Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem tutaj nowy i od razu zwracam się z prośbą o pomoc.

Wczoraj zakupiłem sobie ABIT'a NF7-S rev2.0, dziś postanowiłem go troszkę potestować no i stało się:

doszedłem do FSB 210MHz, zrestartowałem kompa, wstał normalnie>> logo Windy XP i już miało być "Zapraszamy" a tu reset. Pomóżcie!!! Co zrobić?? Obniżyłem FSB do standardowego 166MHz i to samo. Po resecie BIOSU nadal to samo.  

Pomóżcie please!!

Proc to Barton 2600+

 

Dzięki z góry

POZDRO

Włącz windowsa z płytki instalacyjnej, daj Reperuj, jak się włączy konsola naprawcza wpisz:

chkdsk /r

 

Na 99% padł wpis windowsa w bootsectorze, ale ta komenda to naprawi, już nie raz tak miałem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem żeby założyć radiator a tak samo mam gorący ten chip ktory jest chyba odpowiedzialny za SATA ten ponizej z naklejka goracy tak samo jak SB a i co z tymi Masfetami czy jakos tam ktore to sa i czy je tez musze schlodzic!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CrazyJohn temp. ta jest osiagnieta na zwyklym colerku od CoolerMasters 8D... cos tam mial byc cichy a niejest!A wogole to jakie polecacie dobre chlodziwno na taki procek a tylko nie woda bo niemam do tego przekonania zeby akwarium miec w kompie!:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam czegos cichego komp powinien chodzic dla mnie prawie bezglosnie!Znajomi mowi ze i tak mam najcichszy no ale dla mnie niejest!Zastanawiam sie nad tym Zlamnem ale rowniez na Pentagramem i nad gigabat..3D ultra cichy!A kto mi powie co ta sa i ktore te masfety?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to poszukaj informacji o zalmanie a nie od razu sie rzucasz :twisted:

najlepsza wydajnosc przy najmniejszej ilosci dBA ehh :/

 

poza tym EOT o chlodzeniu - masz osobny dzial :!:

 

wtalem lewa noga, widac nie? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie zmienia to faktu ze jest duzo topicow o chlodzeniu :P poza tym masz chyba takie cos KOMPEDIUM WIEDZY O NF7 czy jakos tak, zajrzyj tam a nie czekasz na gotowa odp :!: :evil:

o zalmanie (i nie tylko) tez jest duzo w Chlodzenie konwencjonalne - opczytaj sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ide wiec tam po troche nowej wiedzy bo po przeczytaniu mnostwa o mobilnych Athlonach i o Nf7 duzo sie nauczylem i troche ze sprzetu wycisnalem no ale widze ze musze troche jeszcze poczytac tym razem o chlodzeniu!I o tych masfetach!CZy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wylaczylem dzwiek, comy, ltp, sieciowke to przy wyzszych mialem SB zimny :) ale jak doszla IrDA (czyli 1 com trzeba uruchomic) i Lan to jest goracy. Ale nie ma utraty stabilnosci wiec raczej nie bede bulil na zalmana tylko dam radiator taki jakmialy kiedys plyty na nb (wys 5mm) i powinno starczyc. No ale na mosfety to takze musze cos przylepic... Nawet pocialem nariator od GF2MX tylko w moim miescie nie moge tasmy kupic.

 

