Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie Zalmana CNPS-7000A i problem będziesz mieć z głowy i jeszcze cisza będzie... :)

a ile mniej w portfelu :)

bez jaj ja mam aluminiowego Titana i niskoobrotowy wiatrak na nim i nic nie wyje .. więc co ma do tego cienki kooler ...

na napieciu 1.74 mam max 55* a srednio 52 (max stress of coz seti wciąz liczy) nigdy nic mi nie wyło .. nawet jak mialem 60* jak robilem testy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacze ci dlaczego.

Otóż jak miałem coś takiego http://www.zalman.co.kr/english/product/cn...nps6000alCu.htm to mi procek kompelnie nie chciał się kręcić - oczywiście nie kręcony działał ok. Nie wiem dlaczego bo wiały na niego 2 wentyle 80 w normal, poprzednio miałem starego athlona 1700@2000 i dawał nawet 65C i było wszystko ok (tzn płyta to był soltek na kt133A a procek dawał b.d. W ciepła). Jednak po przejściu na abita nie chciał się za chiny ludowe podkręcić nowy antek xp1700. Co pomogło, właśnie wymiana w/w zalmana na titanta tb5 czy jakoś tak (taki duży aluminiowy) i procek nagle zaczął się kręcić i wszystko było ok. Więc różnie to bywa i moja diagnoza wydaje mi się słuszna - winny jest cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko widac moj titan to super hi-end :)

 

ok ale starczy <span style="color:red;">[ciach!]</span>ł powiedzcie mi czy jedna zyla z kabla sieciowego (UTP, w sensie zwykła skrętka) nada sie do zrobienia L12?

bo juz sie zdecydowalem ale odpowiedniego drucika szukam .. on chyba za gruby nie moze byc ani tez za cienki ...

aha i czy procek z tym drutem pod spodem bedzie rowno dolegał do socketa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchajcie mam wielki problem wlasnie kupilem se creativy T5400 i cos jest nie tak napoczatku kanaly byly pomieszane lewy przedni to prawy przedni itp (do plyty glownej kabelki przemiinlem czarny<-->pomaranczowy) kanaly sa dobrze ale niestety tylni lewy brzeczy jak jak podlacze inny glosnik na jego miejsce to terz brzeczy co jest ??? aha i dodam ze dosc cicho glosniki graja a chyba stac je na wiecej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko widac moj titan to super hi-end :)

 

ok ale starczy <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ł powiedzcie mi czy jedna zyla z kabla sieciowego (UTP, w sensie zwykła skrętka) nada sie do zrobienia L12?

bo juz sie zdecydowalem ale odpowiedniego drucika szukam .. on chyba za gruby nie moze byc ani tez za cienki ...

aha i czy procek z tym drutem pod spodem bedzie rowno dolegał do socketa? :)

Pierwszy lepszy drut byle by cieńki. Ja użyłem jednego "włoska" z kabla telefonicznego. Bajer polega na tym że "drut" jest tak cieńki, że procowi w 100% nieprzeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchajcie mam wielki problem wlasnie kupilem se creativy T5400 i cos jest nie tak napoczatku kanaly byly pomieszane lewy przedni to prawy przedni itp (do plyty glownej kabelki przemiinlem czarny<-->pomaranczowy) kanaly sa dobrze ale niestety tylni lewy brzeczy jak jak podlacze inny glosnik na jego miejsce to terz brzeczy co jest ??? aha i dodam ze dosc cicho glosniki graja a chyba stac je na wiecej ?

To sa glosniczki 5.1 tak ?

 

Ja zamienilem kabelki czarny <---> pomaranczowy, ale przy SUBWOOFERZE !! A nie, przy plycie glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy drut byle by cieńki. Ja użyłem jednego "włoska" z kabla telefonicznego. Bajer polega na tym że "drut" jest tak cieńki, że procowi w 100% nieprzeszkadza.

hmm thx .. tyle to wie :) ale nei wiem zczy jak nie dam zbyt cieńkiego to nie zostanie mi w sockecie jak sie gdzies zlamie czy cos wiec pytalem czy taki konkretnie od skrętki może byc ..

