Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba go musze spróbowac, bo mi max na 220Mhz idzie

Przy okazji przekonałem się o ograniczeniu mego procka niestety...na razie stabilne jest tylko 2.2ghz, 2.3 post, ale potem komenda stopu(choc to też może częściowa wina biosu być)

na razie mam tylko 10*220...buuuu

A diody dobrze ze są, przynajmniej widze czy dobrze cmos czyszcze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój konfig:

AMD Athlon XP 2500+ (1833mhz)

ABIT NF7-S v2.0

512 RAM Hynix D43

80gb Seagate 7200 obr ATA

Club 3d Radeon 9800Pro 256mb

DVDRW TEAC W58G

CDRW Philips 8x4x32

Windows 98se

BIOS wersja 24 zaktualizowana do 26

sterowniki nForce 4.20 (ze strony Abita)

 

mam problem z dzwiękiem, w Deus Ex dzwięk sie krzaczy, przeskakuje. Czasami się zacina i z głośników wydobywa się jednotonowy, ciągły dzwięk. a kompa trzeba resetować, bo odlączenie i podłączenie głośników nic nie daje. Tak jest i było przy sterownikach dołączonych do pł. gł. Co robić?

 

Mam też problem jeżeli chodzi o filmy dvd i divx, w dvd co parę sekund jest sekundowe zacięcie wraz z dzwiękiem, a w divx'ach obraz jest przyspieszony i są problemy z dzwiękiem który przeskakuje (i to zaraza po reinstalacji systemu i zainstalowaniu divx 5.05). Pomocy, nie mogę nawet filmów oglądać normalnie. Może mój egzemplarz płyty głównej jest jakiś skopany?

 

A JAK TAM U WAS JEST Z OGLĄDANIEM FILMÓW DIVX I DVD MACIE PODANE WYŻEJ PROBLEMY. POOOOOOOOOOOOOMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko jeszcze po co ten L12 mod jest.. Na epoxie ustawialem w biosie 200 i juz.

 

Pozdrawiam

NF7 ogranicza do 215 FSB, dla procków z domyślnym 133. I L12 mod jest po to by oszukać płytę, że proc ma domyślne FSB 166 lub 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko jeszcze po co ten L12 mod jest.. Na epoxie ustawialem w biosie 200 i juz.

 

Pozdrawiam

NF7 ogranicza do 215 FSB, dla procków z domyślnym 133. I L12 mod jest po to by oszukać płytę, że proc ma domyślne FSB 166 lub 200
Na jakiej podstawie twierdzisz, ze akurat do 215 ogranicza :?: 8O

Przed tym jak pojawily sie informacje o L12 to juz smigalem na FSB=225...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko jeszcze po co ten L12 mod jest.. Na epoxie ustawialem w biosie 200 i juz.

 

Pozdrawiam

NF7 ogranicza do 215 FSB, dla procków z domyślnym 133. I L12 mod jest po to by oszukać płytę, że proc ma domyślne FSB 166 lub 200
Na jakiej podstawie twierdzisz, ze akurat do 215 ogranicza :?: 8O

Przed tym jak pojawily sie informacje o L12 to juz smigalem na FSB=225...

Dobrze wiesz ze z zakupem plyty to jest "totolotek". Nie wiadomo ile pozyje etc. I tak samo jest z tym FSB; na jednych idzie powyzej np. 215 a u innych jest z tym problem. Zalezy jaki ci sie model dostanie. Miales chyb afarta :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ehh to popełniłem błąd zamiast poczekac i kupic bartona 2500 to ja kupilem thortona 2600 z zablokowanym mnoznikiem 12,5*166 maks stabilne fsb to 180 czy macie jakas porade dla mnie ? Chcialbym ustawic fsb przybnajmniej 200, wiem ze mozna sprobowac odblokowac mnoznik ale ja juz kiedys probowalem i skonczylo sie ukruszeniem rdzenia i nie chcialbym tego powtorzyc.... Nie moge patrzec jak moj abit sie marnuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faq tam jest q2 wszystko napisane .... sic ...

WOW! Ale mi pomogles twoja inteligentna odpowiedzia! A FAQ juz czytalem (jesli Ci o to chodzilo bo trudno zrozumiec co napisales) Jak po prostu nie wiesz to nieodpowiadaj bo pozniej robi sie syf i bluzganie na siebie... A jak juz piszesz to napisz konkretna odpowiedz ze nie da rady juz nic zrobic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no Twoja inteligencja .... no to jak zrobiles wszystko co tam pisze to juz chyba nic Ci nie pomoze ... bo to moze byc krec oc twego proca ps na fsb 200 daje Ci 2.5 real pomysl taki procek wydziela ok 100W ciepla nie kazde sie tak kreca zazwyczaj koncza sie na 2.2-2.3 ghz i chyba Twój nalezy do wiekszosci i wszysko co jest znane o tym mobo (najwazniejsze rzeczy) biosy i co schlodzic walsnie tam pisze wiec nie oczekuj ze ktos Ci powie przestaw to i tamto i bedziesz mial fsb 200 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie trittutitu

To AXP Thorton 2000+ seria bodaj VPMW, odblokowany, zbartonowany,itp.

