Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam zalowac zakupu. Procesor na KD7-E wstawal na 2300 mhz, teraz... najwiecej ile ujrzalem to bylo 2081 mhz (proc chodzi tyle na def napieciu, ale podnoszenie nawet do 1.9v nic nie daje)

Wejscie na 10x200 konczy sie bsodami i freezami nawet na najwiekszych timingach pamieci. Do tego ta muzyka.

Wychodzi na to ze wszystko dziala rock stable tylko na defaultowych ustawieniach. DNO.......

Moze zasilacz :?: :idea: :?: Sama plytna na Nforce2 potrzebuje mocnego zasilacza :idea:

Pobaw sie jeszcze CPU Interface Enable/Disable..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytane techniczne.

Które BIOSy i jak zaniżają/zawyżają temp. w Abicie NF7 v.2.0???

 

W sumie to ważne:)))

Przylaczam sie do pytania (tylko ja prosze na temat biosow do NF7-S v.2.0)

Ja do tej pory nie wiem. Poczytaj specyfikacje biosów i jeśli w ostatni będzie że znowu poprawili oczyt temperatury to ja już całkiem zgłupiałem.

W kaążdym BIOSIE to poprawiaja a najnowszy to tak zaniza ze az sie boje cz nie spale procka przy[adkowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że o tym już pisano w tym topicu ale jeszcze raz

prosze o linka do najlepszego biosu do podkręcania dla nf7 (rev2.0) ,

jak jest z tą syreną na płycie moje chłodzenie to WC i jeśli nie ma podłączonego żadnego wiatraczka do mobo to będzie wyć ?

 

płyte dopiero mi przyślą w wtorek dlatego się pytam

 

 

aha mam modem więc prosze o wyrozumiałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem po zmianie zasilacza komputer po kilkugodzinnym wyłączeniu ,po uruchomieniu daje mi defautowe ustawienia pamięci , procesora i musze wchodzić do biosu i wyjść zapisując ustawienia bateria napewno jest dobra ,myśle ze to wina zasilacza ale czemu????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupowiczów.

A ja mam pytanko trochę z innej beczki choć dotyczące w/w plyty.

Czy ktoś stawiał już na tej płycie macierz RAID na interface SATA - konkretnie chodzi mi o Raid na przejściówkach SERILLE. Mam 2 x HDD WD caviar 120gb 8 mb cache. Czy raid przyspieszy pracę??

Na płycie MSI KT3 Ultra ARU pod XP strasznie powolnie chodził raid - podobno dlatego że był on widziany przez system jako kontroler SCSi - na Abicie win xp widzi kontroler jako RAID!!! Czy ktoś już próbował tworzyć macierz na tej plycie???

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

Jimbeam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś złożyłem sobie:

Abit NF7-S rev 2.0

Athlon XP 2000+ AXDC2000DUT3C AQXEA 0323 + Spire Falcon Rock II

2x TwinMos 256MB DDR RAM (400 mhz)

Palit Daytona GeForce4 MX440 128MB RAM AGP 8x

Seagate Barracuda IV 40GB ATA 100

LG 52x

Chiftec 360W

 

Jak oceniacie tę platformę? Czy da się z tego dużo wyciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, procek Tbred-A, grafa ciut slaba. ram i plyta dobre. proboj, ale rezultaty nie beda oszalamiajace.

Grafika slaba ale procek A0? 8O

Z tego co sie orientuje to jest Thorton... wiec calkiem niezle.

 

PS polecam sprobowac odblokowac cache, moze zadziala!!

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=43984

Mi sie udalo, ale w durku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, procek Tbred-A, grafa ciut slaba. ram i plyta dobre. proboj, ale rezultaty nie beda oszalamiajace.

Grafika slaba ale procek A0? 8O

Z tego co sie orientuje to jest Thorton... wiec calkiem niezle.

 

PS polecam sprobowac odblokowac cache, moze zadziala!!

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=43984

Mi sie udalo, ale w durku :)

Uh, A0 to Thoughbread tylko ze jest to starsza znacznie slabiej skretna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uh, A0 to Thoughbread tylko ze jest to starsza znacznie slabiej skretna wersja.

Proc od Sowiak'a to nie jest A0, tylko Thorton, a ten kreci sie O WIELE lepiej niz A0... Ile, to trzeba bedzie sprawdzic organoleptycznie :idea: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie, moze i jest ono z innej beczki ale tyczy sie wlasnie tej plyty ;] Skladam sobie kompa z Abitem NF-7 SL rev. 2.0, Athlonem 2000+ JUIHB, 2*256MB GeIL Ultra Low Latency, zasilacz Chieftec 360-202, obudowa Codegen, Dysk IBM 16GB + Segate 40GB, DVD Lg 16x, Cd-rw LiteOn 52x32x52. Zastanawiam sie nad coolerem na procek i nad karta graficzna.

 

Co do coolera to zastanawialem sie nad coolermasterem Aero 7+ ale jest za glosny... TT Volcano 7+ jakos mi tez nie pasuje. Chciabym kupic Zalmana CNPS - 7000A - CU (199zl) ale od sprzedajacego na allegro otrzymalem ze wg producenta jest za duzy na moj sprzet i nie bedzie pasowac. Co proponujecie ?

 

2. Co do karty graficznej to sie zastanawiam nad Ati Radeonem 9500(pro)/9600 pro - chodzi mi o dobra wydajnosc w granicach 800-900 zl.

 

Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

 

M3Sj4sH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem: nie moge zrobic 3dmarka: pierwszy test przechodzi ok, pokazuje sie plansza z zapowiedzia drugiego testu i czarny ekran (i dlugi sygnal z beepa po jakims czasie) albo paski i trzeba resetowac. w grach to samo. zadne sterowniki nie przynasza rezultatu. probowalem microsoftowe, catalysty 3.5, 3.6, 3.7. to samo. sflashowałem biosa do wersji 18. stery chipsetu 2.45. w windowsie (xp) wszystko gra, filmy moge ogladac etc. sprzet jak w podpisie. w czym tkwi problem? :(

Widać że w 3d. Moim zdaniem:

1. Pamiatki

2. Karta

3. Zasilacz, bo podobno nasze Herce są pod tym względem wybredne

Srawdź chłodzonko karty, jak ostatnio chciałem odłączyć cooler to wylazł razem z wtyczką z karty :) (wszystko się może zdażyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko: uwzględnijcie tylko ze o podkręcaniu nie wiem prawie nic...

sprzęcior jak w podpisie

1.chciałbym podkręcić proca, ale nie wiem czy przez to czasem go nie uszkodzę - czy można jakoś uszkodziś procesor przez podkręcanie oprócz jego spalenia?

2. czy na moim zasilaczu (megabajt 350w z obudowy tracer'a tro 545 napięcia: +3.3v 3.44 +5v 5.11 +12v 12.42~12.52

-12v -12.36 -5v -5.45 ) można cośkolwiek bezpiecznie podkręcać?

3.przy jakich napięciach trzebaby zakończyć podkręcanie?

Proszę o pomoc

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...