Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

 

Mam troche dziwny problem. A mianowicie nie chodzi mi Prime95 ( probowalem rozne wersje i to samo ). Niewazne czy procek chodzi na 2500+,3200+, 2,3GHz ... zawsze ten sam, dziwny blad. A problemow ze stabilnoscia nie mam. Ponizej zalaczam screena:

a te gaile cio nie błędują ??

sprawdzałeś to w ogóle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec dostalem 2 kostke do duala i odpalilo bez problemow ale wywala bledy w prime i ........ podnosze napiecie i wszystko ok. Dokladnie tak jak radzil ktos jakisz czas temu i nawet z timingow nie musialem rezygnowac ani z (w miare) wysokiej magistrali.

PS Pozdrowka dla wszystkich co przeczytali caly topic i nie zadaja glupich pytan po raz 100. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem nie dziala mi od pewnego czasu pamiec 2x256 nie wiem dlaczego . a zaczeło sie to tak mam to co w podpisie i zachcialo mi sie wymienic ram na hypery 2x256 433. po włozeniu hyperow komp sie nie odpala wyjmuje 1 kosc odpala sie bez problemu a jak włoze 2 to komp sie nie dopala i słychac pisk . myslalem ze to wina tych hyperow ale po włozeniu 2x256 twinmosow nadal słychac pisk ,a z 1x256 chodzi super wgrywlem biosy wszystkie mozliwe jakie so w necie do zassania. sprawdzilem wszystkie banki pojedynczo so sprawne pamieci tez tylko nie chce chodzic 2x256 czego to jest wina. sorki ze tak zagmatwalem ale sie spiesze bo neta nie mam neta w chacie poradzcie cos L

maim zdanie jakis kontroler na pł. głównej padł . u kumla chodzo obydwie razem super twiny i hypery wiec pewne ze to plyta padla moze jakos da sie jo odratowac nie chce czekac miesioc na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% poszedł kontroler pamięci też tak miałem - pewnego dnia zmieniam bios i zonk komputer nie wstaje - wyjmuje wszystkie części wkładam i pokolei wkładam - tak oto doszedłem to dego że coś z kontrolerem pamięci nie tak - mi w prolinie wymienili od razu a płytke miałem już dwa miechy - tylko kolorowe te banki pamięci :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos podac mi wymiary Abita NF7 SL.Wszedzie szukalem i nic nie ma.Nawet na stronie Abita.A nie wiem czy zmiesci mi sie do obudowy ( czy nie bedzie przeszkadzala nagrywarka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie siemanko jak wygląda sprawa z biosem który jest standartowo w tym abicie mowa oczywiście o nowej płycie tej tańszej wersji chodzi mi o sprawę z mnożnikami 9> i wogóle jak on się ma do stabilności i oc bo flashować nie umiem, i czy ten abit gryzie się z twinmosami cl2,5 2x512 w dualu.pozdr aha może ktoś zmieniał k7s8x na tego abita oprócz latarnikamz i jak się ma sprawa wydajniości po zmianie obecne fsb 180 czy jak bym na tym abicie miał fsb 220 to czy będzie duża róznica w benchmarkach czy dać sobie spokój zostawić k7s8x a pieniążki wydać na uciechy cielesne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robak wymiary taki same jak kazdego nf7 to jest to samo mobo tylko ze różnica jest w ukladach umieszczonych na pycie ...

@feluś

1 flashowanie raczej nie jest trudne 3 klikniecia i po sprawie ;)

2 u mnie wszyskie mnozniki dzialaja spoko bez modowanych biosów itd

3 plyta ma ogólnie problemy z dual ddr 512 przy wysokich fsb ale to zalezy od pamieci róznica pewnie bedzie tylko pytanie jest jaka ;) wybór nalezy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robak wymiary taki same jak kazdego nf7 to jest to samo mobo tylko ze różnica jest w ukladach umieszczonych na pycie ...

A jakie sa te wymiary???Nigdzie nie moge tego znalesc.Nawet producent tego nie podaje.A chodzi o to ze ja mam krotka bude i jak mialem ecs-a k7s5a to nie moglem wsadzic nagrywarki bo przeszkadzala plyta glowna.

