Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja z innej beczki, wczoraj przy "capturingu" materialu z kamery przez firewire rozsypal mi sie adobe premiere, przestal widziec sprzet itp. skonczylo sie formatem i czysta instalacja win xp prof. I tu niespodzianka - menadzer urzadzen nie pokazuje wogole kontrolera firewire, w biosie jest enabled. czyzby mobo do wymiany? moze ktos ma pomysl... :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powie mi w ktore wejscie wetknac jacka zeby miec spoko dzwiek z zestawu stereo ?? Mam wzmacniacz 2 X 120 W i 2 glosniki...

thx

Jeśli masz w wzmacniaczu wejście cyfrowe to tylko SPDIF (TOSLink) bez żadnych jacków . Jak masz w wzmacniaczu SPDIF (COAX) to musiałbyś zrobić pzrejściówkę z SPDIF(TOSLink) na SPDIF (COAX) . A jeśli nie masz wejść cyfrowych.. no to analogiem do przednich kolumn (zielone gniazdo) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powie mi w ktore wejscie wetknac jacka zeby miec spoko dzwiek z zestawu stereo ?? Mam wzmacniacz 2 X 120 W i 2 glosniki...

thx

Jeśli masz w wzmacniaczu wejście cyfrowe to tylko SPDIF (TOSLink) bez żadnych jacków . Jak masz w wzmacniaczu SPDIF (COAX) to musiałbyś zrobić pzrejściówkę z SPDIF(TOSLink) na SPDIF (COAX) . A jeśli nie masz wejść cyfrowych.. no to analogiem do przednich kolumn (zielone gniazdo) .

a po co toslink=>coax? to nie moze sobie zrobic wyprowadzenie z pinow na plycie?? kilka cm kabla gniazdo i lutownica!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki !

Mam dzwne problemy. Nie chcialo mi sie instalowac windy od nowa wiec po prostu zrobilem reinstal na stara kopie . :P Mam pamieci HyperX333 (5222 pisze na nich) W biosie sa opcje spreed spectrum dla ramu i fsb ( 0,50% , i 1%) jak je ustawic ?? Czy maja wplyw na o/c ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powie mi w ktore wejscie wetknac jacka zeby miec spoko dzwiek z zestawu stereo ?? Mam wzmacniacz 2 X 120 W i 2 glosniki...

thx

Jeśli masz w wzmacniaczu wejście cyfrowe to tylko SPDIF (TOSLink) bez żadnych jacków . Jak masz w wzmacniaczu SPDIF (COAX) to musiałbyś zrobić pzrejściówkę z SPDIF(TOSLink) na SPDIF (COAX) . A jeśli nie masz wejść cyfrowych.. no to analogiem do przednich kolumn (zielone gniazdo) .

a po co toslink=>coax? to nie moze sobie zrobic wyprowadzenie z pinow na plycie?? kilka cm kabla gniazdo i lutownica!

a może lutować jeśli sie nie ma toslinka w wzmacniaczu , to będzie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie kawałek odpowiedniego kabla i lutownica :) oby nie przygrzać czegoś innego ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki !

Mam dzwne problemy. Nie chcialo mi sie instalowac windy od nowa wiec po prostu zrobilem reinstal na stara kopie . :P Mam pamieci HyperX333 (5222 pisze na nich) W biosie sa opcje spreed spectrum dla ramu i fsb ( 0,50% , i 1%) jak je ustawic ?? Czy maja wplyw na o/c ?

u mnie bez różnicy , mam 0,5% czyli default chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki, wczoraj przy "capturingu" materialu z kamery przez firewire rozsypal mi sie adobe premiere, przestal widziec sprzet itp. skonczylo sie formatem i czysta instalacja win xp prof. I tu niespodzianka - menadzer urzadzen nie pokazuje wogole kontrolera firewire, w biosie jest enabled.  czyzby mobo do wymiany? moze ktos ma pomysl... :idea:

he, czyszczenie biosu zworka pomoglo sa juz panika ogarniala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie : jak zalozyc cooler na mostek ( ten "lysy" , to poludniowy ?:D ) wiecie o ktory chodzi :) ?? Nie ma zadnych otworow wokol niego jak np na epoxie .. :( Czym to przykleic??

