Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

oki a ile wam zaniża i czy jest stable bo u mnie jak popatrze w skrajnosci to mam ma min 1.65 w bios ustawione 1.75 co daje (po uwglednieniu tego ze abit zaniza) cos okolo 1.70-1.71

Interesuje mnie kwestia stabilnosci bo zanizanie to raz zawsze moge ustawic wiecej. Mysle za zasiłka moze niewyrabiac dlatego pytam jaki u was sa wachania o ile sa.

z ustawien ktore wytestowalem to mam tak (sprawdzane w MBM):

BIOS (REALNE/srednie) skoki maxymalne 1.3   (1.28v) 1.26 - 1.30 1.525 (1.5v)  1.49 - 1.52 na poczatku sprawdzalem :) 1.65  (1.62v) 1.60 - 1.65 tak leci na codzien :) 10.5x210 1.775 (1.74v) 1.71 - 1.76 nio czasem leci sobie tak :> 11x210 1.825 (1.78v) 1.76 - 1.81 1.875 (1.82v) 1.79 - 1.86
te 1.3 to tak na lato moj antek ciagnie na tym 1600 (8x200) tak se testowalem na gorące dni lata :)

 

na tych napieciahc na ktorych dluzej nei smigalem ci nie podam, ale przy 1.5 mam 1.49 tak jak ktos wyzej podawał ...

srednia amplituda 0.05v jestem zadowolony w 100% przy poprzedniej mobo MSI KT4V przy 1.5 bylo 1.41 - 1.56 :o wogole lol

:)

 

a co do memorek to:

2.6 -> 2.672.7 -> 2.772.8 -> 2.92.9 -> 2.99
inni mogą miec inaczej ale ja podaje swoje :D

mam nadzieje ze ci pomoglem w czyms

moja zasiłka jak w podpisie .. CHIEFTEC 360W-302-DF-ACTIVE PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy działa wam fsb 230 i wyzej z mnożnikami powyżej 8,5 bo u mnie na 8,5 mam nawet 235 MHz a jak dam mnoznik wiekszy to fsb 215 to maks

patrz podpis

Na jakim napieciu Vcore< VDD i Vddr smiga ci z takim FSB i mnoznikiem :?:

CPU Interface enable/disable :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy działa wam fsb 230 i wyzej z mnożnikami powyżej 8,5 bo u mnie na 8,5 mam nawet 235 MHz a jak dam mnoznik wiekszy to fsb 215 to maks

patrz podpis

Na jakim napieciu Vcore< VDD i Vddr smiga ci z takim FSB i mnoznikiem :?:

CPU Interface enable/disable :?:

Vcore 1,93V

Vdd 1,6V (ale to w sumie nie ma znaczenia bo i smiga mi tak samo na 1,5V-1,7V)

Vdimm 2,9V

Interface disable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jedna rzecz .. niby jak jest CPU INTERFACE jest disable to prockowi łatwije no nie ? a u mnie chodzi tylko na Enable :)) .. na disable gorzej jest .. czasem nawet nie bootuje na takich smych ustaieniach jak na enable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jedna rzecz .. niby jak jest CPU INTERFACE jest disable to prockowi łatwije no nie ? a u mnie chodzi tylko na Enable :)) .. na disable gorzej jest .. czasem nawet nie bootuje na takich smych ustaieniach jak na enable.

I dlatego warto probowac WSZYSTKIE opcje w biosie, nawet te, ktore wydawac by sie moglo nie maja nic wspolnego z OC albo u innych daja inne efekty... :idea:

 

U mnie tez lepiej dziala z enable, choc testowalem tylko do FSB=220 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, powiedzcie mi jakie pamieci bed najlepsze do tej plytki bo na moim konfigu ciagle mam blue screeny i podejrzewam ze to wina moich pamieci dlatego to pytanie.

 

Chodzi mi o cos w miare taniego tzn. 512 PC3200 za max 500zl.

 

PS.moze to i bylo juz gdzies ale nie moge niczego znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

czy ktos do tej plyty glownej ma podlaczone jakies dobre glosniki 5.1 lub podobne? jak tak to powiedziecie jak jest z dzwiekiem z tej zintegrowanej karty, dobry ? i czy jest Eax Ac3 dziek przestrzenny i te sprawy...