 

 

 

____________________________________________________

Abit KV7, Barton 2500, 2x256 DDR Kingstone, Caviar 60 GB,

Redeon 9000 PRO, Chieftec 360-302 DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ja zmienilem z asroka na nf7 v2.0 i faktycznie ledwo weszla , musialem nagrywarke dosc wysoko dac w budzie. ale teraz pytanie . jaki bios jest najlepszy do tej plyty , bo slyszalem ze sa biosy po ktorych wgraniu plyta moze nie wstac i konieczny jest hotflas - a nie mam drugiej takiej samej. i slyszlaem ze sa rozne wersje - jakies kolory bankow pamieci itp . ciezko bedzie przejzec 170 stron - wiec prosze o pomoc. nie zalezy mi na jakims specjlanie wysokim fsb do rekordow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem z asroka na nf7 v2.0 i faktycznie ledwo weszla , musialem nagrywarke dosc wysoko dac w budzie. ale teraz pytanie . jaki bios jest najlepszy do tej plyty , bo slyszalem ze sa biosy po ktorych wgraniu plyta moze nie wstac i konieczny jest hotflas - a nie mam drugiej takiej samej. i slyszlaem ze sa rozne wersje - jakies kolory bankow pamieci itp . ciezko bedzie przejzec 170 stron - wiec prosze o pomoc. nie zalezy mi na jakims specjlanie wysokim fsb do rekordow

Tutaj masz gigantyczny temat o biosie do twojej plyty - radziłbym ci zacząć przeglądanie od końca - http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=54262

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie pochwalic że coraz bardziej lubie tego Abita.

Trzymał mnie poprzednio procesor kulawy. Od wczoraj mam innego 2500+ i 11*220 1.65V prime stabilne. Pamieci w dualu 1*256 GOODRAM+1*256HynixD43. Jak dałem 11*225 1.65V to po 1/2h w prime wywaliło kompa i wyła syrenka, ale to moze przez zasilacz (Megabajt 350) lub pamięci w dualu. Ale 3d01 przeszedł w tym ustawieniu 11*225.

Ech, jeszcze zasilka i może powalczymy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was takze nie pokazuje predkosci obrotowych wentyli mniejszych niz 1300rpm?

Tez... ale na epoxie bios notowal obroty nawet nieco ponad 900rpm (z zasilki) wiec nei wiem czemu na Abicie nie pokazuje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Mam troche dziwny problem. A mianowicie nie chodzi mi Prime95 ( probowalem rozne wersje i to samo ). Niewazne czy procek chodzi na 2500+,3200+, 2,3GHz ... zawsze ten sam, dziwny blad. A problemow ze stabilnoscia nie mam. Ponizej zalaczam screena:

a te gaile cio nie błędują ??

sprawdzałeś to w ogóle ??

Tak sprawdzalem ... 0 bledow [ memtest 86 v3.0 z bootowalnej dyskietki ].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pilne pytanie: jak rozpoznac abita nf7-s rev 2 od 1. i ponoc sa tez 2 wersje rev2. ktora lepsza i jak te poznac?

sorki ze powtarzam ale mam 10 mniut a za coleere tego nie umie znalesc...

Qrde - od pol roku ludzie co jakis czas zadaja wlasnie to pytanie... nie wiem czemu :? Na 99% jestem pewien, ze nowych na pewno nie ma innych niz rev 2.0 (chyba ze ktos walka wykreci i wcisnie uzywana 1/1.2 jako nowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Podkręcacz

Chcę zmienić swoje mobo na nf7-s i mam małe pytanko.

W jaki spasób zasilany jest procesor w tej płycie?

W tej co mam zasilanie proca idzie z linii 5V.

Czytałem, że nf7-s ma dodatkowe zasilanie dla cpu z 12V.

To w końcu jak to jest. Czy procesor zasilany jest i z 5v i z 12v?

Pytam bo 5V mam w granicach (4,78-4,86) i zastanawiam się czy zmiana odciąży trochę te 5V i będzie można jeszcze troszkę podkręcić. Zasilacz Chieftec 360W dual fan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc (jadro) zasilany jest z 12V. Moze to i dobrz bo firmowe zasilki trzymaja ta wartosc bardzo stabilnie. Twoj Szef do nich nalezy, wiec choc nie duzej mocy to powinien podolac. Ja jak mialem slaba zasilke to musialem zrezygnowac z OC grafy, ale ja mialem Mercurego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam powazny problem z płytą, nf7 wersja podstawowa przeszukałem forum, przejrzalem tego posta, ale przeleciec 170 stron to nielada wyzwanie, pewnie ktos juz mial taki problem ale nie trafilem na odpowiednia strone, mianowicie, przynajmniej raz dziennie sam z siebie resetuje mi sie komp, myslalem ze to przez zasilacz ( moja spec barton 2.5 nie krecony chlodzony volcanem 12, 2x 256 elixiry, gf4 tit4200, 2x hdd 40 i 20 gb, sb audigy player, zasilane be quietem 350W ) myslalem ze to z powodu slabego zasilacza bo mialem 300W megabajta i zmienilem na 350, ale dalej komputer sie resetuje, bios mam zupdatowany, hmm do tego co jakis czas wyskakuje mi blad - Instrukcja spod"0x7xxxxx" odwoluje sie do pamieci pod adresem " 0x4xxxxxx" pamiec nie moze byc "read", co dziwne bo memtest po kilku godzinach testow nic nie wykryl, dla przykladu zrobilem testy primem95 i tez nic nie pokazal dlatego sie zastanawiam co jest przyczyna resetow i tych bledow, z gory dziekuje za wyrozumialosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele:

1. Temperatura procesora.

2. Wirus.

3. Inna przyczyna (?)

ale to sam musisz sprawdzić...

