Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

EJ! LUDZIE! Odpowiedzcie!! :D

 

 

Witam wszystkich!

 

Przeszukalem juz kilkadziesiat poprzednich stron tego topic'u (...ufff!!..) ale wiecej nie mam nerwow, wiec jednak sie was po prostu zapytam:

 

Mam problem z dzwiekiem: po pewnym czasie pracy zaczyna buczec a-la karetka ---->> takie: tiiii-tuuuu, tiiii-tuuu, jesli potraficie to sobie wyobrazic:D

 

Moze to sb sie grzeje? Chociaz mam na nim radiatorek. Przy fsb 133 dzwiek brzmi normalnie. Temp NB moze miec jakis wplyw na artefakty dzwiekowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ! LUDZIE!  Odpowiedzcie!! :D

 

 

Witam wszystkich!  

 

Przeszukalem juz kilkadziesiat poprzednich stron tego topic'u (...ufff!!..) ale wiecej nie mam nerwow, wiec jednak sie was po prostu zapytam:  

 

Mam problem z dzwiekiem: po pewnym czasie pracy zaczyna buczec a-la karetka ---->> takie: tiiii-tuuuu, tiiii-tuuu, jesli potraficie to sobie wyobrazic:D  

 

Moze to sb sie grzeje? Chociaz mam na nim radiatorek. Przy fsb 133 dzwiek brzmi normalnie. Temp NB moze miec jakis wplyw na artefakty dzwiekowe?

Za dźwięk jest odpowiedzialny msotek południowy a nie północny...

Sprawdź czy nie parzy po jakimś czasie pracy, najlepiej gdy już dźwięk zaczyna wyprawiac dziwne rzeczy :P

 

Ja na swoim SB nie mam radiatora z powodu wielkiego VGA silencea na karcie graficznej, ale za to wcisnołem tam mały wentylatorek, przez który przewlekłem pokryty plastikiem drucik (taki jakim owija się kable i torebki :P) i z jednej strony zawiesiłem na porcie AGP a z drugiej oparłem o jakieś kondesatorki i zablokowałem slotem pamięci :)

 

PS. - jak na fotce : http://republika.pl/hamil_hamster/POTO0006.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ! LUDZIE! Odpowiedzcie!! :D

 

 

Witam wszystkich!

 

Przeszukalem juz kilkadziesiat poprzednich stron tego topic'u (...ufff!!..) ale wiecej nie mam nerwow, wiec jednak sie was po prostu zapytam:

 

Mam problem z dzwiekiem: po pewnym czasie pracy zaczyna buczec a-la karetka ---->> takie: tiiii-tuuuu, tiiii-tuuu, jesli potraficie to sobie wyobrazic:D

 

Moze to sb sie grzeje? Chociaz mam na nim radiatorek. Przy fsb 133 dzwiek brzmi normalnie. Temp NB moze miec jakis wplyw na artefakty dzwiekowe?

Za dźwięk jest odpowiedzialny msotek południowy a nie północny...

Sprawdź czy nie parzy po jakimś czasie pracy, najlepiej gdy już dźwięk zaczyna wyprawiac dziwne rzeczy :P

 

Ja na swoim SB nie mam radiatora z powodu wielkiego VGA silencea na karcie graficznej, ale za to wcisnołem tam mały wentylatorek, przez który przewlekłem pokryty plastikiem drucik (taki jakim owija się kable i torebki :P) i z jednej strony zawiesiłem na porcie AGP a z drugiej oparłem o jakieś kondesatorki i zablokowałem slotem pamięci :)

 

PS. - jak na fotce :http://republika.pl/hamil_hamster/POTO0006.JPG

facet ale mieszasz ten dzwiek bi ... to jest przegrzewanie proca albo zle doleganie radiatora albo chore mobo bylo juz kilkanascie razy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dzwiekiem: po pewnym czasie pracy zaczyna buczec a-la karetka ---->> takie: tiiii-tuuuu, tiiii-tuuu, jesli potraficie to sobie wyobrazic:D  

No tak, ze coś ci piszczy to jedno, ale ten dźwięk skąd się wydobywa? Z głośnika płyty głównej czy z głośnikó ktore prawdopodobnie stoją na twoim biurku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello agen :D

 

Sorki za OT, ale mam chłodzonko wodne, a nf7 mój widze że ma otworki. Bloczek mam homemade, plexa+miedz, 2 kroćce.

No i pytanko do posiadaczy WC:

 

Jaka zapinka?? pod p4 bedzie pasić?

Bo tera mam tę z centralnym dociskiem(1 śruba) i podejrzewam, że moje problemy z przebiciem bariery 2.3Ghz stable to wina złego docisku i proc sie lokalnie przegrzewa

Typowe objawy wszyscy zapewne znają(sypie się dźwięk -kakafonia, wypady do pulpitu, BSOD na boocie systema....)

 

Any help?

aha - instalowac CS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello agen :D

 

Sorki za OT, ale mam chłodzonko wodne, a nf7 mój widze że ma otworki. Bloczek mam homemade, plexa+miedz, 2 kroćce.  