 

poniewarz chcem se kupic creativy a kumpel kupil mial na plycie solteca 5.1 a okazalo sie to jakims walkiem i trzeba bylo majstrowac zeby miec bajery dziekowa (na szczegole)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki a ile wam zaniża i czy jest stable bo u mnie jak popatrze w skrajnosci to mam ma min 1.65 w bios ustawione 1.75 co daje (po uwglednieniu tego ze abit zaniza) cos okolo 1.70-1.71

Interesuje mnie kwestia stabilnosci bo zanizanie to raz zawsze moge ustawic wiecej. Mysle za zasiłka moze niewyrabiac dlatego pytam jaki u was sa wachania o ile sa.

 

z ustawien ktore wytestowalem to mam tak (sprawdzane w MBM):

BIOS (REALNE/srednie) skoki maxymalne 1.3   (1.28v) 1.26 - 1.30 1.525 (1.5v)  1.49 - 1.52 na poczatku sprawdzalem :) 1.65  (1.62v) 1.60 - 1.65 tak leci na codzien :) 10.5x210 1.775 (1.74v) 1.71 - 1.76 nio czasem leci sobie tak :> 11x210 1.825 (1.78v) 1.76 - 1.81 1.875 (1.82v) 1.79 - 1.86
te 1.3 to tak na lato moj antek ciagnie na tym 1600 (8x200) tak se testowalem na gorące dni lata :)

 

na tych napieciahc na ktorych dluzej nei smigalem ci nie podam, ale przy 1.5 mam 1.49 tak jak ktos wyzej podawał ...

srednia amplituda 0.05v jestem zadowolony w 100% przy poprzedniej mobo MSI KT4V przy 1.5 bylo 1.41 - 1.56 :o wogole lol

:)

 

a co do memorek to:

2.6 -> 2.672.7 -> 2.772.8 -> 2.92.9 -> 2.99
inni mogą miec inaczej ale ja podaje swoje :D

mam nadzieje ze ci pomoglem w czyms

moja zasiłka jak w podpisie .. CHIEFTEC 360W-302-DF-ACTIVE PFC

 

no to juz wiem chyba w czym jest problem: zasilacz:!:

po pierwsze skoki na vcore sa rzedu 0.1 :!: (od 1.65 do 1.75 przy ustawnieniu 1.75 przy czym normalnie zaniżone do 1.70-1.71 czyli tyle co Abit zaniża.

Na memory jak ustawie 2.7 to mam srednio 2.69 a max 2.7 wiec skoro abit ma zawyzac na mem a mój niby trzyma to znaczy ze zasiłaka niedomaga.

Podniesienia napiecie z 1.75 do 1.85 daje reset po pograniu chwilke w gre czyli gdzies za bardzo spada napiecie.

W kompie jest thoron@barton 3200+ oraz radek 9800se@9800XT wiec na pewno zasilacz ma juz dosc chyba wiem co dostane na gwiazdke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<font color="#FF0000">[ciach!]</font> wlasnie zjaralem ta plyte, mam nadzieje ze wymienia mi na nowa i na swieta bede mial jakiegos kompa bo na celeronie 400 to mozna sie <font color="#FF0000">[ciach!]</font>

co sie stalo.. ps znam ten bol... zjaralem dwa epoxy :twisted: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko 

czy ktos do tej plyty glownej ma podlaczone jakies dobre glosniki 5.1 lub podobne? jak tak to powiedziecie jak jest z dzwiekiem z tej zintegrowanej karty, dobry ? i czy jest Eax Ac3 dziek przestrzenny i te sprawy... 

 

poniewarz chcem se kupic creativy a kumpel kupil mial na plycie solteca 5.1 a okazalo sie to jakims walkiem i trzeba bylo majstrowac zeby miec bajery dziekowa (na szczegole)...

Ja mam podlaczony zestaw Cambridge SoundWorks 5.1 i na zintegrowanej dzwiekowce [ SS ] gra swietnie. Naprawde duzo lepiej niz na SB Live! 5.1.