 

Napisz coś więcej o ustawieniach w biosie i systemie jaki masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirus napewno nie, z services.msc wylaczylem wszystkie gowna i mam 14 procesow na starcie, system dziala gladko, niedawno zainstalowalem antyvira ( nortona 2004 dla testu na 2 tygodnie ;) ) i tez nic nie wykryl, uzywam addaware i spybotow wiec nie ma bata zeby to byl jakis soft ;| temperature na procku tez monitoruje 41 st na starcie 47 przy obciazeniu na 2700 obrotach, w biosie wylaczylem wszystkie spread spectrumy, opcje wylaczania komputera gdy wentyl padnie, narazie mysle ze to przez grafike/pamieci ale nie jestem pewien, pamieci mam w dualu ale z innej serii elixiry, grafike gf4200 ktory czasami sie przegrzewal i blokowal system ale po tym jak mu dalem dodatkowe chlodzenie zaprzestal sie wieszac, jak tylko kupilem plyte przesmarowalem chipset wiec mysle ze to nie wina temperatury, poza tym niedawno czyscilem caly komputer z kurzu bo niestety mam dupiata obudowe i zerowa wentylacje w srodku ( pomimo nawiewowego i wywiewowego wentylatorka) i musze miec otwarta obudowe, wylaczenie komputera jest zupelnie losowe, raz sie wylacza jak gram, raz jak przegladam www, a czasem jak sie cos sciaga i nie uzywam w tym momencie komputera, nie wierze ze dalej brakuje mu mocy, czyzby 350W z aktywnym PFC to dalej za malo? A bycmoze to pamiec i memtest czegos nie wykryl bo coraz czesciej pojawiaja sie informacje typu " Acces violation at address xxxxxx in module "xxxx.exe". Read of address xxxxxx." hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ostatnio zrobiłem upgrade komputera i chciałbym parę rzeczy wyciszyć i/lub

schłodzić (na razie nie przewiduje podkręcania):

1. Mostek

2. HiS Radeon 9600 Pro

3. Barton 2600

 

Na mostek i kartę myślę o radiatorze Zalmana, chyba że polecacie coś innego. Tylko z montażem mam kilka wątpliwości:

- wolałbym nie bazgrać Kropelką po płycie, gdyż później bym miał pewnie problemy z oderwaniem gdybym dawał do serwisu. Myślałem o kleju pistoletowym, ale nie wiem czy jego temperatura i metalowa końcówka dyszy przez którą płyne prąd czegoś nie usmaży. Nie wiem też czy się nie rozklei podczas użytkowania. Ktoś wspominał o taśmach termoprzewodzących jeśli nie da się na klei to może to, tylko jakie ?

- czy ten radiator da się przykręcić do karty, wiem że jeden model ma dwa otwory, ale w jakiej są odległości od siebie i jak umiejscowione ?

Na procesor myślę o jakimś Spire (chociaż to podobno ta sama firma co Fanner Tech) lub Glacial Tech, chyba że będą jakieś konflikty z płytą, lub polecicie coś lepszego w granicach 90 PLN.

Prosiłbym o odpowiedzi, sugestie i przepraszam jeśli te pytania już były, ale jestem dopiero na 20-stej stronie, więc jeszcze mi trochę zostało, a chciałbym jak najszybciej zmniejszyć ten denerwujacy szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Taśma termoprzewodząca M3. Pełno na allegro, albo szukaj na giedzie Tweak, Rosio nią handluje.

 

Ad2. Nie radze na GPU dawać "radiatorków" zalmana, są poprostu zamałe.

 

Ad3. Do 90zł. zastanów się nad Pentagramem ( QC92- 100zł najlepsza wydajność, średni chałas, lub QC80 w trybie LOW, praktycznie niesłyszalny)

Albo Spire Whisper Rock 4 za 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja do swojego abita wgralem d10b4 tictaca , i max fsb to 210 . pamieci spokojnie wiecej ciagna , bo ustawiam na 220 fsb i sprawdzam pamieci i ok , a juz w windowsie wlaczam prime ( mnoznik daje w dol) i zwiecha . l12 mod zrobiony. na standardowym biosie procek wykrywalo jakos 200 fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...