UPDATE

A jak chcesz miec cicho w kompie to tylko zalman (albo woda). Ja polecam swojego (wzglednie tani, wydajny, cichy chociaz ja mam 8 wentyli w obudowie i niedlugo bede musial wyrobic licencje pilota zeby pograc :) ). Minusem jest koniecznosc pilowania zapinki i to ze jak bedzesz chcial na chwile zmienic procka na innego to bedziesz musial sie dzuo pieprzyc, ale uwiez mi ze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szlak nie wiem czy wiesz ale to nie jest forum na który sie pisze co bedziesz dzisiaj robil sic !! ten topic ma juz ponad 160 st miej litosc czlowieku ... co temp masz serdnio wysoka najpiekniej jest jak temp nie przekracza 45* nastepna granica to 50* ale Ty masz moblia wiec raczej obowiazuje Cie ta pierwsza :) i tak dziwne ze przy takiej pracuje Ci stabilnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja jestem tu nowy ale mam poważne pytanie:Mam podobno całkiem fajny zestaw i po ostatnich modyfikacjach założenia L12 mod, komp chodzi super stabilnie na nastawach 10x240@1,8 z CPU Enable a pamiatki oczywiscie Hynix D43 i one sa 3.4.4.11@2.8 na mobo NF7-S rew.2 się rozumie i chodzi mi o to czy przy takich ustawieniach potrzebuje dodatkowo chołodzic SB(ten na dole) bo jest strasznie gorący lub jeszcze cos?!Pytam bo niechcialbym spalic lub skopac sobie pytki a procesor max temp.55C a po wylaczeniu obciazenia spada po 3 minutach do 42C!Wiec chyba niezle!

na SB starczy ci jakis pasywny radiatorek ..

dla swietego spokoju obradiatoruj sobie mosfety ..

 

poczytaj http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady!!!

Po zastanowieniu się, też doszedłem do wniosku, że system mi padł zresztą to się okaże (właśnie wróciłem z pracki i to sprawdzę).

Poprostu byłem trochę spanikowany, że się tak dzieje.

W każdym razie dzięki.

Jeszcze się odezwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co temp masz serdnio wysoka najpiekniej jest jak temp nie przekracza 45* nastepna granica to 50* ale Ty masz moblia wiec raczej obowiazuje Cie ta pierwsza :) i tak dziwne ze przy takiej pracuje Ci stabilnie..

Troche przesadzasz. Takie temp to trudno jest miec nawet na WC, ja osobiscie koncze jak dochodzi do 60-65*. Biorac pod uwage ze mobo nieco zawyza i w koncu jak system jest stabilny a bez obciazenia nie przekracza 50* to sadze ze mozna tak ciagnac nawet 24h na dobe.

Zauwazylem ze jak ktos sobie sprawi WC to dla niego juz temp w okolicy 60 jest czyms dziwnym i zabijajacym proca w czasie expresowym, chociaz na AC sam tyle mial. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia i nie ma sie czym martwic. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co temp masz serdnio wysoka najpiekniej jest jak temp nie przekracza 45* nastepna granica to 50* ale Ty masz moblia wiec raczej obowiazuje Cie ta pierwsza :) i tak dziwne ze przy takiej pracuje Ci stabilnie..

Troche przesadzasz. Takie temp to trudno jest miec nawet na WC, ja osobiscie koncze jak dochodzi do 60-65*. Biorac pod uwage ze mobo nieco zawyza i w koncu jak system jest stabilny a bez obciazenia nie przekracza 50* to sadze ze mozna tak ciagnac nawet 24h na dobe.

Zauwazylem ze jak ktos sobie sprawi WC to dla niego juz temp w okolicy 60 jest czyms dziwnym i zabijajacym proca w czasie expresowym, chociaz na AC sam tyle mial. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia i nie ma sie czym martwic. :)

teraz Ty troche przesadzasz, temp 55* to juz duzo na AC ;]

ja nie wime ile masz Ty, ale u mnie przy 1.9V jest max 54... chyba ze mi MB zaniza :) cojest mozliwe :)

temp w budzie rozni sie od pokojowej o 4* wiec doliczmy daje to 58 przy napieciu extremalnym jak na moj proc 1.9V i zalmanie skreconym troche...