 

A co do tego "walka", to wystarczy przy plycie zamienic 2 kabelki, chyba pomaranczowy i czarny. Czarny wpinasz do pomaranczowego gniazdka i na odwrot ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300W jakis taki noname

Brawa dla tego pana... LUDZIE ! JUZ KILKA OSOB PISALO ZE TRZEBA GDZIES PRZYKLEIC WIADOMOSC O TYM, ZEBY KUPOWAC W NOWYCH SPRZETACH Z ZASILACZY COS MARKOWEGO !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobiasz i cała prawda leży w zasilaczu, nie wytrzymał :(

 

Wiesz, oddałeś na gwarancji sprzęt, który popsuł z własnego braku rozsądku :roll:

 

Masz naprawdę duże szczęście, że ci przyjęli, radzę jeszcze zmienić

zasilacz, zanim odbierzesz płytę, która z kolei może stać się ofiarą

piromanii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore obniza sie o ok. 0,005V a Vdimm rosnie o 0,15V

Bzdura!

 

Plyty z serii NF7/NF7-M/NF7-S (-SL):

zanizaja vcore o 0.02-0.05v,

zawyzaja vdimm o 0.06-0.09v (czasami nawet o 0.11v, np. z 2.9v do 3.01v).

zgadzam sie calkowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem płyty Abit NF7 - S v 2.0. Cały komputer chodził pięknie, do chwili kiedy postanowiłem go odrobinę podkręcić. Swoje perypetje opisałem w tym temacie http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=55176

 

Czy ktoś umiałby mi jakoś pomóc - siedzę już nad tym tydzień i mam już tego powoli serdecznie dość :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko 

czy ktos do tej plyty glownej ma podlaczone jakies dobre glosniki 5.1 lub podobne? jak tak to powiedziecie jak jest z dzwiekiem z tej zintegrowanej karty, dobry ? i czy jest Eax Ac3 dziek przestrzenny i te sprawy... 

 

poniewarz chcem se kupic creativy a kumpel kupil mial na plycie solteca 5.1 a okazalo sie to jakims walkiem i trzeba bylo majstrowac zeby miec bajery dziekowa (na szczegole)...

Ja mam podlaczony zestaw Cambridge SoundWorks 5.1 i na zintegrowanej dzwiekowce [ SS ] gra swietnie. Naprawde duzo lepiej niz na SB Live! 5.1.

 

A co do tego "walka", to wystarczy przy plycie zamienic 2 kabelki, chyba pomaranczowy i czarny. Czarny wpinasz do pomaranczowego gniazdka i na odwrot ;]

1. i masz dolby digital, Ac3 w filmach i Eax w grach ?

2. czyli chodzi zeby te koncowki od glosnikow powipinac owrotnie (innymi kolorami) i bendzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ta plytke juz dosc dlugo ale dopiero dzis napotkalem microproblem ale nie bardzo mam pomysl jak sobie z nim poradzic moze Wy wiecie. Zassalem dzis winampa 5 i nie potrafie go zmusic co by gral na wszystkie kolumny (mam wersje z S) a kolumny 6.1 i tyly nie graja. Stery sa najnowsze a system nowo postawiony. Na mediaplayerze jest oki na winmpie 3 tez bylo oki

 

Ktos wie co zrobic??

Za wszelkie rady z gory dzieki 

pozdrawiam

Golu

 

w winampie wlacz hardware acceleration i tyly beda chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobiasz i cała prawda leży w zasilaczu, nie wytrzymał  :( 

 

Wiesz, oddałeś na gwarancji sprzęt, który popsuł z własnego braku rozsądku :roll:

 

Masz naprawdę duże szczęście, że ci przyjęli, radzę jeszcze zmienić 

zasilacz, zanim odbierzesz płytę, która z kolei może stać się ofiarą

piromanii ;)

na szczescie w sklepie moge sie doczepic ze to on mi dal taki zasilacz bo nie ja skaldalem tego kompa tylko koles w sklepie, dzisiaj bylem u niego i powiedzial ze wszytsko bedzie spox tylko moze byc tak ze plyte nowa dostane dopiero za 14 dni roboczych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...