Bo na fsb 166 moge najwyzej ze 3 sek palec na nim trzymac .. :D

Pytanie 2gie dotyczy dzwiekowki.. W panelu do niej w zaawansowanych informacjach urzycie procesora dzwiekowego mam 71% caly czas. :) Czy to normalne?? Stery 2.03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrazenia:

 

1. SATA nie odpala sie z moim dyskiem nawet na najnowszym biosie. Dysk to Barracuda ATA2

 

2. Komp po dojsciu do tem 63 stopni (stary bios) wylacza sie nic na to nie pomaga.

 

3. Po zmianie biosu tez sie wylacza ale rzadziej i przy nizszej temp (pewnie wina coolera gdzy w oczekiwaniu na wc od Mate'a mam wicher za 30PLN - ale temp sa przyzwoite.

 

4. Hardware doctor - wylacza wiatrak podpiety do plyty - wylacza calkowicie a nie spowalnia.

 

5. W nowym biosie procek gorzej sie kreci (to jeszcze nie potwierdzona), ale na starym biosie z marca odpalal sie na 210MHz 1,725V i chodzil obciazony UD az dochodzil do 63 stoni o off. Teraz wiesza mi sie przy 170MHz 1,7V (Mam dwa procki JIUHB 303 i 313 - ten 303 to zupelnie sie nie kreci - ale to jeszcze wymaga testow po otrzymaniu WC). Pamiatki Geil Dual 433MHz 6-2-2-2 Synchro z prockiem.

 

6. Nie wiem czemu ale nagrywarka nie chce mi nagrywac audio przy 16x tylko przy 4x 8x. Przy 16x pisze ide/SCSI error i koniec. Problem dotyczy tylko cd audio. Zminilem nero i nadal to samo. Moze to wina sterow (w tej chwili mam nForce_2.03_WinXP_english.exe). Nagrywara TEAC W516EB bios ver.J

 

7. Napiecie na vcore sie kiwa 1,6 - 1,63V przy ustawiniu 166x11. Zasilka Chieftec 420W.

 

8. Wiecej bugow nie zauwazylem - sadze ze troche mi zejdzie zanim wszystkie rozgryze - plytke mam dopiero 24h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrazenia:

 

1. SATA nie odpala sie z moim dyskiem nawet na najnowszym biosie. Dysk to Barracuda ATA2

 

......

 

6. Nie wiem czemu ale nagrywarka nie chce mi nagrywac audio przy 16x tylko przy 4x 8x. Przy 16x pisze ide/SCSI error i koniec. Problem dotyczy tylko cd audio. Zminilem nero i nadal to samo. Moze to wina sterow (w tej chwili mam nForce_2.03_WinXP_english.exe). Nagrywara TEAC W516EB bios ver.J

 

.......

 

8. Wiecej bugow nie zauwazylem - sadze ze troche mi zejdzie zanim wszystkie rozgryze - plytke mam dopiero 24h :)

Ad.1 Czy przypadkiem barracuda ATA2 to nie dysk UDMA66? Na serial ata można podłączyc jedynie dyski obsługujące UDMA 100 lub 133.

Ad.6 Ludzie mają problemy po zainstalowaniu sterów ide Nvidi - problem rozwiązuje zainstalowanie standardowych sterów windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie : jak zalozyc cooler na mostek ( ten "lysy" , to poludniowy ?:D ) wiecie o ktory chodzi :) ?? Nie ma zadnych otworow wokol niego jak np na epoxie .. :( Czym to przykleic??

Bo na fsb 166 moge najwyzej ze 3 sek palec na nim trzymac .. :D

....

