Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja właśnie wczoraj zamieniłem MSIka na Abita nf7-sl ale o wydajności obydwu napisze później bo na razie zaczynam kręcić na Abicie.Mam takie pytanie. Słyszałem ze przy fsb powyzej 200 trzeba zablokowac cosik w Biosie zebie ni spalic dysku i karty graficznej.Proszę o pomoc (na razie jestem przy fsb 150 ale za pół godzinki juz bedzie koło 200 :lol: ) Zależy mi na czasie!!!!!

Z góry dzięki!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zacząłem kręcić proca na mnożniku 12,5 spoko dojechałem do 175 fsb i ok małe zwiększenie napięcia do 1,8 V wszystko ok testy wykonane stable its ok!! Res kompa Bios fsb 179 komp wstaje wchodzi do windy nie zdążył załadować nawet paska i res!!!!Myślę sobie ok trzeba napięcia dorzucić podnosze na 1,825 i co ??!!I nic to samo.Wiec daje 1.85 i znowu nic nie pomogło!!Myślę sobie koniec procka??!!Niemożliwe przecież na MSI miałem 2400 MHZ a tu zaledwie 2250??!!Ok zmiana mnoznika na mniejszy.Ustawiam 11 dalej przy fsb 179 wchodzi do windy i co??!!Res....... nie mam pojęcia co jest grane??!!Pomóżcie drodzy USERZY!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci? abit jest mocno wybredny- ja polecam biosik discovery - taipan wydajny ale tylko dla dobrych pamiatek - inaczej zwiechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci powiadasz??!!Mam Hynixa D43 512 więc ja wiem czy to wina pamięci??!!Dałem mu 2,8V więc wydaje mi sie że to nie pamięci!!A co dziwne teraz obnizyłem fsb do 170 przy mnożniku 12,5 czyli cos kolo 2100MHz i gram sobie w CSa a tu res :evil: A to praktycznie standartowe taktowanie tego proca bo to T-berd 2400+(15 mnoznik default) więc ja już nic ztego nie rozumiem??!!Jeśli ma ktos jakies rady bardzo proszę o pomoc!!!Nie tego sie spodziewalem zmieniajac płyte!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może co jest przyczyną DRAM error? tzn sygnału wychodzącego z głośnika mobo. proc tak jak z podpisu ale zwiększenie mnożnika lub FSB kończy sie automatycznym wyłączeniem pc-ta i sygnale. Z tego co czytałem ten sygnał właśnie oznacza DRAM error.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yakoob

 

ja tez długo walczyłem

zmniejsz mnoznik gdzies na 9,5 lub 10 i kręć FSB mam teraz 242 MHz i wszystkie testy zalicza, nie daje narazie więcej bo musze schłodzić mosfety, RAM, i SB ale puszczałem już na 250 na chwile i chodził.

 

Jakie masz ustawione Timingi RAMu teraz daj narazie 3-4-4-11 i napięcie na standardowe 2,6 (u mnie latają ok!)

Bios TAIPAN ten z CPC OFF !!!!!!!!

 

Testuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie a napewno bedzie stabilnie, e ile pójdzie procek to już musiz sam dojść każdy różnie sie kręci :)

 

weź jakiś prog do testowania RAMu i sprwdzaj NP. Mem test http://upload.dvhk.pl/content.php?id=3193

i sprawdzaj stabilność

 

startuj maly mnoznik CPU, duże timingi np. tak jak pisałem 3-4-4-11

potem zmniejszaj timingi, zwiekszaj mnoxnik aż dojdziesz do stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzieki za porade tylko jeszcze mi powiedz co ile pozniej zmieniac timigi??Bo kiedys jak na MSI zmienilem z 2.2-3-3-8 na 2-2-2-6 to trza bylo bios cle :evil: rowac!! A abita mam od wczoraj i jeszcze za wiele o nim nie wiem11 :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaaaa i jescze jedno czy w biosie standartowo jest zablokowane pci tak zeby sie nie zwiekszalo wraz z fsb??!!Bo slyszalem ze ktos dyzia spalil kiedys a ja bym tego wolal uniknac!!Sorki z takie"głupie" pytania ale wole zapytac niz pozniej zebami trzeszczec!! Pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj ten topic http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=52396 _VIP_ bardzo fajnie opisał wszystko po kolei,

 

PCI jest taktowany oddzielnie na NF7S

 

Prime może być ale ustaw aby najbardziej sprawdzał RAM bo inaczej niepotrzebnie bedziesz czekał, on jest dobry ale jak juz masz jakąs wybraną konfigurację :)

ja na mem tescie mam dostęp do compa w przyzwoitym czasie, lata spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mam pytanko.

Ostatnio naszła mnie chęć na lekką zmiane w kompie, i planuje zmienić płyte na NF7 lub NF7-S(L). Żeby kupić S(L) musiałbym SB Live! sprzedać, a tu sie zastanawiam czy warto, ale SATA też by sie w sumie mogło przydać.

Ale mniejsza z tym. Głównie chodzi mi o zasiłke, bo dawniej czytałem że ta płyta wymaga dobrego zasilacza. Czy mój Deer by styknął (dodam że nie planuję O/C zbytnio większego niż obecnie ale troszke tak, tak koło fsb180 myśle ale może zostać też tak jak obecnie)??? Dodam że grafa sie zmieni jeszcze na radka 9550 który będzie mocno O/C.