No i pytanko do posiadaczy WC:

 

Jaka zapinka?? pod p4 bedzie pasić?

Bo tera mam tę z centralnym dociskiem(1 śruba) i podejrzewam, że moje problemy z przebiciem bariery 2.3Ghz stable to wina złego docisku i proc sie lokalnie przegrzewa  

Typowe objawy wszyscy zapewne znają(sypie się dźwięk -kakafonia, wypady do pulpitu, BSOD na boocie systema....)

 

Any help?

aha - instalowac CS?

cs zawsze sie przydaje a zapinka od p4 nie pasuje otworu sa szerzej rozstawione ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLA POTOMNYCH

 

w końcu sam znalazłem odpowiedź na swój problem, tzn. jeżeli ktoś korzysta ze zintegrowanej karty dzwiękowej na płycie ABIT NF7-S v2.0 (tj. REALTEK ALC650) i ma z nią problemy, to niech ściągnie sobie sterowniki ze strony producenta:

 

http://www.realtek.com.tw/products/product...1.aspx?lineid=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie

Troche dziwna ta płyta

przeczytałem kompedium w faq i jest tam napisane, ze ta płyta zawyża vcore....czy naprawde?

no i tu jest mój ból :(

Na MSI k7n2 procek latał w granicy 1900-2040Mhz na napięciu prawie ze nominalnym, bo 1.575, lub 1.6. Czyli raptem 0.25 do 0.5v więcej

Na tej płycie by odpalić kompa na 2000, i nie mieć zwisów,freezów, pisków, itp, na co pomaga tylko twardy reset, muszę na 2.0Ghz mieć vcore 1,7 i więcej...porażka

na 2150, czy 2.2ghz już musze dawać 1.8v, by nie wyskakiwało mi z np 3dsmarka do pulpitu.

CO JEST GRANE?!

Proc Thorton 2000+, nominal 1.55vcore, zbartonowany, SPMW, odblokowany mnożnik.Bootuje na 2.3, 2.35Ghz max(tyle ze system wtedy sie pie....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam nie jest napisane ze zawyza tylko ze nie jest idealne w stosunku do tego co ustawisz raz moze zawyzyc raz zanizyc zalezy od modelu oraz zasilacza (szczegolnie 12v) jedyna rada to zmierzyc miernikiem jakie masz naprawde bo inaczej sie nie dowiesz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, chyba jednak przyczyną bólu w oku jest jednak zasilacz(pamięci być może też)

 

W każdym razie - 12V jest stabilne, nie zmienia się(odczyty biosu/mbm/aida - odchyłki 0,02 do 0,04, czyli stabilnie)

za to vcore jak ustawie większą częstotliwość proca(2.2ghz), to na 1.8 srednio jest 1.78v, i szarpie 1,75 do 1.85 max

 

Wina zasilacza?

To chieftec HPC 360-202. Niby dobry. Wczoraj przy 220x10 na procu(czyli 2.2ghz), vcore 1.8v znów miałem freeza systemu, w czasie grania.

Bios mantarys xt, na merlina taipan beta 3 było to samo.

Uzywam biosów z CPC off, moze wziąć z on? Wszystkie szity powyłączane w biose jak faq radzi.

 

Help...

 

Ps.....przy okazji grzebania przy procu zablokował mi sie cache znów, ołówek odpadł...mniej sie grzeje, ale i tak to ne pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie

Troche dziwna ta płyta

przeczytałem kompedium w faq i jest tam napisane, ze ta płyta zawyża vcore....czy naprawde?

no i tu jest mój ból :(  

Na MSI k7n2 procek latał w granicy 1900-2040Mhz na napięciu prawie ze nominalnym, bo 1.575, lub 1.6. Czyli raptem 0.25 do 0.5v więcej

Na tej płycie by odpalić kompa na 2000, i nie mieć zwisów,freezów, pisków, itp, na co pomaga tylko twardy reset, muszę na 2.0Ghz mieć vcore 1,7 i więcej...porażka

na 2150, czy 2.2ghz już musze dawać 1.8v, by nie wyskakiwało mi z np 3dsmarka do pulpitu.

CO JEST GRANE?!

Proc Thorton 2000+, nominal 1.55vcore, zbartonowany, SPMW, odblokowany mnożnik.Bootuje na 2.3, 2.35Ghz max(tyle ze system wtedy sie pie....)

U mnie Thorton 2000+ (odblokowany, niemodowany) chodzi stabilnie na 2.0GHz przy 1.6-1.65V ustawionych w biosie, ale odczyty (nawet bios!, czy abit eq i inne programy) pokazują 1.55-1.62V więc naprawdę lepiej (jak zauważył Linoge) zmierzyć to miernikiem. Aha standardowy bios abita d24 z 22.04.04.