 

 

EDIT: Ok wbilem w to i zrobilem sobie :) bo zabootowaniu proc wstał jako 11.5x166 jak dalem load optimazed defaults ...

nie mam juz w biose tej opcji przy procku ustaiwnie 1800+

jest tylko USER DEFINE tak powinno byc?

na razie robie testy .. dam znac czy cokolwiek wiecej wyciągnełem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problemik qpilem dzisiaj TwinMosy Twister 2x256 CL.2 i na ustawieniach 2-2-2-6 komp nie wstaje :( co jest napisane bylo ze tak dzialajo i uj :( komp sie sam resetuje i wogole cos te twinmosy sa badziewne jutro na hyper x wymienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok no to moje sprawozdanie :)

 

zrobilem L12 .. :) wsadzilem procka dalem load optimazed defaults i

zamiast 133x11.5 mialem 166x11.5

zniknela opcja wyswietla power ratingu i ustawien defaultowych ale all dziala.

Do tej pory wszystko powyzej fsb 218 było niestabilne ... niezaleznie od napiecia VDD, Vcore itd

 

teraz dalem rade 235 :) memorki of coz synchro. Sprawdzalem na mnozniku 8 zeby wykluczyc problemy z prockiem i biosem (am d21).

Bootował nawet na 245 (wczesniej 220 bylo absolutnym limitem) .. ale do windy nie wszedł .. ale to juz kwestia chlodzenia pewnie w kazdym razie robi wrazenie ... i jednoczesnie dziwi mnie co moze maly drucik w sockecie ..

 

moda zrobilem na podstawie tej stronki ..

http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html

połączyłem ah28 i ah30 .. to by było na tyle .. jak bede miał wode na procku to cosik zdzialam wiecej moze i walne sobie d10 :)

pozdrawiam i thx wszystkim za info

 

Vip: miales racje bez L12 moda ta płyta to kupa a nie mobo do krecenia :twisted: :wink:

 

poki co smigam

9.5x232 1.69v real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) .. no wiesz od kazdej reguły są wyjątki :)

przecie i tak mowilem z przymrozeniem oka fsb 210 i tak mi sie podobało ale teraz mi sie podoba bardziej 232 :) .. z woda 240 pociagne napewno ale nie chce zajezdzac proca zbyt duza temperaturą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Vip: miales racje bez L12 moda ta płyta to kupa a nie mobo do krecenia  :twisted:  :wink:

Moja nie ma moda...czy rowniez zalicza sie do kup ? :P

hmm....czy to podchwytliwe pytanie :?: :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Vip: miales racje bez L12 moda ta płyta to kupa a nie mobo do krecenia  :twisted:  :wink:

Moja nie ma moda...czy rowniez zalicza sie do kup ? :P

hmm....czy to podchwytliwe pytanie :?: :wink: :D

Hmmm...zastanowmy sie 8)...Jak juz tu jestes to szybkie pytanie...czy masz na biosie D10 cokolwiek pomiedzy 245 a 250 fsb ??? U mnie tam pusto a zeby te slynne Geile :wink: poszly na 250 to raczej nie jest w ludzkiej mocy sprawic (bez moda ofc)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekajcie niech ja walne wode i dorwe pamiatki i tez walne 250 :D

jeszcze bedzie chaos tutaj ;) weżcie pod uwage ze ja mam zwyklego XP 1800+ to i tak przekrecilem FSB o 100mhz a Vip "tylko" o 84 :P hehe JOKE! :P

 

OT: Vip co jest na twoim avatarze bo mam jakeis dziwne skojarzenia z Matrixem :D nie iwem skąd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: na budziku to juz 255 bylo,ale celuje tak w 266 :D ,oczywiscie nie licza na stabilna prace :wink:

 

...a na avatarku widnieje usmiechnieta facjata Smith'a z trylogii Matrixa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( :( :( POMOCY HELP !!!!!!!!

co moze być z płytą ze pamiec w tym pojedynczym slocie działa przy 440 MHZ bez zadnego błedu a w tych dwóch pozostałych/co sa kolo siebie/ wiesza sie przy 370 Mhz ????????????????????????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(  :(  :(  POMOCY HELP !!!!!!!!

co moze być z płytą ze pamiec w tym pojedynczym slocie działa przy 440 MHZ bez zadnego błedu a w tych dwóch pozostałych/co sa kolo siebie/ wiesza sie przy 370 Mhz ????????????????????????????? :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