Default vcore ma/miał 1,55v.

Teraz jade 220x10, przy vcore 1.8, bo przy 1,775 sporadycznie wyskakiwał mi z aplikacji do pulpitu(po np 2 godzinach grania).

Na razie chodzi od 15godzin, gram i jest spoko.

Jeszcze musze pamięci potestować, bo mavers ustawia sobie 222mhz i cl 2-3-2-11, a ja jak zmienie z c2.5 na 2 to mi bios nie wstaje....

Chyba trzeba bedzie opchnąć te twinosy i kupic hyniksy

A proc mimo voltowania 1.85 nie jest stabilny na 2.3 ghz, bootuje, winda odpala, ale w połowie ładowania systemu komenda stop, bo czegos brakuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko jeszcze po co ten L12 mod jest.. Na epoxie ustawialem w biosie 200 i juz.

 

Pozdrawiam

NF7 ogranicza do 215 FSB, dla procków z domyślnym 133. I L12 mod jest po to by oszukać płytę, że proc ma domyślne FSB 166 lub 200
Na jakiej podstawie twierdzisz, ze akurat do 215 ogranicza :?: 8O

Przed tym jak pojawily sie informacje o L12 to juz smigalem na FSB=225...

Tak czytałem, jednak sam nie miałem okazji sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na wszystkich plytach abita trzeba zrobic moda L12 zeby barton 2500 mobil został wykryty?

Mam bartona mobil 2500, i płyte gigabyte ga-7vaxp ultra problem w tym ze max fsb to 165 i płyta widzi go jako unknow cpu 800mhz, musiałbym zlutować dwa styki zeby było 166 ale nie wiem czy da się wtedy zwiekszyc fsb wiecej niz 166. Dlatego zastanawiam się nad płytę na której barton 2500mobil da sie podkręcić do 3200 lub wyżej.

Jaką płyte radzicie kupić na której nie trzeba będzie robić moda L12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przeszukalem juz kilkadziesiat poprzednich stron tego topic'u (...ufff!!..) ale wiecej nie mam nerwow, wiec jednak sie was po prostu zapytam:

 

Mam problem z dzwiekiem: po pewnym czasie pracy zaczyna buczec a-la karetka ---->> takie: tiiii-tuuuu, tiiii-tuuu, jesli potraficie to sobie wyobrazic:D

 

Moze to sb sie grzeje? Chociaz mam na nim radiatorek. Przy fsb 133 dzwiek brzmi normalnie. Temp NB moze miec jakis wplyw na artefakty dzwiekowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze, chciałem zasięgnac porady.

 

Mam zamiar kupić płytkę Abita NF7 lub NF7 S2. W sumie to to samo.

Problem w tym że mam Durona 600 (tak bywa ;) - kręci się na 950 ale pomijam ten rekord ;). No i ten procek jak wiemy ma szynę 100 mhz.

 

Razem z płytą chciałbym kupić ram 2 *256 (400 Mhz)- Hynix D43 mysle że wystarczy(tutaj jak by ktoś miał jakieś uwagi to też prosze o wypowiedz[kręcił będe ale po wymianie proca]).

 

No i pytanie; jak szynę procka dam na 100 Mhz (200 efektywne) a pamięć 400 Mhz to czy to nie bedzie sie gryzło?? np czy proca mi nie spali albo płyta nie obsłuży!!

 

EDIT : duron z podpisu nagle przestał działać :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robot - a widzisz ine wyjscie ? bo ja nie... poza tym z takim prockiem nie bedzie zadnej roznicy (zauwazalnej) miedzy synchro/asynhcro

@QauczuQ - jak kupujesz plyte za 400zl to nie mozesz dorzucic dodatkowo 150zl na procka ? bo to byloby najlepsze rozwiazanie.

No chyba ze teraz bedziesz pracowal na tym duronie (asynchro) a potem kupisz cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robot - a widzisz ine wyjscie ? bo ja nie... poza tym z takim prockiem nie bedzie zadnej roznicy (zauwazalnej) miedzy synchro/asynhcro

@QauczuQ - jak kupujesz plyte za 400zl to nie mozesz dorzucic dodatkowo 150zl na procka ? bo to byloby najlepsze rozwiazanie.

No chyba ze teraz bedziesz pracowal na tym duronie (asynchro) a potem kupisz cos lepszego.

właśnie tak zamierzam zrobić,

 

czyli że procek ustawony na 100mhz(czyli defaultowo) i pamięci 400 (jak kpię 3200 to też default - to 400 Mhz) nie bedą działać??

 

Edit: :oops: Jak procesor Duron 600 Mhz włoże do tej płyty i pamęci 3200 DDR to czy te dwa peryferia będą działać na swoich defaultowych (standardowych) ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...