 

Wczoraj zaciekawiło mnie, że po CLEAR CMOS (dołożyłem pamięci) komp zaczął pracować nieco głośniej (szum wiatraczków bardziej słyszalny i wydmuch powietrza ciut mocniejszy przy takich samych prędkościach ! - WR IV + Titan w budzie i zasiłka), ale za to temperatury procka i płyty są niższe niż poprzednio (ok. 1-3*C). Co więcej spadają szybciej np. po zakończeniu gry - wcześniej było to 1-2*C po kilku min., teraz jest 4-5*C już po 2-3 min. (odczyty z abit eq)

 

Update. Po 4 dniach sytuacja wróciła od stanu poprzedniego tj. przed clear cmos.

Nie mam uchylonego okna itp. temperatura otoczenia jest taka sama. Aha i komp naprawdę znowu pracuje ciszej - żona też to zauważyła. Niestety nie mam żadnego miernika i muszę się posiłkować odczytami z abiteq ew. aidy (everest).

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaciekawiło mnie, że po CLEAR CMOS (dołożyłem pamięci) komp zaczął pracować nieco głośniej (szum wiatraczków bardziej słyszalny i wydmuch powietrza ciut mocniejszy przy takich samych prędkościach ! - WR IV + Titan w budzie i zasiłka), ale za to temperatury procka i płyty są niższe niż poprzednio (ok. 1-3*C). Co więcej spadają szybciej np. po zakończeniu gry - wcześniej było to 1-2*C po kilku min., teraz jest 4-5*C już po 2-3 min. (odczyty z abit eq)

wydaje Ci ucho ludzkie jest zawodne szczegolnie jak glosno sluchasz muzy czasami zalezy to u niektórych ludzi od warunkuch atmosferycznych itd a temp pewnie spadly bo na dworze zrobilo sie zimno i moze masz jakis przeciag ... uchylone okno albo cos takiego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm

 

Kombinuje na rózne sposoby, a nadal się pieprz.....

Teraz na mantarys Xt z CPC off potrafi sie zawisic w windzie 198x10, 10,5 x 200 itd

najbardziej pomaga wysokie napięcie by sie nie zwieszało na początku jakiejs aplikacji. I nie wiem czy to wina grzebania w procu czy czego innego(ołówek odpadł)

Czy to pamięć?

Czy zasilacz?....jak mam 1.8v ustawione, to w stresie(prime) spada 0,02 do 0,04, srednio 1.77vv jest.

Już nie moge...

Kupiłem płyte dla stabilności i mocy a tu lipka

 

Musze pamięci przetestować (jaki szybki program diagnostyczny polecacie -GM?coś innego?), a potem (lub od razu)oczyścić proca z resztek ołówka i się obaczy. Jak pamiątki- to na gwarze są, się wymieni, jak proc,- to jeszcze pomyślę

Aha

napięcie 12v - w normie

napiecie 5v - w normie

napięcie -12 - w normie

napięcie -5 - poza normą(?), -5.20

vdimm 2,87

v chipset'u 1,6

 

W dodatku słuchać kompa mocniej jak sie prime włączy (cewki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dałem ciała jak ostatnia lama...

zapomniałem o pewnym szczegole - nie zainstalowałem sterów od czipsetu od nowa/reinstalki systemu tez nie zrobiłem

po prostu przełożylem płyty :D

 

Dziewczynka tera w domu siedzi, zrobiła na moją prośbę reinstal nforce drivers, i jak na razie działa 8O

Kupa

 

Nic, bede w domu sie pobawie, ale jest nadzieja

Aha

Wczesniej miałem tez zasinstalowany ten programik do obniżania temp cpu dla amd, tóry coś tam na szynach wyłącza, czy trza to odinstalować? tak dla pewności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wszystkiego już próbowałem chyba,wyskakuje mi komunikat DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.Coś musi być z płytą bo format c: robiłem z 10 razy,stery kombionawałem i nic.Może wiecie jak to ominąć,może jakieś opcje w biosie dotyczące USB albo jakiś bios który likwiduje podobne problemy? Siedzę nad tym dwa tygodnie i już pomysły mi się skończyły..Bedę bardzo wdzięczny za sugestie.

 

P.S Na tym samym przerwaniu mam kartę dźwiękową i graficzną.Jak to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komunikat DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Ja też mam

Miałem go ostatnio często

Zwłaszcza jak dałem za niskie napięcie na procu, przy wysokim fsb(hehem wysokie, raptem 220).

Wczoraj własnie miałem coś takiego.

 

Hm, też używam nieoficjalnych sterów, może czas na zmiane na whql....tyle ze inni nie mają takich problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się gryźć, moze się gryźć tylko twój egzemplarz, wszystko zalezy od rodzaju kostek( rózne były) od biosu jaki masz itd.

 

WMD jest kiepski i puszcza błędy, lepiej zapodaj MemTest86+ albo GoldMemory aczkolwiek ten ostatni jest tak bardzo restrykcyjny ze czasami za bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz, jesli pada nic nie poradze....Dobrze że jeszcze msi nie sprzedałem, to zawsze bede mogł do niej wrócic.

Na razie chyba wróce do biosu referencyjnego, bo na razie na każdym modowanym mam freezy co jakis czas, w dodatku bez zadnej reguły. I do sterów od grafy referencyjnych tez wróce. Obacze czy coś to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...