Pozostaje jedynie przyklejenie - najbezpieczniej na dwustronnej taśmie termoprzewodzącej. Sam tak mam :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrazenia:

 

1. SATA nie odpala sie z moim dyskiem nawet na najnowszym biosie. Dysk to Barracuda ATA2

 

2. Komp po dojsciu do tem 63 stopni (stary bios) wylacza sie nic na to nie pomaga.

 

3. Po zmianie biosu tez sie wylacza ale rzadziej i przy nizszej temp (pewnie wina coolera gdzy w oczekiwaniu na wc od Mate'a mam wicher za 30PLN - ale temp sa przyzwoite.

 

4. Hardware doctor - wylacza wiatrak podpiety do plyty - wylacza calkowicie a nie spowalnia.

 

5. W nowym biosie procek gorzej sie kreci (to jeszcze nie potwierdzona), ale na starym biosie z marca odpalal sie na 210MHz 1,725V i chodzil obciazony UD az dochodzil do 63 stoni o off. Teraz wiesza mi sie przy 170MHz 1,7V (Mam dwa procki JIUHB 303 i 313 - ten 303 to zupelnie sie nie kreci - ale to jeszcze wymaga testow po otrzymaniu WC). Pamiatki Geil Dual 433MHz 6-2-2-2 Synchro z prockiem.

 

6. Nie wiem czemu ale nagrywarka nie chce mi nagrywac audio przy 16x tylko przy 4x 8x. Przy 16x pisze ide/SCSI error i koniec. Problem dotyczy tylko cd audio. Zminilem nero i nadal to samo. Moze to wina sterow (w tej chwili mam nForce_2.03_WinXP_english.exe). Nagrywara TEAC W516EB bios ver.J

 

7. Napiecie na vcore sie kiwa 1,6 - 1,63V przy ustawiniu 166x11. Zasilka Chieftec 420W.

 

8. Wiecej bugow nie zauwazylem - sadze ze troche mi zejdzie zanim wszystkie rozgryze - plytke mam dopiero 24h :)

1. Spróbuj odpalić dysk bez żadnej zworki (ale to ata66 także lipa chyba)

 

2. Są parametry w biosie CPU protect , Cpu temp Warning itd ... (może

coś z tym)

 

3. Zmień wentylka u mnie podobnie się działo na Falcon Rock II silent ... ewentualnie wyłacz opcję , która wyłącza kompa w momencie jak nie wykryje obrotów wentylatorka (cpu ... when cpufan fail ) nie pamiętam angielskiej nazwy a nie mam biosu przed sobą :)

 

4. identycznie co punkt wyżej spróbuj z innym wentylkiem

 

5. Włącz Cpu Interface Enable

 

6. Coś z sterami do kontrolera IDE , jak masz zainstalowane Nvidia IDE driver to używaj raczej tych z microsoftu

 

7. Napięcie to normalka , w szczególności jak masz właczoną opcje w biosie chłodzenia procka

 

no i mała uwaga na koniec jak używasz XP to SP1 i uaktualnienia koniecznie ściągnij , a jeśli chodzi o dysk i nagrywarkę to zobacz pod HDTACH jakie masz obciążenie procka powinno być w granicach 5%-11% .... jak masz około 40%-70% to bedzie łata potrzebna na XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Spróbuj odpalić dysk bez żadnej zworki (ale to ata66 także lipa chyba)

to ata 66 - nie idzie :(

 

2. Są parametry w biosie CPU protect , Cpu temp Warning itd ... (może

coś z tym)

wszystko disabled

 

3. Zmień wentylka u mnie podobnie się działo na Falcon Rock II silent ... ewentualnie wyłacz opcję , która wyłącza kompa w momencie jak nie wykryje obrotów wentylatorka (cpu ... when cpufan fail ) nie pamiętam angielskiej nazwy a nie mam biosu przed sobą

 

4. identycznie co punkt wyżej spróbuj z innym wentylkiem

poczekam na WC - nie bede kasy wydawal na wentyle :)

 

5. Włącz Cpu Interface Enable

wlaczone

 

7. Napięcie to normalka , w szczególności jak masz właczoną opcje w biosie chłodzenia procka

co to za opcja?? pierwsze slycze?