 

wiec te powiedzmy 55* to juz duzo jest ... tak mysle... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@The Ded

ja nie mam wcale wc a takiej temp pilnuje, bo >50* powoduje szybsze zuzycie procka a przeciez nie mam zamiaru go zajechac na smierc tylko po roku sprzedac jesli nie jako nowy to malo zuzyty wybór nalezy do Ciebie Twój procek;)

ps pozatym wysoka temp na procu to takze wyzsza temp w tych okolicach mobo a tutaj sytuacja jest podobna wyska temp=fast dead :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Max temp jaka podaje AMD to bodajze 90*. W praktyce jednak 60-65 to dopuszczalny max przy dlugim obciazeniu. Ja jak bujne proca na 2400 z napieciem 1,9V to potrafi nieznacznie przekroczyc 60*. Ale przyrost mocy "widocznej" podczas normalnego uzytkowania jest nieznaczny w porownaniu z moimi obecnymi ustawieniami wiec dalem sobie spokoj i mam temp lajtowe :) A szczerze mowiac mialem zwiechy powodowane przez nagrzewajacy sie SB i mosfety. :( Teraz jednak chce to nadrobic zakladajac chlodzenie.

 

@CrazyJohn

55* to nie jest wcale duzo (subiektywne zdanie). Tylko na forach overclockerskich robia nowym wode z mozgu.

 

BTW spojzcie na te radiatorki (wymiary). To dpoiero schlodzi mojego radka (w drodze). :) Mozna go brac na metry :)

 

Co do chlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki wy macie w Biosie opcje IDE Bus Master wlaczona czy wylaczona??? wyczytalem ze jak jest wlaczona to ze z biosu laduja sie automatycznie sterowniki dla IDE ale jak sie nie myle to podczas instalacji sterownikow do naszej plyty instaluja sie tez sterowniki dla IDE i sa zapewne nowsze - jak to jest, napiszcie jak macie ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlaczone (bo czemu by nie ;-) ) ale z tego co wiem to opcja ta dotyczy Norton Ghosta, ktorego akurat uzywam - dlatego mam wlaczone i nie narzekam :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Mam troche dziwny problem. A mianowicie nie chodzi mi Prime95 ( probowalem rozne wersje i to samo ). Niewazne czy procek chodzi na 2500+,3200+, 2,3GHz ... zawsze ten sam, dziwny blad. A problemow ze stabilnoscia nie mam. Ponizej zalaczam screena:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wiem ze byl topic o tym ale czy ktos mierzyl napiecia 12V przy zalaczonym S2ctl bo i mnie skacza jak otepiale lekko od 11 do 12 a czasmi nawet od 5 :/ jak sie go wylaczy to sa stabilne w miare

idle 11.95

sters 11.88-9

update

chyba miernik jest walniety ale nie jestem pewien po restarcie napiecia w normie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ledwo kupiłem płytę zachciało mi sie zmiany biosu.Ha, tym programikiem z windy(mam padniętą stacje dyskietek).Ech... no i niby wszystko przebiegło normalnie ale komp po resecie nie wstał :( No cóz...zawiozłem kość do przeprogramowania.Z najnowszą dostępną oficjalną wersją powróciłem szczęśliwy do domu i... też nic.Zero czegokolwiek... Szukam pilnie pomocy w tej sprawie.Narazie reanimowałem ECS-a aby napisać ten tekst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piwek

ja mam zalaczone jak fabryka dala :)

@Greg

wyjmij wszystko odpal mobo :)

wyciagasz gole (jak to brzmi :D) i wyciagasz baterie i kladziesz na aluminiowej foli zeby sie calkowicie rozladowalo ...

nie dziala :| no to zostaje servis :/

powodzenia

@M3Sj4sH

moze jakis virus albo cus takiego ... ciezko powiedziec to moze tez byc wina walnietych sterowników ... lekarstwo reistal +update wina najnowsze oficjalne sterowniki powinno dzialac przeciez nie masz jakiegos nieznanego sprzeta :) ps zmien wczesniej timingi pamieci na jakies lzejsze typu 8 4 4 2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - NARESZCIE!! Skonczyly się moje problemy z wylaczajacym sie komputerem, dostalem reszte czesci i moge sie w koncu cieszyc. Przyczyna wylaczania byl przegrzewajacy się mostek polnocny. Ktos mi tu doradzil posmarowanie go pasta, bo fabrycznie bylo to zrobione zle i ten KTOS ma u mnie browara! Dzięki chłopaki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...