Albo wadliwa płyta albo ona tak poprostu ma, że jest mniej wybredna w 3cim slocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie wmordejezylem mam abita nf7-s, bartka 2500+, TwinMosy 512 400Mhz

pamiatki mi chodza na 240 ale proc mnie blokuje wiec dalem mu 3200+ i Vcore 1,7 - [gluteus maximus] 3dmark wykrzacza wiec sproobowalem 230x9 i Vcore 1,75 i dalej [gluteus maximus] -napiecia w nieskonczonosc zwiekszac nie bede (bo mam Spire Falckon rocka II - juz i tak iddle czy 2300x9 i 1,75 mam 46* )

jak ktos ma jakies pomysly co mozna by jeszce zrobic ( tylko nie Vcore na 1,9 bo go usmaze :evil:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja zadam pytanie lamera. Czy ktos z was spalil mobo albo proca przez niepoprawne zrobienie L12 moda? Czy gdy zrobie moda to muszt odpalic kompa na default w biosie? Moj na pewno nie pojdzie 11,5x200 na 1,5V. Co robic. A i czytalem stronek o L12 i wynika z tego ze fsb 166 a 200 po podkreceniu nie maja duzej roznicy. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie - qr..a nie moge

na bartku 2500+ 5112mb ram twinmosa i radku9500@Pro mam 10616 marqw (jeszcze miech temu miaelm 12k grrrr) czym to moze byc spowodowane

win instalowany byl miech temu (win XP Prof) partycja 9Gb fat32

 

BTW na 220x9 mialem tylko 11052 marqw

 

Update -oczywiscie na abicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja zadam pytanie lamera. Czy ktos z was spalil mobo albo proca przez niepoprawne zrobienie L12 moda? Czy gdy zrobie moda to muszt odpalic kompa na default w biosie? Moj na pewno nie pojdzie 11,5x200 na 1,5V. Co robic. A i czytalem stronek o L12 i wynika z tego ze fsb 166 a 200 po podkreceniu nie maja duzej roznicy. Czy to prawda?

Nie ma roznicy miedzy modem na 166 a modem na 200 ja zrobilem na 166 i proc mimo ze wczesniej smigał na 218 max tera leci na 235 .. a postowal i po 240 ... jeszcze nadejdą testy :)

jeden drucik i po krzyku ... nie martw sie bedie dobrze wlozysz drucik wejdz do biosu i daj load optimazed defaults .. jak po restarcie bedzie fsb 166 to gratulki zrobiles se L12 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z abita wycisnołem 247 fsb z solteka 250 bez modowania

 

a ten g... abit ( za przeproszeniem wszystkich ) bez modowania nadaje sie do ..... ( tak jak Vip powiedział )

A wszyscy wynosza te plyte nad niebiosa

 

bez moda L 12 stukneło 233 fsb stablo

 

teraz wsadze sobie drucika a jutro nowa buda wc i dam lak na tył soketa zeby sie nie w....

 

Ja mnie to niezadowoli to wracam do solteka

 

Vip podaj mi wszystkie mody najlepiej Vdim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z abita wycisnołem 247 fsb z solteka 250 bez modowania

 

a ten g... abit ( za przeproszeniem wszystkich ) bez modowania nadaje sie do ..... ( tak jak Vip powiedział )  

A wszyscy wynosza te plyte nad niebiosa

 

bez moda L 12 stukneło 233 fsb stablo

 

teraz wsadze sobie drucika a jutro nowa buda wc i dam lak na tył soketa zeby sie nie w....

 

Ja mnie to niezadowoli to wracam do solteka

 

Vip podaj mi wszystkie mody najlepiej Vdim

 

No ja nie wiem czy ostatnio czytałeś topic o Soltku FRN2. Słabo się dzieje. Większość ludzi nawet 200MHz FSB nie daje rady osiągnąć. Soltek coś schodzi na psy...głównie za sprawą badziewnych kondensatorów. Obawiam się, że czasy świetności tej płyty już minęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: na budziku to juz 255 bylo,ale celuje tak w 266  :D ,oczywiscie nie licza na stabilna prace  :wink:  

 

...a na avatarku widnieje usmiechnieta facjata Smith'a z trylogii Matrixa  :D

ja zaliczyłem 258 fsb na DDR 400 :D (synchro - asynchro działa mi do ok 233fsb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...