 

6. Coś z sterami do kontrolera IDE , jak masz zainstalowane Nvidia IDE driver to używaj raczej tych z microsoftu

zaraz wgram mickeysoft

system to win xp pro pl sp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś takiego jak cpu disconnect .. chociaż 100% pewności nie mam czy działa :) . Działa na pewno modyfikacja przy pomocy wpcredit :) . Skoki napięć na CPU są chyba zawsze ale po włączeniu opcji schładzania większe .. coś na zasadzie jak częśc procka nie działa to potrzebuje on mniejszego napięcia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyłączania kompa miałem coś takiego z pierwsza płytą jak ją wymieniłem to następna już nie czyniła takich cudów ... wymień egzemplarz na inny i będzie oki ... prawdopodobnie płyta uwalona :( :o :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja mam inny problem :-)

Geil 3500 ultra i maksa co mi sioe udalo to 7,5x205 (standar tamingi czyli 6-3-3-2) co jest do licha? Wczesniej mailem HyperX 3500 al enie chcual chodzic juz przy 200 fsb - ale najproawdopodobniej byly walniete bo sprawdzane na trzech roznych moabach z nForce i na zadnej nie poszly powyzej 190.

 

Ale wracajac do tematu chyba powinienem wyjrecic troche wjecej na tych geilach (moj proc spkojnei idzie w granicach 2300 przy 1,625) wiec cos jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to dziwne mam Hyper-X`y 3000 i chodzą do 218 2-2-2-5 na realnym 2.94 V a ten nowy BIOS to zbawienie !!!!! jak by nie on to na Hyper-X`ach mógłbym sobie co najwyżej .... wiec dziwią mnie wasze posty albo macie płyty uwalone jak moja poprzednia albo za słabe chłodzenie mostka północnego - zmieniłem chłodzenia na Zelmana i jest super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm też się dziwie ale ja miałem problemy z poprzednia poszedłem do sklepu i mowie do znajomego daj inna ... ta nowa jest rewelacja tamta cuda wyprawiała ... aha jak macie Hyper-X`y to od razu instalować przynajmniej bete 1.4 BIOS`u inaczej zwis za zwisem a pokręcić możecie co najwyżej skręta ... niestety coś nie tak z tymi płytami jak się trafi dobry egzemplarz to rewelacja wydajnościowa ale jak zauwazucie jakiś problem to moim zdaniem od razu do wymiany ... ta płyta przecież ma charakter EXTREMALNY wiec musi być maksymalnie stabilna :!: :!: :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn zeby nie bylo zadnego ale mnoznik spokojnie do 12,5 tylko wkurza manie to FSB. Nuz mi si ew kieszeni rozkalda jak widze ze master_bb wyjreca 225 ;-)

pracę z HyperX poprawia bios 1.4

 

....

4. Changed DDR400 DRAM timing according to NVidia's recommendation.

5. Updated BPL to v3.01 according to NVidia's recommendation.

 

czytałem na zachodnim forum że problemy znikły po wgraniu biosu jak ręką odjął :) także spróbuj :)

 

a co do FSB no cóz .. sciągłem tylko na chwilkę cooler z NB przesmarowałem porządnie pastą ;) napięcie na 1.7V na NB i do 225 idzie spokojnie ale pamięci już nie wyrabiają na timingach 6-3-3-2 dlatego jadę sobie na 218 :) tutaj wszystko śmiga super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 1.4. i inne sztuczki:-) juz tyel na ten tema czytaklem :-) ext73 masz jedna kosc czy dwie ?? duall czy vnormalnie ktory dimm ??mam 1.4. i inne sztuczki:-) juz tyel na ten tema czytaklem :-) ext73 masz jedna kosc czy dwie ?? duall czy vnormalnie ktory dimm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powrot do standardowych sterownikow IDE microsoftowych zlikwidowal problemy z nagrywaniem

 

cos nVidia szwankuje ostatnio ze swoimi sterami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak dual ddr 256 MB na dimm 2 i 3 bios 2.8 V (realne 2.94 V) ... na mostek 1.7 V i tu bios prawde podaje :) ... a jescze się nad jednym zastanawiam jakie macie zasilacze ?????

Ja mamm Chieftec`a 420 Watt dual fan Active PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...