Planuję za jakiś czas zmienić zasiłke na Chiefteca 360W, ale na razie nie chciał bym tego robić.

 

Słyszałem też coś że te płyty ostatnio lubią padać??? Czy to prawda, a jeśli tak to czy wynika to z wysokiego O/C (fsb ponad 200) czy po prostu lipne wykonanie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Strasznie mi się grzeje MCP-T na Abicie NF7-S... Jest normalnie gorący. Będę musiał załatwić sobie radiator. Ale moje pytanie brzmi - czy to jest normalne??? Czy może to być spowodowane przez dysk SATA??? Gdzie tkwi błąd??? Pierwszy raz się spotykam z tym żeby S.B. był tak gorący => gdy się przegrzeje (trwa to dość długo) to restartuje mi się komputer...

Problem z zasilaczem wyeliminowałem (testowałem 2 => jeden wysłużony 250W MegBajt i drugi NeoTEC V4200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry-> To Abita jest potrzebne "niby" 350W... ale teraz można gdybać...

Procka puszczasz na 1.55V -> już mniejsze zużycie ;)

Sam radek stock ciągnie kilkanaście W (gdzieś była tabelka, chyba na benchmarku... ;) ) ale jak chcesz go mocno kręcić to może być róznie... Teoretycznie powinien wystarczyć ten Deer... jak to będzie w praktyce... zobaczymy.. ;)

 

Płyty nie padają tylko bios... coś nie tak z tymi kościami... ale po padzie flash i wszystko wraca do normy...

 

Ja bym sprzedał Live'a ponieważ SS oferuje lepszą jakość, a do tego ilośc fps w grach z dzwiekiem nie spada tak jak na Live, ponieważ SS jest zintegrowany w SB :D

 

Hirotaro-> Jeśli masz NF7-S i włączone wszystkie bajery... sata, raid, fire wire, ss, lan, to normalne, że przy obciążeniu SB zaczyna parzyć... to normalne... ;] Dawaj radiatorek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOOCY!!!!!!!Mam fsb 197 spoko winda wstaje jest ok robie resa wchodze do biosu ustawiam 200 res zmiany sie zapisuja i komp nie wstaje!!Wszysko sie kreci swieci ale brak oznak zycia!!!Na razie robie clear CMOS ale jak to nie pomoze to co dalej??!!Czemu sie tak stało??!!I co z tym dalej robić??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wielkie dzięki Świder. Chyba sie w takim razie skusze na NF7-SL i zobaczymy.

Mam nadzieje że za mojego KD7-E wezme ze 150zł, płytka starawa ale ciągle fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do was wazne pytanie.

Otoz, musze zmienic wentylatorek na chipsecie (NB?) na plycie glowniej, jego halas mnie do szalu doprowadza.

 

I teraz mam pytanie - ktorego zalmana kupowac? Niebieski czy zloty? Chodzi mi glownie oto, czy sa jakies roznice w montarzu - zdecydowanie wolalbym latwiejszy, gdyz boje sie, ze uszkodze chipset (jaka jest szansa?).

 

Pozatym NB wyglada tak samo, jak kosc np. od Sound-Storma tak?

Podczas nakladania tego radiatora, trzeba jakas paste zakladac, czy cos w tym stylu?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko oko Płyta nie umarła!!! :twisted: Ale co tym fsb 200??!!czy spróbować jeszcze raz czy raczej nie??!! Czy może zamiast 200 ustawić od razu 2001 czy coś w tym stylu.....???Pomóżta!!!

L12 mod :idea:

 

ktorego zalmana kupowac? Niebieski czy zloty? Chodzi mi glownie oto, czy sa jakies roznice w montarzu - zdecydowanie wolalbym latwiejszy, gdyz boje sie, ze uszkodze chipset (jaka jest szansa?).

 

Pozatym NB wyglada tak samo, jak kosc np. od Sound-Storma tak?

Podczas nakladania tego radiatora, trzeba jakas paste zakladac, czy cos w tym stylu?

 

Pozdrawiam!

Ja mam złotego. Montaz jest banalnie prosty, lecz wymagane jest wyjecie płyty z obudowy (celem sciagniecia standardowego wyjca).

Jesli nie bedzie przeszkadzal cooler od proca to mozesz zamontowac niebieskiego - ma wieksza powierzchnie oddawania ciepla, ale za to na złotego mozesz w ekstremalnym przypadku zalozyc wentylka 40x40.

Wybor nalezy do Ciebie.

U mni ewyglada to tak:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem poco mi L12 mod??!!ja mam mnożnik odblokowany!!!podnosze fsb przy mnozniku 10 a nominalny to 15 wiec chyba mod nie potrzebny??!!moje pytanie to czy spróbować drógi raz prezkroczyć 200 fsb czy znowu bedzie to samo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem poco mi L12 mod??!!ja mam mnożnik odblokowany!!!podnosze fsb przy mnozniku 10 a nominalny to 15 wiec chyba mod nie potrzebny??!!moje pytanie to czy spróbować drógi raz prezkroczyć 200 fsb czy znowu bedzie to samo??

Co ma piernik do wiatraka?

 

A jest jakas szansa uszkodzenia chipsetu?

Mniej wiecej taka, jak prawdopodobienstwo spotkania krasnoludka. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...