motherboards, use only the ones that fit your BIOS):

Fast Gate A20 Option : ENABLED

Video BIOS shadowing : DISABLED

Video BIOS cacheable : DISABLED

xxxxx - xxxxx Shadow : ALL DISABLED

IDE prefetch mode : ENABLED

Init Display First : AGP or PCI (SELECT YOUR CARD TYPE)

IDE HDD Block Mode : ENABLED

IDE 32-bit transfer mode : ENABLED

Assign IRQ for USB : DISABLED (UNLESS YOU USE USB DEVICES)

Assign IRQ for VGA : ENABLED

PCI/VGA palette snoop : DISABLED

PNP OS Installed : ENABLED (UNLESS YOU WANT TO MANUALLY ASSIGN IRQ's)

Resource Controlled By : AUTO (UNLESS YOU WANT TO MANUALLY ASSIGN IRQs AND DMAs)

AGP aperture size : 128 (USE 64MB IF YOU EXPERIENCE TEXTURE CORRUPTION)

AGP master 1 WS write : DISABLED***

AGP master 1 WS read : DISABLED***

Bank 0/1, 2/3 DRAM timing : TURBO***

CPU to PCI write buffer : ENABLED

Delayed Transaction : DISABLED****

DRAM speculative leadoff : ENABLED***

DRAM Data Integrity Mode : NON-ECC (UNLESS YOU HAVE ECC MEMORY)

Delay DRAM read latch : (THE LOWER, THE FASTER)***

Fast writes : DISABLED

Memory parity/ECC check : DISABLED***

Passive Release : ENABLED

PCI Concurrency : ENABLED

PCI master 0 WS write : ENABLED***

RAS active time : (THE LOWER, THE FASTER)***

RAS to CAS delay : (THE LOWER, THE FASTER)**

Read around write : ENABLED

SDRAM Bank Interleave : 4-bank/way

SDRAM CAS Latency Time : 2**

SDRAM cycle length : 2**

SDRAM Precharge control : ENABLED

Spread spectrum (modulation): DISABLED

System BIOS cacheable : DISABLED

Video RAM cacheable : DISABLED

8 bit I/O Recovery Time : 1

16 bit I/O Recovery Time : 1

Turbo frequency : ENABLED

** = ONLY IF YOUR MEMORY SUPPORT IT, OTHERWISE USE THE NEXT HIGHER VALUE

*** = WILL IMPROVE SPEED BUT DECREASES STABILITY, IF YOU HAVE PROBLEMS, CHANGE IT

**** = ENABLE IF YOU EXPERIENCE PROBLEMS WITH CREATIVE SOUND CARDS

 

ale poczytaj tesz artykuły na innych stronach

http://www.madshrimps.be/?action=gethowto&howtoID=43

http://www.tomshardware.pl/howto/20010725/index.html

http://www.pcmech.com/bios.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...